Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nowy....Montana on Tour - różne destynacje

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Nowy....Montana on Tour

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 06.12.2020 19:01

161. Minack Theatre, Porthcurno, Kornwalia (ENG) - amfiteatralnie wykuty w skale teatr, w którym od kilkudziesięciu lat w okresie letnim wystawiane są sztuki. W Bonusie widok na Porthcurno Beach, piękną lazurową plażę (w odpowiedniej porze roku)
Obrazek

162. Agrigento, Sycylia. Katedra na wzgórzu
Obrazek

163. Auiges-Mortes, Langwedocja, Francja, średniowieczne miasto otoczone murami, jedna z bram do miasta.
Obrazek

164. Lorca, Provincia Murcia, Hiszpania. Uliczka z widokiem na El Castillo, obiekt z przełomu XIII i XIV wieku
Obrazek

165. Szkocja, okolice Aberdeen - Thainstone House, Inverurie. Takie atrakcje mają niektóre hotele w Szkocji - wieczorna partyjka Snookera przy glass of uisge beath (wody życia), rano basen.
Obrazek

166. Teneryfa, w górach Anaga z mocnym zoomem na "Potwora" (wulkan Teide - 3714 m npm.)
Obrazek

167. Brescia, IT. Piazza del Foro, Area Archeologica. Brescia to bardzo niedoceniane miasto (nie dziwne wśród tylu piękhch miast w północnych Włoszech) absolutne must see
Obrazek

:boss:
:papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15649
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Nowy....Montana on Tour

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 06.12.2020 20:29

167.Brescia - zgadzam się z tym całkowicie. Mocno niedoceniane miejsce, a tak blisko znanego i popularnego jeziora....
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Nowy....Montana on Tour

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 08.12.2020 19:35

Nie znam nikogo więcej kto by tam był ;)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Nowy....Montana on Tour

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 10.12.2020 13:46

168. Santa Maria di Leuca - obiekt sakralny na samym koniuszku koniuszka Italii ;) Łączą się tu dwa morza (Adriatyk i Jońskie)
Obrazek

169. Teneryfa, El Medano, Montańa Roja - wygasły wulkan przy surfowisku i lotnisku Sur Reina (góra zdobyta z Młodym)
Obrazek

170. Polska, Powiat Pucki, Gmina Kosakowo, trekking na trasie Mechelinki - Rewa (często uczęszczanej przez nas)
Obrazek

171. Knaresborough - okolice Leeds, widok z Zamku na most kolejowy (w użytku!) i katedrę z XII wieku
Obrazek

172. Vejer de la Frontera - białe miasteczko na wzgórzu w Andaluzji, jedno z pięknych miejsc z okolic: na zachód od Gibraltaru"
Obrazek

173. Rozeta Katedry w Norymberdze (Bawaria)
Obrazek

174. Cypr w lutym, Ancient Paphos (cena wejścia - niska, teren spory, wrażenia duże, szczególnie piękne mozaiki)
Obrazek

175. Tegernsee. Piękne jezioro łączące kurorty w niemieckich Alpach (można pływac stateczkiem)
Obrazek

:papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15649
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Nowy....Montana on Tour

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 10.12.2020 14:33

174. Ponownie się zgadzam :D
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Nowy....Montana on Tour

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 10.12.2020 16:51

piekara114 napisał(a):174. Ponownie się zgadzam :D


Też tam, w Amfitearze trafiłaś na słoneczko?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15649
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Nowy....Montana on Tour

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 10.12.2020 18:59

Jak na luty to było ciepło, ale wręcz upał to miałam w Kourion - dla mnie najlepszy....
Obrazek

https://www.cro.pl/w-pogoni-za-flamingami-t51788-150.html?hilit=pafos

W ogóle na Cyprze przy obydwu pobytach mieliśmy super pogodę, ale chyba szybko tam nie wrócę :roll:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: Nowy....Montana on Tour

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 10.12.2020 20:21

Most kolejowy robi niesamowite wrażenie! Podoba mi się też rozeta w Norymberdze. Tego miasta w Bawarii jeszcze nie zwiedzaliśmy ;)
Następnym razem :) Tylko nie wiem, kiedy, bo na razie Niemcy nie chcą nas wpuszczać :?
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Nowy....Montana on Tour

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 11.12.2020 13:07

piekara114 napisał(a):Jak na luty to było ciepło, ale wręcz upał to miałam w Kourion - dla mnie najlepszy....

https://www.cro.pl/w-pogoni-za-flamingami-t51788-150.html?hilit=pafos

W ogóle na Cyprze przy obydwu pobytach mieliśmy super pogodę, ale chyba szybko tam nie wrócę :roll:


W Kourion też byliśmy - było w porządku tam.

My byliśmy tylko raz i to tylko tydzień, także nie widzieliśmy za dużo ;)

maslinka napisał(a):Most kolejowy robi niesamowite wrażenie! Podoba mi się też rozeta w Norymberdze. Tego miasta w Bawarii jeszcze nie zwiedzaliśmy ;)
Następnym razem :) Tylko nie wiem, kiedy, bo na razie Niemcy nie chcą nas wpuszczać :?


Tym bardziej że potem widzieliśmy jak pociąg nim jechał, a potem przechodziliśmy obok pociągu do Sheffield albo Leeds (nie pamiętam już) idąc pod Katedrę w mieście

Norymberga jest bardzo ładna i ma dość spore Old Town (odbudowane po nalotach Aliantów)

:papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Nowy....Montana on Tour

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 11.12.2020 13:25

176. Marsylia - widok ze wzgórza na którym stoi Bazylika Notre Dame de la Garde na Katedrę oraz Stary Port
Obrazek

177. Opactwo Cystersów w Alcobaça. Kościół Santa Maria da Vitoria. Związana z tym miejscem jest smutna historia Króla Piotra I i Ines de Castro.
Obrazek

178. Zoom na Roque Nublo (1813 m n.p.m) - święta skała i drugi najwyższy szczyt na Gran Canarii
Obrazek

179. Lago di Fedaia (2053 m n.p.m.) - sztuczny zbiornik na Passo Fedaia (Dolomity)
Obrazek

180. Barwy jesiennej Szkocji - wjazd do Highlands w listopadzie
Obrazek

:papa: :papa:
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017
Re: Nowy....Montana on Tour

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 11.12.2020 20:14

Uff. Jak to dobrze, że na koniec mojego dzisiejszego wędrowania po Twoich stronach barwy jesiennej Szkocji. Trochę się moje oczy uspokoją.
Wiesz, ja jestem chłopak ze wsi, którego jedyne wyjazdy na jakie mogła sobie rodzina pozwolić to były obozy harcerskie. Europę zacząłem delikatnie pozwać w drugiej pracy dzięki targom. Oczywiście nadal w bardzo okrojonym stadium. Mimo to gdy rozmawiałem w wieloma osobami z moich rodzinnych okolic wydawało mi się, że ja już tyle widziałem.
Wiem, wiem nie trzeba się porównywać, ja generalnie chciałem tylko takie retoryczne pytanie zadać - informując, że tak pozytywnie ci zazdroszczę. A pytanie brzmi. Czy ty sobie zdajesz sprawę, jakim jesteś szczęśliwym człowiekiem?
Super pomysł dzielenia się z innymi. Dziękuję
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Nowy....Montana on Tour

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 12.12.2020 18:06

tony montana napisał(a):167. Brescia, IT. Piazza del Foro, Area Archeologica. Brescia to bardzo niedoceniane miasto (nie dziwne wśród tylu piękhch miast w północnych Włoszech) absolutne must see

W 1981 roku, w trakcie powrotu z Francji do Wenecji postanowiliśmy zanocować na dworcu kolejowym w Brescii, ale się okazało, że zamykają go na noc i nie ma tam dla nas miejsca. W tej sytuacji położyliśmy się spać na skwerze przed budynkiem.

W nocy czuję szarpanie, otwieram oczy, a tam policjanci dopytujący się o dokumenty. Wygrzebaliśmy paszporty z plecaków. Spojrzeli i uśmiechnęli się.

- Polonia? Buona notte…

Pozdrawiam,
Wojtek
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Nowy....Montana on Tour

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 13.12.2020 20:03

Abakus68 napisał(a):Uff. Jak to dobrze, że na koniec mojego dzisiejszego wędrowania po Twoich stronach barwy jesiennej Szkocji. Trochę się moje oczy uspokoją.
Wiesz, ja jestem chłopak ze wsi, którego jedyne wyjazdy na jakie mogła sobie rodzina pozwolić to były obozy harcerskie. Europę zacząłem delikatnie pozwać w drugiej pracy dzięki targom. Oczywiście nadal w bardzo okrojonym stadium. Mimo to gdy rozmawiałem w wieloma osobami z moich rodzinnych okolic wydawało mi się, że ja już tyle widziałem.
Wiem, wiem nie trzeba się porównywać, ja generalnie chciałem tylko takie retoryczne pytanie zadać - informując, że tak pozytywnie ci zazdroszczę. A pytanie brzmi. Czy ty sobie zdajesz sprawę, jakim jesteś szczęśliwym człowiekiem?
Super pomysł dzielenia się z innymi. Dziękuję


Hej
Bardzo dziękuję za przemiłe słowa, natomiast prawda taka, że my tez dopiero zaczęliśmy jeździć na większą skalę w sumie niedawno temu - jakieś 12 lat temu.
Nie są to jakieś mega wyszukiwane lokalizacje na mapie światowej - raczej Europa, dla każdego musi być coś miłego kazego roku.

Faktem jest, od 2013 roku udawało się wyjeżdżać kilka razy w ciągu roku w niezmiennym rsczej stylu: ferie (najczęściej gdzieś, gdzie cieplej), potem jakiś krótki wypad majowy, do czego doskonale nadają się np Wyspy lun nasz Kraj, wakacje oraz ew. jakiś wyjazd jesienny.

Faktem jest że udało nam się, zobaczyć sporo, ale kuda nam do takiego Wojtka Franza, który zwiedził pół świata - różne kontynenty i półkule.
A mamy dużo miejsc odwiedzonych bo często zwiedzamy tak jak Ty Udine - po łebkach i najważniejsze lokalizację tylko - co czasem mnie denerwuje, ale inaczej chyba się nie da, jak masz mało czasu, a miejsc do zobaczenia sporo.

pozdrowienia
:papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Nowy....Montana on Tour

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 13.12.2020 20:04

Franz napisał(a):
tony montana napisał(a):167. Brescia, IT. Piazza del Foro, Area Archeologica. Brescia to bardzo niedoceniane miasto (nie dziwne wśród tylu piękhch miast w północnych Włoszech) absolutne must see

W 1981 roku, w trakcie powrotu z Francji do Wenecji postanowiliśmy zanocować na dworcu kolejowym w Brescii, ale się okazało, że zamykają go na noc i nie ma tam dla nas miejsca. W tej sytuacji położyliśmy się spać na skwerze przed budynkiem.

W nocy czuję szarpanie, otwieram oczy, a tam policjanci dopytujący się o dokumenty. Wygrzebaliśmy paszporty z plecaków. Spojrzeli i uśmiechnęli się.

- Polonia? Buona notte…

Pozdrawiam,
Wojtek


Miałem wtedy 8 lat :)

Buona Notte! :)
:papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Nowy....Montana on Tour

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 13.12.2020 20:36

181. To się nazywa wakacyjny chillout - często leżelismy na tych leżakach na dole z bułgarską brandy tudzież piwem Kamenica czy Szumiensko :) Hotel Ivana Palace, Slancev Brjag, Bułgaria.
Obrazek

182.Santa Cruz de Tenerife - Auditorio. Spektakularny obiekt, którego otwarcie z pompą i paradą miało miejsce w roku 2003 – na uroczystości z tej okazji pojawił się książę Filip. Architektem był Santiago Calatrava, słynny hiszpański architekt.
Obrazek

183 i 184. Sardynia. Bosa. Miasto nad rzeką, to tutaj kolejny raz złapało mnie GMaps
Obrazek

Obrazek

185. Szczeliniec Wielki, zima tuż przed pandemią, ranek, temperatura minus 6
Obrazek

186. Land's End - najbardziej na zachód wysunięty punkt wyspy Wielka Brytania. Spory wiatr w grudniu, temp + 10 stopni.
Obrazek

187. Palermo, Il Duomo, niesamowita budowla i jeszcze wejście gratuito!
Obrazek

:papa:
Ostatnio edytowano 13.12.2020 21:30 przez tony montana, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Nowy....Montana on Tour - różne destynacje - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone