Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

O ćakuli na Korčuli - małe co nieco - rok 2021

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 07.07.2021 06:50

Abakus68 napisał(a):Odcinek 1 - Urlop uznano za rozpoczęty
PRZYGOTOWANIA
W tym roku przygotowania zaczęliśmy od postanowienia noworocznego – zrzucić zbędne kilogramy i wprowadzić tryb zdrowego odżywiania. Aplikacja fitatu na komórki. Elementarna wiedza do głowy – podstawowe zapotrzebowanie kaloryczne, 5 porcji warzyw, owoce maksymalnie o 17.00, zasady łączenia pokarmów. 5 posiłków, 2 litry wody, zero przekąsek. Cukier, sól, alkohole i 95% mięs na bok. Czytać etykiety, mierzyć warzyć, zapisywać i codziennie sprawdzać nie tylko wagę ciała, ale również podsumowanie z fitatu. Czy było ok z cukrem, solą a nie tylko z białkiem, węglowodanami i tłuszczami. To wszystko to był nasz własny program dietetyczny – bo żaden dietetyk nie zna naszych organizmów jak my sami. Nadto! Upór, wytrwałość, konsekwencja. Tego się nie da zrobić w miesiąc ani kwartał. A wypracowany styl żywienia musi zostać z nami na wiele kolejnych lat.
Efekty? W okresie od 1 stycznia do 11 czerwca
Mariola. Minus 15 kg. Talia minus 16 cm. Brzuch minus 13 cm. Biodra minus 15 cm.
Zdzisław. Minus 16 kg. Talia minus 11 cm. Brzuch minus 14 cm. Biodra minus 8 cm.
Oczywiście nie brakowało czytania o tym, co na tej Korčuli jest, ale… Wyjdzie w opowieściach.


Gratulacje!
ja potrzebuję powiedzmy tylko 1/3 tego co Wy, dla lepszego samopoczucia, a ponieważ na razie po zimie trudno powrócić do wagi sprzed, spróbuję tę Appkę z ciekawości. Nie jestem na etapie by płacić dietektykom. Po pierwszym dniu szok ile człowiek mimo wszystko pochłania tych kalorii.

Czekam na cd. Ładne obejście międzynoclegu.
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 09.07.2021 16:18

karin74 napisał(a):O znowu relacja. U nas na razie Hvar w planach , ale kto wie ? Może za rok Korćula?
Pozdrawiam

Pozdrawiam. My jak wszystko się dobrze ułoży ponownie za rok Korčula.

Nefer napisał(a):Te widoki wokół waszego noclegu tranzytowego bardzo przyjemne, bo dużo tam soczystej zieleni.

To prawda. Aż szkoda, że przyjechaliśmy zmęczeni i niewiele z nich skorzystaliśmy. Uważam, że cały ten interior tam jest bardzo widokowy.

majeczka napisał(a):...jadąc z Wami, czuję się jakbym sama tam była, cóż te kilka razy na Korculi robi swoje.

O Čakuli również mogłabym, co nieco powiedzieć, ciekawe czy myślimy o tym samym... :D

Też jestem ciekawy. Przejdę do tego za dwa odcinki i zobaczymy.

Epepa napisał(a):Bardzo jestem ciekawa Twoich wrażeń z Korczuli i przyznam, że czekałam na tę relację. Dziś po dłuższej przerwie zajrzałam na forum i ogromnie się ucieszyłam, gdy zobaczyłam ten wątek. Będę tu zaglądać. :mrgreen:

Chyba poniekąd forma moich opowieści, niekoniecznie chronologiczna pokazuje, że Ta wyspa wywarła na mnie inne wrażenie niż otok Brač. Ale więcej w podsumowaniu.

agata26061 napisał(a):Jestem również i ja. Nie mogę napatrzeć się na Twoja "nowa" małżonkę. Super zmiana. Trzymam kciuki za trzymanie zdrowych nawyków. Normalnie jak nastolatka teraz wygląda. Extra!

Dziękuję w imieniu Marioli. Pisałem to w poprzedniej relacji. Gdy powiedziałem do Matko z Postiry, że ma piękną żonę odpowiedział - bo dbam o nią. Taka wiedza okazała się bezcenna...

te kiero napisał(a):Po pierwszym dniu szok ile człowiek mimo wszystko pochłania tych kalorii.

Czekam na cd. Ładne obejście międzynoclegu.


Oj tak. To też było oszałamiające ile kalorii pochłania się bezsensownie.
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 09.07.2021 18:03

Odcinek 2 - urlopowe potrzeby - app oraz konoby pierwszy tydzień
Jest kilka specyficznych punktów, które na czas urlopu zabezpieczam. Mimo, że najważniejszy jest wówczas wypoczynek to aby go dobrze zrealizować planuję z wyprzedzeniem lokum, jedzenie – czytaj konoby, zwiedzanie – czytaj zabezpieczenie parkingów oraz ogólnie pojmowane poczucie, że w razie jakiegokolwiek przypadku wiem gdzie jest apteka, najbliższy sklep, itp.
Apartament.
W przypadku lokum musi być wygodne, wskazane nowsze meble, wygodne wyro, pralka, zmywarka i na 100% kabina prysznicowa. Tak mam i już. Mimo orientacji na Raćišće – bo bliskość plaż Vaja i Samograd - odpowiednie lokum znalazłem dopiero w miejscowości Kneža. Parę zdjęć z ich strony:

FOTO43.jpg

FOTO44.jpg

FOTO45.jpg

Mocne strony: pralka, żelazko, zmywarka, toster, ekspres, wygoda, czystość, parter - więc chłód. Słabsze: może moc wi-fi
Ale głównym atutem tego miejsca poza niesamowicie sympatycznymi właścicielami jest to, co zobaczycie na kolejnych zdjęciach czyli basen, słoneczny taras, zielone otoczenie, własna plaża z leżakami i pomostem oraz widok!

FOTO46.jpg

FOTO47.jpg

FOTO48.jpg

FOTO49.jpg

FOTO50.jpg

Rozpakowani, mile przywitani przez właścicielkę Sunčikę, zaznawszy kąpieli oraz nieco wypindrzeni zgodnie z pierwotnym zamysłem poszliśmy sprawdzić jak się mają opinie o mieszczącym się w odległości 150 metrów nadmorskim barze Dalmatino.
Jedzenie – lub jak kto woli „wskaźnik ukonobienia”.
5,5 miesiąca diety. Właściwie 100% posiłków przygotowywane w domu. Zdrowe jedzenie. Nie! Nie dało się ukryć, że w roku 2021 odwiedzimy przynajmniej co drugi dzień trochę miejsc serwujących jedzenie z tym założeniem, że jedzenia nie będzie pod tak zwany „kurek”, że cały dzień będziemy na takie jedzenie miejsce zostawiać a nadwyżki ciężaru ciała znalezione kolejnego dnia na wadze będziemy wypalać aktywnością fizyczną. Zapraszam zatem do zbiorczego przeglądu odwiedzonych przez nas konob.
Konoba-Bistro DALMATINO 13-06-2021 - Raćišće
Z założenia dwa wypady miały być droższe. Powitalny i pożegnalny. Jednak nie będę ukrywał, że wielkość wypracowanego pierwszego dnia rachunku wprawiła nas w lekką zadumę. Ale po kolei. Widoki cudne.

FOTO51.jpg

FOTO52.jpg

FOTO53.jpg

Kontakt z kelnerką rewelacyjny. Marketingowo dziewczyna powinna dostać pochwałę. Zanim dostaliśmy menu namówiła nas na wino z niedawno odnowionych upraw szczepu winogron - crni pošip. Za internetem – umówmy się tak, że za każdym razem gdy w relacji oznaczę coś niebieskim kolorem to będą to zapożyczenia z sieci:
„Crni pošip to bardzo rzadka, autochtoniczna odmiana dalmatyńska uprawiana przez niewielu winiarzy, a komercyjnie winifikowana, o ile nam wiadomo, tylko przez pana Krajančića, właściciela niezwykle popularnej Nerica. Czarny Posip Nerica na nosie jest pełen ziół i zapachu czarnych, a nie czerwonych owoców. Wino jest całkowicie wytrawne, z ziołowo-owocowym posmakiem i wyraźnym, niemal brutalnie mineralnym finiszem.”

FOTO54.jpg

Butelka bagatela 250 kun. Kiedy dostaliśmy menu i zauważyłem tą cenę mina mi nieco zrzedła. Ale zamówione grillowane krewetki i stek z tuńczyka - REWELACJA. Sałatka sezonowa bez fajerwerków, ale oliwa super. Chleb jak na Chorwację ekstra. Palačinki nic specjalnego ale Rožata ocena 12/10. Kosmos!!!
„Rožata to deser, który przetrwał zawirowania historyczne od średniowiecza do dziś, nie tylko w Dalmacji, ale także w pozostałej części Chorwacji. Podobnie jak wiele innych słodyczy, które przetrwały wieki przekazywania przepisu z pokolenia na pokolenie, rožatę przygotowuje się z prostych i skromnych składników. Mianowicie, podstawowymi składnikami tego kremowego i orzeźwiającego deseru są mleko, jajka i cukier, a za wyjątkowy aromat odpowiada ceniony likier różany zwany rosalin lub rozulin, od którego deser ten wziął swoją nazwę. Ponieważ jest to chłodny i twardy krem, rožata jest szczególnie popularna latem jako orzeźwienie w czasie upałów i często jest podawana jako deser reprezentujący kuchnię dalmatyńską przed obcokrajowcami.”

FOTO55.jpg

Zdjęć jedzenia nie robiłem, bo rzucaliśmy się na nie wygłodzeni, a poza tym nie wychodzą mi one ładne, stąd zdjecia wina i deseru z sieci.
Za to na koniec rachunek

FOTO56.jpg

670 kun z napiwkiem… Pomyślałem, że to miejsce będziemy omijać szerokim łukiem. Jednak jedzenie było super. Miejsce blisko więc postanowiliśmy dać mu kolejną szansę zakładając, że wino bierzemy domowe i nie jemy deserów… Łatwo powiedzieć…
Konoba-Bistro DALMATINO 15-06-2021 - Raćišće- po raz drugi
Ponownie przywitała nas „nasza kelnerka” Žana i od razu szczebiot.
- A ja Państwa wczoraj widziałam, Zwiedzaliście Raćišće, machałam do Was…
No tak, ktoś machał, ale pomyślałem, że to przecież nie do nas. Wyłgałem się więc, że to przez maskę jej nie poznałem. Odsunęła ją na chwilę mówiąc:
- To teraz już mnie poznacie. Zaczynamy od wina?
- Nie. Co najwyżej domowe białe… My dziś tylko na mięso…
- E tam, zanim mięso się przyrządzi to polecam carpaccio z żabnicy i przyniosę jakiś alkohol. Po lampce. Mój tajemniczy, Skoro musiałam odsłonić twarz to muszę mieć jaką inną tajemnicę…
Spojrzeliśmy na siebie. Przebojowa laska znowu nas urobiła. Trudno.
I znowu - jedzenie rewelacja. Odpowiednio obrobione i doprawione jagnięcina i cielęcina z rewelacyjnym carpaccio. Drinki wycenione jako mohito w istocie były bardzo dobre, z nutą jakiegoś zioła, odpowiednio zimne, odpowiednio alkoholowe. I niestety tajemnicze. Rachunek nieco mniejszy ale nadal jak dla nas zbyt duży…

FOTO57.jpg

Ogólnie, jeśli ktoś akceptuje takie ceny to obsługa, smak, jakość i widoki – no klasa! Polecam.
Konoba MORE - 17-06-2021 – Lumbarda
Nie taki był pomysł, bo chcieliśmy odwiedzić Konobę Škafetin. Jednak tam dopiero się doczytaliśmy, że standardem w tego typu miejscach jest przerwa od 14.30-18. Byliśmy tam o 14.20. Głodni. Więc poszliśmy do pierwszej otwartej i serwującej o tej porze jedzenie konoby MORE. Tu będzie krótki opis. Z zewnątrz nic szczególnego. Wejście fajne. Widok bardzo ładny.

FOTO58.jpg

FOTO59.jpg

FOTO60.jpg

Porcje rybne tyle co przyniesione na sąsiedni stół przeogromne. Zapytaliśmy więc o jakieś dania niezbyt obfite. Polecono nam coś co zobaczycie na poniższym zdjęciu.

FOTO61.jpg

Poprosiliśmy też o zupę rybną na szybko, aby nasycić pierwszy głód. Zupa smaczna. Ćevapčići i kiebaski słabe. Chleb okropny. Sałatka ziemniaczana lichutka. Wino jakby rozwodnione. Ja będę to miejsce omijał szerokim łukiem. A jakoś specjalnie tanio też nie wyszło.

FOTO62.jpg

Konoba GERA - 19-06-2021 – Podstrana
Zastanawialiśmy się, czy to dobre miejsce, ale chciałem gdzieś prawie w sercu Žrnova zjeść ichni specjał, czyli Žrnovski makaruni. Miejsce wybitnie domowe. Z fajnym wejściem i otoczeniem

FOTO63.jpg

FOTO64.jpg

Ogrodem pełnym warzyw, z jaskółkami nad stołami,

FOTO65.jpg

Z widokiem i kotem wypraszającym o jedzenie.

FOTO66.jpg

FOTO67.jpg

Prowadzone przez dwie miłe siostry, z których jedna jest kucharką. To było pierwsze miejsce, gdzie nie można było płacić kartą. Szkoda, bo musieliśmy się zmieścić z zamówieniem w resztkach kasy, jaką mieliśmy. Porcje były jednak obfite.

FOTO68.jpg

FOTO69.jpg

Niestety jednak (niestety bo puste portfele) bardzo, ale to bardzo smaczne. Oliwa podana do chleba idealna – chociaż sam chleb nic szczególnego. Makaron za to rewelacyjny. Może za dużo gulaszu wołowego, który jest do tej potrawy standardowo podawany, ale smacznego, z idealnie ugotowanym mięsem i warzywami o dobrej twardości. A hobotnica przyrządzona perfekcyjnie. Zresztą tak się to skończyło…

FOTO70.jpg

Przy kolejnym pobycie na Korčuli z radością odwiedzę to miejsce – i polecam je osobom, których nie odstraszają takie domowe, jaskółkowo-pająkowo-kocie klimaty.
Wywołałem łezkę w oku podającej jedzenie, gdy zatrzymałem ją na chwilę szukając w translatorze pewnej frazy i powiedziałem
- sve je bilo vrlo ukusno.
Pani poszła po siostrę i obie z drzwi kuchni skinęły głowami w podzięce. Aż się głupio poczułem.
Ach zapomniałbym… A kotki miano to Rosa-Kuriosa. Kotka dostając jedzenie bawiła się nim, oblizywała i wyrzucała na ławkę, w końcu zjadła - jakby chciała pokazać - no nie wiem, czy ja mogę to jeszcze zjeść, już tyle dziś zjadłam. Potem siedziała udając, że nie chce więcej, ale tylko jej więcej nie dajcie. To tak się wam odwdzięczy:

FOTO71.jpg

Po prostu usiądzie do was pupą i tyle w temacie.
Na koniec rachunek.

FOTO72.jpg

No pięknie, co wyjście to taniej…
A o tym, jak wyglądał pod kątem KONOB drugi tydzień – to już w następnym odcinku.
Ostatnio edytowano 10.07.2021 12:17 przez Abakus68, łącznie edytowano 1 raz
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 09.07.2021 18:44

Kwatera - rewelacja! Tak luksusowo nigdy nie mieszkaliśmy 8O, ale jakoś tak się dzieje, że co roku apartman ma nieco wyższy standard, więc myślę, że kiedyś do takiego poziomu dojdziemy :mrgreen:

Świetny gastropost :D Super ściąga dla wybierających się na Korčulę 8) "Wasza" kelnerka niezła spryciula, powinni jej dać podwyżkę :D
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 09.07.2021 19:16

Rozbijaliście się po tych konobach niczym rasowi celebryci :wink: :oczko_usmiech:

Apartman bardzo piękny, widzę, że zwracamy uwagę na podobne aspekty(choć my nie musimy mieć pralki).

Przypomniałeś mi, że znowu nie zjadłam w tym roku rozaty :? Zwykle jak gdzieś jest to akurat nie mam na nią ochoty. A jak ochota jest to rozaty nie ma :roll:

Czekam na recenzję konoby na tarsie :idea: :wink:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 09.07.2021 19:22

Fajny przegląd konobiany z kosztami; czyli moje założenie 650kn/2os w jadłodajniach (Hvar), to dobre założenie.
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5744
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 09.07.2021 20:10

A ile płaciliście za ten apartament :?: Wygląda świetnie i elegancko.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8663
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 09.07.2021 20:21

Z przyjemnością poczytam, bo wyspa w zasadzie mi nieznana.
Oby tylko zapału starczyło Ci na dłużej niż przy relacji z Riviera del Conero :wink:
shaman72
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 204
Dołączył(a): 27.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) shaman72 » 09.07.2021 21:24

Kwaterka bardzo Ok, podobną mieliśmy trzy lata temu w Krk’u.Ale kota przy żarciu, już bym nie zdzierżył, nienawidzę sierściuchów :lol: :D
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 09.07.2021 22:21

Widoki przecudowne, zwłaszcza taras, a do tego ta bliskość plaż Vaji i Samogradu, super...
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 10.07.2021 08:24

maslinka napisał(a):Kwatera - rewelacja! Tak luksusowo nigdy nie mieszkaliśmy 8O, ale jakoś tak się dzieje, że co roku apartman ma nieco wyższy standard, więc myślę, że kiedyś do takiego poziomu dojdziemy :mrgreen:

Jesteśmy z niej bardzo zadowoleni.

maslinka napisał(a):Świetny gastropost :D Super ściąga dla wybierających się na Korčulę 8) "Wasza" kelnerka niezła spryciula, powinni jej dać podwyżkę :D

Dzięki. Oj tak. Dziewczyna ma w sobie taką radość, której trudno się oprzeć. Sam bym tam nie poszedł :lol: :lol: :lol:


ruzica napisał(a):Rozbijaliście się po tych konobach niczym rasowi celebryci :wink: :oczko_usmiech:.....

Czekam na recenzję konoby na tarsie :idea: :wink:


Ani w naszym wyglądzie, ani w zachowaniu nie odnalazłabyś gwiazdorzenia :D
Tak, jak tylko przejdziemy tą stronę to opiszę i Kavanę

te kiero napisał(a):Fajny przegląd konobiany z kosztami; czyli moje założenie 650kn/2os w jadłodajniach (Hvar), to dobre założenie.

Jeśli planujesz taki poziom to będziesz bardzo kontent - oczywiście szukałbym jednak wcześniej na trapadvisorze lub na google konob ocenionych powyżej 4.5 Osobiście na rok 2022 zakładam poziom maks 450 na dobę konobianą i maks 150 na dobę bez konoby - czyli jakaś kawa czy lód...

majeczka napisał(a):Widoki przecudowne, zwłaszcza taras, a do tego ta bliskość plaż Vaji i Samogradu, super...

No to teraz uważaj. Byliśmy na Samogradzie raz, i w drodze powrotnej zajrzałem na Vaję. A potem zostaliśmy tylko na pomoście. W którymś odcinku opiszę dlaczego.
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 10.07.2021 08:37

shaman72 napisał(a):Kwaterka bardzo Ok, podobną mieliśmy trzy lata temu w Krk’u.Ale kota przy żarciu, już bym nie zdzierżył, nienawidzę sierściuchów :lol: :D

Ja mam tak. Nie cierpię dzieci kotów i psów. Gdziekolwiek nie pójdę każdy berbeć, kot i pies zaraz lezie do mnie. Bądź Pan mądry i pisz wiersze...

marze_na napisał(a):Z przyjemnością poczytam, bo wyspa w zasadzie mi nieznana.
Oby tylko zapału starczyło Ci na dłużej niż przy relacji z Riviera del Conero :wink:

Celna uwaga a propos relacji z Włoch. Każdą chorwacką kończę. A na Conero i w okolicy zobaczyłem tyle, że jest co pisać... Tylko faktycznie no nie miałem do tego spadu. Ale ok. Postanowienie Lipcowe - dokończyć po tej relacji Włoską i wyrobić się z remontem w domu przed wrześniową... Chorwacją:)

Nefer napisał(a):A ile płaciliście za ten apartament :?: Wygląda świetnie i elegancko.

Apartament jest na jednym z popularnych portali. Ale dotarłem do niego przez Googlemaps - telefon - wbity do komórki numer pokazał mi, że można przez Whatsapp i wyszło taniej niż na rzeczonym portalu na b.
Za termin 13-26.06 zapłaciliśmy 680 EUR. Ceny w lipcu i sierpniu dla mnie są już zbyt duże. Zaklepałem tam za rok ostatnie dwa tygodnie czerwca.
Z tego co widzę ten nasz apartament mają wolny w terminie 1-7 sierpnia i sporo po 20 sierpnia. Cena robi jednak swoje.
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 10.07.2021 09:01

Abakus68 napisał(a):Ja mam tak. Nie cierpię dzieci kotów i psów. Gdziekolwiek nie pójdę każdy berbeć, kot i pies zaraz lezie do mnie. Bądź Pan mądry i pisz wiersze...


8O 8O 8O

Może rozumiałbym słowo niechęć....
Ale to.... :x
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 10.07.2021 09:10

CROberto napisał(a):
Abakus68 napisał(a):Ja mam tak. Nie cierpię dzieci kotów i psów. Gdziekolwiek nie pójdę każdy berbeć, kot i pies zaraz lezie do mnie. Bądź Pan mądry i pisz wiersze...


8O 8O 8O

Może rozumiałbym słowo niechęć....
Ale to.... :x


To się nazywa "hipokrytyczne wyrażanie kontrowersyjnej opinii" - podobnym zdaniem, które często wypowiadam jest, że jedno własne dziecko to o dwa za dużo. Ale spytaj mojej córki, czy jestem złym ojcem... W ogień się za nią rzucę. Dzieciaki włażące mi na głowę nie robią chyba tego, bo wyczuwają jakąś formę odrzucania. Nie ważne czy są z rodziny czy nie. W domu wykładam pojemnik z wodą dla ptaków, inny dla owadów. Generalnie... Od słów ważniejsze są zachowania i czyny prawda?
Ale masz prawo pomyśleć, co za jełop z tego Zdziha :D
Jaceł
Croentuzjasta
Posty: 121
Dołączył(a): 04.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jaceł » 10.07.2021 12:14

A cóż tu jest kontrowersyjnego? Na wakacje jedziemy aby odpocząć, specjalnie jeżdżę w czerwcu i we wrześniu, aby unikać "bombelków". Mieszkam w mieście i wrzaskliwych dzieci mam po prostu dość. Serdecznie dość.
Kiedyś zarezerwowałem apartament, gdzie piętro wyżej mieszkała rodzina z dwójką dzieci. Codziennie od 6:00 budziły mnie wrzaski i tupot.
Nie polecam.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
O ćakuli na Korčuli - małe co nieco - rok 2021 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone