Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mandre 2014. Nasz pierwszy raz (w CRO ;) )

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 23.09.2014 17:03

kamil1929 napisał(a):To se jedz nad Bałtyk i bedziesz miała zachmurzone niebo i wode w pięknym kolorze :papa:

Ty to zawsze coś wymyślisz ... :roll:

:)

godzinowo mam tyle co nad Bałtyk a jeszcze se wejdę do tej wody a nie tylko popatrzę :)
coobah
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 420
Dołączył(a): 03.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) coobah » 23.09.2014 20:07

Kolejny dzień przyniósł ładną pogodę i mogliśmy w pełni zapoznać się z urokami kamienistych plaż :)
Dzieciaki miały wielką radochę, bo przecież było wokół tyle kamieni które nadawały się do wrzucenia do wody :D

Obrazek

W przerwie w plażowaniu cyknąłem fotę z naszego tarasu. A co, wyślę rodzinie i napsuję trochę krwi ;)

Obrazek

Po obiedzie znów plażing. Pogoda dopisuje więc płyny trzeba uzupełniać na bieżąco:

Obrazek

Kto twierdził, że bez karimaty nie da rady wysiedzieć na tych kamieniach?? Da się!
Dowody? Proszę:

Obrazek

Nie ma najmniejszego problemu z leżeniem na tych kamieniach! A jak!

Obrazek

Dochodziła godzina 18:00, więc "tłumy" z naszej plaży znacznie się przerzedziły... W sumie cały dzień było takie samo obłożenie kamieni :D

Obrazek

Rafalski postanowił jeszcze się wykąpać przed zachodem słońca :D

Obrazek

Zmęczony przysiadł na kamieniu... Jednak humor dopisywał cały czas... :D

Obrazek

Wieczorową porą skoczyliśmy jeszcze zwiedzić port.
W sumie od dnia poprzedniego nic się w nim nie zmieniło, ale była okazja do fotki na kamieniu ;)

Obrazek

W sumie fotka w wózku też się nadaje do szpanu ;) Natalka była zbyt zmelanżowana po kąpieli, aby wspinać się na głazy ;)

Obrazek
kamil1929
Cromaniak
Posty: 826
Dołączył(a): 27.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamil1929 » 23.09.2014 20:38

Bea.ta napisał(a):
kamil1929 napisał(a):To se jedz nad Bałtyk i bedziesz miała zachmurzone niebo i wode w pięknym kolorze :papa:

Ty to zawsze coś wymyślisz ... :roll:

:)

godzinowo mam tyle co nad Bałtyk a jeszcze se wejdę do tej wody a nie tylko popatrzę :)

:wink:
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 23.09.2014 21:13

Młody ma ciekawy fryz........
Taki wczesny Rammstein. :mrgreen:
coobah
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 420
Dołączył(a): 03.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) coobah » 23.09.2014 22:51

anakin napisał(a):Młody ma ciekawy fryz........
Taki wczesny Rammstein. :mrgreen:


:)
W najbardziej ekstremalnej wersji żelujemy irokeza i straszymy staruszki :)

Jako, że napatrzyłem się na forum na zdjęcia ukazujące "unoszące" się nad wodą łódki (że niby woda taka czysta w tych przystaniach ;) ) postanowiłem też "cyknąć" taką fotę ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Tym razem Rafalski zrezygnował ze zdjęcia na kamieniu na rzecz zdjęcia pod "leniwym drzewem" :)

Obrazek

Wpadliśmy do Bistro Porat na obiad. Było na bogato :)
Wcześniej naczytałem się na forum, że kotlety tutaj to podeszwa, frytki to jakaś paćka a owoce morza palce lizać.
No i na ruszt wpadła taca ryb dla dwóch osób, jakieś filety dla dzieciaczków, sałatki mieszane i, o zgrozo!, frytki... Plus napoje, oczywiście ;)

W oczekiwaniu:

Obrazek

Obrazek

Fotek samego jedzenia nie zrobiłem, bo szybko zostało pożarte :)
Ale fakt, frytki wystarczyłoby troszkę rozgnieść i śmiało nadawałyby się do smarowania kolejowych zwrotnic... Maskara!
Rybki pycha :)

Najedzeni wracamy na plażę....

Obrazek

Rzut oka z plaży na nasz apratmannnnn.. Stoi? Stoi! Można odpoczywać ;)

Obrazek

Łobuzerka uzupełnia kalorie na plaży ;)

Obrazek

Wypadałoby się wykąpać:

Obrazek

Takie foto NzŻ sobie wymyśliła. A bo nigdy takiego nie miała, zawsze chciała itp ;)

Obrazek

Poniżej stoisko dla prawdziwych twardzieli - "Opcinają Kolana"

Obrazek
Arooo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 305
Dołączył(a): 08.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arooo » 24.09.2014 12:27

coobah napisał(a):Hej!



Obrazek



Witaj coobah
Widzę że na podróż Xsarunię wypucowałeś na błysk :D


Też tak zawsze robię i za chwilę mi współpasażerowie nakruszą a muchy i komary robią sobie na masce
cmentarz :wink:
agguśka
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) agguśka » 24.09.2014 13:14

A to ja z moimi małymi szkodnikami :) :

Obrazek

Jak fajnie zobaczyć tę plażyczkę. W tym roku było to miejsce naszego plażowania . Mieliśmy prawie cały ten plac do swojej dyspozycji czasami przychodziło 2, 4 rzadko 6 osób nieznajomych, ale bywało tak że nasza ósemka była jak na prywatnej plaży. Do apartamentu mieliśmy dosłownie parę kroków choć był w drugiej linni od drogi spacerowo dojazdowej. Mandre i Pag bardzo nam się podobały mimo burzowej pogody pod koniec lipca. Niestety przez to miejsce nie udało się nam zobaczyć innych plaż położonych na Pagu.
agguśka
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) agguśka » 24.09.2014 13:24

Poniżej stoisko dla prawdziwych twardzieli - "Opcinają Kolana"

Obrazek[/quote]
A tutaj kupowaliśmy arbuza i warzywa, a na przeciw rano świeże pieczywo na śniadanko.
bodzio_gdańsk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 334
Dołączył(a): 09.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bodzio_gdańsk » 24.09.2014 13:42

bardzo fajna relacja , przysiądę się z przyjemnością ....pozdrawiamy wszystkie cytryny :D
coobah
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 420
Dołączył(a): 03.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) coobah » 24.09.2014 15:12

Arooo napisał(a):Witaj coobah
Widzę że na podróż Xsarunię wypucowałeś na błysk :D


Też tak zawsze robię i za chwilę mi współpasażerowie nakruszą a muchy i komary robią sobie na masce
cmentarz :wink:


Hej!
Popełniłem w życiu kilka korekt lakieru, np.:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

to i o swojego staram się dbać ;)
A robactwo łatwiej zmyć z auta nawoskowanego dobrym woskiem ;)

agguśka napisał(a):A tutaj kupowaliśmy arbuza i warzywa, a na przeciw rano świeże pieczywo na śniadanko.

Podczas naszego pobytu chyba raz była możliwość kupić jakieś owoce z tego "bufetu" :)
A pieczywko...? Tak - było, owszem! Ale zanim wstaliśmy i pomyśleliśmy o śniadaniu to w tym kiosku zostawało kilka bułek na krzyż :)

bodzio_gdańsk napisał(a):bardzo fajna relacja , przysiądę się z przyjemnością ....pozdrawiamy wszystkie cytryny :D


Witam i zapraszam! W kupie cieplej/raźniej/weselej - niepotrzebne skreślić
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 24.09.2014 16:16

Chętnie poczytam i pooglądam zdjęcia, dołączę się do relacji :)

PS. ostatnio mój *NpM (od Twojej Najwspanialszej z Żon, wziął się mój Najwspanialszy przyszły Mąż :lol: ) wspominał mi o klubowiczu, który właśnie wrócił Xsarą z Chorwacji.. Jakoś skojarzyłam fakty i proszę, to ta sama osoba :) pozdrawiamy :papa:
coobah
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 420
Dołączył(a): 03.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) coobah » 24.09.2014 17:02

figusek napisał(a):Chętnie poczytam i pooglądam zdjęcia, dołączę się do relacji :)

PS. ostatnio mój *NpM (od Twojej Najwspanialszej z Żon, wziął się mój Najwspanialszy przyszły Mąż :lol: ) wspominał mi o klubowiczu, który właśnie wrócił Xsarą z Chorwacji.. Jakoś skojarzyłam fakty i proszę, to ta sama osoba :) pozdrawiamy :papa:


O proszę, jednak mały ten świat!
Już mnie Artur uświadomił na stronie Klubu Cytrynki, że śledzi moją relację :)

Teraz zarzucę kilka fotek widokowych. Trzeba nacieszyć oko, bo za oknem aura taka sobie...

Obrazek

Obrazek

Ten największy stateczek robił konkretne fale. Normalnie gacie z tyłka zrywało i jeżowcami po oczach sypało jak przepływał :D

Obrazek

Aby tradycji stało się zadość: przechodzimy przez port/przystań i szkodniki wskakują na kamiucha!

Obrazek

Takie tam od niechcenia przy beczkach:

Obrazek

NzŻ prezentuje równą opaleniznę :)

Obrazek

Mój mały "Brunet Wieczorową Porą" :D

Obrazek

Zwykło się mawiać "chłop żywemu nie przepuści!". Nieżywemu też nie przepuści! Ale spoko, wilka nie dostanie, bo słonko nagrzało przez cały dzień:

Obrazek
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 25.09.2014 09:54

Nadrobiłam zaległości i czekam na dalszy ciąg relacji :D

P.S. też mam cytrynkę, ale nieco mniejszą C3, więc w Chorwacji nie była z nami, ale sprawuje się dobrze :D

Pozdrav :) :papa:
coobah
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 420
Dołączył(a): 03.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) coobah » 25.09.2014 21:59

Dobra, jedziemy dalej!

W niedzielę 7 września postanowiliśmy pozwolić skórze odpocząć od słońca ;)
Pogoda była piękna, więc śmigamy do Pagu.

Jako, że kopary opadły nam bardzo nisko to postanowiliśmy cyknąć kilka fotek:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wdrapujemy się na słynny mostek :)

Obrazek

Małe pozowanko... :)

Obrazek

Rzucam okiem z mostu dookoła. Jest konkretnie:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Śmigamy alejkami handlowymi. Znalazłem chyba ze "dwie na krzyż" :D
Może jaką pamiątkę kupimy...

Obrazek

Obrazek

Mistrzyni drugiego planu! Obczaja kto zapłaci za oglądane buty ;)

Obrazek

Dalej kręcimy się po Pagu. Widoczki nas urzekają:

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Rzut okiem na mostek z innej perspektywy:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W Pagu jest plac zabaw, więc dzieciakom też tu się podoba ;) :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obserwując naszych łobuziaków zauważam niedaleko napis na tablicy w stylu: "Vino 1 L - 17 kun. Red White"
No to już temat pamiątek z Pagu jest załatwiony :D
Idziemy!
Przy "rozlewnio-pijalni" siedzi dwóch facetów. Wchodzimy do środka, jeden z siedzących za nami również.
W środku półki pozastawiane różnymi butlami, różne kształty, kolory, etykiety. W kącie tego lokalu sporych rozmiarów metalowe kadzie z wińskiem :D
Po wymianie uprzejmości ze wstawionym :) chorwatem dochodzimy do porozumienia - "poprubować"!
Wytrawne, czy nie? Które słodsze? Mister odpowiada, że wytrawne oba.. Pijemy najpierw białe - jest całkiem OK.
Ale chcemy też czerwone! Poprubowałem, Małżowinka również! Zgodnie stwierdzamy, że białe lepsze.
Wzięliśmy 2 litry. Butla plastikowa, winko klarowne, ładnie wygląda.

Wieczorkiem odbyła się degustacja na tarasie.
Aneta wypiła pół kieliszka i stwierdziła, że za więcej dziękuję.
Będąc zmuszony do utrzymania średniej krajowej w spożyciu wybąblowałem :oczko_usmiech: litra.
Ogólnie towar słaby, prawie mnie nie wziął....

Fotek z mojego tańca w kapeluszu plażowym nie ma i bardzo dobrze :D
coobah
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 420
Dołączył(a): 03.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) coobah » 26.09.2014 00:01

Pokaże Wam fotki z których jestem bardzo dumny :)
Nieźle wyszły widoczki....

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czy tylko na mnie robią one takie wrażenie? ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Mandre 2014. Nasz pierwszy raz (w CRO ;) ) - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone