Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nasza Chorwacja - Baška

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kleeberg
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8036
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kleeberg » 24.04.2009 14:07

Bardzo fajna relacja.Niespotykana w innych relacjach seria
zdjęć i trafny ,żartobliwy do nich komentarz.
No i oczywiście rewelacyjny Stasiu :lol:
Gratuluję udanego urlopu i wspaniałej relacji :D
Pozdrawiam.
martaj07
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 15.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) martaj07 » 20.07.2009 16:24

Witam,
prześliczne zdjęcia
W tamtym roku też byłam w tej miejscowości i w tym roku też jedziemy 8 września do 15 mam nadzieję że też będzie taka sama pogoda
pozdrawiam całą rodzinkę.
papa
Betsy
Croentuzjasta
Posty: 151
Dołączył(a): 20.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Betsy » 05.08.2009 12:56

No nasz tegoroczny wyjazd stoi pod ogromnym znakiem zapytania :(
Janusz czeka na informacje czy dostanie nowa prace czy nie..
jeśli tak to z urlopu nici :(

no niestety.. coś za coś...

Dziekuje wszystkim za odwiedziny :)
Irek Z
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 05.08.2009
Nasza Chorwacja - Baška

Nieprzeczytany postnapisał(a) Irek Z » 05.08.2009 12:59

Byliśmy w Baśce pod koniec lipca. Pięknie, zresztą potwierdzają się wszystkie relacje. Dodam tylko, że wybrałiśmy się w góry loicząc na niespodzianke. Czerwony szlak ze starego miasta biegnie obok campingu dla golasów. Dokładnie to wzdłuż płotu. Mój syn (11 lat) był lekko zdziwiony !? To jeszcze nic. Szlak minął camping i ostro w górę. Spiekota, uach.. A tu z góry idzie facet. Golusieńki. Nawet nie wiedział, że wyszedł z campingu , chyba ? No to mieliśmy dziwne miny. Ale my idziemy dalej - cały czas w górę. Widoki super, ale przystanek co chwilę i dużo pijemy wody, całe szczęście , że wziąłem piwo.Po 2 godz. naprawdę pięknej wędrówki docieramy w miejsce, gdzie rozpościera się widok na Malą i Velą Lukę (2 cudowne zatoki). ostro w dół i po 20 minutach jesteśmy nad wodą. nawet jest bar. 1,5 l.wody - 26 kun - no nieżle ale warto było. Cudowna kąpiel, powrót wodną Taxi do Baśki za 175 kun dla 4 osób. Na szlaku brak ludzi nie licząc golasa - wszyscy leżą na plaży w Baśce. Góry chorwackie (byliśmy na 400 m ale szliśmy od poziomu morza)zaliczyliśmy. Polecam. Z Baśki widać góry, które mają ok. 2000 m. i to też przy morzu. Może kiedyś. W Hrvatsko byliśmy pierwszy raz i zapewniam , że nie ostatni.
Betsy
Croentuzjasta
Posty: 151
Dołączył(a): 20.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Betsy » 05.08.2009 13:13

hehe z golasami to mozna się zdziwic ;)

my siedzielismy sobie w zatoce Dubnej a tu nam nagle przyplywa rodzinka w kapokach. Niby normalnie.. dopóki nie wysiedli kajaka ;)
pozniej jacys mlodzi ludzie (przyszli ubrani ale nie krepowali sie rozebrac przy nas) i kolejna parka w kajaku

troche nas to krepowalo na poczatku, ale potem juz nie :)
no ale nasz Stas to maly jeszcze byl
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18271
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 06.08.2009 19:38

Dzięki za wspaniałą relację i ciekawe fotki :) :)
Mam nadzieję , że tegoroczny urlop również dojdzie do skutku i zaowocuje kolejną Twoją relacja :D
Pozdrawiam
kawa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 337
Dołączył(a): 01.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) kawa » 21.08.2009 10:27

Witam !
Czy możesz mi podać jakiś namiar na kwatrę gdzie mieszkałaś oraz trochę info o tej kwaterze (jak daleko z niej do plaży itd.)
Pozdrawiam
Sławek
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Betsy
Croentuzjasta
Posty: 151
Dołączył(a): 20.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Betsy » 22.08.2009 05:55

a pewnie, że mogę :)

oto mapa

Obrazek

wjeżdzajac do Baski jedziesz droga w lewo ( w gore jakby) a nie w doł
skrecasz bodajże w pierwsza w lewo - w Ante Starcevica (dobrze napisalam? ) (lub druga.. cholerka nie pamietam.. skonsultuje z mezem) i pozniej po prawej stronie jest taki parging i pole (przynajmniej bylo w zeszylm roku) Koło smietników skrecasz w prawo i jedziesz pod górkę. Dom jest koloru pomaranczowego, piętrowy. Widac na zdjęciach :)
Wlasciciel pracuje w Konobie przy plazy calkiem na koncu, ale zona bywa w domu.

A kiedy dokladnie chcesz jechac?
My rezerwujemy apartman na gorze ;) :lol:

Na gorze sa dwa apartmany - obydwa maja sypialnie, pokoj dzienny, kuchnie i taras. Miejsce na 4 osoby do spania.
Na dole tez jest apartman ale nie bylismy. W tym samym domu mieszka wlasciciel.
Jest czysto, spokojnie. polecam :)

tak, tak
jedziemy :D
kawa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 337
Dołączył(a): 01.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) kawa » 22.08.2009 11:24

Dzięki, ale szukam czegoś nad samym morzem, na przyszły rok.
Betsy
Croentuzjasta
Posty: 151
Dołączył(a): 20.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Betsy » 22.08.2009 19:06

w Basce do morza jest wszedzie blisko ;)
nam dojscie do plazy z calym majdanem (wozek z dzieckiem, torby, parasol i sprzet do nurkowania) zajmowalo 10 minut :)
Betsy
Croentuzjasta
Posty: 151
Dołączył(a): 20.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Betsy » 04.10.2009 21:26

http://picasaweb.google.pl/Beata.Zabroni/Chorwacja2009#

W tym roku ponownie pojechaliśmy do Baški na wyspie Krk. Nie zwiedziliśmy wszystkiego w zeszłym roku, dlatego w tym postanowiliśmy tam wrócić. Janusz nastawiał się na nurkowanie, ja na plażowanie w zwiększonych ilościach ;)
Niestety.. pierwszego dnia powitała nas burza...później podczas całego pobytu chyba jeszcze z dwa razy padał deszcz.. Do tego praktycznie cały czas wiał dość silny wiatr, który wzmagał fale na morzu.. Janusz nie mógł więc nurkować tak jakby tego chciał. Dobre chociaż, że było ciepło i mogliśmy plażować. Jeden dzień były ogromne fale, które były wielką atrakcją dla plażowiczów. Także mój mąż nie mógł oprzeć się i wchodził poskakać na nich :lol:

Staś oczywiście zachwycony kamyczkami. Do wody tradycyjnie nie chciał wchodzić. Pływak to z niego nie będzie ;)
Jednego dnia wybraliśmy się na błotnistą plaże w okolicach Klimna. Ale było ubawu :lol: wysmarowaliśmy się błotkiem, które podobno ma właściwości lecznicze. Mnóstwo ludzi tam było, wszyscy (młodzi i starzy) babrali się w tym błotku.

W tym roku także mieszkalismy w apartamencie, jednak ceny nas bardzo zaskoczyły.. W zeszłym roku płaciliśmy 35 EUR na dzień (za apartament), w tym roku wołali od 50 wzwyż :|
Udało nam się utargować na 45 EUR. Niestety kosztem mniejszego apartmanu. Mieszkaliśmy jednak u przemiłych Chorwatów, którzy mieli winnice pod Zagrzebiem. Codziennie więc raczyliśmy się winkiem od nich :)

Generalnie urlop był bardzo udany pomimo gorszej pogody (paradoksalnie jednak jestesmy bardziej opaleni niż w zeszłym roku) i zdecydowanie wyższych cen.
W przyszłym roku chcemy wybrać się na Istrię lub może dalej na południe. Nie wiem jeszcze...

Jeśli ktoś chce namiary to slużę telefonem i ewentualnie mailem do syna właścicielki.

:)

Porównując poprzednie wakacje do tych to naprawde mielismy wtedy dużo szczęścia.
W tym roku więc przygotowaliśmy się troszkę lepiej... ;)

Rezerwację w Grazu zrobilismy ok. 2 tygodni przed wyjazdem.
Na powrót jednak robilismy dopiero na miejscu (w Chorwacji) no i zonk... okazało się, że wszystkie wiedeńskie oekotele sa zajęte... Przeczesałam mnóstwo stron w poszukiwaniu jakiegoś niedrogiego motelu za Wiedniem i w końcu znalazłam.. trzy dni czekałam na odpowiedź z potwierdzeniem rezerwacji (przez stronę www tylko z kartą kred ktorej nie mamy) ale w końcu przyszło. Janusz mówił, że tam jest duzo moteli i na pewno coś znajdziemy jadąc w ciemno, ale ja nie byłam tego taka pewna..
No i sprawdziło się.. Mielismy swietny czas na trasie aż do Lubljany.. Tam stracilismy ponad godzine stojąc w korku.. Nadrobilismy jednak troche i w naszym motelu mielismy byl ok. 19. Ale niestety.. ogromny korek za Wiedniem unieruchomil nas na nastepne 1,5 godziny jak nie dluzej... a tu ciemno... Stas już zmęczony... oj nerwy były... Jak ja wtedy Bogu dziekowałam za ten motel!!!

W tym roku także nie rezerwowaliśmy nic w samej Chorwacji, ale tradycyjnie nie było problemu ze znalezieniem noclegu
Zaskoczyła nas jednak ta cena... tak więc lepiej przygotować się na więcej ( trzeba liczyć w tym terminie ok. 50-60 EUR za dobę za apartament) i najwyżej przywieźć kasę do domu.

Wiozłam troche jedzenia z domu (głownie obkład, makarony, ryż, ziemniaki, dania w słoikach (później dorabiałam i było super)), bo na samej wyspie jest dość drogo (nie wiem jak w pozostałych rejonach Chorwacji).


W przyszłym roku nasz wyjazd do Chorwacji jesteśmy zmuszeni odwołać ponieważ w piatek 2 października okazało się, że przywieźliśmy maleńką pamiątkę z Chorwacji, która pojawi się na świecie w czerwcu 2010 :D :D

Tak więc po wieloma względami te wakacje będą dla nas niezapomniane do końca życia :D

Miłego oglądania zdjęć :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.10.2009 07:41

Wow!!! Gratuluje "małej " pamiątki " jako pierwsza!I zabieram się za oglądanie fotek.
sroczka66
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2566
Dołączył(a): 25.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sroczka66 » 05.10.2009 09:02

Ja również gratuluję tej wyjątkowej pamiątki :D
Betsy
Croentuzjasta
Posty: 151
Dołączył(a): 20.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Betsy » 05.10.2009 16:38

Dziękuję Wam bardzo :D
nosekdomin
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 353
Dołączył(a): 02.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nosekdomin » 05.10.2009 17:45

Witam koleżankę z Leszna, o ile to Leszno jest pomiędzy Wrocławiem a Poznaniem :wink: . Bardzo ciekawa relacja...
Serdecznie pozdrawiamy :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nasza Chorwacja - Baška - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone