Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże bałkańskie podróże :-)

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 20.02.2017 15:40

Urginie super. W tym roku bardziej przyłożę się do ich szukania, ale nie wiem czy w lipcu to one już kwitną :idea:
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 20.02.2017 15:56

... kable, drugi akumulator - najważniejsze, że chętni do pchania się znaleźli ... :oczko_usmiech: ...
Pozdrawiam.
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12170
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 20.02.2017 16:13

kulka53 napisał(a):…. CISZA 8O...


Kiedyś mieliśmy Poloneza, też takie numery wycinał. :?

pzdr :wink:
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4898
Dołączył(a): 03.02.2012
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 20.02.2017 17:41

Bardzo miły dzień... 8)
Kotek urzekający :D choć trochę groźnie wygląda... :wink:

Rozruch na popych jest bardzo ryzykowny-można zerwać pasek(chyba że wasz ma łańcuch) rozrządu i wtedy to jest prawdziwy dramat...
Wnioskuję po relacji, że wróciliście bez większych kłopotów... :)
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 20.02.2017 17:49

CROberto napisał(a):Bardzo miły dzień... 8)
Kotek urzekający :D choć trochę groźnie wygląda... :wink:

Rozruch na popych jest bardzo ryzykowny-można zerwać pasek(chyba że wasz ma łańcuch) rozrządu i wtedy to jest prawdziwy dramat...
Wnioskuję po relacji, że wróciliście bez większych kłopotów... :)


Pasek nawet nie musi się zerwać...wystarczy, że przeskoczy o ząbek lub dwa i pozamiatane :mrgreen:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 20.02.2017 20:05

piekara114 napisał(a):Urginie super. W tym roku bardziej przyłożę się do ich szukania, ale nie wiem czy w lipcu to one już kwitną :idea:

Urginie są super i dla mnie są symbolem wrześniowej Grecji :idea:
Ale niestety, one zaczynają dopiero kwitnąć tak mniej więcej z początkiem września :roll: .

kmichal napisał(a):... kable, drugi akumulator - najważniejsze, że chętni do pchania się znaleźli ... :oczko_usmiech: ...

Póki co zakupiliśmy urządzenie zabezpieczające przed rozładowaniem - odcinające prąd. Zobaczymy jak się sprawdzi, ale ten drugi akumulator jak pisałem też rozważę.
A co do pchania... chyba ludzie na wakacjach są bardziej wyluzowani, albo wzbudzaliśmy współczucie :wink: , bo nikt nam nie odmówił :lol:
longtom napisał(a):Kiedyś mieliśmy Poloneza, też takie numery wycinał. :?

Jak mówię, to była moja wina :oops: , nie samochodu.
Teraz ma nowy akumulator i bez problemu odpalał po 2 tyg. stania na mrozie :roll:

CROberto napisał(a):Bardzo miły dzień... 8)
Kotek urzekający :D choć trochę groźnie wygląda... :wink:

Gdyby nie problemy z autem, byłby zdecydowanie milszy :lol:
Kotek, a właściwie była to kotka, to już taka kocia staruszka... Przez te dni podkarmiliśmy ją tak, że wyglądała jak tuż przed porodem dziesiątki małych kotków :wink: .
CROberto napisał(a):Rozruch na popych jest bardzo ryzykowny-można zerwać pasek(chyba że wasz ma łańcuch) rozrządu i wtedy to jest prawdziwy dramat...
Wnioskuję po relacji, że wróciliście bez większych kłopotów... :)

słoma79 napisał(a):Pasek nawet nie musi się zerwać...wystarczy, że przeskoczy o ząbek lub dwa i pozamiatane :mrgreen:

Nasz Caddy ma paseczek rozrządu i na szczęście wytrzymał, chyba nawet nie przeskoczył :cool: , bo faktycznie udało się do domu wrócić. Co prawda plan się trochę musiał pozmieniać... ale i tak wyszło całkiem, a nawet bardzo fajnie to wszystko.
A rozrząd (kompletny, z wałkiem i szklankami) mamy już nowy :roll: .

Pozdrawiam :)
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 21.02.2017 09:47

20 września, wtorek

Prom Blue Star na Astipaleę wypływał (wg rozkładu w 2016 roku) z Aegiali 3 razy w tygodniu około 1 w nocy, płynie tam niespełna dwie godziny. Przespaliśmy się około 3-4 godzin, mieliśmy na wszelki wypadek nastawiony budzik by móc wstać z odpowiednim zapasem czasu, pozbierać się i podjechać na przystań. Przygotowaliśmy się na solidne machanie :cool: , promem tym bowiem miała przypłynąć z Pireusu na Amorgos kamperowa załoga ChrisaVoyagera – czyli podobnie jak my zakochani w Grecji i jej wyspach podróżujący kamperem Krzysiek i Hania, którzy nawiązali z nami kontakt wiedząc że również prawdopodobnie będziemy we wrześniu na tejże wyspie. Wymieniliśmy kilka PW, kilka smsów i ostatecznie okazało się, że tylko się miniemy przy promie.

Budzik nie był potrzebny, wszystko szło zgodnie z planem… do czasu. Ten czas zakończył się w momencie przekręcenia kluczyka w stacyjce… :( .

Wyczerpały się już wszystkie znane nam możliwości. Nie uruchamialiśmy lodówki narażając zapasy na to że trzeba je będzie wyrzucić, nie włączaliśmy radia, klimy, silnik pracował wczoraj wieczorem przez 2 godziny by naładować umierający akumulator – wszystko na nic. Za godzinę odpłynie prom i prawdopodobnie by z niego zjechać trzeba będzie prosić obsługę o wypchanie :roll: . A pierwszą rzeczą z samego rana na nowej wyspie będzie musiało być poszukanie sklepu/warsztatu/stacji benzynowej/ jakiegokolwiek miejsca gdzie będziemy mogli zmienić naszą baterię na nową czy jakąkolwiek działającą.

Minęła północ, jest czarna noc, wokół pusto, bezwietrznie, parno i cicho. Nie ma gwiazd, nie ma księżyca, nie widać migoczących światełek na Naxos… na niebie są chmury a zamiast światełek nad Naxos widać rozświetlające co chwilę niebo błyskawice. Jeszcze i to…. :roll: .

Auto stoi blisko drogi, przodem do niej, specjalnie na wszelki wypadek tak je wczoraj ustawiłem by łatwiej było w razie czego dostać się na asfalt. To „w razie czego” właśnie nastąpiło :idea: .

Pchamy….

Ok, poszło łatwo, stoimy na asfalcie. Przy placyku jest lekki spad, uznałem że bez problemu powinien wystarczyć by rozpędzić auto do niezbędnej prędkości.

Pchamy….

Pchamy, pchamy, pchamy, pchamy… wskakuję, jedynka…jednak nie wystarczył…

Pchamy – pod górkę, do tyłu.

Pchamy, pchamy, pchamy, pchamy… nic z tego…znów skończył się spad…

Pchamy pod górkę, do tyłu.

Pchamy, pchamy, pchamy, pchamy… nic z tego…

I tak w kółko…

Pot spływa, sił brakuje. Środek nocy, nikt nie idzie. Nikt nam nie pomoże. Auto stoi na środku drogi.

Wiemy już że nic z tego, musimy zepchnąć Lunę na jakieś pobocze, chociaż trochę, bo zaraz będzie tędy jechać sznurek aut z promu. Stoimy w dołku, w obie strony jest pod górkę. Ostatkiem sił spychamy auto na tyle, by choć połowa nie stała na szosie. Wygląda to kiepsko, ale zawsze coś, inaczej już nie damy rady.

Zza skał wypływa rozświetlony prom… możemy tylko bezradnie patrzeć jak dobija do przystani, jak zjeżdżają z niego auta, jak coś tam do jego wnętrza wjeżdża. Za chwilę włączy syrenę, podniesie klapę i odpłynie… bez nas.

Odpłynął.

c.d.n.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 21.02.2017 10:04

kulka53 napisał(a):Pchamy, pchamy, pchamy, pchamy… nic z tego…


... chyba tak hardcorowego odcinka z Wami jeszcze nie czytałem ... 8O ... no chyba, że spotkanie z psem w kontynentalnej Grecji ... :roll: ...
Pozdrawiam.
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21036
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 21.02.2017 11:32

kulka53 napisał(a):Odpłynął...


Grubo...jestem bardzo ciekaw co będzie dalej...Pozdrawiam
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 21.02.2017 11:43

Zawsze trzeba patrzeć na jasną stronę życia :) . Zostaliście trochę dłużej na pięknej wyspie i może nawet spotkaliście się z Krzyśkiem i Hanią :oczko_usmiech: .
pzdr. :wink:
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4898
Dołączył(a): 03.02.2012
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 21.02.2017 15:45

8O
Ten odcinek nadaje się do tego wątku...

bryka-zawiodla-mnie-na-wakacjach-relacje-t51529.html

.....jednak potrafisz wzbudzić napięcie :oczko_usmiech:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 21.02.2017 16:13

tiwa napisał(a): i może nawet spotkaliście się z Krzyśkiem i Hanią :oczko_usmiech:

Może nawet pomogli, bo przecież z promu zjeżdżali, a i Kulki dzięki nim na prom zdążyli...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 21.02.2017 16:14

piekara114 napisał(a):
tiwa napisał(a): i może nawet spotkaliście się z Krzyśkiem i Hanią :oczko_usmiech:

Może nawet pomogli, bo przecież z promu zjeżdżali, a i Kulki dzięki nim na prom zdążyli...



Edit: teraz doczytałam właściwą formę czasu
kulka53 napisał(a):Odpłynął.


:( :(
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 21.02.2017 16:52

kulka53 napisał(a):
Zza skał wypływa rozświetlony prom… możemy tylko bezradnie patrzeć jak dobija do przystani, jak zjeżdżają z niego auta, jak coś tam do jego wnętrza wjeżdża. Za chwilę włączy syrenę, podniesie klapę i odpłynie… bez nas.

Odpłynął.

c.d.n.


O ja pie....
Grubo

I co teraz?
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 21.02.2017 19:49

kmichal napisał(a):... chyba tak hardcorowego odcinka z Wami jeszcze nie czytałem ... 8O ... no chyba, że spotkanie z psem w kontynentalnej Grecji ... :roll: ...

Że też to pamiętasz... 8O
Tak, to był nasz pierwszy z prawdziwego zdarzenia wyjazd do Grecji...i od razu taki przypadek.
Rzeczywiście, można to trochę porównać :roll:
ajdadi napisał(a):Grubo...jestem bardzo ciekaw co będzie dalej...Pozdrawiam

Dalej będzie lepiej... na szczęście :)
Z tym, że to nie koniec niespodziewanych zwrotów akcji :wink: , tyle że to już bardziej z powodu Greków :cool: niż mojego :?

tiwa napisał(a):Zawsze trzeba patrzeć na jasną stronę życia :) . Zostaliście trochę dłużej na pięknej wyspie i może nawet spotkaliście się z Krzyśkiem i Hanią :oczko_usmiech: .

Zgadza się... dokładnie tak było :lol:
A inne piękne wyspy przecież nie uciekną :cool:

CROberto napisał(a):8O
Ten odcinek nadaje się do tego wątku...

bryka-zawiodla-mnie-na-wakacjach-relacje-t51529.html

.....jednak potrafisz wzbudzić napięcie :oczko_usmiech:

Trochę ja, trochę technika... tak czasem bywa.
Trzeba było zmienić plany :roll: i dostosować się do sytuacji.
Nie po raz ostatni... :wink:

piekara114 napisał(a):Kulki dzięki nim na prom zdążyli...

To byłby fajny scenariusz nawet, gdyby prom miał na wyspie dłuższy postój i na szybko dałoby się zrobić jakąś akumulatorową podmiankę... Niestety, generalnie promy nie czekają na spóźnialskich turystów :roll:
Także odpłynął...

tony montana napisał(a):I co teraz?

Teraz to autko powoli przygotowuje się do kolejnego sezonu :cool: , oby się bez takich niespodzianek obyło. Wszystkiego się przewidzieć nie da, ale można chociaż próbować.

A wtedy, na wyspie... c.d. już za moment :idea:

Pozdrawiam :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Małe i duże bałkańskie podróże :-) - strona 539
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone