Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Moja ukochana Chorwacja

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.07.2016 13:49

I tak nie śpiesząc się bo i po co dopłynęliśmy do miasta o nazwie Szibenik.

s.jpg


s1.jpg


O samym mieście będzie jeszcze okazja napisać.
Jednak trzeba wiedzieć że, to piękne miasto ma kilka zabytków wpisanych na listę światowego dziedzictwa. Choćby dlatego warto odwiedzić to miasto :D :hut:
Na poniższym zdjęciu widoczna Twierdza św. Anny na wzgórzu ponad miastem.

s2.jpg


A teraz mijamy piękną katedrę św. Jakuba bardzo ciekawy obiekt. W1991 w trakcie wojny kopuła katedry doznała poważnego uszkodzenia. Jednak obecnie powróciła do stanu z przed działań wojennych.

waq1.jpg
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.07.2016 13:38

Zostawiamy Szibenik za rufą i teraz przyglądamy się przepływającym obok nas jachtom i motorowym łodziom.

krk1.jpg


krk.jpg


plm.jpg


plm1.jpg


krk2.jpg


plm243.jpg
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.07.2016 18:26

Patrzę przed czoło naszego okrętu i w dali widzę most nad Krką i niedaleką miejscowością Skradin, zatem niebawem wszyscy staniemy na suchym lądzie, na terenie Parku Narodowego Krka i zobaczymy jedną z najważniejszych wizytówek Chorwacji.

poko.jpg


pko1.jpg


poko2.jpg


[attachment=4krk4.jpg[/attachment]
Załączniki:
poko3.jpg
krk4.jpg
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.07.2016 23:37

Przepływamy pod mostem i pół godziny później nasz stateczek cumuje przy nabrzeżu Narodowego Parku Krka.
Ja z Dorotą wracamy w to miejsce po ośmiu latach, a reszta naszej grupy po raz pierwszy zobaczy ten cud
natury.

pp1.jpg


pp2.jpg


k1.jpg


pp323.jpg


pp444.jpg
mari18
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 07.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) mari18 » 29.07.2016 14:02

Wspaniał fotorelacja :)

Jadę pierwszy raz do Chorwacji na 7 dni; w planach mam dużo zwiedzania miast w pobliżu Makarskiej tj. Split, Podgora, Dubrovnik, może Mostar. Stąd moje pytanie....jaką pojemność karty do aparatu zabrać ze sobą? 8 GB wystarczy? zazwyczaj na urlopy w PL starcza.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.07.2016 21:18

mari18 napisał(a):Wspaniał fotorelacja :)

Jadę pierwszy raz do Chorwacji na 7 dni; w planach mam dużo zwiedzania miast w pobliżu Makarskiej tj. Split, Podgora, Dubrovnik, może Mostar. Stąd moje pytanie....jaką pojemność karty do aparatu zabrać ze sobą? 8 GB wystarczy? zazwyczaj na urlopy w PL starcza.


Sorry że odpowiadam dopiero teraz, ale jestem właśnie na południu Chorwacji i nie zawsze mam siłę i czas zajrzeć do kompa.
Co do pojemności karty to będąc 3 dni temu w Dubrowniku zrobiłem 700 zdjęć było tego, około 21gb więc jeśli możesz zaopatrz się w kartę o pojemności co najmniej 16gb bo co chwila będziesz cykała fotki. I zgrywaj je na jakiś dysk lub komputer by zwalniać miejsce na nowe zdjęcia.
Zwłaszcza że masz ambitne plany.

Pozdrawiam z Cavtatu
Krzysztof
Ostatnio edytowano 31.07.2016 21:37 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 2 razy
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 31.07.2016 21:27

mari18 napisał(a):Wspaniał fotorelacja :)

Jadę pierwszy raz do Chorwacji na 7 dni; w planach mam dużo zwiedzania miast w pobliżu Makarskiej tj. Split, Podgora, Dubrovnik, może Mostar. Stąd moje pytanie....jaką pojemność karty do aparatu zabrać ze sobą? 8 GB wystarczy? zazwyczaj na urlopy w PL starcza.

Ja miałam 1x 8gb i chyba 3x 4gb ale zabrałam też laptop i dysk przenośny. I to był strzał w "10" chociaż nigdy nie byłam za braniem laptopa na wakacje. 8 spokojnie mi starczała na 1 dzień (nawet jej nie zapełniłam na wycieczkach) a wieczorem zrzucałam wszystko na dysk. Zero stresu, że pamięci braknie albo, że skasuję przypadkowo. Także jak jest możliwość to polecam taką opcję ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.07.2016 21:52

ewula91 napisał(a):
mari18 napisał(a):Wspaniał fotorelacja :)

Jadę pierwszy raz do Chorwacji na 7 dni; w planach mam dużo zwiedzania miast w pobliżu Makarskiej tj. Split, Podgora, Dubrovnik, może Mostar. Stąd moje pytanie....jaką pojemność karty do aparatu zabrać ze sobą? 8 GB wystarczy? zazwyczaj na urlopy w PL starcza.

Ja miałam 1x 8gb i chyba 3x 4gb ale zabrałam też laptop i dysk przenośny. I to był strzał w "10" chociaż nigdy nie byłam za braniem laptopa na wakacje. 8 spokojnie mi starczała na 1 dzień (nawet jej nie zapełniłam na wycieczkach) a wieczorem zrzucałam wszystko na dysk. Zero stresu, że pamięci braknie albo, że skasuję przypadkowo. Także jak jest możliwość to polecam taką opcję ;)


Dokładnie robię tak samo ponieważ część zdjęć zapewne i tak się wyrzuci ale, po co się stresować jak zabraknie
miejsca na piękną fotkę tak było, w przypadku naszych przyjaciół którzy, nie zwolnili miejsca na karcie gdy byliśmy na murach Dubrownika.

Pozdrawiam
Krzysiek
Dziś byłem w tym miejscu :D 8O

pp.jpg
mari18
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 07.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) mari18 » 01.08.2016 10:27

Dzięki śliczne za odpowiedź.
Wakacje dopiero za rok ale powoli trzeba się kompletować. Napewno karty pamięci bedzie trzeba zakupić.
Udanego urlopu życzę.
Pozdrawiam
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 01.08.2016 16:59

Dokładnie robię tak samo ponieważ część zdjęć zapewne i tak się wyrzuci ale, po co się stresować jak zabraknie
miejsca na piękną fotkę tak było, w przypadku naszych przyjaciół którzy, nie zwolnili miejsca na karcie gdy byliśmy na murach Dubrownika.

Pozdrawiam
Krzysiek

Tym sposobem przywiozlam z 2tyg pobytu ponad 4 tysiace zdjec 8O ale sporo albo do wyrzucenia albo sie powtarza, np zdjecia syrenki z kilku dni, niby to samo ale zawsze w innym swietle ;D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.08.2016 09:42

Dokładnie tak jak piszesz, będzie co wycinać jesienią i zimą i wybierać najlepsze.

Pozdrawiam
Krzysiek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.08.2016 22:54

Już po...tegorocznej Chorwacji :(
Wracam zatem do wspomnień z roku 2013r.
Jesteśmy już na terenie parku i co mnie od razu uderza to niesamowite tłumy ludzi. Jak będzie przy moście gdzie
ludzie wchodzą do wody się kąpać. :?: Moje obawy się potwierdzają szybko i tracę entuzjazm no ale, to w końcu szczyt sezonu. I dawno tu nie byłem a trochę się zmieniło. :D
My jednak, od razu wchodzimy na most i powoli posuwamy się w górę do kładek by obejść ten cud natury.

IMG_20130729_122120.jpg


IMG_20130729_122525.jpg


pl2.jpg


pl1.jpg
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.08.2016 15:49

Nieco powyżej mostu łączącego oba brzegi jest trochę luźniej. Most w tym wypadku był, lub raczej jest swoistym tarasem widokowym na którym, wszyscy robili sobie pamiątkowe zdjęcia. Idziemy w górę wodospadu.

k6.jpg


k4.jpg


k1.jpg
Madziulka2112
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 173
Dołączył(a): 06.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Madziulka2112 » 19.08.2016 16:17

arko2007 napisał(a):
ewula91 napisał(a):
mari18 napisał(a):Wspaniał fotorelacja :)

Jadę pierwszy raz do Chorwacji na 7 dni; w planach mam dużo zwiedzania miast w pobliżu Makarskiej tj. Split, Podgora, Dubrovnik, może Mostar. Stąd moje pytanie....jaką pojemność karty do aparatu zabrać ze sobą? 8 GB wystarczy? zazwyczaj na urlopy w PL starcza.

Ja miałam 1x 8gb i chyba 3x 4gb ale zabrałam też laptop i dysk przenośny. I to był strzał w "10" chociaż nigdy nie byłam za braniem laptopa na wakacje. 8 spokojnie mi starczała na 1 dzień (nawet jej nie zapełniłam na wycieczkach) a wieczorem zrzucałam wszystko na dysk. Zero stresu, że pamięci braknie albo, że skasuję przypadkowo. Także jak jest możliwość to polecam taką opcję ;)


Dokładnie robię tak samo ponieważ część zdjęć zapewne i tak się wyrzuci ale, po co się stresować jak zabraknie
miejsca na piękną fotkę tak było, w przypadku naszych przyjaciół którzy, nie zwolnili miejsca na karcie gdy byliśmy na murach Dubrownika.

Pozdrawiam
Krzysiek
Dziś byłem w tym miejscu :D 8O

pp.jpg


Krzysztof a gdzie znajdziemy taką piękną plażę????? 8)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.08.2016 16:46

Krzysztof a gdzie znajdziemy taką piękną plażę????? 8)
napisała Madziulka2112

Witaj :papa:
Plaża znajduje się na południu Chorwacji w miejscowości Popovici w rejonie Konavoske Stijene a nazywa się
Pasjača beach.
Będzie relacja z tej wyprawy miedzy innymi. A jak fajne jest to miejsce. :?: Wklejam link niestety nie mój.



Pozdrawiam
Krzysiek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Moja ukochana Chorwacja - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone