Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Most na Peljeśac

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 22.10.2021 23:44

Że ten most powstaje, to dobra wiadomość, bo w Neum będą mniejsze kolejki.
A tak swoją drogą ciekawe jak będą trasować drogę w rejonie Stonu, bo będąc w tym roku we wrześniu nie zauważyłem jakiś ruchów budowlanych w tym kierunku. Za to max roboty drogowej jest zrobione w kierunku Orebica ale z ich zaawansowanie nie wynika by w przyszłe wakacje dało się już z niej skorzystać.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 23.10.2021 00:21

wielbiciel napisał(a):A tak swoją drogą ciekawe jak będą trasować drogę w rejonie Stonu,

Tutaj masz przebieg całej trasy oraz jej wizualizację:


bo będąc w tym roku we wrześniu nie zauważyłem jakiś ruchów budowlanych w tym kierunku.

Jadą z robotą cały czas, już kilka tuneli jest przebitych oraz wykonana jest już część wiaduktów.
Tutaj możesz zobaczyć filmiki przedstawiające zaawansowanie prac:
https://www.youtube.com/results?search_ ... je%C5%A1ac

Za to max roboty drogowej jest zrobione w kierunku Orebica

I to jest bardzo dobra wiadomość, zresztą w jednym z poprzednich postów pisałem, że prawdopodobnie tak właśnie będzie.

ale z ich zaawansowanie nie wynika by w przyszłe wakacje dało się już z niej skorzystać.

Jestem przekonany, że do przyszłych wakacji droga do Orebica będzie gotowa, oni potrafią bardzo szybko budować drogi.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 23.10.2021 12:30

wielbiciel napisał(a):...A tak swoją drogą ciekawe jak będą trasować drogę w rejonie Stonu...

Plan przebiegu drogi https://www.openstreetmap.org/#map=12/42.8707/17.6482
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 25.10.2021 16:53

Widać ze koledzy pilnują tematu, a ja się dowiedziałem dlaczego rozpieprzyli całe wzgórze na skrzyżowaniu do Prapratno.
Martwiłem się że Ston rozjadą, ale widzę że trasa idzie poza, po nowym moście nad zatoką i z nowym skrzyżowaniem z 8.
W sezonie w rejonie robót na mijankach musiały być mega korki, byłem w połowie września i się trochę postało.
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3440
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 25.10.2021 17:03

Masz jakieś foty z tego skrzyżowania. Pamiętam czasy, kiedy na camp prowadziła szutrowa droga a w planie nie było portu promowego.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 25.10.2021 19:34

damianisko5 napisał(a):Masz jakieś foty z tego skrzyżowania. Pamiętam czasy, kiedy na camp prowadziła szutrowa droga a w planie nie było portu promowego.

Teraz to skrzyżowanie wygląda jak byś przez kamieniołom przejeżdżał, nie nie mam zdjęć.
W ubiegłym roku wyglądało to dokładnie jak na SV, teraz skarpy od północy nie ma.
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3440
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 26.10.2021 08:11

Dzięki, czas by osobiście w 2022 przekonać się, jak tu jest, pozdrowionka.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 26.10.2021 10:50

Tutaj dokładniejszy przebieg dróg w rejonie Stonu:

Obrazek

a tutaj ładne zdjęcie mostu z web-kamery:

Obrazek
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3440
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 26.10.2021 11:04

Jakie to szczęście, że pozostanie stara droga Ston - Mali Ston i nie wybudują mostu na Solaną!!! Bo już dalej jest takowy, gdzie od wieków są hodowle ostryg.
Foto znalezione w necie.
Załączniki:
ostrygi ston.JPG
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 26.10.2021 11:47

wielbiciel napisał(a):Za to max roboty drogowej jest zrobione w kierunku Orebica ale z ich zaawansowanie nie wynika by w przyszłe wakacje dało się już z niej skorzystać.

Tutaj jest mapa planowanych dróg w interesującym nas obszarze:

Obrazek

Czy jesteś w stanie powiedzieć, czy te intensywne prace polegają na poszerzaniu już istniejącej drogi lokalnej biegnącej wzdłuż brzegu morza, czy też już budują z Brijesty całkiem nową drogę po nowym śladzie, widoczną na powyższej mapie?
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3440
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 26.10.2021 13:40

Taką mapę wam pokażę, więcej szczegółów widać.
Załączniki:
mapa.JPG
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 26.10.2021 16:09

wielbiciel napisał(a):Za to max roboty drogowej jest zrobione w kierunku Orebica ale z ich zaawansowanie nie wynika by w przyszłe wakacje dało się już z niej skorzystać.

Co masz na myśli pisząc o robocie drogowej w kierunku Orebica?
Nie jestem jakoś bardzo na bieżąco i w sumie jedyne co mnie interesowało to sam most.
Czy przy całej tej inwestycji jest też planowana budowa/remont drogi do samego Orebica?
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 26.10.2021 19:36

tranquilo napisał(a):Czy przy całej tej inwestycji jest też planowana budowa/remont drogi do samego Orebica?

Jest planowana nowa droga z Briesty do Trstenika, którą zaznaczyłem strzałką na poniższej mapie:

Nowa droga do Orebica.jpg


Na podstawie mapy można przypuszczać, że na początkowym odcinku docelowo to będą dwie osobne drogi jednokierunkowe, chociaż niewątpliwie w pierwszym etapie zostanie wykonana tylko jedna z nich i uruchomiona jako 2-kierunkowa.
Natomiast nigdzie nie udało mi się znaleźć informacji n/t przewidywanego terminu realizacji tej inwestycji i dlatego wcześniej pytałem, gdzie wielbiciel widział te prowadzone roboty nad drogą do Orebica: na starej, istniejącej nadbrzeżnej drodze, czy na projektowanej nowej drodze.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 27.10.2021 20:37

Tutaj jest artykuł n/t budowy dróg dojazdowych do mostu oraz kolekcja zdjęć:
https://dubrovackidnevnik.net.hr/vijest ... foto-video
Artykuł podaje, że do czerwca 2022 droga powinna być gotowa aż do węzła Prapratno, natomiast węzeł Ston - do końca przyszłego roku.

Obrazek

Zwracam uwagę na widoczne na zdjęciu odgałęzienie drogi do Trstenika/Orebica.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 28.10.2021 23:47

tranquilo napisał(a):
wielbiciel napisał(a):Za to max roboty drogowej jest zrobione w kierunku Orebica ale z ich zaawansowanie nie wynika by w przyszłe wakacje dało się już z niej skorzystać.

Co masz na myśli pisząc o robocie drogowej w kierunku Orebica?
Nie jestem jakoś bardzo na bieżąco i w sumie jedyne co mnie interesowało to sam most.
Czy przy całej tej inwestycji jest też planowana budowa/remont drogi do samego Orebica?

Zobacz na post Chris_M powyżej, na jednej z map widać od węzła Praprotno w stronę Orebica nową nitkę drogi równoległą do istniejącej. Całe zbocza przeorane są, huk roboty jeszcze przed nimi.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone