Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nie mówię żegnaj lecz do widzenia - czyli Baśka Voda 2014

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jaczo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 28.09.2014
Re: Nie mówię żegnaj lecz do widzenia - czyli Baśka Voda 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaczo » 19.04.2015 16:28

Brać - 5.7.2014
Część - druga


Ciekawi nowych widoków i wrażeń wysiadamy na brzeg, jeszcze upewniamy się w którym kierunku iść, żeby dojść do Złotego rogu.
Wiem, mało oryginalny plan zwiedzania, poznania wyspy, ale pierwszy raz tu będąc, myślę trzeba zaliczyć jak Krupówki w Zakopanem :mrgreen: .

Idziemy z portu instynktownie w lewo.

29.jpg

30.jpg

31.jpg

Choć niektórzy kierują nas w przeciwną stronę :?:.

32.jpg

Wybieramy pieszy spacer, część pasażerów korzysta z wodnej taksówki, ale nasza opcja wydaję mi się lepsza. Droga prowadzi piękną alejką, cieszymy oczy każdą nowo wyłaniającą się zatoczką, ( kurcze i ten kolor wody, stale mnie zachwyca ).

40.jpg

41.jpg

Nasz spacer powoli dobiega końca, między drzewami pojawia nam się znajomy ze zdjęć, zarys plaży Złoty Róg.

33.jpg

Jeszcze łagodnym zejściem schodzimy w dól i oto przed państwem Zlatni Rat :hut: .

34.jpg

Jak widać tłumów zbytnich nie widać, rozkładamy się w cieniu rosnących na skraju plaży drzewek –( redukcja sprzętu plażowego na dzisiaj objęła parasol )

Sprawdzamy prawdomówność naganiacza z Baśki o temperaturze wody, i coś w tym jest, z jednej strony fale z drugiej w miarę spokój, odnoszę wrażenie , że woda tutaj jeszcze bardziej czysta jak w u nas w Baśce 8) .

36.jpg

Sprawdzamy miejscowy rybostan :mrgreen: .

38.jpg

Ale jakby fauny mniej, jakby na zawołanie właśnie koło nas przechodzi facet z półmetrową ośmiornicą pod pachą 8O , nawet nie zdążyłem wyciągnąć aparatu.

Jednak nie wszystko przed nami zdążyło uciec :lol: .

37.jpg

Po południu czas jaki mamy przewidziany na pobyt tutaj powoli się kończy, zbieramy się więc do odwrotu.

39.jpg

Wynoszę z pobytu tu odczucia, że warto odwiedzić, zobaczyć to miejsce, ale na przyszłość spróbujemy trochę mniej komercyjne miejsca tutaj odnaleźć.

59.jpg

Powrót znów cieszy nasze oczy widokami 8O .

42.jpg

43.jpg

44.jpg

45.jpg

Godzina wypłynięcia statku zbliża się bardzo szybko, nie ma nawet czasu chociaż trochę pokręcić się po mieście :| .

46.jpg

47.jpg

Z nogi na nogę idziemy w stronę statku, Karlo Mali czeka na nas trochę w innym miejscu, ale nasza pani kapitanowa- zdaje się Marija :?: stoi na nabrzeżu i wypatruje swojego ładunku :lool: czyli nas.
No i co wsiadamy. :papa:


ciąg dalszy już niedługo...
Ostatnio edytowano 19.04.2015 23:08 przez jaczo, łącznie edytowano 2 razy
jaczo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 28.09.2014
Re: Nie mówię żegnaj lecz do widzenia - czyli Baśka Voda 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaczo » 19.04.2015 23:03

Powrót - 5.7.2014
Część - trzecia


Po przeliczeniu powracających odbijamy – kierunek Baśka Woda.

48.jpg

Choć parę godzin temu, płynęliśmy wzdłuż tego samego brzegu, co chwilę focę i filmuję przykuwające moją uwagę widoki :coool: .

63.jpg

Tłumaczę pomrukującej żonie, że teraz w inne światło i takie tam :mrgreen: .

Tym razem częstując się dla odmiany winem, kawą i ciastkami, dopływamy do miejsca gdzie wyłania się przed nami całe wybrzeże Makarskiej.

Przemieszczamy się z małżonką na dziób gdzie... :boss:

49.jpg

Siedzimy przytuleni z małżonką na ławeczce, na samiutkim dziobie, a z każdym obrotem śruby - Karlo Mali zbliża się do portu w Baśka Voda, pięknie położonej miejscowości u podnóża Biokowa. Ciepłe kolory popołudniowego słońca, tworzą bajkowy widok przed naszymi oczami....

51.jpg

52.jpg

Normalnie po prostu nie mogę się napatrzeć.
Nie opuszczamy tego miejsca,czyli dziobu :smo: , aż do wpłynięcia do portu.

53.jpg

54.jpg

55.jpg

St. Nicholas cierpliwie na nas czekał, to my odwdzięczamy się i cumujemy zaraz koło niego.

56.jpg

Próbujemy jeszcze wyswatać jednego z synów z córką kapitana, ale widać naszego synusia nie ciągnie na morze.
Wracamy idąc z nogi na nogę, syci wrażeń na kwaterę.

57.jpg

Jedyne to czego w dzisiejszym dniu żałuję to, że delfiny miały dziś inne plany :? .
Zasypiając, jeszcze raz wracam myślami na Brać.

60.jpg

62.jpg

61.jpg

Dobranoc. :papa:


ciąg dalszy już niedługo...
Użytkownik usunięty
Re: Nie mówię żegnaj lecz do widzenia - czyli Baśka Voda 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.04.2015 23:35

Jak to mówią Cieszynioki o takiej relacji :

ganc szumna :wink:
21monika
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 25.04.2014
Re: Nie mówię żegnaj lecz do widzenia - czyli Baśka Voda 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) 21monika » 20.04.2015 15:55

Bajka.
Właśnie wróciłam z nad Wkry "z połowów" zmarznięta i wyhulana przez wiatr. A tu takie "ciepłe" widoki.
Miło jest popatrzeć na południowe słoneczne dni.
jaczo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 28.09.2014
Re: Nie mówię żegnaj lecz do widzenia - czyli Baśka Voda 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaczo » 20.04.2015 22:32

Lednice napisał(a):Jak to mówią Cieszynioki o takiej relacji :

ganc szumna :wink:



starom sie :D
jaczo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 28.09.2014
Re: Nie mówię żegnaj lecz do widzenia - czyli Baśka Voda 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaczo » 20.04.2015 22:54

21monika napisał(a):Bajka.
Właśnie wróciłam z nad Wkry "z połowów" zmarznięta i wyhulana przez wiatr. A tu takie "ciepłe" widoki.
Miło jest popatrzeć na południowe słoneczne dni.


A mi miło , że tobie miło :wink:
tomton
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 24.01.2014
Re: Nie mówię żegnaj lecz do widzenia - czyli Baśka Voda 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomton » 20.04.2015 23:29

Jaczo świetne zdjęcia.
Mi$iek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 22.06.2012
Re: Nie mówię żegnaj lecz do widzenia - czyli Baśka Voda 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mi$iek » 22.04.2015 09:03

bardzo fajna relacja, piękne zdjęcia.

W ogóle od rana mam jakiś wakacyjny humor... w końcu jeszcze tylko 16 tygodni do wyjazdu.... :)
jaczo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 28.09.2014
Re: Nie mówię żegnaj lecz do widzenia - czyli Baśka Voda 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaczo » 24.04.2015 01:23

Po prostu niedziela - 6.7.2014

Od rana daje się odczuć jakieś napięcie, bunt pojawia się przy śniadaniu :? .
Nigdzie dzisiaj nie ruszamy się z plaży, swoje postulaty przedstawia przedstawiciel protestujących, nasza starsza latorośl :D .
Sam miałem podobne plany, ale zgrywam negocjatora, dobra mówię, ale wieczorem rowery.

Tym sposobem rozpoczęliśmy piąty dzień pobytu w Baska Voda,
Śniadanie na tarasie, ( co tu dodać :D ) poranna kawa i zbieramy wszystkie graty absolutnie niezbędne do spędzenia dnia na plaży, targamy ze sobą maty plażowe, parasol, koc, płetwy, maski, torbę z czymś na głoda :D , buty do wody do tego moje focące zabawki i jest co nosić.

Nasz cypel już na nas czeka, więc żeby go nie zawieść szybciutko się rozkładamy.

48.jpg

47.jpg

33.jpg

Poleżałbyś trochę przy mnie, teraz za negocjacje zabrała się moja ślubna, ciągle tylko w wodzie siedzisz, mówi z wyrzutem, ale jak tu nie siedzieć, w takiej 8O wodzie.

53.jpg

54.jpg

Na początek na pierwszy ogień idą rybie pisklaki, może za rok jak tu przyjedziemy to ich zjemy :mrgreen:.

45.jpg

46.jpg

35.jpg

36.jpg

Tymczasem do plaży przypłynął sklep, owoce, owoce i jeszcze raz owoce, ale też patrzę jest beczka z piwem :oczko_usmiech: mój uśmiech za chwilę przygasa, wode do obmywania owoców tam mają kurcze :(

43.jpg

44.jpg

10.jpg

Zauważam więcej rodaków na plaży, przedtem dominowali Czesi, a na mieście dużo było aut BiH.

No żonka się spokojnie smaży :boss: , a my nurkujemy znowu :lool:

8.jpg

9.jpg

13.jpg

14.jpg

15.jpg

Wbrew pozorom zrobić zdjęcie, nakręcić film nie jest łatwo, ryby chętnie co prawda pozują :lol: , ale słona woda unosi mnie cały czas na powierzchnię i stale kołysze, jak bym ze styropianu był, normalnie chyba się kamieniami obwiążę :oczko_usmiech:

5.jpg

6.jpg

49.jpg

38.jpg

39.jpg

16.jpg

11.jpg

51.jpg

Czas powoli zbierać się, na dzisiaj dość moczenia, nawet Biba wraca do portu, odprowadzam statek wzrokiem, normalnie pływająca Biba :lol: .

32.jpg

Po powrocie na kwaterę zbieramy się na ustaloną wcześniej wyprawę rowerową, na kwaterze mamy do dyspozycji fajne rowery, nawet nie rozumiem czemu wcześniej z nich nie korzystaliśmy :?: .

Zjeżdżamy na dół do ronda.

31.jpg

28.jpg

30.jpg

29.jpg

27.jpg

I obieramy kierunek Promajna :D .

Jedziemy w kierunku Promajny chodnikiem wzdłuż morza, wiem dumny z tego nie jestem, w ilu to ja językach muszę mówić przepraszam :oops: mnóstwo ludzi spaceruje tutaj wieczorem, ( jeśli tam byliście i wy wtedy, jeszcze raz przepraszam za jazdę rowerami tamtędy i to przy dość marnym świetle )

26.jpg

25.jpg

Piękne zatoczki po drodze 8O .

22.jpg

Mijamy Basko Polje i dojeżdzamy do Promajny.
Malutka przystań, malutkie centrum, w sumie kameralnie i przyjemnie :roll: .

18.jpg

19.jpg

20.jpg

21.jpg

Zaglądamy na plażę i zawracamy, robi się późno, a mamy jeszcze zamiar spróbować coś wczoraj pływającego, wybieramy malutką smażalnie na początku alejki prowadzącej do Baśki, jeszcze w Promajnie :D .

Kelnerki, wychodzą do spacerujących ludzi, zapraszając do środka , stajemy się jednymi ze skuszonych :devil: .
Rozsiadamy się i zaraz mamy okazję wybierać jeszcze surowe ryby, które mają zostać dla nas przyrządzone. Obsługa bardzo miła, zresztą jak wszędzie dotychczas, trochę to przyrządzanie trwa, ale jedzonko palce lizać :lol: , do tego śliczny widoczek na przystań.

17.jpg

Niestety pora przyspieszyć ruchy, w czasie naszej kolacji, solidnie się jak to mówią u nas zećmiło, a tu jeszcze kawałek drogi.

Pokonujemy ją już prawie po omacku, znowu ćwiczymy przepraszam w kilku językach :oops: i tak w końcu docieramy do Baśki i na kwaterę, i jak by to ująć ..... niedziela za nami :papa: .


ciąg dalszy już niedługo...
ania_skce
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 05.06.2014
Re: Nie mówię żegnaj lecz do widzenia - czyli Baśka Voda 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) ania_skce » 24.04.2015 08:39

Fantastyczne zdjęcia pod wodą! Ciekawa jestem jakim aparatem robione?
jaczo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 28.09.2014
Re: Nie mówię żegnaj lecz do widzenia - czyli Baśka Voda 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaczo » 25.04.2015 09:50

ania_skce napisał(a):Fantastyczne zdjęcia pod wodą! Ciekawa jestem jakim aparatem robione?


Wszystkie zdjęcia pod wodą, a większość z tych naziemnych i podniebnych :D ( z góry wszystkie ), były robione kamerą SONY HDR-CX155, ( gdzie ona już nie była :roll: ) bądź wycinane ze zrobionego filmu, bądź funkcją foto kamerą.
Jakiś czas temu udało mi się na allegro tanio kupić, hermetyczną obudowę do mojej kamerki - nowa z ekspozycji. To dzięki niej można było przywieźć fotki z pod wody :lol: .


sub 1.jpg

sub 2.jpg

Ale ręce mi drżały, przy pierwszym zanurzeniu :mrgreen: .

Cieszę się, że się podobają. :papa:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Nie mówię żegnaj lecz do widzenia - czyli Baśka Voda 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 25.04.2015 10:47

jaczo napisał(a):Cieszę się, że się podobają. :papa:


Oj tak, tak. :D
piotr. z
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 58
Dołączył(a): 04.05.2013
Re: Nie mówię żegnaj lecz do widzenia - czyli Baśka Voda 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr. z » 26.04.2015 15:06

jaczo napisał(a):Jakiś czas temu udało mi się na allegro tanio kupić, hermetyczną obudowę do mojej kamerki - nowa z ekspozycji. To dzięki niej można było przywieźć fotki z pod wody :lol: .


O właśnie! Czegoś takiego szukam. Życie pod wodą jest niesamowite a po iluś latach żona w końcu przezwyciężyła strach przed zanurzeniem i tak zachwyconej tym co zobaczyła pod wodą to jej dawno nie widziałem :mrgreen:

Relacja superska, fajne zdjęcia- czekam na jeszcze :oczko_usmiech:
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015
Re: Nie mówię żegnaj lecz do widzenia - czyli Baśka Voda 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 26.04.2015 15:47

Bardzo ciekawa i fajna relacja. Dość intensywnie wypoczywaliście. Był i parasololot, ryba, rower, rakija, wycieczka statkiem, owoce morza, plaża. Żyć nie umierać.
jaczo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 28.09.2014
Re: Nie mówię żegnaj lecz do widzenia - czyli Baśka Voda 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaczo » 26.04.2015 19:02

Nowe lądy - 7.7. 2014

Otwieram oczy, wszyscy jeszcze śpią, też bym spał, gdyby siedzenie mnie tak nie bolało :D , chyba dawno nie jeździłem na rowerze.
Uświadamiam sobie jeszcze jedną rzecz, do końca pobytu zostało nam już parę dni i ja mam tu siedzieć i czekać, aż wszyscy wstaną, niedoczekanie :roll: .

Schodzę cichutko na dół z pokoju, spotykając po drodze tylko wczesno widać porannego jak ja Josipa, który znowu wypytuje wnikliwie czy wszystko okej, czy nam czegoś nie trzeba i przeprasza że pogoda coś nie tegez, o co mu chodzi :roll: , wakacje jak z bajki, a on codziennie się dopytuje czy nam wszystko pasuje, a mówi się że Polacy są gościnni, a pogoda :boss: , chyba go zaproszę nad nasze morze :lool: .

Mija parę minut i już zwiedzam Baśkę wczesnym rankiem, po drodze pustki, tylko Blato polewa koło targu jakiś gość wodą, a na dole przy porcie paru facetów zamiata ulicę, przejeżdża jakieś auto, wypakowane calutkie w środku pustymi PET-ami, równie wielki pakunek wiezie na dachu, ( zachodzę w głowę segregowane zbierają tak ? potem dowiaduję się że kaucja za to jest ) .

Z portu idę w prawo, jak tu pusto, no prawie pusto :smo: .

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Kurcze ale spokojna czyściutka woda 8O .

4.jpg

Jak myślicie jest tu woda, czy nie :?: .

5.jpg

Pora wracać, po drodze zakupy bułeczek w Palmie, i jestem w domu, towarzystwo już na nogach więc poganiam wszystkich i oznajmiam, że dzisiaj zmieniamy teren plażowania.

Zabieramy niezbędne rzeczy :D.

8.JPG

Przerwa na foto po drodze.

13.JPG

No i pora się rozłożyć.

26.jpg

19.JPG

I co :?: do wody chlup :D.

20.JPG

Słońce wspina się coraz wyżej i plaża zapełnia się coraz bardziej.

17.JPG

Odnajduje nas również nasz pływający stragan :lol: .

18.JPG

Niektórzy, nie mogą najeść się soczystego arbuza :mrgreen:

10.JPG

Po owocach nabieramy ochoty na lody.

Jemy lody na stojąco,

9.JPG

na siedząco,

15.JPG

i na hustająco

16.JPG

Przerwa na obiad to dla mnie kolejny pretekst do obfocenia okolicy :lol:

21.JPG

22.JPG

23.JPG

Szybki makaron z sosem pozwala na szybki powrót.

11.JPG

12.JPG

Po obiedzie co robimy na plaży :?: niespodzianka :P moczymy się :mrgreen: .

24.JPG

27.JPG

W pobliżu znajduje się małe betonowe molo, można z niego trochę poskakać, od strony portu możliwość wypożyczenia skutera wodnego trochę kusi, ale .... ale lody są tańsze :hut:.

Nie byłbym sobą gdybym raz dziennie nie "dopadł" :lool: jakiegoś zwierzaka.

7.JPG

Każdy dzień kiedyś się kończy, więc pora wrócić na kwaterę i odbyć tradycyjny obchód "miasta".

25.JPG

W myśl powiedzenia gdzie muzyka tam wstąp, tam dobrzy ludzie mieszkają... zaglądamy wszędzie tam gdzie co gra.

Poniedziałek dobiega końca, z mocnym postanowieniem wykorzystania jutrzejszego dnia od wczesnego poranka wracamy do naszego apartma i łóżek. :papa:


ciąg dalszy już niedługo...
Ostatnio edytowano 29.04.2015 16:49 przez jaczo, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Nie mówię żegnaj lecz do widzenia - czyli Baśka Voda 2014 - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone