Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Najlepsza trasa z Gdańska do Cro (pierwszy wyjazd )

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
1arek11
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 15.04.2013
Re: Z Gdańska na Makarską lipiec/sierpień 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) 1arek11 » 20.12.2017 12:36

Hmm, decyzje i tak Ty podejmiesz.
Ja ze swojej strony polecałbym trasę przez: Czechy, Austrię i Słowenię (ewentualnie objazd płatnej autostrady), trasa jest 100 km krótsza, a więc to co zaoszczędzisz na winietę w Słowenii to praktycznie stracisz na paliwo.
A i czasowo (moja propozycja) też około 2 godziny trasa szybsza.
Do wakacji masz dużo czasu.
badboytcz
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 20.12.2017
Re: Z Gdańska na Makarską lipiec/sierpień 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) badboytcz » 20.12.2017 12:42

A mógłbyś podać taką opcje trasy z ominięciem tego płatnego odcinka w Słowenii. Dużo czasu mam na rozmyślania i opcje ale lubię się dobrze przygotować i rozsądnie wybrać. A na 1 rzut oka ta trasa która pokazałem wygląda całkiem fajnie i prosto z pozoru oczywiście. Z chęcią będę czekał na opinie i rady innych.
I gdyby ktoś planował podobny wyjazd to można sie zgrac :-) Z miłą chęcią im więcej aut tym ciekawiej.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 20.12.2017 14:05

Według mnie trochę przekombinowałeś w Polsce :wink: Jeśli chcesz jechać prze Słowację i Węgry to jedź tak:
https://goo.gl/maps/7oLCvBjMdYH2
Jest i bliżej i szybciej niż Twoją trasą. Trzeba jednak pamiętać o tym aby w Słowenii nie wjechać na autostradę.
Jeszcze do niedawna objazd Słoweńskiej autostrady był bardzo prosty i wyglądał tak:
https://goo.gl/maps/Lc1kKBtzV5r
Teraz, po otwarciu odcinka od Ptuj w kierunku granicy już tak prosto nie jest :oczko_usmiech:
Trzeba skorzystać np z trasy przez Cvetlin:
https://goo.gl/maps/rrHzeDmhqKM2
lub Rogatec:
https://goo.gl/maps/5JrWhk6pCB22
Albo kilka jeszcze innych wariantów :oczko_usmiech: :mrgreen: :papa:
badboytcz
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 20.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) badboytcz » 20.12.2017 20:31

Janusz Bajcer zaraz zabieram się do przeglądania tamtejszego tematu.

dids 76 proszę rozjaśnij mi te Twoje linki bo nie kumam do końca. ! link pokazuje fajna trasę która też jest spoko i leci na samym rogu przez Słowenię a pisałeś że przez Węgry i Słowację. Czy na tym kawałku którym przebiega ta trasa trzeba kupić winietę czy to jest jakaś droga poboczna ? Bo kolejne linki juz mocno wchodzą na Słowenie.
dids76 napisał(a):Według mnie trochę przekombinowałeś w Polsce :wink: Jeśli chcesz jechać prze Słowację i Węgry to jedź tak:
https://goo.gl/maps/7oLCvBjMdYH2
Jest i bliżej i szybciej niż Twoją trasą. Trzeba jednak pamiętać o tym aby w Słowenii nie wjechać na autostradę.
Jeszcze do niedawna objazd Słoweńskiej autostrady był bardzo prosty i wyglądał tak:
https://goo.gl/maps/Lc1kKBtzV5r
Teraz, po otwarciu odcinka od Ptuj w kierunku granicy już tak prosto nie jest :oczko_usmiech:
Trzeba skorzystać np z trasy przez Cvetlin:
https://goo.gl/maps/rrHzeDmhqKM2
lub Rogatec:
https://goo.gl/maps/5JrWhk6pCB22
Albo kilka jeszcze innych wariantów :oczko_usmiech: :mrgreen: :papa:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 21.12.2017 10:53

badboytcz napisał(a):Janusz Bajcer zaraz zabieram się do przeglądania tamtejszego tematu.

dids 76 proszę rozjaśnij mi te Twoje linki bo nie kumam do końca. ! link pokazuje fajna trasę która też jest spoko i leci na samym rogu przez Słowenię a pisałeś że przez Węgry i Słowację. Czy na tym kawałku którym przebiega ta trasa trzeba kupić winietę czy to jest jakaś droga poboczna ? Bo kolejne linki juz mocno wchodzą na Słowenie.

Słoweńska winieta potrzebna jest tylko na autostrady (A) i drogi szybkiego ruchu (H). Pozostałe drogi są darmowe.
Link pierwszy to trasa przez Słowację, Węgry i kawałek Słowenii. Jeżeli przez Słowenię pojedziesz tak jak w moim linku to nie potrzebujesz winiety.
Pozostałe dwa linki to trasa przez Czechy i Austrię z ominięciem Słoweńskich autostrad.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 21.12.2017 13:33

Wyjazd busem (w zależności którym) wiąże sie też z wyższymi opłatami za autostrady. Warto o tym pamiętać.
Co do kosztów: szukasz kompanów, czyli będziecie dzielić koszty podróży na 8-9 osób, koszt . przejazdu na os wyjdzie mały, więc nie wiem czy warto się upierać przy omijaniu autostrad.

Kolega z pracy był w lipcu na objazdówce: bus wypożyczony za 150 zł/dobę, wyjazd z południa PL, przez SK, A, SLO, potem do Makarskiej, Dubrownik, Czarnogóra, Albania (Durres) i powrót: Czarnogóra znowu i na Węgry. Koszt samochodu, paliw i winiet (po podziale na 9 os) wyszedł im ok. 550 zł
zabekrafal
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 03.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) zabekrafal » 21.12.2017 14:54

dids76 napisał(a):
badboytcz napisał(a):Janusz Bajcer zaraz zabieram się do przeglądania tamtejszego tematu.

dids 76 proszę rozjaśnij mi te Twoje linki bo nie kumam do końca. ! link pokazuje fajna trasę która też jest spoko i leci na samym rogu przez Słowenię a pisałeś że przez Węgry i Słowację. Czy na tym kawałku którym przebiega ta trasa trzeba kupić winietę czy to jest jakaś droga poboczna ? Bo kolejne linki juz mocno wchodzą na Słowenie.

Słoweńska winieta potrzebna jest tylko na autostrady (A) i drogi szybkiego ruchu (H). Pozostałe drogi są darmowe.
Link pierwszy to trasa przez Słowację, Węgry i kawałek Słowenii. Jeżeli przez Słowenię pojedziesz tak jak w moim linku to nie potrzebujesz winiety.
Pozostałe dwa linki to trasa przez Czechy i Austrię z ominięciem Słoweńskich autostrad.


Jechałem w tym roku przez ten kawałek Słowenii (Lendava) tak jak wskazał kolega dids76 i potwierdzam ,że odcinek bezpłatny. Ważne jest by na pierwszym rondzie na Słowenii skręcić w lewo.
Przejazd 12,08,2017(sobota) wraz z wjazdem do Cro zajął mi nie więcej niż 25min
Możesz wjechać też do Cro od strony Węgier
https://goo.gl/maps/BFuz6HSgxRP2
Ale w szczycie sezonu to różnie może być na granicy, zarówno na autostradowym, jak i na starym przejściu Letenye.
badboytcz
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 20.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) badboytcz » 21.12.2017 16:41

Bardzo dziękuje wszystkim za odpowiedzi i sugestie, każda przeanalizuje i będę tu dalej pytał i pisał o swoich wątpliwościach. Co do tego busa to jeszcze też nic nie wiadomo, chciałbym złożyć taką ekipę na busa i śmigać. Ale co z tego wyjdzie nie wiem, może zostanę zmuszony pojechać autokarem,busem do Chorwacji bo nie znajdą się osoby.

A powiedzcie mi coś na temat busów 9 osobowych. Może był gdzieś temat i ktoś ma link na podrzucenie szczerze to jeszcze nie szukałem. Jak wychodzi taka trasa mająca 1700 km w obsadzie 8-9 osobowej takimi busami. Jakimi jechaliście, jakie auto możecie polecić ? Szybkość, wygoda, spalanie.

na szybko licząc opcje wyjazdu wychodzi mi coś takiego:
1. Zakładamy że zrobimy z 5000 km podczas 2 tyg trasa+jakieś zwiedzanie, założyłem spalanie 10l/100km... ? pełen bus ludzi i towaru. Realne ? jak wasze doświadczenia z takich wypadów. Wiem że można spalić i 8l jadąc 100km/h ale też nie chcemy jechać 24h. No więc wychodzi nam 400l benzyny uśredniając cene do 5 zł mamy 2 tyś
2. Winiety, opłaty drogowe,parkingi bez większego zagłębiania się rzucam 400 zl
3. Wynajęcie busa, załózmy ze te 160 zł x 14 2240 zł

Sumujemy i mamy ~ 4600 zł podzielmy to na powiedzmy 8 osób tak by zostało trochę wiecej komfortu w aucie i wychodzi nam niecałe 600 zł na osobę.

Proszę o wasze komentarze, porpawki, przeliczenia, sugestie, rady a nawet krzyki ;P
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 21.12.2017 17:54

badboytcz napisał(a):Bardzo dziękuje wszystkim za odpowiedzi i sugestie, każda przeanalizuje i będę tu dalej pytał i pisał o swoich wątpliwościach. Co do tego busa to jeszcze też nic nie wiadomo, chciałbym złożyć taką ekipę na busa i śmigać. Ale co z tego wyjdzie nie wiem, może zostanę zmuszony pojechać autokarem,busem do Chorwacji bo nie znajdą się osoby.

A powiedzcie mi coś na temat busów 9 osobowych. Może był gdzieś temat i ktoś ma link na podrzucenie szczerze to jeszcze nie szukałem. Jak wychodzi taka trasa mająca 1700 km w obsadzie 8-9 osobowej takimi busami. Jakimi jechaliście, jakie auto możecie polecić ? Szybkość, wygoda, spalanie.

na szybko licząc opcje wyjazdu wychodzi mi coś takiego:
1. Zakładamy że zrobimy z 5000 km podczas 2 tyg trasa+jakieś zwiedzanie, założyłem spalanie 10l/100km... ? pełen bus ludzi i towaru. Realne ? jak wasze doświadczenia z takich wypadów. Wiem że można spalić i 8l jadąc 100km/h ale też nie chcemy jechać 24h. No więc wychodzi nam 400l benzyny uśredniając cene do 5 zł mamy 2 tyś
2. Winiety, opłaty drogowe,parkingi bez większego zagłębiania się rzucam 400 zl
3. Wynajęcie busa, załózmy ze te 160 zł x 14 2240 zł

Sumujemy i mamy ~ 4600 zł podzielmy to na powiedzmy 8 osób tak by zostało trochę wiecej komfortu w aucie i wychodzi nam niecałe 600 zł na osobę.

Proszę o wasze komentarze, porpawki, przeliczenia, sugestie, rady a nawet krzyki ;P


My jeździmy ze Słupska do cro w okolicy Makarskiej...te 5000 tys km powinieneś się zmieścić, co do ceny za autostrady to mam wrażenie ze się nie zmieścisz bo busem wychodzi drożej, znajomi jechali z Rzeszowa i byli zdegustowani i cenami w Chorwacji, ja jeździłem przez Austrię, Czechy i Slovenie (ominiecie) i 400 zł na osobówkę to za mało...w tym roku z racji zahaczenia Budapesztu wybieramy trasę przez Węgry.
Co do kosztów to mi się wydaję, że wynajętym busem nie wyjdzie taniej niż osobówką. Do tego znajomi co mieszkali obok nas co chwilę mieli akcje- on z rodziną chciał jechać do Splitu szwagry jechać na plażę i tak w kółko:)...niestety byli uwiązani i zależni od siebie:).
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.12.2017 19:21

badboytcz napisał(a):1. Zakładamy że zrobimy z 5000 km podczas 2 tyg trasa+jakieś zwiedzanie, założyłem spalanie 10l/100km... ? pełen bus ludzi i towaru. Realne ? jak wasze doświadczenia z takich wypadów. Wiem że można spalić i 8l jadąc 100km/h ale też nie chcemy jechać 24h. No więc wychodzi nam 400l benzyny uśredniając cene do 5 zł mamy 2 tyś
2. Winiety, opłaty drogowe,parkingi bez większego zagłębiania się rzucam 400 zl
3. Wynajęcie busa, załózmy ze te 160 zł x 14 2240 zł

Sumujemy i mamy ~ 4600 zł podzielmy to na powiedzmy 8 osób tak by zostało trochę wiecej komfortu w aucie i wychodzi nam niecałe 600 zł na osobę.

Proszę o wasze komentarze, porpawki, przeliczenia, sugestie, rady a nawet krzyki ;P

Nie krzyczę :wink:

ale o winietach czytaj >>> oplaty-za-autostrady-i-drogi-ekspresowe-t17828.html

i pytaj winiety-online-w-cenie-winiet-portal-tolltickets-com-t31825-1035.html>>>

Ten wątek jest o trasie - nie o wszystkim :oczko_usmiech:
badboytcz
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 20.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) badboytcz » 21.12.2017 20:07

Czytam Czytam, ale wczoraj dopiero się zarejestrowałem na forum i dni i oczu mi brakuje do przeczytania wszystkiego. Póki co studiuje tematy Makarskiej i ogólnie tras. Za Każdy post i przekierowanie podziękowania :). I Czekam na więcej.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.12.2017 21:22

badboytcz napisał(a):Za Każdy post i przekierowanie podziękowania :). I Czekam na więcej.


Więcej w jednym :wink: >>> krotki-przewodnik-po-forum-i-spis-tresci-faq-t18622.html
el_grego
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 12.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_grego » 29.12.2017 11:27

badboytcz napisał(a):Bardzo dziękuje wszystkim za odpowiedzi i sugestie, każda przeanalizuje i będę tu dalej pytał i pisał o swoich wątpliwościach. Co do tego busa to jeszcze też nic nie wiadomo, chciałbym złożyć taką ekipę na busa i śmigać. Ale co z tego wyjdzie nie wiem, może zostanę zmuszony pojechać autokarem,busem do Chorwacji bo nie znajdą się osoby.

A powiedzcie mi coś na temat busów 9 osobowych. Może był gdzieś temat i ktoś ma link na podrzucenie szczerze to jeszcze nie szukałem. Jak wychodzi taka trasa mająca 1700 km w obsadzie 8-9 osobowej takimi busami. Jakimi jechaliście, jakie auto możecie polecić ? Szybkość, wygoda, spalanie.

na szybko licząc opcje wyjazdu wychodzi mi coś takiego:
1. Zakładamy że zrobimy z 5000 km podczas 2 tyg trasa+jakieś zwiedzanie, założyłem spalanie 10l/100km... ? pełen bus ludzi i towaru. Realne ? jak wasze doświadczenia z takich wypadów. Wiem że można spalić i 8l jadąc 100km/h ale też nie chcemy jechać 24h. No więc wychodzi nam 400l benzyny uśredniając cene do 5 zł mamy 2 tyś
2. Winiety, opłaty drogowe,parkingi bez większego zagłębiania się rzucam 400 zl
3. Wynajęcie busa, załózmy ze te 160 zł x 14 2240 zł

Sumujemy i mamy ~ 4600 zł podzielmy to na powiedzmy 8 osób tak by zostało trochę wiecej komfortu w aucie i wychodzi nam niecałe 600 zł na osobę.

Proszę o wasze komentarze, porpawki, przeliczenia, sugestie, rady a nawet krzyki ;P


Cześć badboytcz
W tym roku z uwagi na problemy z autem naszych znajomych - za dużo bagaży, za mały bagażnik :D - pojechaliśmy do CRO 9-osobowym busem z wypożyczalni w 2 rodziny (w sumie 8 osób w tym 4 dzieci). Zrobiliśmy ok 4,5tys km (wyjazd z okolic Bydgoszczy) w 13 dni. Udało nam się znaleźć busika w cenie 120 PLN/dobę z wliczonym ubezpieczeniem assistance. Po powrocie stwierdziliśmy że w miarę możliwości kolejne wyjazdy już tylko wspólnie busami :) .
Po przeanalizowaniu opłat za winiety (SK i HU), opłat autostradowych (HR), kosztów paliwa i parkingów strona kosztowa wyszła nam minimalnie lepiej od podróży 2 autami osobowymi (jedno na LPG, drugie ON). Muszę zaznaczyć że winieta HU oraz koszt autostrady w HR dla busa są wyższe niż dla osobówki.

Za duże wartości dodane - niepoliczalne - trzeba uznać:
1. przepastną przestrzeń bagażową (Renault Traffic)
2. 4 kierowców w 1 aucie
3. dzieci miały swoje towarzystwo - to zminimalizowało pytania typu "daleko jeszcze" lub "kiedy będziemy" tudzież stwierdzenia "nudzi mi się"
4. oszczędności na dodatkowym ubezpieczeniu i serwisowaniu swoich prywatnych aut - stały w garażach pod domkiem :D
5. spokojna głowa o awarie - właściciel wypożyczalni na moje pytanie "co się stanie jak nam się zepsuje bus za granicą?" odpowiedział - "to nie Wam się zepsuje tylko mi" - jest pełne assistance i gwarantują auto zastępcze albo podróż do domu w wybranym przez nas terminie.
6. komfort podróży zbliżony do osobówki średniej klasy

Należy też zaznaczyć że busem teoretycznie 9 osobowym, lepiej podróżować w max 8 osób (środkowe miejsce z przodu ma zdecydowanie za mało miejsca na nogi aby wygodnie podróżować takie długie trasy (przynajmniej w Renault Traffic)
badboytcz
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 20.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) badboytcz » 30.12.2017 11:00

Dzięki el_grego
Powiedz mi jak ze spalaniem takiego busa ? Z jaką prędkością podróżowaliście i ile czasu to wam zajęło. Jaką kaucję za auto musieliście wpłacić ?

Mi też bardzo odpowiada taka opcja na podróż, lecz obawiam się trochę tych kaucji i jakichkolwiek problemów że ktoś coś nam z autem zrobi...(zarysuje,uderzy) co wtedy.

Co do busów też chciałem max 8 osób zapakować jeśli wgl tyle uzbieram.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Najlepsza trasa z Gdańska do Cro (pierwszy wyjazd ) - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone