Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże niebałkańskie podróże :-)

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże - Sardynia z planem-ma

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 02.06.2016 09:12

kmichal napisał(a):... :D ... jestem, jestem ... 8) ...

No to extra :idea: , zapraszamy :)

mysza73 napisał(a):Zgadzam się :mrgreen: ,
proponuję jak naszybciej kierować się w jedynie słusznym kierunku ... :oczko_usmiech:

:cool:
Reszta Włoch też jest całkiem niczego.... toteż chwilę to potrwa.
Za parę odcinków dopłyniemy :idea: :)
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże - Sardynia z planem-ma

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 02.06.2016 09:13

kulka53 napisał(a):Aura mało wiosenna.


... za to trasa bardzo ciekawa, a co za tym idzie i "widoczki" górsko-śnieżno-mgliste wyszły zacne ... 8) ...
Pozdrawiam.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże - Sardynia z planem-ma

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.06.2016 09:17

Z każdym zdjęciem co raz lepiej. I w tym kierunku podążajmy....
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8612
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże - Sardynia z planem-ma

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 02.06.2016 09:19

Szkoda, że tym razem nie wybraliście innej włoskiej wyspy :wink: .
Ale na najpiękniejsze (tak piszą) plaże Europy też z przyjemnością popatrzę.
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12168
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże - Sardynia z planem-ma

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 02.06.2016 09:30

melduję się :!:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże - Sardynia z planem-ma

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 02.06.2016 09:33

kmichal napisał(a):... za to trasa bardzo ciekawa

Kiedyś wybieraliśmy się w Dolomity połazić. Nie wyszło, więc powstał plan na pojeżdżenie :wink: , a że bardziej południowe Włochy wciągnęły, toteż ten północny kawałek jakoś się nie składa,
Zawsze to jakaś przełęcz :cool:

piekara114 napisał(a):Z każdym zdjęciem co raz lepiej. I w tym kierunku podążajmy....

Zobaczymy jak będzie dalej.... jeszcze nie widzieliśmy wszystkich fotek :) :wink:

marze_na napisał(a):Szkoda, że tym razem nie wybraliście innej włoskiej wyspy :wink: .
Ale na najpiękniejsze (tak piszą) plaże Europy też z przyjemnością popatrzę.

Nie wybraliśmy i raczej póki co nie wybierzemy. Daleko, a wyspa spora, trzeba by sporo czasu przeznaczyć. Mnie nie ciągnie aż tak, a Małgosia stwierdziła, że woli kontynentalne południe, Apulię i choćby Pompeje (to też po Twojej relacji :) )
Plaż na Sardynii już trochę widzieliśmy w poprzednim roku, teraz będą po części inne a po części te same, ale ogólnie w ilościach niepowalających. Co do piękna... uwielbiamy Grecję i jej plaże, ale szczerze trzeba powiedzieć, że na Sardynii są piękniejsze :roll:

longtom napisał(a):melduję się :!:

Meldunek przyjęty :idea: :D
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże - Sardynia z planem-ma

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 02.06.2016 10:00

Paweł , przyznaj się , że za sardynkami się stęskniliście również :oczko_usmiech:

kulka53 napisał(a):[
longtom napisał(a):melduję się :!:

Meldunek przyjęty :idea: :D


Mój też proszę przyjąć

Pozdrawiam
Piotr
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże - Sardynia z planem-ma

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 02.06.2016 13:08

Ja te z się melduję :papa:
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 20993
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże - Sardynia z planem-ma

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 02.06.2016 16:49

Jestem...jestem...
I oczywiście pozdrawiam
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże - Sardynia z planem-ma

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 02.06.2016 19:24

Oczywiście też jestem :) , na dodatek z nabytą właśnie mapą Sardynii. No bo, tak jak wspomniałam przy okazji Jubileuszu, szanse na wykorzystanie inspiracji są spore, a bieżąca relacja zapewne jeszcze je powiększy :D . No i te relacje, które się pojawią (a przynajmniej rozpoczną) do czasu naszych jesiennych wakacji. Zapowiada się nieźle - Michał, Janusz-Wojtek, Krzysztof z Ładniejszą... W przypadku tiwy dodatkowo cenne będą wskazówki, które zatoczki zasługują na Grześkowe "łowy" :wink: ...

Ciekawe, czy tym razem dotarliście na La Maddalenę i Caprerę? Nie ukrywam, że jestem zainteresowana szczegółami dotyczącymi ewentualnego miejsca noclegowego tamże, w wiadomy sposób.

Z podróżą przez Włochy, z tym co zobaczyliście tym razem, też rzecz jasna zapoznam się z przyjemnością.
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże - Sardynia z planem-ma

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 02.06.2016 20:59

Ja też jestem :D

Jakie pustki na tej alternatywnej drodze 8O może ona wcale otwarta oficjalnie nie była jeszcze :?: :mrgreen:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże - Sardynia z planem-ma

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 03.06.2016 11:11

piotrf napisał(a):Paweł , przyznaj się , że za sardynkami się stęskniliście również :oczko_usmiech:

Od czasu do czasu pojadamy jakieś rybki, czasem puszkowe, czasem wędzone.
Pewnie po dłuższej "abstynencji" tęsknota by się pojawiła :cool: , ale chyba większa była za samą nie całkiem jeszcze odkrytą Wielką Wyspą :lol:
piotrf napisał(a):Mój też proszę przyjąć

Zrobione :idea:
Beata W. napisał(a):Ja te z się melduję :papa:

Niezły pluton (koedukacyjny) się szykuje :cool:
Witamy :)
ajdadi napisał(a):Jestem...jestem...
I oczywiście pozdrawiam

Super, także pozdrawiamy :)
dangol napisał(a):...

Szczerze mówiąc zaskoczony jestem trochę pomysłem Waszym na Sardynię, wcześniej nigdy nie wspominałaś (albo nie zauważyłem) :) .

Pokażemy sporo miejsc, prawie wszystkie będą nowe, ale Maddalena wciąż pozostaje dla nas nieznana. Do ostatniej chwili wahałem się czy włączyć ją do planu, ostatecznie przepadła jako że zajęłaby nam pewnie ze 2 dni. Została na trzeci raz. Ale o tym że była brana pod uwagę świadczy fakt, że oglądałem sobie ją na google pod kątem właśnie noclegu - i gdybyśmy się wybrali zapewne próbowalibyśmy nocować na Caprerze w jednej z zatoczek na półwyspie leżącym na południowy zachód od osady Stagnali.

Do jesieni trochę pewnie pokazać zdążymy, ale końcówka pewnie i tak wypadnie zimą jak w zeszłym roku.
Z Sardynią trochę jest tak, że gdziekolwiek by nie pojechać, i tak będzie ładnie :idea: . A czasem zdarzają się prawdziwe perełki...
Nic dziwnego, że tyle osób się wybiera :D
ruzica napisał(a):Ja też jestem :D

Jakie pustki na tej alternatywnej drodze 8O może ona wcale otwarta oficjalnie nie była jeszcze :?: :mrgreen:

Była... inaczej zapewne napotkalibyśmy dziesiątki znaków po drodze i wielki szlaban z kłódką na koniec jak pod Corno Grande :?
Włosi tak lubią :) .

Pozdrawiam
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże - Sardynia z planem-ma

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 03.06.2016 11:15

14 maja, sobota c.d.

Na trasie przez przełęcz główną atrakcją miała być oczywiście sama przełęcz :cool: , ale do przejechania tamtędy dodatkowo zachęcił mnie fakt, że w dolinie, tuż przed Bolzano, leży zamek Runkelstein. W zasadzie sądziłem, że tylko przejedziemy rzucając na niego okiem z samochodu, ale na miejscu okazało się (w sumie to nic dziwnego), że zamek jest całkiem ładny i ładnie położony.

Najpierw popatrzyliśmy z daleka

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Potem zjechaliśmy niżej, nad rzekę, stamtąd zamek wyglądał jeszcze ciekawiej :)

Obrazek

Obrazek

Trudno powiedzieć, czy to też część zamku, ale wygląda podobnie i całkiem fajnie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże - Sardynia z planem-ma

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 03.06.2016 11:15

Skoro tak, sprawdzimy, czy da się do zamku podjechać i podejść. Okazało się, że tak, skręt w lewo zaowocował odnalezieniem małego parkingu i niedługiej ścieżki podejściowej. Okazało się również, że Runkelstein (wł. Roncolo) to nie taki tam sobie zwykły zameczek w Alpach, ale budowla słynąca ze świetnie zachowanych średniowiecznych (z XIV wieku) fresków o tematyce świeckiej. Podobno to wyjątkowa rzadkość, toteż pomyśleliśmy, czemu by ich nie zobaczyć…. Ale szybko wylano nam na głowy po kuble zimnej wody :wink: . Zamek bowiem czynny jest od 10 a było jakoś wpół do 9 :roll: i trochę szkoda nam było czasu. Strona zamku

Także popatrzyliśmy na Roncolo ze wszystkich stron, z jakich się dało, ale z zewnątrz.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jako, że pogoda wbrew prognozom zaczynała coraz bardziej dopisywać, czasem rzucaliśmy też okiem na okolicę zamku – kończącą się dolinę i leżące dalej spore Bolzano.

Obrazek

Te linie na zdjęciu to nie kable energetyczne, a liny kolejki górskiej 8O . Widzieliśmy też już kursujący wagonik (zielony).

Obrazek

O, tu go widać.

Obrazek

Poza u wrót :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże - Sardynia z planem-ma

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 03.06.2016 11:16

Za wiele nie było widać, ale gdy podeszliśmy dróżką trochę wyżej, pomiędzy poletka winorośli, odsłoniły się nieco szersze widoki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak widać, niemal na każdej górce w okolicy jest (albo była) jakaś rezydencja.

Obrazek

Obrazek

Jeszcze zielone… ale są :idea:

Obrazek

W pobliżu zamku nowa droga biegnie remontowanym właśnie tunelem, ruch puszczono starą, krętą drogą.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Małgosia zwykle będzie miała takie zdjęcia :wink:

Obrazek

Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - strona 140
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone