Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Most na Peljeśac

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wielbiciel
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 22.10.2021 22:44

Że ten most powstaje, to dobra wiadomość, bo w Neum będą mniejsze kolejki.
A tak swoją drogą ciekawe jak będą trasować drogę w rejonie Stonu, bo będąc w tym roku we wrześniu nie zauważyłem jakiś ruchów budowlanych w tym kierunku. Za to max roboty drogowej jest zrobione w kierunku Orebica ale z ich zaawansowanie nie wynika by w przyszłe wakacje dało się już z niej skorzystać.
Chris_M
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 22.10.2021 23:21

wielbiciel napisał(a):A tak swoją drogą ciekawe jak będą trasować drogę w rejonie Stonu,

Tutaj masz przebieg całej trasy oraz jej wizualizację:

bo będąc w tym roku we wrześniu nie zauważyłem jakiś ruchów budowlanych w tym kierunku.

Jadą z robotą cały czas, już kilka tuneli jest przebitych oraz wykonana jest już część wiaduktów.
Tutaj możesz zobaczyć filmiki przedstawiające zaawansowanie prac:
https://www.youtube.com/results?search_ ... je%C5%A1ac

Za to max roboty drogowej jest zrobione w kierunku Orebica

I to jest bardzo dobra wiadomość, zresztą w jednym z poprzednich postów pisałem, że prawdopodobnie tak właśnie będzie.

ale z ich zaawansowanie nie wynika by w przyszłe wakacje dało się już z niej skorzystać.

Jestem przekonany, że do przyszłych wakacji droga do Orebica będzie gotowa, oni potrafią bardzo szybko budować drogi.
endryu
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 23.10.2021 11:30

wielbiciel napisał(a):...A tak swoją drogą ciekawe jak będą trasować drogę w rejonie Stonu...

Plan przebiegu drogi https://www.openstreetmap.org/#map=12/42.8707/17.6482
wielbiciel
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 25.10.2021 15:53

Widać ze koledzy pilnują tematu, a ja się dowiedziałem dlaczego rozpieprzyli całe wzgórze na skrzyżowaniu do Prapratno.
Martwiłem się że Ston rozjadą, ale widzę że trasa idzie poza, po nowym moście nad zatoką i z nowym skrzyżowaniem z 8.
W sezonie w rejonie robót na mijankach musiały być mega korki, byłem w połowie września i się trochę postało.
damianisko5
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 25.10.2021 16:03

Masz jakieś foty z tego skrzyżowania. Pamiętam czasy, kiedy na camp prowadziła szutrowa droga a w planie nie było portu promowego.
wielbiciel
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 25.10.2021 18:34

damianisko5 napisał(a):Masz jakieś foty z tego skrzyżowania. Pamiętam czasy, kiedy na camp prowadziła szutrowa droga a w planie nie było portu promowego.

Teraz to skrzyżowanie wygląda jak byś przez kamieniołom przejeżdżał, nie nie mam zdjęć.
W ubiegłym roku wyglądało to dokładnie jak na SV, teraz skarpy od północy nie ma.
damianisko5
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 26.10.2021 07:11

Dzięki, czas by osobiście w 2022 przekonać się, jak tu jest, pozdrowionka.
Chris_M
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 26.10.2021 09:50

Tutaj dokładniejszy przebieg dróg w rejonie Stonu:

Obrazek

a tutaj ładne zdjęcie mostu z web-kamery:

Obrazek
damianisko5
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 26.10.2021 10:04

Jakie to szczęście, że pozostanie stara droga Ston - Mali Ston i nie wybudują mostu na Solaną!!! Bo już dalej jest takowy, gdzie od wieków są hodowle ostryg.
Foto znalezione w necie.
Załączniki:
ostrygi ston.JPG
Chris_M
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 26.10.2021 10:47

wielbiciel napisał(a):Za to max roboty drogowej jest zrobione w kierunku Orebica ale z ich zaawansowanie nie wynika by w przyszłe wakacje dało się już z niej skorzystać.

Tutaj jest mapa planowanych dróg w interesującym nas obszarze:

Obrazek

Czy jesteś w stanie powiedzieć, czy te intensywne prace polegają na poszerzaniu już istniejącej drogi lokalnej biegnącej wzdłuż brzegu morza, czy też już budują z Brijesty całkiem nową drogę po nowym śladzie, widoczną na powyższej mapie?
damianisko5
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 26.10.2021 12:40

Taką mapę wam pokażę, więcej szczegółów widać.
Załączniki:
mapa.JPG
tranquilo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 26.10.2021 15:09

wielbiciel napisał(a):Za to max roboty drogowej jest zrobione w kierunku Orebica ale z ich zaawansowanie nie wynika by w przyszłe wakacje dało się już z niej skorzystać.

Co masz na myśli pisząc o robocie drogowej w kierunku Orebica?
Nie jestem jakoś bardzo na bieżąco i w sumie jedyne co mnie interesowało to sam most.
Czy przy całej tej inwestycji jest też planowana budowa/remont drogi do samego Orebica?
Chris_M
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 26.10.2021 18:36

tranquilo napisał(a):Czy przy całej tej inwestycji jest też planowana budowa/remont drogi do samego Orebica?

Jest planowana nowa droga z Briesty do Trstenika, którą zaznaczyłem strzałką na poniższej mapie:

Nowa droga do Orebica.jpg

Na podstawie mapy można przypuszczać, że na początkowym odcinku docelowo to będą dwie osobne drogi jednokierunkowe, chociaż niewątpliwie w pierwszym etapie zostanie wykonana tylko jedna z nich i uruchomiona jako 2-kierunkowa.
Natomiast nigdzie nie udało mi się znaleźć informacji n/t przewidywanego terminu realizacji tej inwestycji i dlatego wcześniej pytałem, gdzie wielbiciel widział te prowadzone roboty nad drogą do Orebica: na starej, istniejącej nadbrzeżnej drodze, czy na projektowanej nowej drodze.
Chris_M
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 27.10.2021 19:37

Tutaj jest artykuł n/t budowy dróg dojazdowych do mostu oraz kolekcja zdjęć:
https://dubrovackidnevnik.net.hr/vijest ... foto-video
Artykuł podaje, że do czerwca 2022 droga powinna być gotowa aż do węzła Prapratno, natomiast węzeł Ston - do końca przyszłego roku.

Obrazek

Zwracam uwagę na widoczne na zdjęciu odgałęzienie drogi do Trstenika/Orebica.
wielbiciel
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 28.10.2021 22:47

tranquilo napisał(a):

Co masz na myśli pisząc o robocie drogowej w kierunku Orebica?
Nie jestem jakoś bardzo na bieżąco i w sumie jedyne co mnie interesowało to sam most.
Czy przy całej tej inwestycji jest też planowana budowa/remont drogi do samego Orebica?

Zobacz na post Chris_M powyżej, na jednej z map widać od węzła Praprotno w stronę Orebica nową nitkę drogi równoległą do istniejącej. Całe zbocza przeorane są, huk roboty jeszcze przed nimi.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2021