Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Baska (Krk)

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 18.08.2022 11:00

Lirene1 napisał(a):Czy w Baśce są rejsy semi submarine?


tak
Lirene1
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 14.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lirene1 » 19.08.2022 22:49

Dziękuję za odpowiedź. Płynęliśmy semi sabmarine, zdecydowanie warto Fajnie widac ryby pod wodą i na pokład można wyjść, więc takie 2w1.
babciaolkairysia
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 01.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) babciaolkairysia » 29.08.2022 18:00

W tym roku jedziemy do Baska na Krk , byliśmy już w na Krk ale apartament mieliśmy w Jurandvor.
Chcielibyśmy pojechać taksówką wodną do Vela luka i mam pytanie czy są takie możliwości ? a jeżeli tak to z jakiego miejsca i jakie to są taksówki ?
Interesuje mnie jak to wygląda czy jest pomost do wsiadania i wysiadania ? Mam już swoje lata i chciałabym wiedzieć czy dam rady wsiąść i wysiąść z takiej taksówki .
Dziękuje za wszystkie odpowiedzi . :)
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 30.08.2022 06:46

babciaolkairysia napisał(a):W tym roku jedziemy do Baska na Krk , byliśmy już w na Krk ale apartament mieliśmy w Jurandvor.
Chcielibyśmy pojechać taksówką wodną do Vela luka i mam pytanie czy są takie możliwości ? a jeżeli tak to z jakiego miejsca i jakie to są taksówki ?
Interesuje mnie jak to wygląda czy jest pomost do wsiadania i wysiadania ? Mam już swoje lata i chciałabym wiedzieć czy dam rady wsiąść i wysiąść z takiej taksówki .
Dziękuje za wszystkie odpowiedzi . :)


Tak, jest taka możliwość, do zatoki Vela Luka pływają taksówki wodne właśnie z Baški, są to takie duże pontony z silnikiem na około 15 osób, i są pomosty i w Bašce i w zatoce Vela Luka też jest pomost i myślę że z wsiadaniem i wysiadaniem nie będzie problemu.
W drodze tam, ustala się też o której taksi ma po nas wrócić.
babciaolkairysia
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 01.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) babciaolkairysia » 30.08.2022 07:59

Dziękuje Piter_M za odpowiedź
cropag
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 31.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) cropag » 30.08.2022 12:42

Piter_M napisał(a):
babciaolkairysia napisał(a): ... są to takie duże pontony z silnikiem na około 15 osób... W drodze tam, ustala się też o której taksi ma po nas wrócić.


Jedzie 15 często całkiem obcych, różnojęzycznych osób z różnymi potrzebami dotyczącymi pobytu. I "w trakcie" drogi TAM uzgadniają godzinę powrotu? Nie wierzę! Byłem wielokrotnie na takich wyjazdach, to przewoźnik dyktował warunki powrotu: pierwsza tura np. o 16:00, druga o 18:00, ostatnia!! o 19:30.

Jak znam turystów, to jednemu pasowałoby o 14:05, drugiemu o 15:00, trzeciemu o 15:13, czwartemu o 16:25, piątemu o 16:54, szóstemu o 19:40, a siódmemu o 23:15 itd. :D :D
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 30.08.2022 17:18

cropag napisał(a):
Piter_M napisał(a):
babciaolkairysia napisał(a): ... są to takie duże pontony z silnikiem na około 15 osób... W drodze tam, ustala się też o której taksi ma po nas wrócić.


Jedzie 15 często całkiem obcych, różnojęzycznych osób z różnymi potrzebami dotyczącymi pobytu. I "w trakcie" drogi TAM uzgadniają godzinę powrotu? Nie wierzę! Byłem wielokrotnie na takich wyjazdach, to przewoźnik dyktował warunki powrotu: pierwsza tura np. o 16:00, druga o 18:00, ostatnia!! o 19:30.

Jak znam turystów, to jednemu pasowałoby o 14:05, drugiemu o 15:00, trzeciemu o 15:13, czwartemu o 16:25, piątemu o 16:54, szóstemu o 19:40, a siódmemu o 23:15 itd. :D :D


No może trochę mało precyzyjnie się wyraziłem, z tym że "o której taksi ma po nas wrócić" to było tak:
Kierowca tego pontonu pokazał nam notesik w którym były wypisane godziny i zapytał się o której chcemy wracać, a w notesie do wyboru było tylko 15:00, 16:00 i 17:00
Tylko pełne godziny były do wyboru.
babciaolkairysia
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 01.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) babciaolkairysia » 30.08.2022 17:45

Piter_M - Mam jeszcze jedno pytanie .Bo widziałam w twojej relacji z pobytu na Baśce że jechaliście takim pontonem,
czy wsiadaliście do pontonu z boku pontonu, czy z przodu ?
Głupie pytanie, ale dla mnie ważne bo z przodu nie dałabym chyba rady.
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 31.08.2022 07:34

babciaolkairysia napisał(a):Piter_M - Mam jeszcze jedno pytanie .Bo widziałam w twojej relacji z pobytu na Baśce że jechaliście takim pontonem,
czy wsiadaliście do pontonu z boku pontonu, czy z przodu ?
Głupie pytanie, ale dla mnie ważne bo z przodu nie dałabym chyba rady.


Na pewno było to z boku, bo z przodu nie możliwości a z tyłu jest silnik.
babciaolkairysia
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 01.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) babciaolkairysia » 31.08.2022 08:04

Piter_M napisał(a):
babciaolkairysia napisał(a):Piter_M - Mam jeszcze jedno pytanie .Bo widziałam w twojej relacji z pobytu na Baśce że jechaliście takim pontonem,
czy wsiadaliście do pontonu z boku pontonu, czy z przodu ?
Głupie pytanie, ale dla mnie ważne bo z przodu nie dałabym chyba rady.


Na pewno było to z boku, bo z przodu nie możliwości a z tyłu jest silnik.


Dziękuje za odpowiedź . Czytałam relacje z Baśki bardzo pomocna .
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone