Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nowy....Montana on Tour - różne destynacje

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017
Re: Nowy....Montana on Tour

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 13.12.2020 19:50

Zwiedzanie po łebkach ma też ten plus, że w głowie zostaje taka właściwa, odpowiednia ilość materiału. Coś do opowiedzenia, coś do pamiętania i coś co nie zawsze się myli człowiekowi. Chociaż to też zależy jak jest mózg zbudowany. Dziś wspomniałem żonie o pewnej katedrze, a ona do tego dołożyła miejsce z zupełnie innego miasta. Widzisz po co pisze relację - odparłem... Wydawało mi się, że to takie grzeczne napomnienie że "moja katedra" i jej do niego dopasowany rejon są z innych bajek a zostałem spytany, a na kolację podać ci talerz dzisiejszy czy wczorajszy:)
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8612
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Nowy....Montana on Tour

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 13.12.2020 19:51

tony montana napisał(a):Palermo, Il Duomo, niesamowita budowla i jeszcze wejście gratuito!

Tu obowiązkowy :!: jest spacer po dachu.
Ale to już nie gratuito :wink: .
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Nowy....Montana on Tour

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 13.12.2020 19:54

Wiadukt kolejowy w Knaresborough na mnie też zrobił ogromne wrażenie , chyba większe niż zamek i katedra , ale mam do Ciebie pytanie dotyczące jaskini ( Mother Shipton's Cave ) , o której nie wiedziałem podczas odwiedzin tego miasteczka , i nie wiem czy warto brać ją pod uwagę przy następnej wizycie w tamtej okolicy ( pomijam magiczność miejsca :wink: ).
Pozostałe zdjęcia równie ciekawe i piękne


Pozdrawiam
Piotr
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Nowy....Montana on Tour

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 13.12.2020 20:17

Abakus68 napisał(a):Zwiedzanie po łebkach ma też ten plus, że w głowie zostaje taka właściwa, odpowiednia ilość materiału. Coś do opowiedzenia, coś do pamiętania i coś co nie zawsze się myli człowiekowi. Chociaż to też zależy jak jest mózg zbudowany. Dziś wspomniałem żonie o pewnej katedrze, a ona do tego dołożyła miejsce z zupełnie innego miasta. Widzisz po co pisze relację - odparłem... Wydawało mi się, że to takie grzeczne napomnienie że "moja katedra" i jej do niego dopasowany rejon są z innych bajek a zostałem spytany, a na kolację podać ci talerz dzisiejszy czy wczorajszy:)


Relacje są super rzeczą na wspomnienia, tylko co jakiś czas serwery zdjęciowe zmieniały linki i zdjęcia lecą w kosmos :(

marze_na napisał(a):
tony montana napisał(a):Palermo, Il Duomo, niesamowita budowla i jeszcze wejście gratuito!

Tu obowiązkowy :!: jest spacer po dachu.
Ale to już nie gratuito :wink: .


Wiem, niestety na Palermo mieliśmy tylko dzień a chcieliśmy jak najwięcej zobaczyć. Może kiedyś się uda? (tylko ten COVID!!)

:papa: Marzenko

piotrf napisał(a):Wiadukt kolejowy w Knaresborough na mnie też zrobił ogromne wrażenie , chyba większe niż zamek i katedra , ale mam do Ciebie pytanie dotyczące jaskini ( Mother Shipton's Cave ) , o której nie wiedziałem podczas odwiedzin tego miasteczka , i nie wiem czy warto brać ją pod uwagę przy następnej wizycie w tamtej okolicy ( pomijam magiczność miejsca :wink: ).
Pozostałe zdjęcia równie ciekawe i piękne


Pozdrawiam
Piotr



Hej Piotrze
Widziałem jak ludzie tam dreptali, ale szczerze mówiąc nie wiem czy warto, bo nie byliśmy.
Jako, że mieliśmy z Kolegą ograniczony czas przez godziny szkoły jego dzieci w rodzinnym Barnsley - a Knaresborough było ostantim punktem wycieczki - musieliśmy pędzić "do domu po dzieci" ;) :)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Nowy....Montana on Tour

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 13.12.2020 20:29

188. Londyn? Nie ma, proszę pana takiego miasta. Memoriał ku pamięci księcia Alberta - Royal Albert's Hall - miało tu miejsce wiele legendarnych wydarzeń muzycznych, przyjechaliśmy tu na city bike'ach.
Obrazek

189. Nimes. Francja. Starożytna rzymska świątynia poświęcona Gajuszowi i Lucjuszowi, synom Marka Agrypy i przybranym wnukom Oktawiana Augusta. Jak nowa.
Obrazek

190. Chiesa di San Domenico w Nardo (XVI wiek). Moje ukochane apulijskie Nardo. Blisko Piazza Saladra, po lewej stronie kościoła znajduje się "słynna" hehe, słynna dla wtajemniczonych Fontanna del Toro - to tutaj byk kopnął noga i trysnęło źródełko i "stało się miasto"
Obrazek

191. Wnętrze destylarni whisky Strathisla. Szkocja. Tak, to tutaj powstaje boski trunek Chivas Regal. Wysmakowane wnętrze do degustacji trunku.
Obrazek

:papa:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Nowy....Montana on Tour

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 13.12.2020 20:52

Byłem tam sam , w godzinach popołudniowych , ledwo zobaczyłem zamek , wiadukt i katedrę , musiałem jeszcze wrócić do Grantham . . .
Z Barnsley pamiętam ruiny klasztoru Monk Bretton , zobaczone w drodze powrotnej z Sandal Castle - obie atrakcje w podobnym stanie , obie interesujące i ciekawe historycznie 8)


Pozdrawiam
Piotr
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Nowy....Montana on Tour

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 14.12.2020 16:50

tony montana napisał(a):186. Land's End - najbardziej na zachód wysunięty punkt wyspy Wielka Brytania. Spory wiatr w grudniu, temp + 10 stopni.
Obrazek

A tak niewiele już zostało do Nowego Jorku...

Pozdrawiam,
Wojtek
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Nowy....Montana on Tour

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 14.12.2020 17:55

Franz napisał(a):
tony montana napisał(a):186. Land's End - najbardziej na zachód wysunięty punkt wyspy Wielka Brytania. Spory wiatr w grudniu, temp + 10 stopni.
Obrazek

A tak niewiele już zostało do Nowego Jorku...


Wojtku , szkoda , że po wodzie , to raz , a dwa - to jednak ponad 5 tysięcy km wybierasz się :?:


Pozdrawiam
Piotr
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017
Re: Nowy....Montana on Tour

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 14.12.2020 21:34

Nardo... Jest w moim kajecie w części zatytułowanej "A Apuglia głupcze?!" Prawdę mówiąc jest tam tyle, że aż strach się tam ruszyć...
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Nowy....Montana on Tour

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 18.12.2020 16:14

piotrf napisał(a):Byłem tam sam , w godzinach popołudniowych , ledwo zobaczyłem zamek , wiadukt i katedrę , musiałem jeszcze wrócić do Grantham . . .
Z Barnsley pamiętam ruiny klasztoru Monk Bretton , zobaczone w drodze powrotnej z Sandal Castle - obie atrakcje w podobnym stanie , obie interesujące i ciekawe historycznie 8)


Pozdrawiam
Piotr


Ja właśnie Monk Bretton nie widziałem, jest po co wracać :) KIEDYŚ.,,

Franz napisał(a):A tak niewiele już zostało do Nowego Jorku...

Pozdrawiam,
Wojtek


taaa, rzut beretem ;)

Abakus68 napisał(a):Nardo... Jest w moim kajecie w części zatytułowanej "A Apuglia głupcze?!" Prawdę mówiąc jest tam tyle, że aż strach się tam ruszyć...


Aby poczuć ducha Nardo, trzeba mieć tam punkt wypadowy
Bo faktycznie na pierwszy rzut oka takie Ostuni czy Monopoli wygląda ciekawiej a na pewno jest bardziej znane
:papa:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Nowy....Montana on Tour

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 18.12.2020 16:20

tony montana napisał(a):
Abakus68 napisał(a):Nardo... Jest w moim kajecie w części zatytułowanej "A Apuglia głupcze?!" Prawdę mówiąc jest tam tyle, że aż strach się tam ruszyć...


Aby poczuć ducha Nardo, trzeba mieć tam punkt wypadowy
Bo faktycznie na pierwszy rzut oka takie Ostuni czy Monopoli wygląda ciekawiej a na pewno jest bardziej znane
:papa:

Noooo, ducha Nardo trudno poczuć wpadając tam na chwilę ... :smo: :oczko_usmiech:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Nowy....Montana on Tour

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 18.12.2020 16:27

192. Prawdziwa kiszka ziemniaczana z Podlasia! Welcome to Supraśl!
Obrazek

193. Inveraray - kierunek Castle. Listopadowa Szkocja
Obrazek

194. Lutowa Andaluzja - ponad 20 stopni. Ronda.
Obrazek

195. Szopka w Mandurii. APulia.
Obrazek

196. Laguna Balos, zachodnio-północna Kreta
Obrazek

:papa:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8612
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Nowy....Montana on Tour

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 18.12.2020 16:50

Coraz krótsze te Twoje wrzutki Tony. :D
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Nowy....Montana on Tour

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 18.12.2020 16:52

marze_na napisał(a):Coraz krótsze te Twoje wrzutki Tony. :D

Chyba powinien gdzieś pojechać :smo:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Nowy....Montana on Tour

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 18.12.2020 18:36

Zdjęcia mi się kończą ;) ;)
A tak poważnie, to WIEM, że to nie najważniejsza rzecz na świecie ale KIEDY BEDZIEMY MOGLI WSIASC W SAMOLOT I GDZIES POLECIEC???
:(
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Nowy....Montana on Tour - różne destynacje - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone