Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

nawigacja gps mio C710

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 16.11.2006 23:06

Maciej napisał(a):
aneta_jacek napisał(a):Wg mnie mnie najlepsze mio to jest mio ... wyłączone. :D :D
Gada toto głupoty, wymyśla nie taką drogę jak ja chce i ogolnie więcej przeszkadza niż pomaga. Dodam jeszcze ze w słoneczny dzień i tak nic na nim nie widać, w nocy jeszcze jako tako :)) :D :D


Mio to tylko urządzenie PDA czy gada głupoty czy dobrze prowadzi zależy od rodzaju wgranej nawigacji a nie od marki urządzenia. Jak ktoś z tomtomem pojedzie do Chorwacji to się nie dziwię ze zabłądzi, a raczej nie dojedzie nigdzie.
Słońce też nie przeszkadza bo kierowcę powinny prowadzić komunikaty głosowe-patrzenie na mały ekranik podczas jazdy jest nie tylko nierozsądne ale i niebezpieczne.
BTW do oceny przydatności nawigacji polecam jazdę np., po Rzymie albo np. po Palermo z papierową mapą a potem z włączoną nawigacją
:lol: :wink:
Wszystko jest dla ludzi tylko trzeba umieć to wykorzystać :wink:


Otuż to!
Od siebie dodam jeszcze że kto raz spróbował DOBREJ nawigacji statelitarnej ten zawsze będzie chciał z niej korzystać bo to jest mniamniuśna pomoc. Ale diabeł tkwi w szczegółach - czyli musi być aktualna i szczegółowa mapa nawigacyjna i dobry "engine". Czy coś takiego jest na Chorwację? Oto jest pytanie. Generalnie Europa wschodnia jest w tym temacie bardzo zaniedbana ale widać już zmiany na lepsze.
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 16.11.2006 23:16

niezawodny napisał(a):
Maciej napisał(a):
aneta_jacek napisał(a):Wg mnie mnie najlepsze mio to jest mio ... wyłączone. :D :D
Gada toto głupoty, wymyśla nie taką drogę jak ja chce i ogolnie więcej przeszkadza niż pomaga. Dodam jeszcze ze w słoneczny dzień i tak nic na nim nie widać, w nocy jeszcze jako tako :)) :D :D


Mio to tylko urządzenie PDA czy gada głupoty czy dobrze prowadzi zależy od rodzaju wgranej nawigacji a nie od marki urządzenia. Jak ktoś z tomtomem pojedzie do Chorwacji to się nie dziwię ze zabłądzi, a raczej nie dojedzie nigdzie.
Słońce też nie przeszkadza bo kierowcę powinny prowadzić komunikaty głosowe-patrzenie na mały ekranik podczas jazdy jest nie tylko nierozsądne ale i niebezpieczne.
BTW do oceny przydatności nawigacji polecam jazdę np., po Rzymie albo np. po Palermo z papierową mapą a potem z włączoną nawigacją
:lol: :wink:
Wszystko jest dla ludzi tylko trzeba umieć to wykorzystać :wink:


Otuż to!
Od siebie dodam jeszcze że kto raz spróbował DOBREJ nawigacji statelitarnej ten zawsze będzie chciał z niej korzystać bo to jest mniamniuśna pomoc. Ale diabeł tkwi w szczegółach - czyli musi być aktualna i szczegółowa mapa nawigacyjna i dobry "engine". Czy coś takiego jest na Chorwację? Oto jest pytanie. Generalnie Europa wschodnia jest w tym temacie bardzo zaniedbana ale widać już zmiany na lepsze.



Polecam I-go 2006, w czasie tegorocznych wakacji nigdy nie otworzyłem papierowej mapy. GORĄCO POLECAM .
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 16.11.2006 23:38

daisykf napisał(a):
Polecam I-go 2006, w czasie tegorocznych wakacji nigdy nie otworzyłem papierowej mapy. GORĄCO POLECAM .


A da się potstować jakiegoś "nieoficjalnego triala"? Chetnie bym najpierw sprawdził w praktyce zanim wydam kasę na oryginał
fokstrot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 21.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) fokstrot » 17.11.2006 03:53

niestety cos takiego jak demo iGO 2006 nie istnieje.
w mojej opinii jest to jeden z najlepszych programow do nawigacji. prosta obsluga, aktualizowane mapy /szczegonie poludnie europy - chorwacja, wegry, rumunia, bosnia, grecja/. wada - wysoka cena :]
aneta_jacek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1065
Dołączył(a): 05.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) aneta_jacek » 17.11.2006 10:03

No to z innej beczki.

Co byście polecali z oprogramowania.

Jezdziłam ostatnio z mapą Warszawy i ... "głupie" mio było w porzadku pod warunkiem że skumałam o co w nim chodzi i jak zaznaczać punkty docelowe. Polskie miasta są dobrze zrobione w miare, mam jakąs automapa 2006 czy cos takiego. Gorzej sie sprawuje znacznie juz na prowincji - dojechanie na dzialki kolegi to ... juz inna sprawa.

Przez Czechy i Austrię jechaliśmy na TomTomie czy jakoś tak. Czorwacji jeszcze nie było w tym pakiecie albo my nie mieliśmy.

Co polecacie żeby jezdzić po Polsce? bo programow widze jest sporo? A co najlepiej i najdokładniej prowadzi po Europie Zachodniej?
jacirg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 171
Dołączył(a): 29.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacirg » 17.11.2006 10:19

fokstrot napisał(a):niestety cos takiego jak demo iGO 2006 nie istnieje.
w mojej opinii jest to jeden z najlepszych programow do nawigacji. prosta obsluga, aktualizowane mapy /szczegonie poludnie europy - chorwacja, wegry, rumunia, bosnia, grecja/. wada - wysoka cena :]

... potwierdzam ...
... tak, bardzo przyjazny i prosty w obsłudze program nawigacyjny, choć na Polskę, moim zdaniem, najlepsza jest AutoMapa.
Pozdrawiam.
Jacek
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 17.11.2006 10:40

Po Polsce sprawa jest jasna - tylko AutoMapa bo ma 100% pokrycia włącznie z numeracją domów i co ważne w abonamencie jest ciągła aktualizaja map. Wyznaczanie tras (engine) również działa bez zarzutu.
Pozostałe programy mają pokrycie cząstkowe i jak dla mnie są w Polsce bezużyteczne bo jak gdziesz jedziesz i nie masz pewności czy jest mapa tego miejsca to taka nawigacja jest do D....
Ciekawostką jest fakt że AM jest produktem rodzimym (made in Poland) i niestety nie ma swoich odpowiedników w pozostałych krajach Europy Wschodniej - jednym slowem jesteśmy lokalnym mocarstwem nawigacyjnym :wink:

Sprawa jest też prosta jeśli chodzi o nawigację w Europie zachodniej - każdy markowy program typu TomTom, Destinator, Navigo etc bardzo dobtrze tam działa bo ma 100% pokrycia w mapach a "enginy" jeszcze lepsze niż w AM. Osobiście używam Destinatora. Jest nieco siermiężny w użytkowaniu i wyglądzie ale to co ma robić czyli nawigować wykonuje idelanie. W tym roku jeździłem sobie spoko po Rzymie i Atenach jak po swoich krakowskich śmieciach i to ja trąbiłem na innych a nie oni na mnie :lol: Bez nawigacji sobie tego nie wyobrażam - nawigacja zmienia sposób zwiedzania świata bo tam gdzie człowiek by się nie ruszył bo boi się nieznanego nagle staje się znane i jedzie się gdzie się chce.

Jeśli chodzi o Europę wschodnią to niestety nie ma jeszcze programów ze 100% pokryciem. Ale np. Destinator oferuje dokładne mapy wszystkich większych miast (Budapeszt, Bratysława, Praga itd.) a właśnie w wielkich miastach nawigacja jest najbardziej przydatna. Ja w zasadzie nie potrzebuję nawigacji na głównych drogach Europy bo primo znam je na pamięć, sekundo sam planuję sobie podróż (do tego nie potrzebuję nawigacji) z mapą papierową w ręku, która nie zastępuje nawigacji - jedno uzupełnia drugie
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 17.11.2006 10:53

"Najlepszość" Automapy w PL to już historia, od dwóch miesięcy jest Autopilot. Zrobiłem na nim w kraju już około 2 tys km. Pokrycie jeśli nie lepsze to podobne jak automapa, a do tego 3 D i sporo bajerów podobnych do tego co jest w I Go. Polecam można zdaje się ściągnąć triala ze strony autopilot.pl
Na Europę Zachodnią wybór jest ogromny - bo zarówno destinator jak i tomtom czy navignion mają świetne pokrycie, różnią się interfejsem i "bajerami". Więc w zależności od upodobań, każdy spełni swoją rolę.
Ja zrobiłem w minione wakacja prawie 8 kkm na Destinatorze (jesze PN) i byłem bardzo zadowolony.
Po wakacjach otrzymałem IGo i muszę powiedzieć że dla mnie ten program jest najbliższy ideału. Jeździłem na nim na razie tylko po Polsce - tu mapa nie jest jeszcze porównywalna pokryciem z Automapą i Autopilotem ale jest całkiem nieźle. Najbardziej podoba mi się w Igo interfejs - zdecydowanie lepszy niż w Destinatorze. Szybkość działania i przyjazość w obsłudze bije na głowę archaiczną Automapę. Widać wyraźnie że nowy polski produkt czyli Autopilot wyraźnie próbuje iść szlakiem wytyczonym przez IGo.
No i do tego Igo to jedyny program który nie traktuje Bałkanów jako czarnej dziury. Pokrycie Chorwacji czy Bośni nie jest stuprocentowe ale najlepsze wśród wszystkich nawigacyjnych programów "ogólnoeuropejskich"-pomijam produkty lokalne typu Adriaroute.
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 17.11.2006 11:03

Maciej napisał(a):"Najlepszość" Automapy w PL to już historia, od dwóch miesięcy jest Autopilot. Zrobiłem na nim w kraju już około 2 tys km. Pokrycie jeśli nie lepsze to podobne jak automapa, a do tego 3 D i sporo bajerów podobnych do tego co jest w I Go. Polecam można zdaje się ściągnąć triala ze strony autopilot.pl.


No jeśli tak to trzeba bedzie popróbować tego pilota. Ważne że jest wreszcie konkurencja dla AM bo cena jest trochę niepoważna - tyle samo co dobra nawigacja na całą Europę
jacirg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 171
Dołączył(a): 29.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacirg » 17.11.2006 11:18

... dzięki "Maciej" za info :)
... no to AM się doczekała w końcu ... i dobrze jej tak! ... bo spoczęli na laurach.
Poszukam tego Autopilota z ciekawości, bo dla mnie wystracza w zupełności iGO2006, na Polskę też. Czasami tylko posiłkuję się AM.
Pozdrawiam.
Jacek
Piotr Lutynski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1301
Dołączył(a): 04.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr Lutynski » 20.11.2006 15:42

aneta_jacek napisał(a):Wg mnie mnie najlepsze mio to jest mio ... wyłączone. :D :D
Gada toto głupoty, wymyśla nie taką drogę jak ja chce i ogolnie więcej przeszkadza niż pomaga. Dodam jeszcze ze w słoneczny dzień i tak nic na nim nie widać, w nocy jeszcze jako tako :)) :D :D

Ja używam Automapę (Polska) i iGO (Europa) i jestem zadowolony :-)
Przez krótko używałem Destinatora ale to była ergonomiczna porażka :-(

Pozdrav
jacirg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 171
Dołączył(a): 29.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacirg » 20.11.2006 15:47

Piotr Lutynski napisał(a):
aneta_jacek napisał(a):Wg mnie mnie najlepsze mio to jest mio ... wyłączone. :D :D
Gada toto głupoty, wymyśla nie taką drogę jak ja chce i ogolnie więcej przeszkadza niż pomaga. Dodam jeszcze ze w słoneczny dzień i tak nic na nim nie widać, w nocy jeszcze jako tako :)) :D :D

Ja używam Automapę (Polska) i iGO (Europa) i jestem zadowolony :-)
Przez krótko używałem Destinatora ale to była ergonomiczna porażka :-(

Pozdrav

... ja też jestem zadowolony ... z nawigacją czuję się zupełnie inaczej w trasie ... pewnie i na luzie ... jeżdżę z nią od niedawna i bardzo mnie cieszy :)
Piotr Lutynski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1301
Dołączył(a): 04.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr Lutynski » 20.11.2006 16:31

Od pewnego czasu Automapa jest u mnie rezerwą, której używam gdy nie moge czegoś znaleźć w iGO. Ale z tych, które używałem (iGO, Destinator, IGO) ten ostatni działa najfajniej. W Automapie wkurza mnie powolnośc działania, skokowe przesuwanie się punktu, długi czas przeliczania trasy i czeste zawieszanie Palmptoa prze angazowanie zbyt duzej pamięci.
Lada dzień będzie aktualizacja iGO 2006 do iGO 2006SE.
Właściwie to jest już wersja Beta 1 ale to faza testowa.

Pozdrawiam
fokstrot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 21.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) fokstrot » 26.11.2006 15:17

w kwestii nawigacji po naszej wspanialej ojczyzniej: niedlugo, a dokladnie w grudniu wychodzi update do map AutoPilota. przyznam szczerze, iz program ten stanowi coraz wieksza konkurencje dla AM i oby chlopaki nie spoczeli na laurach.
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 26.11.2006 18:55

fokstrot napisał(a):w kwestii nawigacji po naszej wspanialej ojczyzniej: niedlugo, a dokladnie w grudniu wychodzi update do map AutoPilota. przyznam szczerze, iz program ten stanowi coraz wieksza konkurencje dla AM i oby chlopaki nie spoczeli na laurach.


Od dwóch dni jest aktualizacja softu (nie map), poprawili m.in. szybkość działania - teraz nie mam już właściwie żadnych uwaga co do programu. Pokryciem już teraz nie ustępują AM a reszta jest tylko na plus (zwłaszcza 3d).
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
nawigacja gps mio C710 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone