Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Baska (Krk)

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Baśka Krk Knajpy,wypożyczenie sprzętu itp.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.04.2016 13:10

paola1 napisał(a):Witam :D w tym roku wybieram się na Chorwację, pierwszy raz, przepraszam że dodaje kolejny wątek ale nic konkretnego nie mogłam znaleźć na forum. Mianowicie interesuje mnie czy w Baśce (Krk) można wypożyczyć sprzęt do nurkowania, i ile kosztuje taka zabawa :hut: Czy są jakieś atrakcyjne miejsca które warto zwiedzić, czy można wypożyczyć skuter, rejsy statkiem 1 dniowe? Czy są jakiś kluby typu disco ( w końcu wakacje trzeba się zabawić) , w jakich knajpach można zjeść dobre jedzenie. :?: :?: :?: I czy znacie jakieś ustronne miejsce lub niedaleko baski, jakąś małą zatokę gdzie można na spokojnie zrobić grilla poopalać się z dojściem do morza :boss: I ile wziąć kasy na taki wypad 10dniowy? Nocleg mamy już zapłacony, jedzenie bierzemy ze sobą jakieś słoiczki itp, ze 2 razy na obiad planujemy iść oraz jakieś zakupy na grilla, codziennego użytku... :) Dzięki za każde info. Wyjeżdżamy 8 lipca 2016 :lol:

Witam.
Wybierasz się do Chorwacji :idea:
Baza nurkowa jest >>> http://www.squatinadiving.com/#!home/mainPage

http://www.tz-baska.hr/

Na pozostałe pytanie są odpowiedzi na forum
>>> krotki-przewodnik-po-forum-i-spis-tresci-faq-t18622.html
>>> faq-czyli-najczesciej-zadawane-pytania-f27.html
>>> ceny-uslugi-przepisy-porady-rozne-f12.html

No i jest wyszukiwarka >>> search.php
Shibuya
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 23.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Shibuya » 23.04.2016 08:45

Paola1 jadę teraz tam na nury. Zajrzyj na mój blog po 10-tym. Powinny się pojawić w tym czasie jakieś pierwsze relacje z nurkowań i okolicy. Ponieważ jestem nowa, nie mogę zamieścić linku, więc namiary masz w załączniku.
Napiszę też tutaj parę zdań po powrocie, ale tam będzie zdecydowanie bardziej rozbudowana.
Załączniki:
blog.jpg
Namiary na bloga
paola1
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 08.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) paola1 » 26.04.2016 13:26

Ok dzięki ! :)
Shibuya
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 23.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Shibuya » 08.05.2016 13:02

paola1 wróciłam do Polski, ale potrzebuję chwilę na ogarnięcie się :)
Ogólnie, jeśli robisz zdjęcia podwodne to nastaw się bardziej na fotografię macro. Dużo ślimaczków ( ale trzeba je wypatrzyć ), dużo rozgwiazd, mało ryb ale ogólnie można co nieco zobaczyć pod wodą. To nie Egipt, więc nie nastawiaj się na fajne rafy, raczej na relaks pod wodą. Nie wiem jakie masz uprawnienia i doświadczenie, więc trudno mi się odnieść do tego.
Nam pogoda nie dopisała i nurkowaliśmy głównie poza Baśką. W Baśce nie zrobiliśmy ani jednego nura. Nurkowaliśmy z bazą Squatina Diving z Baśki (nie mogę umieścić linku do bazy, ale będzie potem na moim blogu), zawożono nas na nury, ale nie potrzebowaliśmy DM więc nurkowaliśmy sami. Obsługa i samo centrum jest ok. Butle 12 L długie i wąskie lub krótkie i grube, nie ma tych naszych standardowych 12-tek. Są butle 2 zaworowe, jeśli potrzeba, ale mało.
Co do nurów, większość to wypłynięcia z łodzi. Łodzie są różne, nawet takie typowo rybackie :) Wszystko zależy od pogody, bo jeśli nie da się wypłynąć z Baśki to łodzie wtedy trzeba wynająć od kogoś innego. Łódź SD jest w Baśce.
Polecam zanurkować na wrak Peltastis - dzisiaj powinien pojawić się opis na blogu. Przy okazji, jak tam będziecie, rozglądajcie się uważnie w okolicy wraku. Utopiłam na mim aparat, kamerkę gopro i oświetlenie . Wszystko razem połączone w całość, więc zestaw jest dosyć duży. Nie mam pojęcia czy wylądował na wraku czy w jego okolicy. Miał dużo ujemną pływalność, więc na pewno prąd go nie zniósł daleko, a utopiłam go na ostatnim nurku i leciał w dół z samej góry, więc długo nie mogliśmy szukać, bo i tak nas deco złapało. Może dopisze Wam szczęście i uda Wam się go znaleźć :) Chętnie bym odzyskała mój sprzęt :) Oczywiście wypłacę znaleźne :)
Jak masz pytania to pisz.
Shibuya
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 23.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Shibuya » 08.05.2016 13:06

Aaaa na resztę Twoich pytań z powyższego postu odpowiem dzisiaj, maks jutro. Muszę się ogarnąć i posprawdzać ceny :)
Shibuya
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 23.04.2016
Re: Baśka Krk Knajpy,wypożyczenie sprzętu itp.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Shibuya » 08.05.2016 21:56

paola1 napisał(a): Mianowicie interesuje mnie czy w Baśce (Krk) można wypożyczyć sprzęt do nurkowania, i ile kosztuje taka zabawa :hut:

Nurkowałam z CN Squatina. Mają sprzęt do wypożyczenia, w dobrym stanie. Cen nie znam, ponieważ miałam swój sprzęt. Bazę polecam.

Czy są jakieś atrakcyjne miejsca które warto zwiedzić, czy można wypożyczyć skuter, rejsy statkiem 1 dniowe? Czy są jakiś kluby typu disco ( w końcu wakacje trzeba się zabawić) , w jakich knajpach można zjeść dobre jedzenie. :?: :?: :?: I czy znacie jakieś ustronne miejsce lub niedaleko baski, jakąś małą zatokę gdzie można na spokojnie zrobić grilla poopalać się z dojściem do morza :boss:


Z atrakcyjnych miejsc polecam Jeziora Plitwickie ale to jakieś 200 km od Baśki.
Jeśli bliżej, to warto wybrać się do Krk i innych okolicznych miast. Nie ma dużo zwiedzania, ale zawsze to jakaś odmiana.
Polecam spacer do Cerkwi Ivana i jeszcze wyżej. Mam taki spacer zajął 3:50 i weszliśmy na 430 mnpm. Wchodziliśmy od strony Cerkwi, a wracaliśmy zielonym szlakiem z innej strony. Szlak jest trudniejszy niż ten, którym wchodziliśmy, dlatego, jak chcesz łatwy spacer, to wróć tą samą drogą.

Rejsy statkiem na pewno będą. My byliśmy przed sezonem i gdy przyjechaliśmy nie było nic, gdy wyjeżdżaliśmy pojawiły się już pierwsze statki wypływające na zachód słońca. Nie znam cen.
O wypożyczalni skuterów nic nie wiem, byliśmy przed sezonem. W sezonie, pewnie coś będzie.
Dożo knajp i sklepów było jeszcze pozamykanych. Z dnia na dzień pojawiały się stopniowo nowe miejsca i trwały prace przed otwarciem kolejnych. Myślę, że w sezonie na pewno znajdziecie fajne miejsca.

Co do ustronnego miejsca, to nie umiem odpowiedzieć na to pytanie.

I ile wziąć kasy na taki wypad 10dniowy? Nocleg mamy już zapłacony, jedzenie bierzemy ze sobą jakieś słoiczki itp, ze 2 razy na obiad planujemy iść oraz jakieś zakupy na grilla, codziennego użytku... :)


Jeśli jedziecie samochodem to weźcie jak najwięcej jedzenia, picia. My zabraliśmy nawet chleb tostowy,ser i kiełbaski na grilla. Okazało się, że dobrze zrobiliśmy, bo ceny były dużo wyższe niż w Polsce. Oczywiście chodziliśmy do knajpy na piwko i pizze ale głównie żywiliśmy się w domu i przy grillu.

Poniżej ceny, które zapamiętałam w HKR

Piwo Karlovacko - 1,854 L (stacja) 29,9
Piwo Karlovacko - 1,854 L (sklep Konzum) 16,57
Piwo Ożujsko - 2L (sklep Konzum) 19,99
Magnes Chorwacja 10-15
Magnes Słowenia - stacja
Ciastka karmelowe 175g - Konzum 10,99
Banany - 2 szt 5,77
Snacky okus paprika - chypsy 150g (sklep Konzum) 4,99
Pizzerinka 8,99
Piwo Ożujsko 0,5L w knajpie 18-20
Pizza Salami 50
Pizza Margerita 38
worki na śmieci 8,79
Cocacola 0,5L - knajpa 22
Cocacola 0,5L - sklep 6,67
Herbata w knajpie 7
Lody 1 gałka 7
Tabletki na przeziębienie Maxflu 10 szt. 43,7
Drożdżówka w piekarni 10
Bułka z parówką i zapiekanym serem 12
Zacheusz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 05.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zacheusz » 26.05.2017 08:40

Czy ktoś ma namiary na darmowe ewentualnie tanie parkingi w miejscowości Baska lub Krk.
Z góry dziękuje
pusiadela
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 20.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pusiadela » 29.05.2017 13:25

dzień dobry,
od dłuższego już czasu szukam informacji - jak wygląda kwestia pryszniców na plażach Baśki ? (czy są, jeśli tak to płatne/niepłatne)
LukaszA
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 02.06.2017
Re: Baśka - KRK

Nieprzeczytany postnapisał(a) LukaszA » 02.06.2017 12:41

Hej,

pytam tutaj w wypowiedziach. Czy ktoś z Was wypożyczał rower na miejscu na wyspie Krk czy może gdzieś na wyspie Cres lub Rab?

Pozdrawiam,
Łukasz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Baśka - KRK

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.06.2017 13:01

LukaszA napisał(a):Hej,

pytam tutaj w wypowiedziach. Czy ktoś z Was wypożyczał rower na miejscu na wyspie Krk czy może gdzieś na wyspie Cres lub Rab?

Pozdrawiam,
Łukasz


Krk >>> https://www.zenadventures.net/copy-of-rent-a-bike

Cres >>> http://www.island-cres.info/bikes/rent.php

Rab >>> http://rab-croatia.com/captain/bikeen.htm
LukaszA
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 02.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) LukaszA » 03.06.2017 13:13

Januszu, bardzo dziękuję za odpowiedź!
Zacheusz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 05.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zacheusz » 03.06.2017 22:16

A czy na całym Krk jest jakiś hipermarket typu Lidl. Nie chodzi mi o konzum tylko coś większego i tańszego.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.06.2017 22:29

te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 04.06.2017 07:51

szczerze przyznam to wydaje mi się, że tego Lidla tam nie ma, przejeżdżałem tą ulica w majówkę b.r. i gospodyni mówiła bodajże, że Lidl został zlikwidowany

Zacheusz napisał(a):A czy na całym Krk jest jakiś hipermarket typu Lidl. Nie chodzi mi o konzum tylko coś większego i tańszego.

są duże Konzumy i Plodine na wjeździe do miasta Krk;
jest duże Plodine i Konzum (z parkingiem podziemnym) zaraz po wjeździe na wyspę przy głównej drodze;
jest też innej sieci duży market przy głównej drodze, ale nazwy nie pamiętam;
ceny droższe od PL
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.06.2017 08:33

Czyli Wujek Google nie zawsze jest na bieżąco :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone