Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Marzenia się spełniają ! - Meksyk 2008

Odkrycie Ameryki – popularne określenie faktu dotarcia Krzysztofa Kolumba do tego kontynentu, w 1492 roku. W rzeczywistości pierwszymi ludźmi, którzy dotarli do kontynentu amerykańskiego, byli członkowie społeczności łowieckich, przybyłych z Azji przez Beringię w czasie zlodowacenia, między 40.000 a 17.000 lat temu. Za pierwszego przedstawiciela cywilizacji europejskiej, który dotarł do Ameryki na początku XI wieku, uznaje się wikinga Leifa Erikssona.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.08.2009 20:10

Dzięki, Wrocławianie.
Pozdrawiam :lol:
Joker_28
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 554
Dołączył(a): 22.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joker_28 » 31.08.2009 10:56

Ja dopiero w ten weekend trafiłem ze Slapciami do Meksyku !!!

Lepiej późno niż wcale :wink:

Relacja - rewelacja !!!

Dzięki za klimatyczną :wink: wyprawę !

Pozdrav
gratkorn
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 447
Dołączył(a): 31.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) gratkorn » 17.09.2009 10:34

Jakieś maleństwo :wink: mogłoby się pojawić na świecie w czasie... zanim dotarłam do Meksyku :lol: ale.... ALE ! za to nie musiałam wyczekiwać kolejnych odcinków - przeczytałam sobie hurtem :lol: tra la la la.

Świetna sprawa taka podróż i tylko tych urodzin w łóżku mi tak jakoś szkoda (połączyłam się w bólu z jubilatką)... a miało być tak pięknie :!: ... ech..

Ale z drugiej strony.... jest jakiś niezrealizowany cel i może warto byłoby wrócić i dokończyć dzieła! Czego z całego serca życzę !
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 29.10.2009 11:48

Sławek, jestem zniesmaczony Twoją skromnością! Ani słowem nie pisnąłeś, że jest tu Twoja relacja. A ten głupi program w ogóle tego nie pozwala kontrolować, ale za to czytam teraz jednym ciurkiem.

pozdrawiam i gratuluję!
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.10.2009 11:59

Wydawało mi się, że wspominałem na jakimś wrockowym spotkaniu piwnym :? ...ale może było to w końcowej fazie spotkania :wink: :lol:
Pozdrav
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.03.2010 20:34

slapol napisał(a):Nie wiem, czy wiecie, że sporo Świata pooglądać z poziomu oczu przechodnia czy kierowcy :!:
Dla osób, które nie znają tej "zabawy" wrzucam na pewno znanego Wam wielu linka:

http://maps.google.com/

W lewym, górnym rogu jest suwak przybliżania mapy, a nad nim ludzik. Jeśli jest on kolorowy, to najeżdżamy na niego kursorem i trzymając wciśnięty lewy klawisz myszki, przeciągamy go nad mapę. Wtedy na niebiesko podświetlają się części mapy (lub, gdy zbliżenie jest duże - konkretne ulice w miastach, czy drogi poza nimi), które można oglądać z poziomu ulicy :!:

Niestety do tej pory nie obcykano całej naszej planety, ale można pooglądać np. USA, części Meksyku (w tym Mexico City), Nową Zelandię, Australię, Japonię....a w Europie: Wielką Brytanię, Francję, Włochy (Sardynię i Korsykę też), Danię, Holandię, południową Skandynawię i niektóre części Czech i Słowacji.

W lewym, górnym rogu mamy nawigację, prawo-lewo-wyżej-niżej. Po osi ulic strzałką, lub podwójnym kliknięciem poruszamy się wzdłuż ulic (dróg). Można przybliżać i oddalać obraz (jakość fotek niezła :!: )

W prawym dolnym rogu miejsce, gdzie obecnie się znajdujemy, a w prawym, górnym rogu możliwość rozszerzenia obrazu na cały ekran...i wtedy widać fajowo :lol:

WESOŁEJ ZABAWY I DUŻO WRAŻEŃ :!:

Slapol :papa:





[/url]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.03.2010 20:35

http://maps.google.com/?ie=UTF8&ll=19.432762,-99.13378&spn=0,359.993134&z=18&layer=c&cbll=19.432859,-99.132291&panoid=jQmxtnQnUn5CYn6zM9A4CQ&cbp=12,353.92,,0,5

Zocalo - czyli centrum historyczne Mexico City, można pooglądać także inne, mniej reprezentacyjne uliczki, i nie ma zagrożenia, że się dostanie po łbie :wink: :lol:
nomad
Cromaniak
Posty: 656
Dołączył(a): 06.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nomad » 22.03.2010 00:39

Witaj slapol .

Nie wiem co powiedzieć.
Długo przetrzymałeś ludzi od swojego pojawienia się na Cro.pl do czasu napisania swojej relacji z tak egzotycznego miejsca.
Jak widzisz ja nie daję sobie tak długiego czasu karencji na przeczytanie Twojej :wink:.

Kiedyś też tu byłem, ale dzisiaj relacja ta wciąż żyje i dlaczego właśnie dzisiaj nie wyrazić swojego zachwytu.
Super atrakcje z ciekawostkami.
Dobrze, że linkujesz google maps i miejsca warte pospacerowania Twoimi ścieżkami.

Raczej (i niestety) wybiorę tylko taką formę zwiedzenia Meksyku, najważniejsze jednak, że to dla Was w pamięci pozostaną te najwspanialsze chwile pobytu.

Przybliżyłeś przynajmniej mi i pozostałym tamte klimaty nowych zakątków świata.
Wielkie dzięki.
Pozdrawiam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.03.2010 20:55

nomad napisał(a):...
Kiedyś też tu byłem, ale dzisiaj relacja ta wciąż żyje i dlaczego właśnie dzisiaj nie wyrazić swojego zachwytu....
Raczej (i niestety) wybiorę tylko taką formę zwiedzenia Meksyku, najważniejsze jednak, że to dla Was w pamięci pozostaną te najwspanialsze chwile pobytu......
Wielkie dzięki.
Pozdrawiam.


Dzięki za pozytywny odbiór, oczywiście nie chodziło mi o to, żeby relacja "żyła na siłę". Po natknięciu się na możliwości googlowego mapownika wkleiłem link do tego miejsca, bo okazało się, że całe Mexico City jest przez Googla zinwentaryzowane i można co nieco pooglądać.
Co do formy zwiedzania (może się powtarzam)..ale jeszcze raz powiem...jeśli się chce, to się tu i tam pojedzie (patrz na Ulę i Wiolę :lol: )...marzenia się spełniają :lol:
Serdeczny pozdrav.
Muliness
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2653
Dołączył(a): 12.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Muliness » 22.03.2010 22:37

:D Dobre Wiatry przygnały mnie do zapowiadającej się ciekawie relacji . Dzban herbaty zasiadam i czytam;)


:lool: Poczytałam pośmiałam się . Wszystkie odcinki mi się podobały prócz lotów przelotów i odlotów a głównie :evil: turbulencji

jak to się pisze...? aaa Świetna relacja:) :D :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.03.2010 19:50

Dzięki Muliness :lol:
Pozdrav
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.09.2010 20:58

Poprzednia strona

Powrót do Ameryka Północna



cron
Marzenia się spełniają ! - Meksyk 2008 - strona 19
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone