Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

nawigacja gps mio C710

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 26.11.2006 19:09

Maciej napisał(a):Od dwóch dni jest aktualizacja softu (nie map), poprawili m.in. szybkość działania - teraz nie mam już właściwie żadnych uwaga co do programu. Pokryciem już teraz nie ustępują AM a reszta jest tylko na plus (zwłaszcza 3d).


Macieju! A gdzie twój patriotyzm? :wink:

Bo Autopilot to zdaje się czeski jest a AM to rodzimy wynalazek :P
Oczywiście żartuję, nic nie mam do braci czeskich, liczy się dobry produkt i tyle. Zważ jednak że mając już AM nie musisz bulić całości za nowy soft a tylko ułamek za przedłużkę licencji czyli jak ktoś już ma AM to nie będzie mu łatwo przesiąść się na coś innego.
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 27.11.2006 09:05

Producent jest nieistotny, nie mam wyrzutów nawet przy użytkowaniu izraelskiego iGo ;)
Na pewno jak ktoś już zapłacił za AM to musi zgrzytać zębami i czekać na łaskę jej twórców. Autopilota chwalę głównie dla tych którzy dylemat wyboru nawigacji mają dopiero przed sobą, ew. tak ja mogą otrzymać prawie każdy naviprogram za darmo (legalny of course) :lol: :lol: :lol:
Po prostu monopol AM już się skończył i warto to odnotować :)
Ostatnio edytowano 27.11.2006 09:07 przez Maciej, łącznie edytowano 1 raz
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 27.11.2006 09:06

poszło podwójnie sorki
fokstrot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 21.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) fokstrot » 29.11.2006 00:32

Maciej napisał(a):Po prostu monopol AM już się skończył i warto to odnotować :)

nawet nie chce tutaj wyrazac swojej opinii nt tworcow AM. w dup...im sie poprzewracalo. cale szczescie, ze koncza sie czasy odwalania fuszerki
boybondek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 72
Dołączył(a): 22.02.2006
Temat postu

Nieprzeczytany postnapisał(a) boybondek » 15.12.2006 23:27

Witam, w tym roku jadąc do Chorwacji używałem na całej trasie nawigacji Tom Tom 5. Sprawował się całkiem nieźle, jedynie miała kłopoty przy nowych trasach. Zastanawiam się nad nową wersją Tom Toma 6 oraz czekam na długo zapowiadaną wersją Auto Mapy 4.

pozdrawiam
canon33
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 27.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) canon33 » 16.12.2006 00:10

Maciej napisał(a):Producent jest nieistotny, nie mam wyrzutów nawet przy użytkowaniu izraelskiego iGo ;)
Na pewno jak ktoś już zapłacił za AM to musi zgrzytać zębami i czekać na łaskę jej twórców. Autopilota chwalę głównie dla tych którzy dylemat wyboru nawigacji mają dopiero przed sobą, ew. tak ja mogą otrzymać prawie każdy naviprogram za darmo (legalny of course) :lol: :lol: :lol:
Po prostu monopol AM już się skończył i warto to odnotować :)


A oto najnowsze informacje o AUTOMAPIE:
Miło nam poinformować, że tzw. końcowe beta testy poprzedzające
publikację długo oczekiwanej wersji 4.0 programu AutoMapa rozpoczną
się w najbliższych dniach.
AutoMapa 4.0 umożliwiać będzie m.in. widok 3D, nowy, jeszcze
prostszy sposób obsługi programu przy jednoczesnym dostępie
do licznych ustawień programu dla użytkowników zaawansowanych
oraz znaczną liczbę innych nowych funkcji.
Wersja 4.0 zgodnie z zapowiedziami umożliwi również pełną obsługę
szczegółowych map całej Europy opracowanych na podstawie danych
firmy Tele Atlas.
Dla użytkowników licencji AutoMapa XL z aktywną subskrypcją
nowa wersja programu dostępna będzie bezpłatnie, natomiast mapy
Europy dostępne będą za dopłatą różnicy w cenie map.

Ja posługuja się tym programem i nie narzekam. Choc ostatnio zdarzyło mi się, jadąc z Gorzowa w kierunku na N. Tomyśl natrafić na nową drogę, której nnie było w programie. Ale to jedyny przypadek. Obecnie jest nowa aktualizacja, ale jeszcze nie ściągnąłem.
uzewojtek
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 22.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) uzewojtek » 16.12.2006 19:25

jechałem z mio 168 i było ok
:lol:
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 16.12.2006 21:45

Myslałem również o zakupie nawigacji. Ostatnio jechałem (jako pasażer) do Niemiec, w samochodzie było to ustrojstwo. Owszem, na prostych drogach, na autostradzie pokazuje niezle, jednak tam gdzie jest plątanina dróg .. pląta sie i to ustrojstwo. "mówi" w lewo jak juz jest po fakcie tzn. przejachane za daleko ze 100 m.
Ponadto, teraz jak już widziałem ... wiem że nigdy tego nie kupię. Jakoś nie pasuje mi do "ducha turysty". Zwykła mapa papierowa jest wystarczająca ( jestem typowym wzrokowcem- raz popatrzę i mam drogę w pamięci przez długi czas) a jak czasem sie pomylę to ma to często zabawne ubarwienie nie mówiąc już o walorach poznawczych.
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 17.12.2006 15:58

woka napisał(a):Ponadto, teraz jak już widziałem ... wiem że nigdy tego nie kupię. Jakoś nie pasuje mi do "ducha turysty". Zwykła mapa papierowa jest wystarczająca ( jestem typowym wzrokowcem- raz popatrzę i mam drogę w pamięci przez długi czas) a jak czasem sie pomylę to ma to często zabawne ubarwienie nie mówiąc już o walorach poznawczych.


Powiem ci Woka tak;
Nawigacja satelitarna absolutnie nie zabija ducha turysty bo:
1. zwykłą mapę papierową dalej musisz mieć i korzystać, choćby dla "bezpieczeństwa" - jako żelazna rezerwa, np. gdyby padł sprzęt albo okazało się że nawigacja jest wadliwa (w lepszych programach zdaża się rzadko)
2. mapa papierowa jest jak dla mnie niezbędna do zaplanowania trasy - to co widzę na papierze nanoszę na "satelitę", sprawdzam czy nie ma błędów i dopiero wtedy śmigam.
3. jak sama zauważyłaś nawigacja nie jest idelna i nieomylna - jadąc z nią zawsze pozostaje dreszcz emocji... Ja bynajmniej nigdy nie jadę "na nawigację" lecz traktuję to jako pomoc gdy brakuje znaków drogowych (te są dla mnie zawsze priorytetem z uwagi na aktualność).
Natomiast pewną pozytywną ciekawostką jest fakt że mapy nawigacyjne są z reguły bardziej aktualne od map papierowych. Zwykle od zbudowania nowej drogi do wydania aktualnej mapy upływają 2 lata (najpierw trzeba oddać drogę, potem redaguje się mapę, potem oddaje całość do druku, następnie dystrybucja itd) podczas gdy szanujące się programy nawigacyjne aktualizują mapy co kwartał (aktualizacja online), więc zdaża się że już w miesiąc po oddaniu nowej drogi masz ją na mapie nawigacyjnej.
Natomiast z jednym się zgodzę; żeby zaplanować wakacje, pomarzyć o nowych podróżach tudzież powspominać stare wojaże to jednak niczego nie zastąpi "jazda palcem po mapie papierzanej" :wink: Także jedno nie wyklucza drugiego.
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 17.12.2006 16:59

Cała zime jeżdze palcem po mapie,czytam o kazdym miejscu które bedzie na drodze mojego przejazdu.No i informacje z FORUM bardzo ,bardzo przydatne.a nawigacje satelitarna-??no moze byc ,juz troche, na probe pojezdziłam :) dzięki Maciej :) Lecz jeszcze sie zastanawiam :) od jutra bede miała wieksza mozliwosc sprawdzenia po nieznanych mi dotad trasach. Do Chorwacjii ,wszystkimi trasami jezdzimy na pamiec. :D :D :papa:
canon33
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 27.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) canon33 » 18.12.2006 00:02

woka napisał(a):Myslałem również o zakupie nawigacji. Ostatnio jechałem (jako pasażer) do Niemiec, w samochodzie było to ustrojstwo. Owszem, na prostych drogach, na autostradzie pokazuje niezle, jednak tam gdzie jest plątanina dróg .. pląta sie i to ustrojstwo. "mówi" w lewo jak juz jest po fakcie tzn. przejachane za daleko ze 100 m.
Ponadto, teraz jak już widziałem ... wiem że nigdy tego nie kupię. Jakoś nie pasuje mi do "ducha turysty". Zwykła mapa papierowa jest wystarczająca ( jestem typowym wzrokowcem- raz popatrzę i mam drogę w pamięci przez długi czas) a jak czasem sie pomylę to ma to często zabawne ubarwienie nie mówiąc już o walorach poznawczych.

Uwaga dotycząca braku aktualności map paierowych jest bardzo trafna. Aktualizację mapy cyforwej otrzymuję przez serwe Automapy co klika miesięcy. Obecnie w polsce buduje się duzo nowych dróg i to powoduje, ze mapy papierowe nie nadążają za zmianami. Jeśli ktoś nie jeździ zbyt często, lub wędruje po znanych mu drogach, to nawigacja będzie zbednym wydatkiem. Natomiast dla mnie jest to super sprawa. Na drogach oznakowanie nie zawsze jest precyzyjne i to nie tylko w kraju. Ja miałem problem ze zjechaniem z autostrady słowackiej w kierunku Wiednia. Oczywiście nie miałem wtedy nawigacji. Zjechałem prawidłowo, ale to był przypadek. Na tym forum widziałem, ze inni turyści mieli podobne trudności. :( Prawidłowość jest jedna: oprócz komunikatów głosowych należy zerkać także na ekranik, bo inaczej bedą kłopoty. Nie jeździłem jeszcze z GPS za granicą, ale w Polsce sprawdza mi się znakomicie. Znacznie mniejszy stres w miastach, osczędność paliwa, nerwów i czasu. Co prawda w Chorwacji trudno zbłądzić, ale aby do niej dojechać to chyba GPS będzie pomocny. Oczywiście, mapa papierowa tez jest niezbędna. Choćby do powędrowania palcem po niej. :D
canon33
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 27.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) canon33 » 18.12.2006 00:14

O , widzę, ze PETRIS tez jest z Sieradza. POZDRAWIAM. :lol:
Mam jeszcze uwagę dotyczacą miłych chwil związnych z błądzeniem. Ja zazwyczaj holuję przyczepę, która waży ponad tonę i dlatego każde, prawie bez wyjatku zbłądzenie łączy się z nawracaniem lub wjazdem na drogę, która dla przyczepy nie jest zbyt przychylna. A zawracanie z takim ogonem nie jest przyjemne. :oops: Myślę, ze następny urlop za granicą, to już z pomocą GPSa.
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 18.12.2006 00:41

canon33 napisał(a):Nie jeździłem jeszcze z GPS za granicą, ale w Polsce sprawdza mi się znakomicie.


Za granicą nawigacja sprawdza się jeszcze lepiej niż w PL bo wiadomo że tamtejsze drogi znamy gorzej niż własne podwórko a i zapytać o drogę może być trudniej (bariera językowa). Myślę że jeśli do tego jedziesz z przyczepą to "navi" przyda ci się jeszcze bardziej, bo każdy błąd jest duzo bardziej dokuczliwy niż dla zwykłej osobówki.
canon33
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 27.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) canon33 » 18.12.2006 00:56

niezawodny napisał(a):
canon33 napisał(a):Nie jeździłem jeszcze z GPS za granicą, ale w Polsce sprawdza mi się znakomicie.


Za granicą nawigacja sprawdza się jeszcze lepiej niż w PL bo wiadomo że tamtejsze drogi znamy gorzej niż własne podwórko a i zapytać o drogę może być trudniej (bariera językowa). Myślę że jeśli do tego jedziesz z przyczepą to "navi" przyda ci się jeszcze bardziej, bo każdy błąd jest duzo bardziej dokuczliwy niż dla zwykłej osobówki.

dzięki. tez tak mi się wydaje. czekam na nową wersję AM , wraz z europa.
pozdrawiam :D
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 18.12.2006 21:17

A czy na tym C710 będzie działać chorwacka nawigacja Mireo (Mireo viaGPS 2.0 isporučuje se na SD kartici, Microsoft Windows Mobile 5 PDA) i ten nasz Autopilot?
A jesli nie, to na jakim urządzeniu to będzie działać?

Nie znam się kompletnie :(
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
nawigacja gps mio C710 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone