Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Most na Peljeśac

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 29.10.2021 08:30

wielbiciel napisał(a):
tranquilo napisał(a):
wielbiciel napisał(a):Za to max roboty drogowej jest zrobione w kierunku Orebica ale z ich zaawansowanie nie wynika by w przyszłe wakacje dało się już z niej skorzystać.

Co masz na myśli pisząc o robocie drogowej w kierunku Orebica?
Nie jestem jakoś bardzo na bieżąco i w sumie jedyne co mnie interesowało to sam most.
Czy przy całej tej inwestycji jest też planowana budowa/remont drogi do samego Orebica?

Zobacz na post Chris_M powyżej, na jednej z map widać od węzła Praprotno w stronę Orebica nową nitkę drogi równoległą do istniejącej. Całe zbocza przeorane są, huk roboty jeszcze przed nimi.

Dzięki za odpowiedź, ale chyba na myśli miałeś węzeł Brijesta, a nie Prapratno?
Bo węzeł Prapratno jest w pobliżu Stonu!
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3433
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 29.10.2021 09:18

Ano właśnie, wg mnie droga od Stonu do węzła Prapratno będzie biegła starą drogą, tą która jest obecnie.
Jedynie co wywnioskowałem z mapki, to zostanie poszerzona.
Nowa droga ominie Ston i Mali Ston.
Mogę się mylić a w zasadzie chcę się mylić. Bo jak będzie inna opcja drogi, to rozkopią ten odcinek niemiłosiernie.
Ostatnio edytowano 29.10.2021 11:30 przez damianisko5, łącznie edytowano 1 raz
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 29.10.2021 09:43

damianisko5 napisał(a): Nowa droga ominie Ston i Mali Ston.
Mogę się mylić a w zasadzie chcę się mylić. Bo jak będzie inna opcja drogi, to rozkopią ten odcinek niemiłosiernie.

Oczywiste, że nowa droga ominie Ston, jej przebieg już zamieszczałem tutaj w jednym ze swoich poprzednich postów:

Obrazek

A tutaj zdjęcie przedstawiające zaawansowanie budowy nowego mostu obok Stonu:

Obrazek

Budowa idzie, jednak chyba małe są szanse na ukończenie tej drogi w obiecywanym terminie na koniec przyszłego roku.
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3433
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 29.10.2021 11:27

Heja, nie chodziło mi o drogę omijającą Ston/Mali Ston, tylko dalszą, od węzła Prapratno. A tu z mapki wynika, że będzie konkretnie nowa blisko starej, z rozjazdami w kierunku portu promowego.
Widać też, że będzie nowa na dotychczasowej starej, wąskiej na jedno auto, od mostu do miasteczka.
I urokliwe, ciche i klimatyczne Broce zagłuszone przez auta.
Na fotce widok z Broce na omawianą drogę /r. 2010
Oj, smutno się robi, jak sobie pomyślę, że takich widoków w tej zapamiętanej przed laty postaci, już nigdy nie zobaczę.
I druga fotka z miejsca bliżej miasteczka.
Załączniki:
broc 2.jpg
broce.jpg
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 29.11.2021 15:18

damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3433
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 29.11.2021 15:25

Dzięki, teraz będzie na bieżąco.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 10.01.2022 17:00

Prace wykończeniowe na moście.
Violette
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 407
Dołączył(a): 08.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Violette » 10.01.2022 17:23

Google dzisiaj wyznaczała trasę już przez most :D .
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 11.01.2022 10:16

Czy to oznacza, że most już otwarty?
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1912
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 11.01.2022 12:08

Nie, to błąd Matrixa.
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 11.01.2022 12:22

stachan napisał(a):Czy to oznacza, że most już otwarty?

DANAS.HR; 1.10.2022 21:13 napisał(a):CO JEST NIE TAK? / Most Peljesac zostanie otwarty do lata: jednak część węzła dostępowego będzie czekała na jesień

„Pierwsza część dróg dojazdowych powinna być gotowa w maju. Pod koniec czerwca otworzymy most i część dróg dojazdowych – mówi minister.

Premier Andrej Plenković, odwiedzając plac budowy mostu Peljesac, powiedział w poniedziałek, że terytorium lądowe Chorwacji powinno zostać połączone przed początkiem tegorocznego sezonu turystycznego. Część obwodnicy Pelješaca ma zostać oddana do ruchu do lata, a jedyne otwarcie węzła Ston jest przesunięte na jesień tego roku.

Potwierdził to również dla NOVA TV minister transportu Oleg Butković .

Za około 10 dni most rozpocznie fazę przeglądu technicznego. „Pierwsza część dróg dojazdowych powinna być gotowa w maju. Otworzymy most i część dojazdów pod koniec czerwca. Mam nadzieję, że nie będzie problemów. Na przełomie czerwca i lipca spodziewamy się otwarcia mostu i otwarte” – powiedział.


Oryginał -> https://net.hr/danas/hrvatska/peljesko- ... 0221?amp=1

Z innego źródła: most generalnie jest gotowy, niegotowe są drogi dojazdowe które do lata zostaną wykonane, do jesieni opóźni się otwarcie obwodnicy Ston wyłącznie.
Violette
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 407
Dołączył(a): 08.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Violette » 11.01.2022 12:42

Google już planuje nasze wakacje :)
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 11.01.2022 12:48

To, że most jest fizycznie gotowy to jeszcze nie koniec tematu. Zostają jeszcze odbiory, próby obciążeniowe.
A nawigacje dziesięć lat temu też mnie kierowały z Pyrzowic przez Śląsk na A1.
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 11.01.2022 13:02

Bravik napisał(a):To, że most jest fizycznie gotowy to jeszcze nie koniec tematu. Zostają jeszcze odbiory, próby obciążeniowe.


Odbiory i próby mostu zaczynają się w najbliższym czasie lub już trwają. Gdzieś napisano, że w marcu się zakończą. Nie chce mi się szukać linka. Katastrofy bym się nie spodziewał. Setki drobnych poprawek to na pewno. Bardziej bym się obawiał dotrzymania terminu odbioru dróg dojazdowych bo jeszcze trochę jest do zrobienia i termin mocno może się śliznąć.

Liczę jednak, że w drodze z Riwiery na ukochaną Korčulkę w pierwszej połowie lipca, dojadę korzystając z mostu ;)
(Najchętniej, wybrałbym prom z Drvenika ale już kilka lat nie kursuje.)
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1912
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 11.01.2022 13:09

Jeśli będzie poślizg z oddaniem tych nowych dróg na półwyspie to mimo tego jest szansa że otworzą sam most z ograniczeniem tonażowym. Tak by po starych drogach szedł tylko ruch osobowy. Ale nie wiem czy się na to zdecydują?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone