Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Niemożliwe stało się możliwe,czyli pierwszy wyjazd do Cro

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012
Re: Niemożliwe stało się możliwe,czyli pierwszy wyjazd do Cr

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 25.02.2016 17:29

128 dni to nie tak źle :wink:

ja jeszcze muszę czekać 179 :?
Loraq12
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 25.02.2015
Re: Niemożliwe stało się możliwe,czyli pierwszy wyjazd do Cr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Loraq12 » 23.03.2016 07:59

98 dni do wyjazdu ;-)))))) Już nie trzy cyfry.
Przygotowania zaczęte od wymiany oleju i kupna CRO.PL :D :D :D :
IMG_20160322_141810_BURST001_COVER.jpg


I od razy zonk... Bardzo mi zależało aby naklejka była magnetyczna , no i taka przyszła. Niestety ja kudłaty durnowaty zapomniałem że klapa jest aluminiowa 8O 8O 8O ..... Idąc za tropem klasyka " to jest amelinium" tutaj nie przykleisz :x :x .... No ale cóż wymyśliłem że na czas wyjazdu przykleje na dwustronną delikatnie żeby potem nie było problemu z odklejeniem.
Jeszcze przed wyjazdem duży serwis w ASO i będę spokojny .

Możecie mi napisać skąd wziąźć karty EKUZ ?

Co myślicie o wyrobieniu paszportów? Jak cała ta strefa piep...nie to być może wymyślą nagle paszporty, a wtedy być może będzie za mało czasu na wyrobienie, więc lepiej teraz o tym pomyśleć?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Niemożliwe stało się możliwe,czyli pierwszy wyjazd do Cr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.03.2016 08:29

Loraq12 napisał(a):Możecie mi napisać skąd wziąźć karty EKUZ ?

Co myślicie o wyrobieniu paszportów? Jak cała ta strefa piep...nie to być może wymyślą nagle paszporty, a wtedy być może będzie za mało czasu na wyrobienie, więc lepiej teraz o tym pomyśleć?


https://www.ekuz.nfz.gov.pl/wypoczynek/wniosek-ekuz

http://www.poznan.uw.gov.pl/paszporty-wnioski
banankochan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 510
Dołączył(a): 14.02.2012
Re: Niemożliwe stało się możliwe,czyli pierwszy wyjazd do Cr

Nieprzeczytany postnapisał(a) banankochan » 27.03.2016 16:07

może zmienisz zdanie i wybierzesz się w południową dalmację lub przepiekny HVAR cisza i spokój to czego szukacie wlaśnie na Hvarze :) nie żebym namawiał ale jak to się mawia "PRAWDZIWA CHORWACJA ZACZYNA SIĘ ZA SPLITEM" w sumie według mnie zaczyna się za OMISIEM ;) powodzenia i udanych wakacji 2016





Loraq12 napisał(a):No I tak, kolejny dzień minął nam na plażingu, zauważyłem coś niesamowitego, mianowicie powiedziałem :" kurcze, znowu upał" . Jak wypowiedziałem to zdanie to zdałem sobie sprawę że to moje pierwsze wakacje ,na których jest tak pięknie. Nie myślałem że to powiem ale tam zostało moje serce, i woła mnie coraz mocniej. Dobrze że jest to forum, to przez czytanie relacji z wyjazdów czy też własne wpisy to pewien rodzaj ładowania baterii. Nie wiem jak wy ale sądzę że są dwa rodzaje odlicznia u cromaniaków, tj. od poniedziałku do piątku i od powrotu z Chorwacji do wyjazdu do Chorwacji ... Same planowanie gdzie się pojedzie, na ile, oglądanie kwater online to frajda.

Co do wakacji w 2016 chyba zmienimy plany, ponieważ w Tucepi nie będzie co robić, lubimy ciszę i wiemy że tam jest fajnie dla dzieci, ale w Srimie też jest pięknie. Fakt byliśmy tam w zeszłym roku, ale rozważywszy poniższe punkty:
1. mało zaludnione plaże super dla dzieci-Srima to będzie nasza baza wypadowa, w której będziemy uprawiać plażing izajadać pyszności
2. blisko do miasteczka takiego np. jak Vodice
3. Blisko do KRKA (chociaż szczerze w sezonie to jest tam normalnie rzeźnia-tłumy)
4. Znajoma kwatera
5. Fajne miejsce do wypadów na Split,Trogir,Zadar, chociaż plany są ambitniejsze jak np Dubrownik i jakieś wyspy może sam sie wiem
6.obcykane konoby

Biorąc powyższe punkty pod uwagę decyzja padła na Srimę po raz drugi ;-)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10866
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Niemożliwe stało się możliwe,czyli pierwszy wyjazd do Cr

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 27.03.2016 17:59

Loraq12 napisał(a):
Co myślicie o wyrobieniu paszportów? Jak cała ta strefa piep...nie to być może wymyślą nagle paszporty, a wtedy być może będzie za mało czasu na wyrobienie, więc lepiej teraz o tym pomyśleć?

my zawsze z paszportami, wyczytałem, że przy korzystaniu ze służby zdrowia lepiej mieć, a skoro mamy wyrobione i są aktualne, to dlaczego nie zabrać...

btw: super "lacie" w tym Audiku
ila73
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 07.08.2011
Re: Niemożliwe stało się możliwe,czyli pierwszy wyjazd do Cr

Nieprzeczytany postnapisał(a) ila73 » 04.04.2016 00:13

świetna relacja :D
w czerwcu planujemy wyjazd do Srimy, i tak się zastanawiam: czy z miejscówki ul.Lovetovo 15b - wygląda że jest to koniec Srimy- można przejść na plażę do Vodic wzdłuż morza czy trzeba obejść Camp? i czy to jest daleko?
Loraq12
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 25.02.2015
Re: Niemożliwe stało się możliwe,czyli pierwszy wyjazd do Cr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Loraq12 » 04.04.2016 16:19

Witaj,
Tak ,spokojnie przejdziesz wzdłuż plaży, tylko po drodze kluby etc. Poza tym polecam plaże w Srimie, ponieważ w Vodicach są tłumyyyyyy
szczaw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 208
Dołączył(a): 26.12.2011
Re: Niemożliwe stało się możliwe,czyli pierwszy wyjazd do Cr

Nieprzeczytany postnapisał(a) szczaw » 04.04.2016 18:05

SRIMA polecamy jak najbardziej, w 2015 rozbudowali plac do zabawy dla dzieci przy tawernie i dmuchane miasteczko na wodzie za niebieską plażą ,bomba , my jedziemy tam trzeci raz tyle że z gumiakiem bo baza wypadowa na wysepki idealna.Pozdrawiamy i pogody :papa:
artwro
Odkrywca
Posty: 99
Dołączył(a): 17.06.2015
Re: Niemożliwe stało się możliwe,czyli pierwszy wyjazd do Cr

Nieprzeczytany postnapisał(a) artwro » 04.04.2016 20:18

W kwestii nawigacji zajrzyj do skrzynki meilowej...
ila73
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 07.08.2011
Re: Niemożliwe stało się możliwe,czyli pierwszy wyjazd do Cr

Nieprzeczytany postnapisał(a) ila73 » 04.04.2016 22:27

szczaw napisał(a):SRIMA polecamy jak najbardziej, w 2015 rozbudowali plac do zabawy dla dzieci przy tawernie i dmuchane miasteczko na wodzie za niebieską plażą ,bomba , my jedziemy tam trzeci raz tyle że z gumiakiem bo baza wypadowa na wysepki idealna.Pozdrawiamy i pogody :papa:


a w którym miejscu jest ta niebieska plaża? plac na wodzie był w Srimie?
my będziemy prawdopodobnie w apartm. Vukicevic Zeljko Lovetovo 15b., zastanawiam się czy to daleko?

ahhhh, już odliczam dni... wyjazd 25.06.... 8) :D
Loraq12
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 25.02.2015
Re: Niemożliwe stało się możliwe,czyli pierwszy wyjazd do Cr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Loraq12 » 07.04.2016 16:58

Od Lovetovo to kawa lek drogi spacerkiem. wrzucam mapkę ,może się mylę jak coś to poprawcie
Bez tytułu.jpg
Ustronianka
Croentuzjasta
Posty: 207
Dołączył(a): 29.04.2009
Re: Niemożliwe stało się możliwe,czyli pierwszy wyjazd do Cr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ustronianka » 08.04.2016 13:17

jak to możliwe że ja nie zasiadłam wtedy do tej relacji :)
hmmm
Loraq12
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 25.02.2015
Re: Niemożliwe stało się możliwe,czyli pierwszy wyjazd do Cr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Loraq12 » 18.04.2016 09:07

Witam ponownie,
Wykonałem krótki test jazdy całej famili w dzień. Dystans może nie powalający , ale 430 km przejechane bez postoju to już mały trening.
Otóż było to tak, dzieci były uziemione przez lekarza jeszcze tydzień od przedszkola,ja miałem wyjazd w interesach do Wrocławia, więc postanowiliśmy z Żoną że zrobimy im małą przeprawę. Jako że kochamy Wrocław, to byliśmy pewni że będzie co robić. Spakowaliśmy się na weekend że jak Szwagier zobaczył bagażnik to powiedział" boże to tylko na weekend, strach pomyśleć jak będziecie jechać do CRO".
Po dłuższym zastanowieniu, to takie wyjazdy są dobre, człowiek widzi co jest nie potrzebne. Tak więc wyjechaliśmy o godzinie 9 rano i dojechaliśmy po 13-stej, bardzo wolnym tempem bez pośpiechu.

Na początku jeszcze w domu szukałem hotelu, ale ceny blisko rynku to od 1400 zł za weekend,eee szukamy dalej. I znalałem, otóż jest tam fajna możliwość wynajmu apartamentów, w całkiem przyzwoitym standardzie . Za cały weekend z parkingiem wyszło 580 zł, do rynku 1,5km, więc fajnna cena i lokalizacja. Po dojechaniu faktycznie potwierdziło się.

Co do testu, to póki mały Oluś spał było ok, ale jak się obudził to około 12.30 płacz ,płacz, dostał butlę i ok. Starszaki opanowali mmi i oglądali, właściwie wszyscy oglądali Alwin i wiewiórki, mulan, kaczora donalda, itd. Najlepsze jest to słuchajcie, nasz śrdeni synek Miłoszek, to żołnierz cechujący się właściwościami terenowymi neavy seal. W momencie kiedy Żona wyłączyła bajki Miłosz automatycznie się wyłączył czytaj zasnął. Zauważyliśmy że ogólnie jak jest coś co Go nie interesuje to się odcina i zasypia, w drodze to jest dobre.

Ogólnie test wypadł ok i na pewno jedziemy w dzień.
lkemot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 14.02.2006
Re: Niemożliwe stało się możliwe,czyli pierwszy wyjazd do Cr

Nieprzeczytany postnapisał(a) lkemot » 18.04.2016 14:35

Fajnie się czytało...
oszi
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 18.10.2015
Re: Niemożliwe stało się możliwe,czyli pierwszy wyjazd do Cr

Nieprzeczytany postnapisał(a) oszi » 18.04.2016 22:02

:D super sprawozdanie
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Niemożliwe stało się możliwe,czyli pierwszy wyjazd do Cro - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone