Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże niebałkańskie podróże :-)

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże - Sardynia z planem-ma

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 04.09.2016 17:07

Kościół w Chiaramonti

Obrazek

O ile w Martis istnieje całość kościoła, o tyle tutaj są już tylko pozostałości bocznych kaplic. Niestety, wejście na wieżę jest zamknięte na kłódkę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże - Sardynia z planem-ma

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 04.09.2016 17:07

Prawie jak w Toskanii :cool:

Obrazek

Widoczność jest w porządku, ale nie na tyle dobra by dojrzeć zarysy Korsyki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wracamy, mimo, że niby nic takiego, ale warto było przyjechać :idea:

Zauważamy poprzyciskane kamieniami dachy domów, widać wieje tutaj często i tak mocno jak w Grecji :roll: , podobnie było np. na Samotrace.

Obrazek

Widok na Chiaramonti od strony południowej

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

c.d.n.
trinity
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 421
Dołączył(a): 07.05.2009
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże - Sardynia z planem-ma

Nieprzeczytany postnapisał(a) trinity » 04.09.2016 19:30

kulka53 napisał(a):
trinity napisał(a):Witam :D
Wychodzę z ukrycia i się melduję w relacji. Podziwiam Waszą tegoroczną podróż po Sardynii. Do razu bardzo dziękuję za zeszłoroczną relację, bo była ona dla mnie i mojej rodziny inspiracją do tegorocznych wakacji na tej właśnie wyspie. 8)
Wyspa mnie urzekła i z ogromną radością jestem z Wami w tej relacji :D

A witamy serdecznie :idea: :)
Bardzo fajnie, że udało się nam zachęcić Cię do wybrania się na wyspę i jeszcze fajniej, że wakacje się udały :)
W przeciwnym razie mogłoby być z nami źle :wink: .

W jakim regionie byliście i co udało się zobaczyć?


Przyznam się, że Waszą podróż miałam prawie jak przewodnik, ale niestety nie wszystko udało się zrealizować :hut: co oznacza, że tam chętnie wrócimy. Wybraliśmy trzy rejony do penetracji i tak mieszkaliśmy kilka dni w Cardedu :D , potem w okolicy San Teodoro a końcowy etap to Costa Paradiso. Jesteśmy rodziną ze starszymi dziećmi, które jak i my uwielbiają morze oraz zwiedzanie ciekawych miejsc. Udało nam się i jedno i drugie :D :D
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże - Sardynia z planem-ma

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 04.09.2016 19:51

trinity napisał(a):mieszkaliśmy kilka dni w Cardedu :D , potem w okolicy San Teodoro a końcowy etap to Costa Paradiso

:cool:
No pięknie, 3 punkty wypadowe. Regiony ciekawe, ale na Sardynii właściwie nie ma nieciekawych :) . Skupiliście się widzę na wschodzie i północy, nam właśnie na sporą część tego wybrzeża zabrakło czasu za pierwszym razem, no i za drugim poniekąd też :roll: :? . Wyjeżdżając uznaliśmy że jeszcze jeden taki wyjazd i wtedy będziemy usatysfakcjonowani :wink: . Może kiedyś się uda.
Jak dojedziemy w relacji do tych okolic liczę na uzupełnienia, zresztą, mogą być nie tylko z nich :D .

Pozdrawiam
trinity
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 421
Dołączył(a): 07.05.2009
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże - Sardynia z planem-ma

Nieprzeczytany postnapisał(a) trinity » 04.09.2016 21:24

kulka53 napisał(a):
trinity napisał(a):mieszkaliśmy kilka dni w Cardedu :D , potem w okolicy San Teodoro a końcowy etap to Costa Paradiso

:cool:
No pięknie, 3 punkty wypadowe. Regiony ciekawe, ale na Sardynii właściwie nie ma nieciekawych :) . Skupiliście się widzę na wschodzie i północy, nam właśnie na sporą część tego wybrzeża zabrakło czasu za pierwszym razem, no i za drugim poniekąd też :roll: :? . Wyjeżdżając uznaliśmy że jeszcze jeden taki wyjazd i wtedy będziemy usatysfakcjonowani :wink: . Może kiedyś się uda.
Jak dojedziemy w relacji do tych okolic liczę na uzupełnienia, zresztą, mogą być nie tylko z nich :D .

Pozdrawiam


:D Dopiero poczuliśmy przedsmak Sardynii, ale część północna zdecydowanie przeludniona w okresie wakacyjnym :x choć my również tworzyliśmy jego część :mrgreen:
Dziękuję za zaproszenie do ingerencji Waszej relacji, jest mi bardzo miło :D i idę z Wami przez nieznaną i troszkę poznaną wyspę :D
Pozdrawiam
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże - Sardynia z planem-ma

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 06.09.2016 21:45

Fajne te "zagubione" kościółki... Słoń zresztą też :) , na dodatek bardziej dostępny od niedźwiedzia koło Palau. Czy któregoś z tych "zwierzaków" zobaczę z bliska na własne oczy, to się wkrótce okaże :wink: , chociaż szanse na :roll: pozaplażowe atrakcje są raczej marne.

Zapewne nie będzie już kolejnego sardyńskiego odcinka przed Waszą kolejną grecką podróżą 8) ... Oby była tak samo udana, jak poprzednie :D
:papa:
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże - Sardynia z planem-ma

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 07.09.2016 02:37

Rzeczywiście, Sardynia to piękna wyspa. Tydzień to za mało, żeby ją poznać. Jest na tyle duża, że nawet w dwa tygodnie można ją jedynie dotknąć, polizać.

Cóż... liznąłem i musi mi to wystarczyć...

Powodzenia w Grecji 8)

pozdrawiam,
Michał
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże - Sardynia z planem-ma

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 07.09.2016 11:19

dangol napisał(a):Fajne te "zagubione" kościółki... Słoń zresztą też :) , na dodatek bardziej dostępny od niedźwiedzia koło Palau. Czy któregoś z tych "zwierzaków" zobaczę z bliska na własne oczy, to się wkrótce okaże :wink: , chociaż szanse na :roll: pozaplażowe atrakcje są raczej marne.

Na słonia na pewno są, stoi tak blisko popularnego Castelsardo...
Ciekawe na jakie plaże traficie :cool: , wybór jest naprawdę spory. No i w ogóle jakie wrażenia będą z wyspy, na co się nastawicie i na co czasu wystarczy...
dangol napisał(a):Zapewne nie będzie już kolejnego sardyńskiego odcinka przed Waszą kolejną grecką podróżą 8) ... Oby była tak samo udana, jak poprzednie :D

Dzięki :) , też mamy taką nadzieję. Na pewno będzie inna, choćby z powodu środka transportu :cool: .
Ciąg dalszy rzeczywiście, chyba już po powrocie nastąpi :roll: , a będzie tego trochę bo jeszcze 11 i pół dnia :) .
Mikeee napisał(a):Rzeczywiście, Sardynia to piękna wyspa. Tydzień to za mało, żeby ją poznać. Jest na tyle duża, że nawet w dwa tygodnie można ją jedynie dotknąć, polizać.

Cóż... liznąłem i musi mi to wystarczyć...

Zgadzam się, zresztą dokładnie tak pisałem.
W 2 tygodnie można objechać ją całą zwiedzając wybrane, najważniejsze miejsca, miasta.
W tydzień nawet nie ma się co za to zabierać :roll: , wtedy lepiej się ograniczyć do którejś części.

Musi wystarczyć.... do następnego razu :D :cool:

Mikeee napisał(a):Powodzenia w Grecji 8)

Dzięki :idea: (a miała być m.in. Korsyka :cool: )

Pozdrawiam
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże - Sardynia z planem-ma

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 13.09.2016 12:10

... również na sardyńskiej ziemi miałem spore zaległości ... 8O ... na szczęście już nadrobione, a Wy zapewne już na ziemi greckiej ... :wink: ... pogody i realizacji planów życzę ... 8) ...
Pozdrawiam.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże - Sardynia z planem-ma

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 26.09.2016 12:26

kmichal napisał(a):... również na sardyńskiej ziemi miałem spore zaległości ... 8O ... na szczęście już nadrobione, a Wy zapewne już na ziemi greckiej ... :wink: ... pogody i realizacji planów życzę ... 8) ...

Troszeczkę podgoniliśmy relację pomiędzy wyjazdami :)
Teraz po powrocie już osiądziemy bardziej na stałe :wink: , to i powoli dalej ruszymy, bo jeszcze baaaaaardzo dużo zostało...
Dzięki za życzenia, pogoda była genialna, zaś z planami... jak to u nas... bywało różnie :wink: :lol:
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże - Sardynia z planem-ma

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 26.09.2016 12:30

kulka53 napisał(a):pogoda była genialna


... to mieliście szczęście bo przed Waszym wyjazdem przechodził spory froncik przez Grecję ... 8O ...
Pozdrawiam.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże - Sardynia z planem-ma

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 26.09.2016 12:38

kmichal napisał(a):
kulka53 napisał(a):pogoda była genialna

... to mieliście szczęście bo przed Waszym wyjazdem przechodził spory froncik przez Grecję ... 8O ...

Tak, wiem bo śledziliśmy prognozy, były powodzie i nawet ofiary 8O :? .
Na wyspach we wrześniu jest szansa na lepszą pogodę niż na lądzie... Im mniejsza wyspa i im dalej na południe, tym zwykle lepiej :)
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże - Sardynia z planem-ma

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 26.09.2016 12:42

kulka53 napisał(a):Na wyspach we wrześniu jest szansa na lepszą pogodę niż na lądzie... Im mniejsza wyspa i im dalej na południe, tym zwykle lepiej :)

Czyli mamy z Potter spore szanse się wygrzać ... :wink: ,

kiedy relacja w odpowiednim wątku? :oczko_usmiech:
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże - Sardynia z planem-ma

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 26.09.2016 12:42

kulka53 napisał(a):Im mniejsza wyspa i im dalej na południe, tym zwykle lepiej


... 8O ... no to jestem ciekaw gdzie ostatecznie wylądowaliście, no i jak sprawdził się nowy nabytek ... :wink: ...
Pozdrawiam.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże - Sardynia z planem-ma

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 26.09.2016 12:49

mysza73 napisał(a):Czyli mamy z Potter spore szanse się wygrzać ... :wink: ,

kiedy relacja w odpowiednim wątku? :oczko_usmiech:

Myślę, że szanse na wygrzanie są całkiem spore...czarny piach mocno się nagrzewa :wink: .
My mieliśmy wręcz obezwładniające upały, a nocami nawet 25 stopni było 8O

Relacja, pewnie za dni parę ....

kmichal napisał(a):... 8O ... no to jestem ciekaw gdzie ostatecznie wylądowaliście, no i jak sprawdził się nowy nabytek ... :wink: ...

O jednym i drugim będzie pewnie spoooooro :cool: :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - strona 151
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone