Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Miało być inaczej a wyszło... i tak pięknie :) Dugi Rat 2019

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Miało być inaczej a wyszło... i tak pięknie :) Dugi Rat

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.08.2019 13:44

Kilki kilometrowy korek w okolicy Podstrane to norma... My już dwukrotnie staliśmy w korku od Omisia....
discoshaker90
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 01.10.2017
Re: Miało być inaczej a wyszło... i tak pięknie :) Dugi Rat

Nieprzeczytany postnapisał(a) discoshaker90 » 22.08.2019 13:53

piekara114 napisał(a):Kilki kilometrowy korek w okolicy Podstrane to norma... My już dwukrotnie staliśmy w korku od Omisia....

Chyba to zależy od dnia, bo następnego dnia jechaliśmy do Splitu na zakupy mniej więcej o tej samej porze i było luźno. Chyba, że Chorwaci świętowali od rana bo był to 15 sierpnia :)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14784
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: Miało być inaczej a wyszło... i tak pięknie :) Dugi Rat

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 22.08.2019 14:04

Piękne zdjęcia z Supetaru :D Bardzo lubię to miasteczko.

I świetny flaming! :mrgreen:

Ciekawe piwo pokazujesz. Generalnie nie przepadam ze "smakowymi", ale może spróbuję 8) Często bywamy w Czechach, więc nie będzie problemu ;)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Miało być inaczej a wyszło... i tak pięknie :) Dugi Rat

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.08.2019 14:33

discoshaker90 napisał(a): Chyba, że Chorwaci świętowali od rana bo był to 15 sierpnia :)
Chorwaci bardzo uroczyście obchodzą dzień 15 sierpnia....
discoshaker90
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 01.10.2017
Re: Miało być inaczej a wyszło... i tak pięknie :) Dugi Rat

Nieprzeczytany postnapisał(a) discoshaker90 » 22.08.2019 14:37

maslinka napisał(a):Piękne zdjęcia z Supetaru :D Bardzo lubię to miasteczko.

I świetny flaming! :mrgreen:

Ciekawe piwo pokazujesz. Generalnie nie przepadam ze "smakowymi", ale może spróbuję 8) Często bywamy w Czechach, więc nie będzie problemu ;)


Mi też Supetar przypadł do gustu :) Gdyby nie ten ponad 3 godzinny korek w drodze do Splitu to jeszcze zdążylibyśmy się wybrać do Bol ale niestety czasu zabrakło bo byliśmy na wyspie tylko 1 dzień. Generalnie był to nasz "pierwszy raz" na jakiejkolwiek wyspie w Cro ;) Przez to że urlop był bardzo krótki bo tylko tygodniowy, to zdążyliśmy jedynie poczuć lekki smaczek wyspiarskiego klimatu. W przyszłości chciałbym zagościć na dłużej na którejś z wysp żeby np zobaczyć Brač w całości bo póki co zahaczyliśmy tylko o Supetar. Przeglądając Twoją relację Hvar też wpadł mi w oko i jest tam wiele pięknych miejsc. Oby tylko był czas i możliwości :)

Flaming fajny bardzo wygodny :D Tylko leżąc na nim można się zapomnieć i może się źle skończyć jak już pisałem we wcześniejszej części relacji :)

Co do piwka to też wole normalne ale kilka tych "smakowych" jest wartych uwagi. Z tych Chorwackich większość średnio mi podchodziła ale Stari Lisac jest petarda :D Na gorące dni jak znalazł :P W Cro był praktycznie w każdym w sklepie, a w Czechach zakupiłem w sklepie Billa w Mikulovie ale jak jest tam to pewnie i w reszcie kraju też się znajdzie. Puszka i butelka wygląda tak samo jak Chorwacka tylko nazwa inna ;) Spróbuj, nie pożałujesz :D

piekara114 napisał(a):
discoshaker90 napisał(a): Chyba, że Chorwaci świętowali od rana bo był to 15 sierpnia :)
Chorwaci bardzo uroczyście obchodzą dzień 15 sierpnia....


To by wyjaśniało dlaczego akurat w tym dniu nie było korków.
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015
Re: Miało być inaczej a wyszło... i tak pięknie :) Dugi Rat

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 22.08.2019 19:43

Przeczytałem i obejrzałem.
Maincoon
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 17.08.2007
Re: Miało być inaczej a wyszło... i tak pięknie :) Dugi Rat

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maincoon » 26.08.2019 21:23

Bardzo fajna relacja :D :D
Dobrze wykorzystaliście caly czas pobytu, no może z wyjatkiem tego nieszczesnego udaru na plaży :lol:.
Zdjecia z Braca pieekne :D
discoshaker90
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 01.10.2017
Re: Miało być inaczej a wyszło... i tak pięknie :) Dugi Rat

Nieprzeczytany postnapisał(a) discoshaker90 » 27.08.2019 11:51

Po małej przerwie powracam z obiecany filmikiem :) Profesjonalistą nie jestem ale udało się zmontować. Jakoś to wyszło i da się oglądać :D Nasza tegoroczna chorwacka przygoda streszczona w trochę ponad 3 minutach :P Ciężko było upakować to wszystko w tak krótkim czasie ale w sumie dłuższy filmik by Was zanudził :) Relacja w formie teledysku ;) Miłego seansu!!!

majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2204
Dołączył(a): 25.10.2017
Re: Miało być inaczej a wyszło... i tak pięknie :) Dugi Rat

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 27.08.2019 12:05

Bardzo fajny i radosny filmik :papa:

pozdrawiam, Michał
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Miało być inaczej a wyszło... i tak pięknie :) Dugi Rat

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 27.08.2019 15:52

Szybki, krótki ale treściwy wypad wam wyszedł :)

Mam pytanie odnośnie karetki, czy mieliście EKUZ i czy musieliście płacić za jej przyjazd?
Pytam dlatego, że spotkałam się z opiniami i to udzielanymi przez pracowników NFZ, że karta EKUZ nie pokrywa kosztów dojazdu do karetki np. w nagłych wypadkach i należy dokupić dodatkowe ubezpieczenie co wydaje mi się absurdem ale może właśnie tylko mi się wydaje 8O

Nad Brac nie wahajcie się, ani nad Hvarem :) obie są super!
Maincoon
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 17.08.2007
Re: Miało być inaczej a wyszło... i tak pięknie :) Dugi Rat

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maincoon » 27.08.2019 20:25

Filmik - rewelacja!!!! :D :D :D
discoshaker90
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 01.10.2017
Re: Miało być inaczej a wyszło... i tak pięknie :) Dugi Rat

Nieprzeczytany postnapisał(a) discoshaker90 » 28.08.2019 07:15

gusia-s napisał(a):Szybki, krótki ale treściwy wypad wam wyszedł :)

Mam pytanie odnośnie karetki, czy mieliście EKUZ i czy musieliście płacić za jej przyjazd?
Pytam dlatego, że spotkałam się z opiniami i to udzielanymi przez pracowników NFZ, że karta EKUZ nie pokrywa kosztów dojazdu do karetki np. w nagłych wypadkach i należy dokupić dodatkowe ubezpieczenie co wydaje mi się absurdem ale może właśnie tylko mi się wydaje 8O

Nad Brac nie wahajcie się, ani nad Hvarem :) obie są super!


Niestety mieliśmy tylko tydzień do dyspozycji więc upakowaliśmy w tym czasie ile się dało :)

Mieliśmy EKUZ i ratownicy z karetki zrobili sobie kopię karty i zabrali ze sobą. Na miejscu nie wystawili nam żadnego rachunku więc chyba koszt przyjazdu karetki zostanie pokryty z polskiego ubezpieczenia, no chyba że coś pocztą przyjdzie. Było by absurdem gdyby EKUZ nie obejmowała takich rzeczy ale w polskim systemie zawsze znajdzie się coś co może zadziwić ;)

W Chorwacji byliśmy 2 razy, oba te razy były tylko tygodniowymi wyjazdami, ale może kiedyś uda się wybrać na przynajmniej 2 tygodnie, wtedy można zahaczyć, o którąś wyspę ;)
Bombolero
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 04.07.2020
Re: Miało być inaczej a wyszło... i tak pięknie :) Dugi Rat

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bombolero » 05.07.2020 20:13

Piękny temat. Akurat w tym roku wybieramy się do Dugiego Raty, więc znalazłem u Ciebie sporo cennych informacji.

Pozdro
wojak10
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 16.06.2013
Re: Miało być inaczej a wyszło... i tak pięknie :) Dugi Rat

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojak10 » 05.07.2020 21:32

Świetny film :)
Bidon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 21.11.2017
Re: Miało być inaczej a wyszło... i tak pięknie :) Dugi Rat

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bidon » 18.08.2020 10:06

Bombolero napisał(a):Piękny temat. Akurat w tym roku wybieramy się do Dugiego Raty, więc znalazłem u Ciebie sporo cennych informacji.

Pozdro

Czy warto?
https://www.dalmacijadanas.hr/fekalije- ... uno-djece/
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Miało być inaczej a wyszło... i tak pięknie :) Dugi Rat 2019 - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone