Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Murter 8-22.06.2013 r.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
misiagesia
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 50
Dołączył(a): 20.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiagesia » 13.06.2013 20:30

Pisze na szybko, relacje w innym terminie - jaka jest najlepsza ryba tu w cro?? Jakieś problemy przy oporządzaniu?? Ps. pogoda piękna.... Chyba mnie spiekło - ałć...
mirasowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 537
Dołączył(a): 19.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirasowski » 13.06.2013 20:41

Hej. zasiadam i ja i czekam na dalszą relację.
Ja z narzeczoną jedziemy od 27 lipca najpierw do Rogoznica pózniej do Orebica.
Pozdrav.
klaryska 29
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 4
Dołączył(a): 13.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) klaryska 29 » 13.06.2013 20:54

Ja w tym roku na Pag z rodzinką..jeszcze msc:) :D
pozdrawiam wszystkich cro-maniaków:)
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 13.06.2013 21:50

I ja się dosiadam. Relacja na bieżąco - świetna sprawa. Jaka temperatura wody? :)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 14.06.2013 08:40

misiagesia napisał(a):Pisze na szybko, relacje w innym terminie - jaka jest najlepsza ryba tu w cro?? Jakieś problemy przy oporządzaniu?? Ps. pogoda piękna.... Chyba mnie spiekło - ałć...


jaka-rybke-kupic-t28830.html

:wink: :papa:
jeymz
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 07.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jeymz » 14.06.2013 10:07

A ja mam pytanko, czy może misiagesia zauważyła na wyspie zjawisko pod tytułem targ rybny ??
misiagesia
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 50
Dołączył(a): 20.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiagesia » 14.06.2013 16:00

jeymz napisał(a):A ja mam pytanko, czy może misiagesia zauważyła na wyspie zjawisko pod tytułem targ rybny ??

ZAUWAŻYŁA, A PYTANIE MOJE BYŁO O RODZAJ RYBY, KTÓRĄ MOŻNA POLECIĆ...
misiagesia
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 50
Dołączył(a): 20.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiagesia » 14.06.2013 16:02

EithelAmarth napisał(a):I ja się dosiadam. Relacja na bieżąco - świetna sprawa. Jaka temperatura wody? :)

Z TERMOMETREM NIE CHODZIMY,ALE PRZYJEMNA :]



POSTARAM SIĘ DZISIAJ NAPISAĆ KRÓTKĄ RELACJE.

NA DWORZE BAJKA - CHICA JAK 150 :p
MARK1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 17.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MARK1 » 14.06.2013 16:08

misiagesia napisał(a):
jeymz napisał(a):A ja mam pytanko, czy może misiagesia zauważyła na wyspie zjawisko pod tytułem targ rybny ??

ZAUWAŻYŁA, A PYTANIE MOJE BYŁO O RODZAJ RYBY, KTÓRĄ MOŻNA POLECIĆ...


Ostatnio będąc w maju na Istri jadłem rybę : rombo - bardzo dobra :papa:
jeymz
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 07.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jeymz » 14.06.2013 16:41

misiagesia napisał(a):
jeymz napisał(a):A ja mam pytanko, czy może misiagesia zauważyła na wyspie zjawisko pod tytułem targ rybny ??

ZAUWAŻYŁA, A PYTANIE MOJE BYŁO O RODZAJ RYBY, KTÓRĄ MOŻNA POLECIĆ...


źle odebrałaś moje pytanie, ja tylko pytałem czy jest tam targ rybny, ponieważ za 2 tyg. się wybieramy na Murter i chciałem posiąść wiedzę na ten temat ;). Przepraszam za formę pytania i dziękuję za odpowiedź. ;).
Co do gatunku ryby to sie nie wypowiem, ponieważ ichniejszych nie jadłem jeszcze .

Przyjemnego wypoczynku życzę.
Stasiek18
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 857
Dołączył(a): 05.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stasiek18 » 14.06.2013 22:21

Będzie okazja powspominać swój pobyt na Murter w 2011. :P
Też byłem w czerwcu tylko że pod koniec miesiąca :)
Pod Raduc to fajne miejsce,często tam bywałem....
:papa:
misiagesia
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 50
Dołączył(a): 20.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiagesia » 15.06.2013 21:22

Dołączam zaległe zdjęcia
nasza plaza1.jpg
nasza plaza5.jpg
nasza plaża panorama.jpg
mapa zabytki myrter.jpg


10.06.2013 r.

Z uwagi na fakt, iż pogoda nie rozpieszczała nas, postanowiliśmy wybrać się na małe zakupy do większego sklepu w centrum Murteru – Konzum. Zabraliśmy się całą trójką, zrobiliśmy zakupy pochodziliśmy trochę po okolicy, zlokalizowaliśmy rybarnice, targ z owocami, kilka restauracji (oto kilka cenników
cennik4.jpg
cennik3.jpg
cennik2.jpg
cennik1.jpg

). O tej porze zbyt wielu ludzi nie spotkaliśmy, za to mnóstwo kotów.
kot i pies murter.jpg
kot.jpg

Celem spaceru było też zlokalizowanie miejsca, gdzie można byłoby kupić bateria, bo naszemu Szkrabowi niestety w zabawce szlag trafił :P Z racji, że pogoda nadal nie była sprzyjająca do morskich kąpieli wybraliśmy się do sąsiedniej Betiny. Na płatnym parkingu automat zjadł mężowi 7kun nie wydając biletu, więc on ruszył samochodem w poszukiwaniu miejsca do zaparkowania a ja z naszym maluszkiem w nosidle ruszyłam nabrzeżem w k. centrum Betiny. Zaczęło wychodzić słonko zza chmur i zrobiło się całkiem przyjemnie. W centrum spotkaliśmy moją połówkę i razem ruszyliśmy na niedługi spacer. Na rynku zbyt wiele się nie działo, okoliczne restauracje świeciły o tej porze pustkami, a my weszliśmy w jedną z wielu bardzo wąskich i krętych uliczek miasteczka w kierunku kościoła. Po drodze spotkaliśmy małą jaszczurkę, która na mój widok schowała się za rowerem, więc ciężko było jej zrobić zdjęcie.
jaszczurka Betina.jpg

Napotkaliśmy także na Polaków, szybkie pozdrowienie i dalej wspinaliśmy się pod górę do kościółka.
betina kościół.jpg

Na szczycie okazało się że jest zamknięty, więc postanowiliśmy że wracamy. Na dole zjedliśmy po kuglu i z powrotem do domku. Do wieczora siedzieliśmy sobie na tarasie spędzając miło czas podziwiając piękny zachów słońca
zachód.jpg


11.06.2013 r.

Od samego rana była ładna pogoda, ale wietrzna i do obiadu spędziliśmy czas na naszym tarasie. Po obiadku wybraliśmy się na Cirgade.
cirgada.jpg
cirgada2.jpg

Plaża prawie pusta. Po tym jak nasz mały brzdąc zrobił nam mały dym, plaża opustoszała całkowicie – łącznie z nami. Nie mieliśmy zbyt chęci do korzystania z uroków tego miejsca i wróciliśmy do siebie.

12.06.2013 r.

Po porannej pobudce, zjedzeniu śniadanka i zebraniu się w całość :P wybraliśmy się na plaże Slanice (bardzo fajne miejsce dla rodziców z małymi dziećmi, które uwielbiają pluskać się w ciepłej po kolana wodzie, a także z uwagi na fakt, iż plaża jest piaszczysta, choć niezbyt duży rozmiarów w porównaniu do ilości osób nieraz chcących tam przebywać).
slanice łódź.jpg
slanice.jpg

Po plażowaniu czas na obiadek w przy plażowej pizzerii Morski pas. Poniżej widok z pizzerii
slanice od pizzerii.jpg

Możemy naprawdę polecić, dosyć szybko przygotowane i w porównaniu do centrum – taniej. Celem dzisiejszego dnia była wycieczka do Zadaru – czasowo godzinka z haczykiem, dokładnie nie wiem ile, bo część drogi przekimałam :P Samochód zostawiliśmy na płatnym parkingu niedaleko centrum – 3kuny/h. Na naszej drodze napotkaliśmy kościół św. Szymona, katedrę św. Anastazji, kościół św. Donata, morskie organy – super sprawa, rury wmurowane w nabrzeże w zależności o wielkości fali, wydają charakterystyczne dźwięki poprzez specjalne otwory w kamiennym nabrzeżu. Na końcu mega lody za 7 kun za 1 kugla – pychotka (niedaleko katedry św. Anastazji), miejsce przykuwa wzrok przez charakterystyczne dekoracje każdego ze smaków lodów. Zmęczeni zatrzymaliśmy się jeszcze w markecie Plodine – ceny droższe niż te na wyspie. Dzień można uznać za udany.
mury zadar.jpg
katedra.jpg
luk w anastazji.jpg
oltarz w anastazji.JPG
organy w anastazji.jpg
orgule.jpg
prom.jpg
szymon.jpg


13.06.2013 r.

Pogoda zachęcała sama do skorzystania z jej uroków. Po porannych przygotowaniach do wyjścia zeszliśmy na plażę nieopodal apartamentu. Miejsce super, trochę kamyczków i łagodne zejście do morza. Dla nas idealne.
nasza plaza3.jpg
nasza plaza6.jpg
nasza plaza.jpg
nasza plaza 7.jpg
w masce.jpg

Słonko ładnie przypiekało, a podczas obiadu stwierdziłam że ja już podziękuję na dzisiaj opalania i kąpieli – plecy dały mi nieźle popalić czerwone jak burak :P Więc i dzisiaj zostaliśmy u siebie na tarasie podziwiając morskie widoki. Na szczęście szybko zadziałałam pantenolem i długo z bólem poopaleniowym nie męczyłam się.

14.06.2013 r.

Dzień jak poprzedni, czyli opalanie i kąpiele. Rano u nas, po obiedzie na Slanicy
slanice panorama.jpg

Miło i bardzo fajnie. Ten dzień po raz pierwszy bez jakiegokolwiek wiaterku. Bez spalenia słonecznego :P tak trzymać dalej.

15.06.2013 r.

Kolejny dzień pięknej pogody. Dzisiejsze słonko dla nas za bardzo przypiekało, więc zostaliśmy z naszym maluszkiem na tarasie. On korzystał z kąpieli w pontoniku, a ja wkurzałam się bo po raz wtóryś zabierałam sie za pisanie relacji na forum. Oczywiście złośliwość rzeczy martwych i jak już relację wysyłałam na forum to mnie wywaliło z neta - oj jaka byłam zła.... :evil: W końcu po kolejnych bojach udało się napisać ponownie!! Mam nadzieję, że tym razem dotrwa w całości...

Na koniec jeden uchwycony żaglowiec z tarasiku :D
20130615_135126.jpg


Ps. Moja połówka zakupiła w rybarnicy dorade - przepyszna rybka!! Polecamy!!Ddo pustych apartamentów dzisiaj wprowadzili się Włosi i czar ciszy naszych wakacji prysnął ;( za to nasz synuś da im popalić interaktywnymi dźwiękowymi zabawkami :P no i wczesnym wstawaniem :P Jutro jedziemy do Szybeniku :D
Załączniki:
jaszczurka Betina.jpg
misiagesia
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 50
Dołączył(a): 20.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiagesia » 15.06.2013 21:24

Stasiek18 napisał(a):Będzie okazja powspominać swój pobyt na Murter w 2011. :P
Też byłem w czerwcu tylko że pod koniec miesiąca :)
Pod Raduc to fajne miejsce,często tam bywałem....
:papa:


Nam pewnie również będzie miło za jakiś czas siąść i powspominać jak było na Murterze :) Pozdrawiamy
misiagesia
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 50
Dołączył(a): 20.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiagesia » 15.06.2013 21:26

kamil1929 napisał(a):Poczekam i Ja.
Miałem kiedyś dylemat gdzie jechać...Pag czy murter i wybrałem Pag....

My na Pagu byliśmy w 2007 r. również niezapomniane wakacje.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18316
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 15.06.2013 22:57

Pięknie :D
Wspaniałości na szybenickim spacerze życzę :papa:


Pozdrawiam
Piotr
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Murter 8-22.06.2013 r. - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone