Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nasza Cro 2012-.../Wakacje z widokiem - Korčula 2017

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014
Re: Nasza Cro 2012-.../Takie chwile jak te - Pelješac 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 30.11.2015 14:27

hej witam się.Widzę sporo ciekawych miejsc przez Was odwiedzonych,niektóre mi znane inne nie.Wrócę tu wkrótce . :papa:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Nasza Cro 2012-.../Takie chwile jak te - Pelješac 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 30.11.2015 15:47

Nie darmo mówi się o lustrze wody :D
Pięknie


Pozdrawiam
Piotr
Sara76
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 25.02.2009
Re: Nasza Cro 2012-.../Takie chwile jak te - Pelješac 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sara76 » 01.12.2015 23:12

Ja w tym roku również przeciągnęłam mojego męża po murach (sapał, dyszał z gorąca, strzelał fochy, prawie do rozwodu doszło...), więc oglądając Wasze zdjęcia mam wrażenie, że mam w swoich zasobach te same ujęcia. Ps. Ja też uważam, że warto wydać te 100 kuna od osoby, bo widoki są zabójcze (ja z chęcią bym na mury wróciła kiedyś w przyszłości, ale mój mąż definitywnie stwierdził, że to był jego ostatni raz :mrgreen: a dodam, że byliśmy w Dubrowniku 23 września i było "tylko" 30 stopni :papa:
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: Nasza Cro 2012-.../Takie chwile jak te - Pelješac 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 02.12.2015 16:12

andeo napisał(a):hej witam się.Widzę sporo ciekawych miejsc przez Was odwiedzonych,niektóre mi znane inne nie.Wrócę tu wkrótce . :papa:

witam :)
piotrf napisał(a):Nie darmo mówi się o lustrze wody :D
Pięknie

uwielbiam wodne odbicia :wink:
Sara76 napisał(a):Ja w tym roku również przeciągnęłam mojego męża po murach (sapał, dyszał z gorąca, strzelał fochy, prawie do rozwodu doszło...), więc oglądając Wasze zdjęcia mam wrażenie, że mam w swoich zasobach te same ujęcia. Ps. Ja też uważam, że warto wydać te 100 kuna od osoby, bo widoki są zabójcze (ja z chęcią bym na mury wróciła kiedyś w przyszłości, ale mój mąż definitywnie stwierdził, że to był jego ostatni raz :mrgreen: a dodam, że byliśmy w Dubrowniku 23 września i było "tylko" 30 stopni :papa:

trasa ta sama, więc i ujęcia podobne
no u nasz też gorąco , w ciągu dnia mocno ponad 30 stopni, dlatego wyczekaliśmy do późnego popołudnia, ale i tak było ciężkoooo....... :oczko_usmiech:
choć i tak mury w Stonie były bardziej wymagające, bo więcej pod górę
w przyszłym roku może w końcu uda się zdobyć mury kotorskie, ale na razie ciiiii.........
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: Nasza Cro 2012-.../Takie chwile jak te - Pelješac 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 07.12.2015 16:20

Na przeczekanie kilka fotek z drogi...

407.jpg
408.jpg

Jaki widać i bez dostępu do Jadrana da się korzystać z uroków upalnego lata - na zdjęciach Bilećko Jezero.

W jednym z tuneli mieliśmy okazję mijać konia 8O
Na szczęście obyło się bez ofiar w ludziach i zwierzętach (i pojazdach mechanicznych), ale zdjęć nie ma... jest za to parę innych :wink:

409.jpg
410.jpg
411.jpg
412.jpg
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006
Re: Nasza Cro 2012-.../Takie chwile jak te - Pelješac 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 08.12.2015 10:14

-

Na przeczekanie dobre :D
Byle nie za długo :mrgreen:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10889
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Nasza Cro 2012-.../Takie chwile jak te - Pelješac 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 08.12.2015 10:27

Dla tych odbić wodnych oraz mostu Arslanagica, Trebinje jest konieczne do ponownej wizyty, naprawdę zdjęcia wyszły super.
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: Nasza Cro 2012-.../Takie chwile jak te - Pelješac 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 08.12.2015 15:49

Darkos napisał(a):-

Na przeczekanie dobre :D
Byle nie za długo :mrgreen:

mam nadzieję, że nawet zaraz się coś pojawi...
te kiero napisał(a):Dla tych odbić wodnych oraz mostu Arslanagica, Trebinje jest konieczne do ponownej wizyty, naprawdę zdjęcia wyszły super.

koniecznie, koniecznie :wink:
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: Nasza Cro 2012-.../Takie chwile jak te - Pelješac 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 08.12.2015 16:13

Po dość długiej i męczącej, ale jednak bardzo pięknej, drodze dotarliśmy w końcu do Sarajewa. Zaczęliśmy od spojrzenia na miasto "z góry", ale lepsze fotki zrobiliśmy następnego dnia (po południu było mocno pod słońce), dlatego pojawią się w kolejnym odcinku.

Zakwaterowaliśmy się w Toplik Rooms - bardzo fajny nocleg i sympatyczna dziewczyna, jedyny mankament to brak kogokolwiek na miejscu i umawianie się na przyjazd. Pokoje są czyste, jest dostęp do niewielkiej kuchni, a do centrum kilka kroków.
Dlatego też nocleg na lipiec 2016 roku został już zarezerwowany w tym samy miejscu. Mam nadzieję, że uda się zgrać resztę urlopu....

Na tej fotce widać publiczny parking koło restauracji Inat Kuća - nie mieliśmy żadnych nieprzyjemnych incydentów, choć obok znajduje się też klub nocny, spiętrzenie na rzece zagłuszyło też ewentualne dźwięki stamtąd dochodzące :wink:

413.jpg


Rozumiem osoby, które odwiedziły Sarajewo i wróciły zawiedzione. Mało tam pocztówkowych widoków, ale jeśli ktoś poczuje ten kilmat, będzie chciał tam wrócić.
Bałam się, że Sarajewo mnie nie urzeknie, starałam dobrze się przygotować czytając literaturę o "tamtych" czasach. Nie jest to miasto tak po prostu piękne, jest wyjątkowe...

Co urzeka w Sarajewie...
...klimatyczne zakątki jak Baščaršija, a na niej... kawiarnia z plastikowymi krzesłami ogrodowymi :)
...meczet, kościół katolicki i cerkiew w zasięgu krótkiego spaceru...
...zadbane uliczki i ślady wojny tuż obok :(
...widok na otaczające miasto wzgórza, które... stały się przekleństwem mieszkańców w trakcie oblężenia...
...wieczorny spacer w towarzystwie muzułmanki w "tradycyjnym" stroju i farbowanej blondynki w spódniczce mini i wysokich obcasach ;)
...ludzie cieszący się życiem lub po prostu starający się żyć normalnie, pomimo mocno zaznaczających się w przestrzeni miejsc pamięci...
....zapach grillowanych čevapčići... tylko ten dym czasem gryzie w oczy...
...trudności w zakupie piwa :D
...burek i jogurt na śniadanie z widokiem na pustą Baščaršiję...

414.jpg
415.jpg
416.jpg
417.jpg
418.jpg
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Nasza Cro 2012-.../Takie chwile jak te - Pelješac 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 22.02.2016 19:45

Burano, Ston, Srd, Mlini, Trebinje...jakie jeszcze ciekawe miejsca zwiedziliście?
Kiedy c.d.?
Pzdr
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: Nasza Cro 2012-.../Takie chwile jak te - Pelješac 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 27.02.2016 18:56

Vjetar napisał(a):Burano, Ston, Srd, Mlini, Trebinje...jakie jeszcze ciekawe miejsca zwiedziliście?
Kiedy c.d.?
Pzdr

jakoś brakuje czasu/nastroju/nie wiem czego...
trochę pochłonęło nas odświeżanie mieszkania, planowanie kolejnego urlopu i oczekiwanie na wiosnę :roll:
zostało jeszcze trochę Sarajewa i parę miejsc z drogi powrotnej :wink:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10889
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Nasza Cro 2012-.../Takie chwile jak te - Pelješac 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 27.02.2016 20:15

Kasia i Krzyś napisał(a):trochę pochłonęło nas odświeżanie mieszkania, planowanie kolejnego urlopu i oczekiwanie na wiosnę

również przerabiałem w minionym czasie powyższe :|
Kasia i Krzyś napisał(a):zostało jeszcze trochę Sarajewa i parę miejsc z drogi powrotnej :wink:

no to koniecznie proszę o więcej, przynależność do Klubu zobowiązuje :wink:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008
Re: Nasza Cro 2012-.../Takie chwile jak te - Pelješac 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 27.02.2016 21:35

Kasia i Krzyś napisał(a):jakoś brakuje czasu/nastroju/nie wiem czego...
trochę pochłonęło nas odświeżanie mieszkania, planowanie kolejnego urlopu i oczekiwanie na wiosnę :roll:
zostało jeszcze trochę Sarajewa i parę miejsc z drogi powrotnej :wink:


Przerwa w relacji zostaje usprawiedliwiona, ale ... czekamy na ciąg dalszy :)
weger
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 09.06.2010
Re: Nasza Cro 2012-.../Takie chwile jak te - Pelješac 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) weger » 27.02.2016 22:41

czekam niecierpliwie bo u mnie w tym roku plan bardzo podobny
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: Nasza Cro 2012-.../Takie chwile jak te - Pelješac 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 29.02.2016 10:49

Wracamy zatem do Sarajewa...

...trochę mam niedosyt pisząc relację z tego miejsca, bo tak bardzo zauroczyło mnie to miasto, a zdjęcia, jak to mają w zwyczaju, nie oddają atmosfery Sarajewa tak, jak ja to pamiętam :?
Nie będę zatem zbytnio się rozpisywać - kolejna porcja fotek z dość przypadkowego spaceru dla zniecierpliwionych obserwatorów :oczko_usmiech:

419.jpg
420.jpg
421.jpg
422.jpg
423.jpg
424.jpg
425.jpg
426.jpg
427.jpg
428.jpg
429.jpg
430.jpg
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Nasza Cro 2012-.../Wakacje z widokiem - Korčula 2017 - strona 35
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone