Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże niebałkańskie podróże :-)

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 18.05.2012 12:06

Lidia K napisał(a): Najbardziej podoba mi się chłopczyk aniołek :)

Upewnię się tylko - jesteście dobrze zalogowani? ;)



Ech, trzeba zacząć zbierać i, może, w przyszłym roku, powędrować waszymi śladami? :/


:D
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 18.05.2012 12:38

weldon napisał(a):
Lidia K napisał(a): Najbardziej podoba mi się chłopczyk aniołek :)

Upewnię się tylko - jesteście dobrze zalogowani? ;)

Zdecydowanie dobrze :wink: :lol:
weldon napisał(a):Ech, trzeba zacząć zbierać i, może, w przyszłym roku, powędrować waszymi śladami? :/


Jak do przyszłego roku to nazbierasz na pewno :D .
Zresztą, z tego co pamiętam, Włochy nie są Ci zupełnie obce...

Ciekawi mnie tylko gdzie zaglądniesz w tym roku :roll: :)

mariusz-w napisał(a):Wnętrze katedry robi wrażenie.

longtom napisał(a):A mi detale rzeźbiarskie się spodobały.


Czyli nie bez powodu wpisano ją na listę UNESCO :cool: :D

Pozdrawiam
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 18.05.2012 13:20

W tym roku zdecydowanie, jeżeli już, to krótkie wyprawy w Polskę.

Tez jest ładnie :)
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 18.05.2012 18:20

weldon napisał(a):W tym roku zdecydowanie, jeżeli już, to krótkie wyprawy w Polskę.

Tez jest ładnie :)


Pewnie że ładnie... i ciekawie :idea:

A w ogóle, to przecież nieważne gdzie, ważne z kim :)



Jeszcze chwila w pochmurnej Modenie.


29 kwietnia, niedziela

Czas mija, a ilość ludzi na ulicach wciąż znikoma :roll: . A my spacerujemy dalej... i tylko trochę nam chłodno :wink:

Tak wygląda modeńska zamknięta synagoga:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Uliczki... wszędzie są podobne :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 19.05.2012 08:17 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 18.05.2012 18:21

Palazzo Ducale na Piazza Roma. Jest to jedna z byłych rezydencji władców Modeny, której budowę rozpoczęto w wieku XVII a ukończono w ... XIX 8O . Obecnie mieści się tu Akademia Wojskowa.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 19.05.2012 08:18 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 18.05.2012 18:23

Bruk w wielu miejscach w Modenie wygląda tak:

Obrazek

Nie dość że niewygodnie się po czymś takim chodzi, to jeszcze między kamieniami zbiera się pełno śmieci, głównie niedopałków. Nie wygląda to najlepiej po sobotnim balowaniu :? w które zważywszy na panujące pustki i ciszę trudno w niedzielny poranek uwierzyć, ale ślady w postaci śmieci właśnie, butelek świadczą o tym że jakieś nocne życie też i tu się toczy. Służby miejskie usiłują posprzątać ten "bruk" , ale raz, że zadanie to jest dość trudne, dwa, z tego co widzimy, szczególnie się do tego wszystkiego nie przykładają :roll:

Obrazek

:lol:

Zaglądamy do jeszcze jednego kościoła przy Piazza Roma.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A potem powoli wracamy w kierunku samochodu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ten zamknięty kościół też jest znaczącym zabytkiem... może i tak, ale nam przypominał spichlerz zbożowy :) .

Obrazek

Obrazek

Tu ciekawy przykład jak na tej samej wysokości można zmieścić 3, 4 albo 5 kondygnacji :D .

Obrazek

Obrazek

No i tak to po około 3 godzinach spaceru zakończyliśmy zwiedzanie Modeny. Trudno powiedzieć, żeby to miejsce powalało, trudno namawiać kogoś by koniecznie się tu wybrał. Raczej, jeżeli już, może zaglądnąć, ot tak, jak my, po drodze...

A teraz wreszcie będziemy mogli wjechać do Toskanii :wink: :D .

c.d.n.
Ostatnio edytowano 19.05.2012 08:19 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 18.05.2012 18:43

Obrazek

Świetnie wychwycona rytmika.
Trochę szkoda tego uciętego łuku, bo byłoby doskonałe ujecie.
DarCro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1196
Dołączył(a): 12.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarCro » 18.05.2012 21:22

A ja wolę to zdjęcie, ze względu na subtelne światło i nastrój, a perspektywa tez pięknie poprowadzona:

Obrazek

A teraz czas na podsumowanie : :)
a) z całej trójki najbardziej podobało się które miasto :?:
b) na ile prawdziwe byłoby stwierdzenie: widziałes jedno z nich, widziałeś wszystkie?
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 18.05.2012 21:58

Z nieobciętym łukiem wyszło mi tak. Lubię zachować proporcje 3:2 tu się proporcja lekko zaburzyła :? Może nie na gorsze.

Obrazek
Ostatnio edytowano 04.06.2012 12:20 przez Lidia K, łącznie edytowano 1 raz
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 18.05.2012 22:08

Przyznaję, że nie byłem tzw cichym czytaczem. Łyknąłem wszystko od razu. :D Ciekawie było.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 18.05.2012 22:34

DarCro napisał(a):A ja wolę to zdjęcie

A ja tak naprawdę lubię wszystkie zdjęcia właśnie z Modeny :roll:
Nie wiem dlaczego, mimo szarego nieba, jakoś tak mi się podobają kolorystycznie i nastrojowo...

DarCro napisał(a):A teraz czas na podsumowanie : :)
a) z całej trójki najbardziej podobało się które miasto :?:
b) na ile prawdziwe byłoby stwierdzenie: widziałes jedno z nich, widziałeś wszystkie?

:wink:
Pamiętam jak założyłeś taki temat rok temu nt miast w Dalmacji :cool:

Chyba też coś tam napisałem, ale już nie wiem na pewno :?

Trudno mi powiedzieć na ile te 3 miasta są reprezentacyjne dla tego regionu Włoch... miast jest tam wiele więcej i więcej było w planie, ostała się jeno ta trójca :wink: .

Najpierw punkt b.... Werona i Vicenza w pewnym sensie podobne, Modena zupełnie inna. Z pewnością nie można powiedzieć, że widząc jedno, widziało się wszystkie :idea:
A teraz a.... mimo wszystko najbardziej podobała się nam Werona. Najwięcej atrakcyjnych budowli, ładne nabrzeże, pewnie ładne też byłyby widoki ze wzgórz po północnej stronie miasta. Można tam spędzić dużo więcej czasu niż my spędziliśmy.

jan s1 napisał(a):Przyznaję, że nie byłem tzw cichym czytaczem. Łyknąłem wszystko od razu. :D Ciekawie było.

Fajnie że i do nas też trafiłeś :cool: , a skoro do tej pory było ciekawie, to wydaje się nam że dalej też będzie podobnie :roll:
Mamy nadzieję, że się nie rozczarujesz... ale podobnie jak my, musisz przetrwać chwilę deszczowej pogody :?

Pojawią się też toskańskie widoki, może nie w tak doskonałej oprawie jaką już potrafisz stworzyć, ale się staraliśmy :roll: :)

Pozdrawiamy
DarCro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1196
Dołączył(a): 12.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarCro » 18.05.2012 22:55

kulka53 napisał(a):
DarCro napisał(a):A ja wolę to zdjęcie

A ja tak naprawdę lubię wszystkie zdjęcia właśnie z Modeny :roll:
Nie wiem dlaczego, mimo szarego nieba, jakoś tak mi się podobają kolorystycznie i nastrojowo...


Podpisuję się. Światło było fajne.

DarCro napisał(a):Pamiętam jak założyłeś taki temat rok temu nt miast w Dalmacji :cool:


:D Ciągnąc rodzinę ze sobą, staram się dbać, aby im nie było nudno, a jak im zaserwuję dzień po dniu coś podobnego, to może być jęczenie.
Ja tam sobie znajdę smaczki odróżniające jedną katedrę od drugiej, ale oni nie...

Czasami sam mam problem, gdy dany region oferuje "za dużo" w stosunku do czasu jaki chce mu poświęcić.

W Dalmacji ostro kombinowałem, aby jednego dnia miasto, innego coś przyrodniczego, itp. na ile się tylko dało.
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 20.05.2012 09:24

Cyt:
"Silne trzęsienie ziemi nawiedziło Włochy ... Znaczne zniszczenia są w rejonie Modeny"

... i znów byliście ciut przed ! :roll:
Jak nie grabież w muzeum, to trzęsienie ziemi. 8O

Pozdrawiam.
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 20.05.2012 10:59

kulka53 napisał(a):Pojawią się też toskańskie widoki...


Czekam na nie, bo to słynne widoki.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 20.05.2012 21:28

DarCro napisał(a): Ciągnąc rodzinę ze sobą, staram się dbać, aby im nie było nudno, a jak im zaserwuję dzień po dniu coś podobnego, to może być jęczenie.
Ja tam sobie znajdę smaczki odróżniające jedną katedrę od drugiej, ale oni nie...

Czasami sam mam problem, gdy dany region oferuje "za dużo" w stosunku do czasu jaki chce mu poświęcić.

W Dalmacji ostro kombinowałem, aby jednego dnia miasto, innego coś przyrodniczego, itp. na ile się tylko dało.

I właśnie o to chodzi :) . Zarówno Chorwacja jak i Włochy mają zdecydowanie zbyt dużo atrakcji by móc zmieścić je w czasie jednego wyjazdu.

My też zawsze staramy się jakieś urozmaicenia wprowadzać, bo tydzień na zwiedzaniu zabytków to jeszcze wytrzymamy, ale dłużej to niekoniecznie. Dlatego ulubionym scenariuszem jest poranne zwiedzanie i popołudniowe plażowanie :) . Jak jeździliśmy w góry, to był jeden dzień wędrówki a na drugi odpoczynek lub jakieś zwiedzanie. Tu gór ani morza nie było ( tzn było jedno i drugie w sumie, ale jedno już nie dla nas, a drugie za zimne) dlatego dominowały zabytki :roll:

mariusz-w napisał(a):Jak nie grabież w muzeum, to trzęsienie ziemi. 8O

Tak, słyszeliśmy o tym niedawno....
Smutna wiadomość... a my spacerując po tych wszystkich miastach i miasteczkach zastanawialiśmy się jak to się stało, że przetrwały w stanie nienaruszonym tyle setek lat będąc przecież w rejonie sejsmicznym :roll:
W Grecji co zostało z miast starożytnych wiadomo :roll: .
A tu proszę, takie zdarzenie. Dobrze że nie było więcej ofiar :idea:

Tak naprawdę chyba mieliśmy trochę szczęścia...

jan s1 napisał(a):Czekam na nie, bo to słynne widoki.

Niektóre wpisane na listę UNESCO :cool:

Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone