Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

nawigacja gps mio C710

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
boybondek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 72
Dołączył(a): 22.02.2006
temat postu

Nieprzeczytany postnapisał(a) boybondek » 18.12.2006 21:21

Witam,
jeżdżąc w poprzednich latach do Chorwacji posługiwałem się tylko mapami. Od roku użytkuję TomTom i AutoMapę i muszę stwierdzić, że jest to duży postęp w dotarciu do zaplanowanego celu. Chodź TomTom chciał w tym roku w Bratysławie pokierować mnie do Wiednia przez Budapeszt. Trzeba przyznać, że nawigacja GPS jest to fajna rzecz moim zdaniem była by bardziej popularna gdyby ceny map nie były takie drogie, chodź widać stopniowy spadek cen.

pozdrawiam
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 18.12.2006 21:29

Plumek napisał(a):A czy na tym C710 będzie działać chorwacka nawigacja Mireo (Mireo viaGPS 2.0 isporučuje se na SD kartici, Microsoft Windows Mobile 5 PDA) i ten nasz Autopilot?
A jesli nie, to na jakim urządzeniu to będzie działać?

Nie znam się kompletnie :(


Na tym Mio C710 raczej nie albo po wielu kombinacjach-bo te urządzenia mają od razu dedykowane mapy wgrane.
Najlepiej kup Mio P350 albo P550 (jeśli potrzebujesz WiFi) - to najtańsze produkty na rynku pozwalające na sprawna obsługę większości programów nawigacyjnych. Jest oczywiście sporo droższych i pewnie lepszych urządzeń ale jak nie jesteś maniaczką i nie będziesz wymyślała dla swojego PDA miliona zastosowań to w zupełności wystarczą :wink:
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 18.12.2006 22:04

Maciej napisał(a):
Plumek napisał(a):A czy na tym C710 będzie działać chorwacka nawigacja Mireo (Mireo viaGPS 2.0 isporučuje se na SD kartici, Microsoft Windows Mobile 5 PDA) i ten nasz Autopilot?
A jesli nie, to na jakim urządzeniu to będzie działać?

Nie znam się kompletnie :(


Na tym Mio C710 raczej nie albo po wielu kombinacjach-bo te urządzenia mają od razu dedykowane mapy wgrane.
Najlepiej kup Mio P350 albo P550 (jeśli potrzebujesz WiFi) - to najtańsze produkty na rynku pozwalające na sprawna obsługę większości programów nawigacyjnych. Jest oczywiście sporo droższych i pewnie lepszych urządzeń ale jak nie jesteś maniaczką i nie będziesz wymyślała dla swojego PDA miliona zastosowań to w zupełności wystarczą :wink:


Hm... z tym, że np. Mio P350 ma duuużo mniej niż rzeczony C710 w standardzie (choćby pokrowca czy odtwarzacza MP3), a różnica między nimi 400 PLN...
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 19.12.2006 07:22

Zgadza się ale sprawdź jeszcze jaki system operacyjny jest w C710 a potem zobacz wymogi systemowe Mireo i innych nawigacji :wink:
Ja wiosną kupiłem niesprzedawany już chyba Mio A201 z pokrowcem i wszystkimi potrzebnymi akcesoriami w obecnej cenie Mio P550.
Nie twierdze że akurat PDA tej marki warto kupić, z reguły są jednak najtańsze (najlepszy stosunek jakość/cena). Niestety seria C to urządzenia z dedykowanymi mapami - mają jeden podstawowy minus - skazana jesteś na wgraną mapę ewentualnie na "kombinacje alpejskie" w oprogramowaniu. Jeśli chcesz używać Mireo, iGO, Autopilota, Automapy i wielu jeszcze innych programów navi to Twój PDA musi mieć system Windows Mobile 5 ew. starszy 2003.
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 19.12.2006 10:44

Plumek napisał(a):Hm... z tym, że np. Mio P350 ma duuużo mniej niż rzeczony C710 w standardzie (choćby pokrowca czy odtwarzacza MP3), a różnica między nimi 400 PLN...


Jeśli chce się mieć dobrą nawigację to na niej trzeba skupić uwagę przy wyborze sprzętu. Więc Plumku Maciej dobrze ci poradził. Sprzęt powinien mieć system operacyjny (OS czyli coś jak windows w kompie) na którym da się coś snsownego wgrać. W przypadku pocketów jest to dziś niestety niemal wyłącznie windows mobile 5.0 (znowu monopol Microsoftu!) ale już na co lepszych komórkach (Nokia, SE) jest Symbian OS, na którym też da się zrobić nawigację - choć tu wybór oprogramowania jest uboższy a i komfort korzystania gorszy - ale idzie.
A odtwarzacz MP3 (i wiele innych gadżetów, na ogół mało przydatnych) ma dziś każdy palmtop i każda nowsza komórka. Także wybór samego pocketa to już kwestia gustu, byle miał odpowiedni OS (na dziś WM 5.0)
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 19.12.2006 12:00

Macie rację Chłopaki. Myślałam, że skoro w tym C710 jest Windows cośtam CE (nowsza wersja), to tak, jak w kompie - program robiony pod starszy system - będzie hulać. No, ale przekonaliście mnie :) Wi-Fi mi właściwie niepotrzebne - chyba, że do łączenia się z kompem...

I sprostowanie: P350 (bez Wi-Fi, ale z IrDA - można się łączyć z kompem) ma te nieszczęsne MP3... i kosztuje poniżej tysiaca. Bez polskiej lokalizacji - a co to znaczy? Do tego mapki IGO 2006 dokupić na poczatek Europa Wschodnia mi styknie i Autopilota i w 2 tysiącach sie mieszczę... Warte przemyślenia ;)
Albo lepiej Autopilota, a w Chorwacji Mireo sobie trzeba nabyć - a na drogę z Polski... zobaczę - przecież drogę znam na pamięć ;) Zaraz wyjdzie na to, że mi nawigacja niepotrzebna hehe

Doczytałam, że AutoPilot ma przelotową mapę Europy, więc tyle powinno mi wystarczyć, żeby dotrzeć do Cro. Ale wybieram sie tez dalej troszkę - może na Sycylię albo Korsykę (propmem z Cro)... Najwyżej dokupię za kilka miesięcy - przecież Allegro działa wszędzie ;)
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 19.12.2006 14:16

Z tego co wiem Mireo jest dość drogi, a Autopilot ma glówne drogi Europy ale wiesz, na autostradach nawigacja przydaje się akurat najmniej bo są świetnie oznaczone. Dlatego w Twojej sytuacji jeśli zamierzasz jak rozumiem jeździć i po Polsce i po Bałkanach i po Europie Zachodniej wziąłbym iGO w pełnej wersji (tylko patrz na szczegóły zdarzają się np. mapy bez Bośni).
Europę zachodnią masz tam z pokryciem 100 procentowym, Polska i pd-wsch tak dobrze nie jest ale jak jak nie będziesz jeździć po zapadłych dziurach wystarczy. Z iGO parę miesięcy jeździłem po Polsce i nie było problemów - większe miasta mają dokładną numerację. Zresztą na wiosnę będzie kolejny pewnie update map więc pokrycie powinno być jeszcze lepsze.
To w tej chwili jedyny z polskiego punktu widzenia program na całą Europę. W przyszłości jeśli gdzieś okazałby się mało wystarczający to zawsze możesz wziąć Autopilota czy Adriaroute etc
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 19.12.2006 15:37

No ja rzadko jeżdżę autostradami :) Z różnych przyczyn :) Mireo kosztuje 750 Kn - to podobnie jak AutoPilot.
Chyba zrobię tak, jak piszesz - iGO 2006 dla całej Europy. Przynajmniej na razie. Zobaczę, jak się spisuje i potem będę się rozwijać.
Dzięki za pomoc w rozwiewaniu wątpliwości ;)
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 19.12.2006 17:59

Plumek napisał(a):No ja rzadko jeżdżę autostradami :) Z różnych przyczyn :) Mireo kosztuje 750 Kn - to podobnie jak AutoPilot.


Plumku! Gdybyś jednak zdecydowała się na to "Mireo" to masz spore szanse na zostanie "pionierem HR-nawigacji". Rzecz w tym że jeszcze nie spotkałem w Polsce nikogo kto tym progamem by dysponował i go znał, spotkałem natomiast kilka osób które ten program bardzo chwaliły, choć miały wieści raczej z 2-giej ręki. Tak więc moglibyśmy wreszcie z miarodajnych źródeł poznać prawdę... :wink:
Na Chorwację jest chyba jeszcze Adria-route czy coś takiego ale też nic nie wiem na temat jakości. Biorąc pod uwagę tempo budowy nowych dróg w HR i w efekcie nieaktualność map papierowych navi w HR ma rację bytu.
Co do przydatności nawigacji na autostradach to powiem tak: też się przydaje, zwłaszcza jeśli ktoś szybko jeździ bo po prostu można przejechać właściwy zjazd a nawigacja ostrzega wizualnie i głosowo kiedy ten zjazd będzie. Czasem oznaczenia drogowe, zwłaszcza na duzych węzłach bywają "skopane". A konsekwencje przejechania właściwego zjazdu na autostradzie mogą być bardzo przykre; nadrabianie wielu km, paliwo, czas a i same autobahny w HR nie są bezpłatne.
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 19.12.2006 18:30

niezawodny napisał(a):
Plumek napisał(a):No ja rzadko jeżdżę autostradami :) Z różnych przyczyn :) Mireo kosztuje 750 Kn - to podobnie jak AutoPilot.


Plumku! Gdybyś jednak zdecydowała się na to "Mireo" to masz spore szanse na zostanie "pionierem HR-nawigacji". Rzecz w tym że jeszcze nie spotkałem w Polsce nikogo kto tym progamem by dysponował i go znał, spotkałem natomiast kilka osób które ten program bardzo chwaliły, choć miały wieści raczej z 2-giej ręki. Tak więc moglibyśmy wreszcie z miarodajnych źródeł poznać prawdę... :wink:
Na Chorwację jest chyba jeszcze Adria-route czy coś takiego ale też nic nie wiem na temat jakości. Biorąc pod uwagę tempo budowy nowych dróg w HR i w efekcie nieaktualność map papierowych navi w HR ma rację bytu.
Co do przydatności nawigacji na autostradach to powiem tak: też się przydaje, zwłaszcza jeśli ktoś szybko jeździ bo po prostu można przejechać właściwy zjazd a nawigacja ostrzega wizualnie i głosowo kiedy ten zjazd będzie. Czasem oznaczenia drogowe, zwłaszcza na duzych węzłach bywają "skopane". A konsekwencje przejechania właściwego zjazdu na autostradzie mogą być bardzo przykre; nadrabianie wielu km, paliwo, czas a i same autobahny w HR nie są bezpłatne.


Cos w tym jest, co piszesz Niezawodny :) Że jak się jedzie 4 paskami (np. w Belgii) to czasem można nie zjechać w porę hehehe Zwłaszcza, jak się z daleka za dobrze nie widzi, co na tabliczce napisane, a wszyscy pędzą!
No nic - mam ochotę na nawigację, a jesli ją kupię - z pewnością kupię i Mireo w Cro. Wtedy będę mogła podzielić się swoją wiedzą.
canon33
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 27.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) canon33 » 23.12.2006 22:03

niezawodny napisał(a):
Plumek napisał(a):No ja rzadko jeżdżę autostradami :) Z różnych przyczyn :) Mireo kosztuje 750 Kn - to podobnie jak AutoPilot.


Co do przydatności nawigacji na autostradach to powiem tak: też się przydaje, zwłaszcza jeśli ktoś szybko jeździ bo po prostu można przejechać właściwy zjazd a nawigacja ostrzega wizualnie i głosowo kiedy ten zjazd będzie.


Dokładnie tak to jest. W niektórych krajach nie podają na drowgowskazach numerów dróg, a jedynie nazwy miejscowości. Tych miejscowości moze nie być na mapie, bo często sa to jakieś małe wsie(akurat przejścia graniczne lub skrzyzowania dróg). Ja miałem taką przygodę w Słowacji, gdzie właśnie nie podawane są nr dróg (pisałem wcześniej). Zresztą w Chorwacji jest podobnie. W takim przypadku nawigacja na węzłach komunikacyjnych jest zdecydowanie przydatna. Chociaż, jak widziesz na autostradę, to GPS poda ci np. taki komunikat: "180 km prosto" :D
Od roku korzystam z MIO 201A. To zupełnie dobry PDA. Urządzenia z większymi procesorami (np. 400) zużywają więcej energi, a to tez nie fajnie.
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 11.03.2007 12:26

Słuchajcie, powstało nowe forum o nawigacji, które jest jeszcze puste, ale może przy Waszej pomocy zacznie się zapełniać :)

http://www.gpsforum.pl
Spearo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 231
Dołączył(a): 18.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Spearo » 11.03.2007 13:32

mio 180 z windows 2003.Da się wgrac wszystkie programy do obsługi gps.

mireo spisuje się niezle.Jest chyba najdokładniejszy,ale bez bajerów.
Zreszta AdriaRoute jest tez OK.
To chyba najdokładniejsze softy na Cro
ketivv
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 02.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ketivv » 17.03.2007 08:40

Mio C710 to nawigacja samochodwa/rowerowa/reczna nie typowe PDA
program odpowiadajacy za mape to lekko zmodyfikowane iGo mapy dostarczane przez zdajsie tele atlas.
C710 jst na systemie WinCE NET 4.2 Core ale system ten jest zablokowany tzn nie mozna wgrac innych nowych aplikacji, mozliwe jest usuniecie tejze blokady ale i tak wiekszosc aplikacji nie jest wyswietlana poprawnie.
Jedna z map w posiadanym przezemnie C710 to Chorwacja glowne drogi + szczegolowo wybrzeze, bedac rok temu w Chorwacji nie mialem jescze nawigacji ale patrzac na mape w C710 bez prolemu mozna z niej korzytac
niestety dokladnsc map tej czesci Europy nie jest zadowalajaca i moze sie okazc ze nawigacja lekko wyprowadzi cie w pole np zamiast pojechac przez centrum miasta droga dla aut osobowych pojedziesz obwodnica dla ciezarowek :-) gdyz na mapie nie bedzie drogi przez scisle centrum miasta

jesli chodzi o sygnal GPS to dziala rewelacyjnie, na podszybiu elektrycznie ogrzewanej szyby w Fordzie dziala bez najmniejszego problemu

nie wiem jak teraz a le w momencie jak ja kupowalem to za te pieniadze nie bylo innego urzadzenia z taka iloscia map

uczliwie musze powiedziec ze byl problem z serwisem, dzien po rozpakowaniu padla plyta glowna urzadzenei wyslane do serwisu czekalo na naprawe prawie 5 tygodni i niestety nikt z Comesu czyli importera nawet nie powiedzial przepraszam bo tak maja skonstruowana umowe gwarancyjna z zapisem w stylu czas naprawy bedzie mozliwe jak najkrotszy :-)

po tych 5 tyg dostalem urzadzenie do reki od tego czsu dziala caly czas bez zarzutu

pozdrowienia

ketivv
wlodek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 298
Dołączył(a): 03.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wlodek » 18.03.2007 23:53

Testowałem MIO c510 i c710 ale dla celów marketingowych. Opinie klientów, którym je poleciłem były pozytywne. Natomiast opinia o TOM TOM była kiepska TT 5,0 ma tylko ok 30% pokrycia Polski i innych krajów z Europy Wschodniej dopiero 6.0 jest duzo lepsze ale nie w 100 %. Testowałem tez możliwość nawigacji na notebooku jakoś to idzie ale jak nawigować podczas jazdy???. Mam również osobisty problem bo w wyposażeniu samochodu mam
nawigacje ale!!! jest tylko po niemiecku to nie jest problem bo znam dosyć dobrze niemiecki ale mapy sa na płycie DVD i brak niestety Chorwacji. Pytałem producenta urządzenia i oprogramowania niestety moje oprogramowanie jest najnowsze. Posiadam system nawigacji satelitarnej RNS MFD DVD i to jest ten mój problem.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
nawigacja gps mio C710 - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone