Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

nawigacja gps mio C710

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
fokstrot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 21.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) fokstrot » 19.03.2007 02:31

Plumek napisał(a):Słuchajcie, powstało nowe forum o nawigacji, które jest jeszcze puste, ale może przy Waszej pomocy zacznie się zapełniać :)

http://www.gpsforum.pl

w tematyce nawigacyjnej to ja polecam forum pdaclub.pl
http://pdaclub.pl/forum/

pojawila sie wlasnie nowa mapa PL dla iGO. nieporownywalna zmiana w stosunku do tego co bylo wczesniej. dla porowania napisze tylko roznice w wadze map:
stara mapa - 13,5MB
nowa mapa - 39,1MB
Doctor Wu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 246
Dołączył(a): 20.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doctor Wu » 26.03.2007 19:38

Kupiłem urządzenie GPS z mapą Autopilot. Dzisiaj zapuściłem 10 km drogę z domu do Opola.
Masakra. :evil: Śmiech na sali. 8O Żenua :lool:
Nie dość że w Chmielowicach zamiast normalną drogą do Opola chciał mnie wpuścić w dróżkę 2,5 metra szerokości, że zamiast na drogę z pierwszeństwem przejazdu wpuszcza w ulicę podporządkowaną z lewoskrętem, to szczyt wszystkiego - kazał mi skręcić pod prąd w jednokierunkową. :D 8O :x :evil: :!:
Wiem wiem - to tylko pomoc i należy najpierw patrzeć na znaki a potem słuchać nawigacji, ale jeżeli to ma być dokładna mapa Polski, to ja dziękuję.
Slick
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 197
Dołączył(a): 28.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slick » 26.03.2007 20:50

Witam

do felder*eagles:

czy to ten Becker + Autopilot ktory kupileś z niemieckim sklepie internetowym ?
Doctor Wu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 246
Dołączył(a): 20.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doctor Wu » 26.03.2007 20:56

Wow 8O Aleś mnie namierzył.
Tak. Tzn Becker w Niemcach, Autopilot we Wrocławiu internetem
Slick
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 197
Dołączył(a): 28.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slick » 26.03.2007 21:22

no namierzylem juz dawno wątek w ktorym pisales o zakupie i o tym ze czekasz na przesylke. A ja czekalem na to co ciekawego o tym sprzecie napiszesz :D

mam teraz zgryza bo widze ze ten Autopilot nie jest jednak taki SUPER.... a tez sie zastanawialem nad kupnem Beckera z Autopilotem
Doctor Wu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 246
Dołączył(a): 20.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doctor Wu » 26.03.2007 21:34

Firmowa mapa Beckera jest naprawdę bardzo dobra, jeżeli chodzi o ergonomię. Jeżeli jesteś w stanie zaakceptować, że na mapie Beckera nie ma Opola 8O
Tylko wielkie miasta i główne drogi, czyli jest A4, ale już nie ma równoległej DK 94.
Natomiast pojeździłem na Beckerze trochę w Katowicach, i jestem zachwycony. Poczynając od tego, że jak tylko złapał satelitę, to w ekranie powitalnym poinformował mnie na rogu jakich ulic stoję. Wprowadzanie adresu o wiele łatwiejsze ( literki klawiatury większe ), no i miły głosik Karolci podający kiedy i gdzie skręcić. Dobrze że na Beckerze pojadę do CRO.
Reasumując, Beckera + Autopilot kupiłem za namową gościa ze sklepu GPS24, mając jako alternatywę palmtopa z IGo. Teraz już nie czas na narzekanie, ale zrób rozeznanie wśród posiadaczy innego sprzętu.
A najlepiej przetestować samemu.
Slick
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 197
Dołączył(a): 28.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slick » 26.03.2007 22:07

dzieki za info :) trzeba sie bedzie zastanowić
fokstrot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 21.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) fokstrot » 27.03.2007 21:46

niestety ale nie ma sie co dziwic, ze AP sadzi bledami podczas nawigacji. mapy w tym sofcie zawieraja sporo bledow, sam rdzen programu ten ma pare denerwujacych "bugow". przykladem niech bedzie brak podtrzymania podswietlenia ekranu - trzeba ustawiac wszystko recznie w systemie palmtopa.
generalnie na PL najlepsza opcja wydaje sie obecnie iGO.
wlodek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 298
Dołączył(a): 03.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wlodek » 27.03.2007 22:10

Moi mili juz wielu pisało na forum że przed zakupem GPS a w szczególnosci mapy to trzeba poszperac i sprawdzic opinie na różnych forach. Najważniejsze to jakie jest pokrycie procentowe danego państwa. I wejście np na www.pda.pl jest bardzo zasadne w celu poszerzenia swojej wiedzy o mapach i PDA :wink:
Puzzle1
Croentuzjasta
Posty: 294
Dołączył(a): 03.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Puzzle1 » 22.05.2007 12:24

Może to już było , ale dla tych co przeoczyli:

Fotoradary w CRO na GPS :Garmin, Mio, Destinator,Navigon, TomTom

i nie tylko w Cro i nie tylko fotoradary:

http://www.poiplaza.com/en/poi-database ... 11&lang=en

pozdrawiam

Puzzle1
ketivv
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 02.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ketivv » 24.06.2007 08:33

nawigacja MIO C720 sprawdzila sie w drodze na Cro rewelacyjnie
fakt model MIO C720 ma wszytkie mapy nowe stan na 01.2007 w zdecydowanej wiekszosci
Ktos kto by nie znal drogi bez problemu by za pomoca tej nawiacji dojechal

pozdrowienia

ketiw
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
nawigacja gps mio C710 - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone