Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże bałkańskie podróże :-)

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 23.02.2014 15:05

kulka53 napisał(a):Obrazek


Jakiś indywidualista.
(na bordowo)
:mrgreen:

Pozdrawiam
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 23.02.2014 21:15

dangol napisał(a):za odwiedzanie Grecji wzięliśmy się o kilka (jak nie kilkanaście) lat za późno :(

Właściwie te słowa powinna napisać Małgosia, ale piszę ja :)
Na miłość nigdy nie jest za późno.... :cool:
:wink:
tony montana napisał(a):Dzisiejsza seria fotek to prawdziwa esencja piekna greckich klimatow....

Dzięki, ale to Serifos po prostu jest tak malownicza :)
Też bardzo podobają mi się te zdjęcia, fajnie oddają klimat tej miejscowości.
DarCro napisał(a):"Dolna chora", "górna chora" - ja bym się nie zgodził z tą diagnozą...
Jak dla mnie, to przykład śródziemnomorskiego zdrowia i piękna.

Obyśmy wszyscy tak zdrowi byli?
Śródziemnomorska dieta dla oczu... :cool:
Vjetar napisał(a):indywidualista

Dobrze jest czasem się wyróżnić czymś pozytywnym spośród tego co jednakowe.
Różnokolorowe domki czy okna czasami się na Cykladach zdarzają, ale bardzo rzadko rzucają się mocno w oczy.
Na szczęście :)
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 24.02.2014 12:43

kulka53 napisał(a):...piękne widoki...


Nawet bardzo :!: 8O

pzdr :wink:
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 24.02.2014 12:54

kulka53 napisał(a):Do kolejnego maja macie jeszcze tylko trochę ponad rok :cool:


Do kolejnego tak, ale już za niewiele ponad dwa miesiące, maj tegoroczny :!: My jedziemy 29 kwietnia, a Wy? Wczoraj kupiłem bilety na promy, za pośrednictwem wspominanego już na tym forum biura z Naxos. Niezmiennie 5 euro za dostawę biletów do domu.

Pozdrawiam
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 24.02.2014 14:53

longtom napisał(a):
kulka53 napisał(a):...piękne widoki...

Nawet bardzo :!: 8O

Widzę, że zebrałaby się tu grupka Serifosomaniaków :wink: :lol:
KOL napisał(a):My jedziemy 29 kwietnia, a Wy? Wczoraj kupiłem bilety na promy, za pośrednictwem wspominanego już na tym forum biura z Naxos. Niezmiennie 5 euro za dostawę biletów do domu.

My najprawdopodobniej dzień później, czyli 30.04 w środę (po południu). Pewnie Was nie dogonimy :) . No i będziemy krócej, bo powrót po 2 tygodniach z małym hakiem.
Biletów tradycyjnie nie rezerwuję, ale plan jest opracowany, parę dni przed wyjazdem ostatecznie sprawdzę te połączenia. Jeszcze tylko czekam czy Euro trochę nie spadnie... przyjąłem że jak osiągnie 4,10 - natychmiast kupuję :) , już nie brakuje wiele.
Oby nam tylko auta nie zrobiły niemiłych niespodzianek i pogoda dopisała. We Włoszech w tym terminie (przynajmniej na północ od Rzymu) jest raczej beznadziejnie, zobaczymy jak będzie w GR :) , fajnie by się było trochę przybrązowić :cool: . Na jakieś komfortowe temp. wody nie liczę, ale może uda mi się choć raz zanurzyć w morzu :cool:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 25.02.2014 11:29

24 września, wtorek c.d.

Z Chory zjechaliśmy w dół, do Livadi, a potem podjechałem kawałek boczną asfaltówką w kierunku oczyszczalni ścieków (tak, jest tu coś takiego) . Sama oczyszczalnia rzecz jasna nie interesowała mnie za bardzo :wink: , ale widoki i owszem :)

O, tam byliśmy...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No i jeszcze jeden, wczoraj niezrealizowany cel. Wspominałem że zaciekawił nas widziany z daleka cypelek, skałka właściwie, połączona z lądem piaszczystą łachą. Nie udało się nam wczoraj tam dotrzeć, nie zorientowałem się którędy by można. Ale dziś... dziś był nowy dzień i to co wczoraj było zagadką, dziś okazało się proste jak drut :cool: , zamiast skręcić do plaży Lia, wystarczyło podjechać kawałek prosto...

Agios Sostis.

Obrazek

Obrazek

Auto zostało na górze a my zeszliśmy w dół pieszo. Z dwóch powodów, raz, że widniał tam okrągły zakaz wjazdu, dwa, że ta szutrówka, czego może nie widać, była dość mocno stroma. Żałowaliśmy, bo było tu bardzo pięknie, a na dodatek byłoby to świetne miejsce na nocleg...
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 25.02.2014 11:30

Ale dobrze, że w ogóle się tu znaleźliśmy :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 25.02.2014 11:30

Widok spod kapliczki – plaża Agios Sostis (znacznie ładniejsza niż ta po drugiej stronie), stromy zjazd i budujące się apartamenty...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z cypelka widać było plażę Agios Ioannis

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 25.02.2014 11:31

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wspaniałe miejsce, jak dla mnie wręcz rewelacyjne :idea: . Z wielkim żalem zdecydowaliśmy, że jednak nie zostaniemy tu na popołudnie. Prosto z Agios Sostis pojechaliśmy tam, gdzie byliśmy przedwczoraj – na Sikamię.

Tym razem nie wiało wcale, dlatego już bez oporów podjechaliśmy sobie na sam koniuszek plaży – nie miałem obaw o to że się zakopię, podłoże niby było piaszczyste, ale dość twarde i dodatkowo ustabilizowane płaskimi kamykami. Auto zostało w wątpliwym cieniu rachitycznego tamaryszka, a my rozłożyliśmy się na plaży by spędzić tam czas aż do samego wieczora. Było fajnie, woda wciąż ciepła, a choć plaża w dużej mierze kamyczkowa, to w wodzie sam mięciutki piaseczek :) . Jedyny minus – nie byliśmy sami :roll: , oprócz nas plażowała czwórka starszych Greków a na dokładkę przyjechała jeszcze też czteroosobowa grupka młodzieży. Wszyscy jak na nieszczęście byli niedaleko, w sumie to był najciekawszy kawałek plaży więc trudno się dziwić... ale przez to o pełnej swobodzie mogliśmy zapomnieć :roll: .

Wieczorem przestawiłem auto spod drzewa na środek placyku i rozłożyliśmy się z gotowaniem i jedzeniem nie budząc większego zainteresowania wśród właśnie też się zbierających Greków. Zostaliśmy zupełnie sami mając do dyspozycji już całą okolicę i takie oto wieczorne, cykladzkie niebo...

Obrazek

Obrazek

Dzisiejsza mapka, miejsc niewiele, ale trasa skomplikowana :lol:

Obrazek

A – plaża Vagia
B – Chora
C – Agios Sostis
D – plaża Sikamia

c.d.n.
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 25.02.2014 11:48

kulka53 napisał(a):Wspaniałe miejsce, jak dla mnie wręcz rewelacyjne :idea: . Z wielkim żalem zdecydowaliśmy, że jednak nie zostaniemy tu na popołudnie. Prosto z Agios Sostis pojechaliśmy tam, gdzie byliśmy przedwczoraj – na Sikamię.

Obrazek



Agios Sostis super. Pusto, tamaryszki z cieniem, piasek, żwirek i do tego kapliczka :!:

Jedyny minus taki, że tam takiego zachodu słońca byście nie zobaczyli. :)

pzdr :wink:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 25.02.2014 12:01

longtom napisał(a):tam takiego zachodu słońca byście nie zobaczyli.

I my też :)

Dziabłbym go ciut ;)
192P0387.jpg
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 25.02.2014 14:12

weldon napisał(a):
longtom napisał(a):tam takiego zachodu słońca byście nie zobaczyli.

I my też :)

Dziabłbym go ciut ;)

Słuszna uwaga ! Dziękuję za czujność, której mi już pod koniec przygotowywania zdjęć do relacji zabrakło. Widzę to również po plamkach. :oops: :(
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 25.02.2014 21:05

Melduję nadrobienie zaleglości :wink: ,
cały czas tu u Was pięknie i niebiesko :P

kulka53 napisał(a):
Obrazek

A na kamienie, to się ostatnio napatrzyłam za wszystkie czasy :wink: :papa: .
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 25.02.2014 21:47

Plaża z drzewami 8) . Ciekawe jak są okupowane w szczycie sezonu :?: :wink:

Miejsca piękne . . .


Pozdrawiam
Piotr
DarCro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1196
Dołączył(a): 12.01.2011
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarCro » 26.02.2014 10:45

kulka53 napisał(a):oprócz nas plażowała czwórka starszych Greków a na dokładkę przyjechała jeszcze też czteroosobowa grupka młodzieży. Wszyscy jak na nieszczęście byli niedaleko, w sumie to był najciekawszy kawałek plaży więc trudno się dziwić... ale przez to o pełnej swobodzie mogliśmy zapomnieć


Myślę, że najlepiej wtedy udawać Greka... :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Małe i duże bałkańskie podróże :-) - strona 376
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone