Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Marzenia się spełniają ! - Meksyk 2008

Odkrycie Ameryki – popularne określenie faktu dotarcia Krzysztofa Kolumba do tego kontynentu, w 1492 roku. W rzeczywistości pierwszymi ludźmi, którzy dotarli do kontynentu amerykańskiego, byli członkowie społeczności łowieckich, przybyłych z Azji przez Beringię w czasie zlodowacenia, między 40.000 a 17.000 lat temu. Za pierwszego przedstawiciela cywilizacji europejskiej, który dotarł do Ameryki na początku XI wieku, uznaje się wikinga Leifa Erikssona.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.02.2009 11:14

hepik napisał(a):
slapol napisał(a):
Jak śmigaliśmy już po pasie to "po skosie dawał" Concorde, o mało nie było tragedii ... :wink: :lol:



?????

Ostatni uroczysty komercyjny lot miał miejsce na trasie Nowy Jork - Londyn 24 października 2003 w ramach British Airways, natomiast ostatni lot w historii odbył się 26 listopada 2003 roku. Air France wycofała concordy ze służby wiosną tego samego roku. Pozostałe egzemplarze przekazano do muzeów lotnictwa.


To oczywiście żarcik :lol:
Concorde stoi sobie rzeczywiście przy pasie, ale jako pomnik przykręcony śrubkami do fundamentu (czego nie widać na tym nieostrym zdjęciu) :lol:
pozdravki
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.02.2009 11:27

kominesku napisał(a):
slapol napisał(a):Ostała się po roku jeno malutka buteleczka mezcala z robalem w środku :lol:
No nie tak całkiem jedna :roll: Ja mam jeszcze malutką tekilkę :!: :wink:

Dzięki za "wsparcie", ale ... co się daje...nie odbiera...no chyba, że wypija... :lool:
marsylia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 882
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsylia » 02.02.2009 12:48

Slapol, łyknęłam Ci ja tę relacje jednym tchem, we wpiątek w pracy, jak ciężko pracowałam oczywiście :wink: .
Szczęka mi opadał, zaniemówiłam, no i uśmiałam się do łez :lol: .
Meksyk Waszymi oczętami rewelacja :!:
Mi najbradziej do gustu przypadły kaktusy, chętnie bym kilka przygarnęła :lol: . No i te "samobójcze" skoki do wody mnie powaliły... 8O . No a sposób w jaki nam opowiedziałeś o Waszych spełniających się marzeniach...mistrzostwo świata :idea: Co się uśmiałam na koniec tygodnia, to moje :!: :lool: :lool: :lool: .
Dzięki :!:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.02.2009 15:13

Dzisiaj o 20.00 na "National Geographic" jest bardzo ciekawy odcinek pt. "Czysta nauka: Kto zabił Azteków?" Wytłumaczenie zjawiska śmierci 17 mln indian tego plemienia - zbieg okoliczności, pogoda, gryzonie, wirus.... ehhh...świat jest dziwny :cry: ...polecam :!: :!:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.03.2009 21:56

Tutaj kilka fajnych fotek Mexico City z góry:

http://homepage.mac.com/helipilot/PhotoAlbum20.html

Pozdravki
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.03.2009 12:56

Miło mi bardzo, że są osoby, które wróciły do tej relacji z przełomu roku. Zgodnie z sugestiami powróciłem do większych rozmiarów wszystkich fotek.
Pozdravki :lol:
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 18.03.2009 17:02

Bardzo fajna wyprawa. Meksyk jest jeszcze w miarę bezpieczny, jeśli tak w ogóle można powiedzieć. Gorzej Ekwador, Gwatemala. Przyznam, że korci mnie temat Ameryki środkowej. To dobrze że świat jest taki duży, a nam się chce tam pojechać.
Super o tym poczytać najpierw, dlatego też bardzo dziękuje za całość.

Pozdrawiam Grzegorz.
:wink: :lol:
Martiniso
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 90
Dołączył(a): 04.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Martiniso » 22.03.2009 12:35

super relacja Slapol ,jestem pod wrażeniem takiej wycieczki,pozdrawiam
Martiniso
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.06.2009 00:14

W zasadzie mój temat był zamknięty...i "na siłę" nie chciałbym go otwierać na nowo...ale...kogo interesuje temat meksykański, a jego marzenia mogą się ewentualnie spełnić, serdecznie polecam wznowioną publikację z serii "Boso przez Świat" Wojciecha Cejrowskiego pt. "Meksyk". Jest to płyta DVD dostępna w salonach MPiK i pewnie wielu innych, zawierająca 7 filmów pt. : 1. "Największe miasto świata", 2. "Ale jazda! Ale Meksyk", 3. "Mexico - miasto z przeszłością", 4. "Mariachi - uliczna balanga", 5. "Hacjenda", 6. "Pueblo", 7. "Guadelupe - największy odpust świata". Za ca. 30 zł można zobaczyć kawał tego fascynującego kraju.
Mnie to rajcuje...polecam i Wam.
Pozdravki :lol:
Jareksz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 17.01.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jareksz » 07.06.2009 16:47

A ja sknera jestem bo z poznańskiego
na skarpetki też nie dam
a że se boso pałazić lubię....
I też mnie rajcują takie klimaty
to podrzucam Wam link:
http://www.tvp.pl/styl-zycia/serwisy/podroze/boso-przez-swiat/wideo/mexico-miasto-z-przeszlosci

Tylko do tego koniecznie jakaś flaszeczka...
bo chyba na jednym filmiku się nie skończy :lol: :lol: :lol:
Wiki2001
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 286
Dołączył(a): 21.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wiki2001 » 07.06.2009 22:38

slapol relacja wspaniała, dowiodłeś że marzenia się spełniają, zdjęcia powalają, opisy również. Przeczytałem wszystko za jednym zamachem. Pozdrawiam. rawka61 dziadek wiki2001 :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.06.2009 10:05

Dzięki Wiki, Jareksz...a jakiś link do tej flaszeczki... :?: :wink: :lol:
Jareksz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 17.01.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jareksz » 08.06.2009 10:42

Flaszeczki są różne różniste
Linka nie potrzeba bo adres znasz...
Drugi artysta Kominesku robi to samo,
Jak będę we Wrocławiu zrobię ten sam numer...
zadzwonię i popędzę dalej... :lol: :lol: :lol:
Jacek 206
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2822
Dołączył(a): 30.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek 206 » 01.08.2009 14:07

Witaj Sławku i Natko :lol:
sorki, że tak późno tu trafiłem, :oops: relacja super.
Zdaje się, że ten Chorwat pojawiający się na Waszych zdjęciach jest mi znajomy. :wink:
Pozdrawiam.
tadeusz2
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 25.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tadeusz2 » 02.08.2009 23:26

Trafiłem tu dopiero dzisiaj, bowiem staż na tym forum mam króciutki. Kawał niedzieli upłynął mi na zwiedzaniu Meksyku, za co składam podziękowania i wyrazy uznania za bardzo ciekawą relację.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ameryka Północna



cron
Marzenia się spełniają ! - Meksyk 2008 - strona 18
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone