Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże niebałkańskie podróże :-)

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 05.06.2012 08:24

Kurcze, w tej Volterze to chyba zawsze pada :roll: ,



ale pisaliście, że w końcu wyszło słońce :wink:
czy to już w następnym odcinku :P ?
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 05.06.2012 08:34

mysza73 napisał(a):Kurcze, w tej Volterze to chyba zawsze pada :roll


Z tego co się zdążyłem zorientować, Volterra jest jednym z najwyżej położonych miast w Toskanii a przynajmniej w tej jej części. Może to dlatego :roll: :? .

W każdym razie, w następnym odcinku zapowiadamy słońce. I tak już właściwie do samego końca :cool:
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 05.06.2012 08:41

mysza73 napisał(a):Kurcze, w tej Volterze to chyba zawsze pada :roll: ,


Właśnie, właśnie - my też poznaliśmy Volterę od deszczowej strony.

Pozdrawiam
:)
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 05.06.2012 08:50

kulka53 napisał(a):Z tego co się zdążyłem zorientować, Volterra jest jednym z najwyżej położonych miast w Toskanii a przynajmniej w tej jej części. Może to dlatego :roll: :?

Pewnie ciut za nisko, żeby nad chmury się wydostać ;)

Patrząc na rozkład opadów w Volterrze, to, statystycznie, pada tam co trzeci, czwarty dzień,
więc łatwo trafić na deszcz :)

Pozdrawiam
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 05.06.2012 09:28

Tymona napisał(a):Właśnie, właśnie - my też poznaliśmy Volterę od deszczowej strony.


weldon napisał(a):Patrząc na rozkład opadów w Volterrze, to, statystycznie, pada tam co trzeci, czwarty dzień,
więc łatwo trafić na deszcz :)


No tak, to nie dziwię się już temu deszczu i chmurom, skoro kwiecień jest miesiącem kiedy najwięcej w Toskanii pada. Maj trochę lepszy ale my byliśmy na przełomie no i trafiliśmy na te 25 % szans :? .
weldon napisał(a):Pewnie ciut za nisko, żeby nad chmury się wydostać ;)

Będzie jeszcze takie miejsce, które ponad chmury wydostaje się pewnie dużo częściej niż Volterra :wink:

Agnieszko, gdy odwiedzaliśmy gotycki kościółek Santa Maria della Spina w Pizie nad rzeką muszę przyznać, że to miejsce właśnie z Tobą najbardziej się nam kojarzyło. Zawsze gdy ktoś w relacji pokaże ładnie jakieś miejsce to miejsce mi się z autorem już nierozerwalnie będzie kojarzyć.

Magdziu, a Ty mi się już zaczęłaś kojarzyć z liczbą pieć(5), bo taki ma już w niedalekiej przyszłości rozmiar Twojej silnej grupy. Gratulacje i życzenia szczęśliwego rozwiązania. :D :D :D
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12168
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 05.06.2012 09:40

kulka53 napisał(a):Widoczność i pogoda zdają się być coraz bardziej nieciekawe....

Obrazek


kulka53 napisał(a):Obrazek



Takie pełne uroku zdjęcia, a Wy narzekacie na pogodę :!: 8O :D

pzdr :wink:
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 05.06.2012 10:36

longtom napisał(a):
Takie pełne uroku zdjęcia, a Wy narzekacie na pogodę :!: 8O :D


Prawda jakie klimatyczne :?:

Mgły i wilgoć może i są fotogeniczne ale jakie szkodliwe dla szkiełek. :D

Jedno szkiełko się w pierwszych kroplach deszczu ochlapało się bo nie ma osłony przeciwsłonecznej :!:, drugie szkiełko ma osłonę ale w tych warunkach najlepiej by było mieć Twojego canona albo szczelną obudowę do podwodnych zdjęć :)
Dodam, że trzęsącymi się z zimna mokrymi rękami nie było łatwo pstrykać :(
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 05.06.2012 10:42

Lidia K napisał(a):
Agnieszko, gdy odwiedzaliśmy gotycki kościółek Santa Maria della Spina w Pizie nad rzeką muszę przyznać, że to miejsce właśnie z Tobą najbardziej się nam kojarzyło. Zawsze gdy ktoś w relacji pokaże ładnie jakieś miejsce to miejsce mi się z autorem już nierozerwalnie będzie kojarzyć.


Ale się cieszę, że właśnie z tym kościółkiem się kojarzę :P,
bo jest taki mały, a taki cudny :P
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 05.06.2012 10:46

Lidia K napisał(a):
Magdziu, a Ty mi się już zaczęłaś kojarzyć z liczbą pieć(5), bo taki ma już w niedalekiej przyszłości rozmiar Twojej silnej grupy. Gratulacje i życzenia szczęśliwego rozwiązania. :D :D :D


Ja też się przyłączę do gratulacji i życzeń :P,
bo przyznaję się, że nie doczytałam chyba i nie wiedziałam :oops:
Duuuuuużo zdrówka życzę :papa:
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 05.06.2012 17:39

No niewykluczone icon_wink.gif
Może to, że podczas tej podróży nieba trochę nam brakowało, a już na pewno to, że zwykle na wspólnych wakacjach we dwoje czujemy się jak w niebie icon_cool.gif


U nas jakby wszystko się sprzysięgło, żeby nas w tym roku wakacji pozbawić :( .

Miło że wpadłaś icon_biggrin.gif


Zawsze chętnie zaglądam, chociaż ostatnio rzadziej, bo głowa czym innym zajęta.

A Volterra taka mroczna.... cóż, czyż to nie miasto wampirów ;) ?
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 05.06.2012 20:48

... się dopiszę ... :D
dawno mnie nie było - muszę troszkę ponadrabiać.
Fajnie, że ruszyliście nieco na zachód - z radością poczytam,
ale muszę znaleźć odrobinę więcej czasu.

Pozdrawiam cieplutko i gratuluję nowego azymutu.
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 05.06.2012 21:41

Dzisiejszego wieczoru przejechałam z Wam z Wrocławia aż do Volterry, fantastyczna to była podróż i z niecierpliwością czekam na ciąg dlaszy :lol:

Garda i Werona była w naszych planach rok temu, wtedy nic z tego nie wyszło ale jestem pewna, że kiedyś do tamtych planów wrócimy.
W Toskanii byłam dwa razy ale za każdym razem za szybko i na krótko, a żeby poznać Toskanię nie można traktowac jej jako miejsca po drodze, trzeba tam pobyć trochę dłuzej. Może kiedyś...

Pozdrawiam :)
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 06.06.2012 06:41

mysza73 napisał(a):Ale się cieszę, że właśnie z tym kościółkiem się kojarzę :P,
bo jest taki mały, a taki cudny :P

Mi też się tak kojarzy... bo najpierw zobaczyłem go w Twojej relacji a potem dopiero na zdjęciu w przewodniku :)
Jest śliczny i w pięknym miejscu stoi... pisałem że Piza nie zrobiła na nas oszałamiającego wrażenia, ale to za wyjątkiem Pola Cudów i właśnie widoku tego kościółka i nabrzeży Arno :)

helen napisał(a):U nas jakby wszystko się sprzysięgło, żeby nas w tym roku wakacji pozbawić :(

helen napisał(a):Zawsze chętnie zaglądam, chociaż ostatnio rzadziej, bo głowa czym innym zajęta.

To przykre... nie wiem jakie powody... ale od razu przypomniał mi się zeszły rok i kradzież wszystkich naszych pieniędzy przeznaczonych na grecką podróż dzień przed jej rozpoczęciem :? :( .
Też zastanawialiśmy się czy jechać, na szczęście decyzja była na tak, choć dziura w budżecie odczuwalna była baaaardzo długo :( .

Z wampirami to mi się raczej Rumunia kojarzy :wink: , ale podobno właśnie w Volterze też bywają :wink: . Na szczęście nie spotkaliśmy żadnego.... może częściej można na nie trafić w sezonie :lol:

Crayfish napisał(a):... się dopiszę ... :D
dawno mnie nie było - muszę troszkę ponadrabiać.
Fajnie, że ruszyliście nieco na zachód - z radością poczytam

Witamy, witamy po długiej nieobecności :) ... chyba kilkumiesięcznej :roll: .

My to byśmy chętnie ruszyli nie tylko na zachód i to jeszcze dalej, ale i na północ i wciąż na południe, a nawet i na wschód 8O :wink: .
No ale wszystkiego naraz się nie da, urlopu wielomiesięcznego brak a i środków też chyba coraz bardziej :?

JoannaG napisał(a):Dzisiejszego wieczoru przejechałam z Wam z Wrocławia aż do Volterry, fantastyczna to była podróż

Witamy z radością nową Czytelniczkę :D
Cieszę się, że się podobało, a cd w miarę możliwości staramy się by był jak najczęściej :D

JoannaG napisał(a):W Toskanii byłam dwa razy ale za każdym razem za szybko i na krótko, a żeby poznać Toskanię nie można traktowac jej jako miejsca po drodze, trzeba tam pobyć trochę dłuzej.

Wiem, pamiętam, że kierunki austriacko-słoweńsko-włoskie nie są Ci obce, czytałem swego czasu relacje :) .
Toskania, wiadomo, hit turystyczny na europejską (i chyba nie tylko) skalę. Właściwie nie przepadamy za takimi miejscami gdzie rządzi komercja, zawsze staraliśmy się wyszukiwać mniej znane, a też ładne i ciekawe miejsca... no ale czasem trzeba pójść na jakiś kompromis :roll: .
Przynajmniej staramy się zwiedzać je w właściwy sobie sposób :wink:

JoannaG napisał(a):Garda i Werona była w naszych planach rok temu, wtedy nic z tego nie wyszło ale jestem pewna, że kiedyś do tamtych planów wrócimy

Garda była właśnie takim celem "po drodze" , nawet nie byliśmy pewni czy w ogóle tam zaglądniemy, ale dobrze się stało że tak się stało :wink:
Zobaczyć, na pewno warto, zatrzymać się na dłużej... jak dla nas, już niekoniecznie.
Dużo i ciekawie pisał o Gardzie Mariusz-w :idea: .

Natomiast Werona jest miastem w którym powinno się spędzić cały dzień...

Pozdrawiamy :)
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 06.06.2012 07:20

Relację Mariusza-w znam, przeczytałam planując tamte wakacje, z których ostatecznie nic nie wyszło. W Weronie byłam dawno temu, jeszcze w czasach wakacji z rodzicami, ale tylko na chwilę i bardzo chciałabym zatrzymać się na dłużej.

No właśnie nam też komercja i tłumy przeszkadzają w poznawaniu Toskanii, niestety tam chyba nigdy nie jest pusto :lol: Na szczęście czasem nawet w bardzo popularnych miasteczkach, można skręcić w boczną uliczkę i znaleźć ciszę i spokój :)
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 06.06.2012 07:33

JoannaG napisał(a):No właśnie nam też komercja i tłumy przeszkadzają w poznawaniu Toskanii, niestety tam chyba nigdy nie jest pusto :lol: Na szczęście czasem nawet w bardzo popularnych miasteczkach, można skręcić w boczną uliczkę i znaleźć ciszę i spokój :)

To fakt... nawet o tej porze roku i w tak nieciekawą pogodę sporo jest turystów. Boczne uliczki... na pewno tak, ale my znaleźliśmy inny "sposób na pustkę" :wink: , mianowicie godziny wczesnoporanne :lol: . Tak o 8 rano nie ma jeszcze kompletnie nikogo, natomiast zauważalnie większy ruch zaczyna się około 10 :)

Zapraszam na c.d. :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - strona 23
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone