Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Moja ukochana Chorwacja

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.06.2016 22:30

Mimo, iż widzimy już kanał zwanym Korczulańskim to, jednak jeszcze ładny kawałek drogi mamy do przejechania. Słońce ostro świeci mamy bowiem południe, toteż widoczność nie jest taka, jak byśmy sobie życzyli.

pok.jpg
w oddali widoczne zabudowania Orebica


pok1.jpg
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.06.2016 13:15

Za chwilę wjedziemy, a właściwie zjedziemy do miasteczka. Obraz jaki mamy przed oczami zapewne długo, będziemy rozpamiętywać. Przejazd przez półwysep już, był przygodą samą w sobie, a tu taka niespodzianka.
nie dziwię się zatem że Orebič jest dla wielu miejscem odpoczynku. 8O :roll: Rozległa jednak, senna za dnia miejscowość jest przyklejona do wybrzeża. Senna bo, może winny jest potworny żar który, leje się z nieba mimo to, zostaniemy zmuszeni spędzić trochę więcej czasu na tym skrawku, zanim odpłyniemy na Korčulę. :D Ale,o tym później. :wink: :smo:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.06.2016 21:40

Wjeżdżam w pierwsze zabudowania Orebica, przed sobą mam lekki zjazd na otwarty plac. Po prawej, w rzędzie rosną kwitnące rododendrony przez nie, widzę w niewielkiej odległości
falochron z nabrzeżem i otwarte morze. Sunę powoli przez plac gorączko poszukując kasy z biletami na przeprawę. Muszę stanąć bo, przed autem stoi człowiek , który wykrzykując - Prom
machając jednocześnie lewą ręką pokazując kierunek gdzie jechać.
Coś mi się nie składa i na szybko głośno wyrażam swoje wątpliwości. Jednocześnie robiąc to co, ten człowiek nakazuje.
Ustawiam się kolejce na nabrzeżu . Szwagier stawia auto obok mojego i cieszymy się, że będziemy gdzieś w połowie stawki na prom. :D :D :wink:

molo123.jpg


molo2.jpg


molo7.jpg
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59018
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 12.06.2016 23:39

arko2007 napisał(a):Ustawiam się kolejce na nabrzeżu . Szwagier stawia auto obok mojego i cieszymy się, że będziemy gdzieś w połowie stawki na prom. :D :D :wink:

Amfibia by się przydała...

Pozdrawiam,
Wojtek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.06.2016 00:44

Franz napisał(a):
arko2007 napisał(a):Ustawiam się kolejce na nabrzeżu . Szwagier stawia auto obok mojego i cieszymy się, że będziemy gdzieś w połowie stawki na prom. :D :D :wink:

Amfibia by się przydała...

Pozdrawiam,
Wojtek


I tutaj Wojtku masz rację...
Bo czeka nas niespodzianka :wink: :smo:

Pozdrawiam
Krzysiek
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 13.06.2016 10:33

Aż mi mocniej serce zabiło... w tym roku... już niedługo... znowu tam będę :hearts:

73 DDW!!

:papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.06.2016 10:55

tyniolek napisał(a):Aż mi mocniej serce zabiło... w tym roku... już niedługo... znowu tam będę :hearts:

73 DDW!!

:papa:


Minęły od tego wypadu 3 lata a nadal, z lubością wspominam tę wyprawę.
Choćby dlatego co, nam się tu za chwilę przytrafi. :D :wink:

Pozdrawiam
Krzysiek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.06.2016 15:01

Ustawiamy się trójkami w oczekiwaniu, na prom ciesząc się że, oto jesteśmy tu i dzieli nas tyko niewielki przesmyk wody. Mając nadzieję, iż warto było pokonać tyle kilometrów by, poznać się z
Korculą. Mając świadomość tego, jak niewiele nam zostało do pokonania schodzi z nas ciśnienie.
Zapominając zupełnie o najważniejszym.
Na szybko opowiadamy sobie wrażenia z przejazdu
przez Peljesac i widząc panoramę miasteczka z wysokości niewielkiego falochronu łapiemy za aparaty i pstrykamy fotki. Międzyczasie dojeżdżają następni chętni do przeprawy, i nabrzeże zapełnia się autami.

molo1.jpg


molo3.jpg


molo4.jpg


molo5.jpg


molo6.jpg


mololo4.jpg
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 13.06.2016 15:03

Więc ja czekam na dalszy ciąg opowieści :D Zaległości oczywiście nadrobiłam :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.06.2016 15:12

agata26061 napisał(a):Więc ja czekam na dalszy ciąg opowieści :D Zaległości oczywiście nadrobiłam :D


Bardzo mnie to cieszy...
Zbliżamy się do chwili która, zadecydowała że tego dnia to, nie Korcula była numerem jeden.

Pozdrawiam
Krzysiek
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 13.06.2016 23:39

Jak się ogląda takie widoki, to trochę łatwiej jest czekać na własny wyjazd :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.06.2016 00:06

EithelAmarth napisał(a):Jak się ogląda takie widoki, to trochę łatwiej jest czekać na własny wyjazd :)


To prawda... mam podobnie :D :wink:

Myślę że, niebawem zawitamy tam ponownie bowiem, jestem pod dużym wrażeniem Peljesača.

Pozdrawiam
Krzysiek
jurow
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 21.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jurow » 14.06.2016 07:46

ciekawe czy kupiliście bilety na prom na Korcule ...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.06.2016 19:47

jurow napisał(a):ciekawe czy kupiliście bilety na prom na Korcule ...


Zaraz do tego dojdziemy... :wink: :smo:

Pozdrawiam
Krzysiek
janka.mik.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1437
Dołączył(a): 20.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 14.06.2016 21:55

Ale budujesz napięcie!Czy dziś dowiemy się gdzie w końcu płynęliście? :roll:
pozdrawiam :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Moja ukochana Chorwacja - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone