Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Moja wielka FJAKA w koronie - Vis inaczej

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5744
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 21.01.2021 13:39

Katerina napisał(a):" W tym roku musi Pani..., nie może Pani..., musi Pani sobie odpuścić...itd. :roll:

To brzmi bardzo smutno i pesymistycznie..., ale na szczęście dalej jest już zdecydowanie lepiej :) .

Katerina napisał(a):Jak dobrze, że ...NIC NIE MUSZĘ 8)

I to jest kwintesencja, clou, sedno udanych wakacji :) .
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 21.01.2021 22:12

Hercklekot napisał(a):Poslušně hlásím, że już wyleczony jestem i czytam dalej. Fantastyczna knajpka, skojarzyła mi się z książką Makłowicza, a poza tym bardzo bardzo klimatycznie. Chłonę.


Fantastyczna wiadomość :D Mimo to, uważaj na siebie.
Tak, myślałam o Makłowiczu - czy zajrzał do tej knajpki - muzeum, tym bardziej, że rozminęłam się z naszym gastro guru o ...jeden dzień :roll: Był na Visie i kręcił swoje kolejne odcinki - w tym jeden w Kucie. Całe miasto Vis o tym mówiło :D


boboo
Mówią, że jedno zdjęcie oddaje więcej niż tysiąc słów...
Nie do końca.
Na jednym z moich zdjęć: "konie i góry".
I co? Dla kogoś, kto tam nie był w tym momencie - po prostu: no fajnie, konie na tle gór. Kropka.
A szumu wiatru, brzęczenia trzmieli, świergotu ptaków... zdjęcie nie przekaże.

Święta prawda 8)
W te wakacje zrobiłam o połowę mniej zdjęć, niż w każde poprzednie...Uznałam, że i tak nie oddałyby atmosfery niektórych sytuacji, bo jak uwiecznić momenty takie jak rozmowy z ludźmi np?
A większość moich pozytywnych wrażeń stanowili właśnie ludzie - o ironio - w czasie pandemii, chociaż...może właśnie dlatego, że w pandemii ?? :) Nigdy wcześniej nie zaznałam tylu fantastycznych, cennych interakcji :)
Dziękuję Ci za miłe słowa :D


travel
Pięknie , cudnie :hearts:
Tęsknię

Migusiem zleci :D

Znam wszystkie drzwi ,które pokazałaś...

:D
Tamtejsze drzwi tak mnie fascynują, że zapragnęłam mieć podobne w domu :wink:
Znalazłam takie - okazyjnie :nice:

Fjaka w miesćie Vis1.jpg


Cafe Museum.... mój małż chyba by stamtąd już nie wyszedł

Oj, ciężko było. Musisz, oops, możesz :wink: Go tam zabrać :)

Piwo z limonką - pierwszy raz widzę 8O


No pewnie, że nie mogłaś widzieć, bo to mój patent na upały :oczko_usmiech:
Po latach krzywienia się z obrzydzeniem Małż wreszcie to docenił :papa:


Magda O.
O, dalmatyńczyki :D pierwszy raz widzę dalmatyńczyki... w Dalmacji


Ja widywałam, ale zazwyczaj w szpanerskich miejscach takich jak Split, czy Dubrovnik, a z jednym płynęłam raz promem.
Te są miejscowe, spotykałam je często i jeszcze je pokażę :)

Cudowny ten placyk, w sumie całe miasteczko mi się podoba.

Na tym placyku jest jedno miejsce, gdzie lampka bijelo stolno kosztuje...7 Kn 8)


jacek73
Witam jak mogłem przegapić twój Vis melduję się :) Pozdrawiam


Ludzie zakręceni są po świętach i feriach :wink:
Cieszę się, że tu zajrzałeś :papa:


Epepa
Ciekawe, czy ten stożek po prawej od Svetaca to Jabuka. 8O Sprawdzałam na mapce i nawet by pasowało. Odkąd przeczytałam o tej wysepce w jednej z Twoich poprzednich relacji, bardzo mnie ona intryguje.


Ale masz sokole oko 8O
Widziałam dobrze Jabukę, gdy robiłam to zdjęcie, ale nie przyjrzałam się samemu zdjęciu :oops:
Tak, Jabuka fascynuje nawet miejscowych, mają dla niej podziw i respekt - chociaż właściwie to kamieni kupa ( ale są przy niej najcenniejsze połowy). Opisałam kiedyś warunki jakie panują wokół niej i pobliskich wysepek, zwłaszcza pochodzenia wulkanicznego, przy okazji relacji z rejsu na Svetac. A w tym roku miałam tego próbkę przy Palagruży 8O

Ciekawie musi się patrzeć na horyzont po tych wszstkich morskich wyprawach. Przypuszczam, że takie "oswajanie" wysp zmienia perspektywę. Gdy już się na nich raz postawiło stopę, nie są już tylko kształtami na morzu.


Bardzo trafna uwaga 8)

Tu też ktoś miał fantazję. Świetna ta budka telefoniczna. To chyba strąki rogaca?

Być może, choć sama się zastanawiam. Wyraźnie tu widać nasiona w strąkach, a rogać ma twardą skorupę na zewnątrz strąków, gdy zbieram je we wrześniu...Nie wiem jak wyglądają na żywo młode, świeże strąki drzewa karobowego, czy też szarańczyna, bo różnie zwą to drzewo, ale ...widzę w necie,że to chyba to.

Rogać który ja zbieram wygląda bardziej tak...

10502067_735067876556487_6074549907434225548_n.jpg


...ale może być i taki...

indeks.jpg


:papa:


agus78
Cudna ta relacja, a Vis........aż się rozpłynęłam 8)

Bardzo mi miło :D Ja też, gdy pisałam :) :papa:


Nefer
To brzmi bardzo smutno i pesymistycznie..., ale na szczęście dalej jest już zdecydowanie lepiej :) .

Tak :D Pod tym względem będzie coraz lepiej :)

I to jest kwintesencja, clou, sedno udanych wakacji :)


Yes :!: Po prostu - musimy nie musieć 8) :lol:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 21.01.2021 22:16

Oznajmiam, że zbliża się godzina 21:21 w dwudziestym pierwszym dniu dwudziestego pierwszego roku dwudziestego pierwszego stulecia :D
Proponuję ,żebyśmy wszyscy otworzyli wino :P :nice: :papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.01.2021 22:28

:oczko_usmiech:

max-21.jpg


Mam tylko etykietę :wink: :papa:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 21.01.2021 22:29

Janusz Bajcer napisał(a)::oczko_usmiech:

Obrazek

Mam tylko etykietę :wink: :papa:


Nie otwiera mi się obrazek, Januszu :(
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.01.2021 22:31

Już jest :wink: :oczko_usmiech:
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5744
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 21.01.2021 22:32

A my właśnie z żoną uraczyliśmy się nalewką z pigwy i rokitnika. :)
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 21.01.2021 22:36

Janusz, widzę :mrgreen: Zdrówko :papa:
Nefer, živijeli :D :papa:

Ktoś obstawił totolotka dzisiaj?
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 22.01.2021 00:02

Katerina napisał(a):Angelo wyjaśnia, że "agnello" to po włosku "jagnię" i że w przeszłości była tu rzeźnia i tawerna w jednym 8O

Jagnię, owieczka albo baranek 8) Podobnie jak po łacinie - agnus. Stąd imię Agnieszka :mrgreen: Że niby taka łagodna jak baranek :oczko_usmiech:

Świetne to Muzeum 8O Piękne wnętrze, ale najważniejsze, że miejsce jest prowadzone przez ciekawych ludzi.
Niedługo będziesz miała przyjaciół na całej Wyspie :D

Gdybym zobaczyła ten wielki statek, pewnie też bym uciekła :oczko_usmiech:

I chętnie wsunęłabym takie śniadanko, ale raczej w pojedynkę ;)
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 23.01.2021 13:24

Katerina napisał(a):Ktoś obstawił totolotka dzisiaj?


Tak . Rezultat taki sam jak zawsze :lol:

Fjaka - przyglądam się zdjęciom w leniwe sobotnie południe i ten stan powoli osiągam , coś udziela mi się podczas śledzenia Twojej relacji :papa:


Pozdrawiam
Piotr
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4699
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 23.01.2021 20:39

Katerina napisał(a):Tamtejsze drzwi tak mnie fascynują, że zapragnęłam mieć podobne w domu :wink:
Znalazłam takie - okazyjnie :nice:

Obrazek

Bardzo mnie zaintrygowały te nabyte przez Ciebie drzwi. Do jakiego wnętrza mają prowadzić, bo takie małe się wydają na tle stojącego za nimi kredensu. Mnie skojarzyły się z eleganckim piecem kaflowym.

Katerina napisał(a):
Piwo z limonką - pierwszy raz widzę 8O

No pewnie, że nie mogłaś widzieć, bo to mój patent na upały :oczko_usmiech:
Po latach krzywienia się z obrzydzeniem Małż wreszcie to docenił :papa:

Ja piwa nie pijam, ale zdarzało mi się czasem wypić desperadosa właśnie z limonką.
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 24.01.2021 00:05

maslinka
Jagnię, owieczka albo baranek 8) Podobnie jak po łacinie - agnus. Stąd imię Agnieszka :mrgreen: Że niby taka łagodna jak baranek :oczko_usmiech:

Zgadza się, Agnes :) Zdaje się,że miałaś ostatnio imieniny? Teraz mnie oświeciło...
Spóźnione życzenia zatem :) Najlepszego :D
A wszystkie Agnieszki, które znam to...niezłe ziółka :wink: (w pozytywnym sensie, oczywiście)

Świetne to Muzeum 8O
Niedługo będziesz miała przyjaciół na całej Wyspie


Myślę, że by Ci się spodobało.
Oh, chciałabym. Co najmniej kilkoro mi przybyło zeszłego lata, to były niezwykle owocne wakacje w kontekście nowych znajomości :)

I chętnie wsunęłabym takie śniadanko, ale raczej w pojedynkę


Skromnie zaczęliśmy, to fakt :lol: Ale już za chwilę odkryję...dalmatyńskie fast foody :mrgreen:




piotrf
Katerina napisał(a):
Ktoś obstawił totolotka dzisiaj?



Tak . Rezultat taki sam jak zawsze :lol:


:mrgreen:

Fjaka - przyglądam się zdjęciom w leniwe sobotnie południe i ten stan powoli osiągam , coś udziela mi się podczas śledzenia Twojej relacji


O to chodzi, o to chodzi :D :papa:


megidh
Bardzo mnie zaintrygowały te nabyte przez Ciebie drzwi. Do jakiego wnętrza mają prowadzić, bo takie małe się wydają na tle stojącego za nimi kredensu. Mnie skojarzyły się z eleganckim piecem kaflowym.

:)
To są właśnie drzwi od pieca kaflowego 8) Wysokość - 83 cm.
Zakupione na Jarmarku Dominikańskim w Gdańsku przez kogoś, kto potem mi je odstąpił. Poniemieckie, sprzed, albo z okresu II wojny.
Mam kilka pomysłów na ich wykorzystanie :)
Mogą być frontem do szafki (podświetlonej wewnątrz), która powstanie pod ich wymiar, albo... ramą lustra - po otworzeniu drzwi .
Może być też ramą zdjęcia z Cro imitującą otwarte okno :D Tylko muszę je wypiaskować od wewnątrz, aby usunąć rdzę...

Ale jestem otwarta na sugestie :D

IMG_20201111_154614 (1).jpg


Ja piwa nie pijam, ale zdarzało mi się czasem wypić desperadosa właśnie z limonką.


Limonka, lub cytryna do desperadosa obowiązkowa - toć jest w nim Tequila :D :papa:
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 24.01.2021 08:35

Katerina napisał(a):Ale jestem otwarta na sugestie :D
Jeszcze tylko niech ich szerokość będzie 60 cm to już wiem, gdzie by pasowały :lol: :mrgreen:
IMG_20210124_072946.jpg
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 24.01.2021 17:35

Katerina napisał(a):maslinka
Jagnię, owieczka albo baranek 8) Podobnie jak po łacinie - agnus. Stąd imię Agnieszka :mrgreen: Że niby taka łagodna jak baranek :oczko_usmiech:

Zgadza się, Agnes :) Zdaje się,że miałaś ostatnio imieniny? Teraz mnie oświeciło...
Spóźnione życzenia zatem :) Najlepszego :D

Tak, w Dzień Babci :mrgreen: Dzięki :D

Katerina napisał(a):A wszystkie Agnieszki, które znam to...niezłe ziółka :wink: (w pozytywnym sensie, oczywiście)

Coś w tym jest :oczko_usmiech:
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 30.01.2021 18:25

Czasem tak się zdarza, że zaczyna się z kimś rozmawiać i czuje się pokrewną duszę


:D
Właśnie ostatnio tego doświadczyłam...w nowej pracy :lol: . Mój upór w szukaniu nowego, lepszego otoczenia się opłacił A muzeum- pub super :)
Ciekawie się relacja zaczyna.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Moja wielka FJAKA w koronie - Vis inaczej - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone