Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Marzenia się spełniają ! - Meksyk 2008

Odkrycie Ameryki – popularne określenie faktu dotarcia Krzysztofa Kolumba do tego kontynentu, w 1492 roku. W rzeczywistości pierwszymi ludźmi, którzy dotarli do kontynentu amerykańskiego, byli członkowie społeczności łowieckich, przybyłych z Azji przez Beringię w czasie zlodowacenia, między 40.000 a 17.000 lat temu. Za pierwszego przedstawiciela cywilizacji europejskiej, który dotarł do Ameryki na początku XI wieku, uznaje się wikinga Leifa Erikssona.
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 27.01.2009 19:37

Skrobaj Slapciu to PS to może Ci się te ceny za autostrady przypomną :D :D
Dzięki za wspaniałą podróż :D Buziaki dla Naty :D :D
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 27.01.2009 20:03

Jareksz napisał(a):O Q... już koniec, a szkoda. Śledziliśmy jak byśmy tam byli sami i dzień wyjazdu sprawił nam przykrość towarzyszącą zwykle wszystkim miłym przeżyciom.
Wpadła mi szaleńcza myśl by totalnie zabronić Slapciowi remontować mieszkanie, bo pozbawi nas to następnych super relacji.
Pozdravki J+R

O! to to to Jarku! :lol:


Mucios gracias - slapol !!! 8) 8) 8)

Za to, że podzielny jesteś, i ukryte talenta - w fajnym stylu - pokazałeś :)
I potwierdziłeś, że marzenia naprawdę mogą się spełnić.

P.s. to ... gdzie to jeszcze byliście z Natą? :wink: :lol:
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 27.01.2009 20:20

slapol napisał(a):Co do fal napisałem dokładnie:
"Tam fale nadciągające z oceanu przez wrota zatoki uderzają prostopadle do plaży".
Kierunek ich rozchodzenia był taki :) , no może Ula ja za bardzo "techniczny" jestem ... :lool:


Wiem, wiem :D Dlatego napisałam, że się możecie śmiać, bo ja totalnie atechniczna jestem :oops: i pół dnia myślałam jak to jest. A jak już sobie wyobraziłam, to się dopisałam :lol: :lol: :lol: :lol:
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 27.01.2009 20:30

Przepiękna Relacja :) Pozdrawiam ciebie i żonę :) Slapolku
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 27.01.2009 20:36

I ja też muszę napisać: jak to koniec? Przecież ja się przyzwyczaiłam, że Meksyk to sobie pooglądam chociaż wirtualnie :D :D :D
Tak sie z czytelnikami nie robi :wink: :D, dlatego poproszę o "sikłel", czyli "Marzenia się spełniają 2" :D :D :D

A co do fal - dobrze sie dowiedzieć, że atechnicznych jest więcej :wink: :D :D :D

Aaa, i jeszcze chciałam się dowiedzieć, jak wygląda w Meksyku kwestia bezpieczeństwa, bo różnych historii się nasłuchałam...

pozdrawiam :papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.01.2009 21:03

Slapciu dzięki , że ci się chciało pokazać nam Meksyk (no i pomocnikowi Kominesku też :wink: )

PS. W drugim tygodniu miałeś całodzienną "wyżerkę" , a co w pierwszym :?:
Czy można przewozić żywność :?: :wink: :wink:
zoohha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1195
Dołączył(a): 07.12.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) zoohha » 27.01.2009 21:20

Slapciu. W Bytomiu, w moim domu odbyło się posiedzenie
Kapituły I edycji Nagrody im. ZoOli . Przewodnictwo objęli ZoOle. Wbranymi do Jury zostali ZOOle.
Nominację za fachowy komentarz do relacji " Marzenia się spełniają"otrzymał _Sz. SLAPOL.
LAUREATEM ogłoszonym jednogłośnie został : :-)
Sz.SLAPOL i ... JEGO Sz.FOTOGRAF( ka) :wink:

Dzięki i buziaki Wam[/b]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.01.2009 22:28

Zoohha

Czasami w pracy redaguję uchwałę zgromadzenia wspólników ... tak samo zaczynam ... :lol: dzięki za "treść" tej uchwały Kapituły.

Janusz

Nie wiem, czy można przewozić żywność, wcale się nad tym nie zastanawiałem, bo nie miałbym jej gdzie upakować (bagaż podstawowy na liniach międzykontynentalnych Air France to 23 kg na osobę plus podręczny). W tygodniu "zwiedzającym" śniadania w cenie noclegu, a obiadokolacje we własnym zakresie, ale z cenami podobnymi do naszych, a może trochę niższymi.

Tymona

Kwestia bezpieczeństwa wygląda tak. Chodzi się tam, gdzie dużo ludzi, w miarę jasno i nie obnosi się np. posiadanym sprzętem foto czy video. To kwestia rozsądnego podejścia do tematu. W pozostałych miejscach oczywiście zdarzają się kradzieże. Najbardziej popularne to zabranie delikwenta pod bankomat i "poproszenie go" , by raczył wypłacić maxa ze swego konta. Obsługa hoteli prosi, aby w razie konieczności skorzystania z taksówki wynająć tą, którą oni polecają. W Acapulco działają zorganizowane gangi narkotykowe. To potężny rynek zbytu ... czasem się zdarzy jakaś zadyma z ofiarami, ale w innych krajach też tak bywa. Mieliśmy ochotę na wyjście do takiej super dyskoteki, ale nie znaleźliśmy więcej chętnych, a sami właśnie baliśmy się tam iść i potem wracać w nocy do hotelu.
Kiedy musiałem wybrać kasę z bankomatu w Acapulco długo szukałem takiego miejsca, gdzie wchodzi się do pomieszczenia, a nie bierze prosto z ulicy. W końcu znalazłem czerwony "Santander" i było ok. Tak czy inaczej podziwiam osoby podróżujące z plecakiem, stopem i poruszających się samodzielnie po tym kraju.

Pozdrawiam pozdrawiających.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.01.2009 22:36

a to ja napisał(a):...

P.s. to ... gdzie to jeszcze byliście z Natą? :wink: :lol:


Wiesz w 2008 roku jeszcze w paru miejscach: w maju z Antkami na wycieczce w Paryżu i nad Loarą, w lipcu w Breli ...i na dwóch Zlotach ... :lool:
Jednak relacja wykluwa się u mnie rok czasu od dnia wydarzenia :lol: :lol:
pietro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) pietro » 27.01.2009 23:16

Na lotnisku czekał oczywiście Pietro (jeszcze raz wielkie dzięki za fatygę) z zaproszeniem na gościnny nocleg. Z trudem "udało się" odmówić. Zawiózł nas na dworzec. Stamtąd pociąg ok. 22.30 i po 6 godzinach we Wrocku.

następnym razem już tak łatwo się nie wywiniecie :wink: :D
a poza tym -fantastycznie było przeżyć te marzenia razem z Wami :D
usciski dla Naty !!! :D i pozdrowienia dla Ciebie Sławek !!!
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 28.01.2009 00:32

slapol napisał(a):Wiesz w 2008 roku jeszcze w paru miejscach: w maju z Antkami na wycieczce w Paryżu i nad Loarą ...

Wiem, wiem :) - Wy nad Loarą, a ja akurat wtedy krasnali po mieście szukałam :lol: (tych, o których RobCRO w swojej lutalicowej wędrówce po Wrocku wspominał:) )

slapol napisał(a): ... i na dwóch Zlotach ...

Na jednym z nich byliśmy z Wami i ze shtrigami ... współlokatorami :D . Ale za krótko to trwało - zdążyłam jedynie obejrzeć zewnętrze płyty z meksykańskimi fotkami :lol:

Ale wracając do Meksyku - było Was tam troje: Ty, Nata i ... Chorwat :wink: :lol:

Pozdraviam znad sterty nudziarskiego/służbowego pisania :( (bynajmniej nie mającej żadnego związku z marzeniami)
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 28.01.2009 00:44

Myślę, że coś na X zlocie meksykańskiego łykniemy :D :lol:
Fajna relacja. :wink: :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.01.2009 11:27

Ostała się po roku jeno malutka buteleczka mezcala z robalem w środku :lol:
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 28.01.2009 13:26

Jaka szkoda ,że już koniec... :D
Chciałam jeszcze zapytać, czy lepiej jechać w ciemno czy rezerwować?

:wink:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 28.01.2009 13:29

...i co z wwozem żywności :wink:
Jeszcze raz gratulacje pobytu i dzięki za wycieczkę do kaktusowa.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ameryka Północna



cron
Marzenia się spełniają ! - Meksyk 2008 - strona 16
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone