Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże bałkańskie podróże :-)

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 26.02.2014 19:54

mysza73 napisał(a):Melduję nadrobienie zaleglości :wink: ,
cały czas tu u Was pięknie i niebiesko :P

No i tak już mam nadzieję pozostanie, aż do niedługiego końca :)
mysza73 napisał(a):A na kamienie, to się ostatnio napatrzyłam za wszystkie czasy :wink: :papa: .

Te Twoje takie trochę bardziej ociosane :wink:
piotrf napisał(a):Plaża z drzewami 8) . Ciekawe jak są okupowane w szczycie sezonu :?: :wink:

Sikamia była też z drzewami, także Agios Ioannis i Pachia Ammos.
Zadrzewione piaszczyste plaże na Serifos to norma :D

A czy okupowane... na pewno latem cień, nawet tamaryszkowy jest bardzo pożądany :roll:
Ale jak można zobaczyć TU,TU, albo TU, wystarcza dla prawie każdego :)

DarCro napisał(a):Myślę, że najlepiej wtedy udawać Greka... :)

Przyznam się tak po cichu, że już się nam to zdarzało :oops: :wink:

:papa:
DarCro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1196
Dołączył(a): 12.01.2011
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarCro » 26.02.2014 20:23

kulka53 napisał(a):Zadrzewione piaszczyste plaże na Serifos to norma :D

A czy okupowane...


Coś mi się przypomina, że ktoś Was w jakimś innym watku oskarżał o okupowanie dzikiej natury.
Bodaj Chorwaci mieli z tego powodu straszne straty moralne i środowiskowe ponosić... :oczko_usmiech:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 26.02.2014 20:42

DarCro napisał(a):Coś mi się przypomina, że ktoś Was w jakimś innym watku oskarżał o okupowanie dzikiej natury.
Bodaj Chorwaci mieli z tego powodu straszne straty moralne i środowiskowe ponosić... :oczko_usmiech:

Akurat Chorwaci za wielkich strat nie ponieśli, w sumie tam jeżdżąc jeszcze wynajmowaliśmy kwatery :cool:
Może nie na całe pobyty, ale jednak.

A rzeczywiście dyskusje były :mrgreen: , chyba kojarzę o jaką sprawę chodzi, dość dawno to było.
No chyba że jeszcze coś gdzieś było, a ja przecież wszystkiego nie czytam...

Ja osobiście nie widzę problemu. W końcu aktywnie się przemieszczamy, każdego dnia jesteśmy w innym miejscu. Co innego siedzenie i faktyczne "okupowanie" jednego miejsca przez np 2 tyg.

Zresztą... nawet na tym forum nie jesteśmy jedyni :D
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 26.02.2014 20:59

Ja pierdziukam, znów nie wiem, które zdjęcia cytować, boska jest ta plaża, ten kolor wody
A żona nadal dziwnie się na mnie patrzy jak mówię np "Cyklady autem" ... :? 8O :P


GODNIE tu wyszedłeś Pawle!!
:boss: :hut:
kulka53 napisał(a):
Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 27.02.2014 10:27

Tony, nie wiem jak to robisz, ale co przeczytam Twój wpis, z miejsca mam lepszy humor :roll: :D
tony montana napisał(a):Ja pierdziukam, znów nie wiem, które zdjęcia cytować, boska jest ta plaża, ten kolor wody

Plaża jest boska bo cała Grecja to przecież kraina wielu różnych bóstw... musieli mieć godne siebie warunki :wink:
tony montana napisał(a):A żona nadal dziwnie się na mnie patrzy jak mówię np "Cyklady autem" ... :? 8O :P

Gdybyśmy naszego nie wykorzystywali jako nie tylko środka do przemieszczania ale i sypialni, szafy, kuchni itp itd , to pewnie też samolot wydawałby się sensowniejszą opcją. Zwłaszcza z tej Waszej Dalekiej Północy :oczko_usmiech:
Niemniej, doświadczenia w podróżowaniu na 4 kółkach mamy spore a samolotem żadne. I raczej tak już zostanie :)
A na Cyklady i w ogóle do GR warto... nie tylko autem, nawet Skodą :wink:

tony montana napisał(a):GODNIE tu wyszedłeś Pawle!!

Ano jakoś się wydrapałem :wink:
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 27.02.2014 11:48

kulka53 napisał(a):Ale dobrze, że w ogóle się tu znaleźliśmy :D

Obrazek



Rozmarzyłem się... :D

kulka53 napisał(a):Oby nam tylko auta nie zrobiły niemiłych niespodzianek


Na dwa auta jedziecie? :wink: Czy może masz wybór, jakieś 4x4? :wink:

pozdr
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 27.02.2014 12:23

janusz.w. napisał(a):Rozmarzyłem się... :D

Tak, to było naprawdę fajne miejsce... na Cykladach chyba każdy może znaleźć coś dla siebie :)
Czas na spełnianie marzeń zbliża się coraz bardziej... tym razem znów będą jakieś wysepki? :)
janusz.w. napisał(a):
kulka53 napisał(a):Oby nam tylko auta nie zrobiły niemiłych niespodzianek

Na dwa auta jedziecie? :wink: Czy może masz wybór, jakieś 4x4? :wink:

Miałem na myśli mocno posunięte w latach auta - swoje i KOLa :lol:

Wyboru nie mam, a nasze 4x4 nieustająco w sferze oczekiwań... jak już nie na kasę czy inne sprzyjające okoliczności, to teraz na tę uznaną za najbardziej odpowiednią wersję silnikową :? .
Na razie takiego połączenia nie ma jeszcze w produkcji :cool: , ale podobno, jesienią... :roll:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 27.02.2014 12:27

25 września, środa

Spokojna była wrześniowa noc w zatoczce Sikamia, bezwietrzna i dużo cieplejsza niż ta przedwczorajsza. Z samego rana, całkiem jeszcze było ciemno, z góry przyjechał samochód i zaparkował kawałek dalej... to właściciel jednej z łódek kołyszących się na wodzie postanowił wypłynąć nią na morze. Niezmącona cisza, sielanka... takie poranki lubię najbardziej, już niedługo będzie mi ich bardzo brakowało.

Ta zatoczka była chyba najlepszym miejscem na nocleg na całej Serifos, choćby dlatego, że byliśmy praktycznie na samej plaży :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wczesna pora skutkuje łapiącymi wilgoć z powietrza tamaryszkami i długim cieniem :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ładna okolica wiąże się z większą ilością zdjęć :wink:
A więcej zdjęć, to więcej czasu wolnego dla mnie... i nie chcąc go zmarnować do tradycyjnie wyprodukowanych przez nas paru odpadów dozbierałem cały worek :) , który potem wyrzuciliśmy do wielkiego kubła napotkanego po drodze.

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 27.02.2014 12:28

A potem poszliśmy w góry :wink: . Zapewne zauważyliście, że zwykle staramy się na każdym z wyjazdów, a ostatnio na każdej z wysp na której się znajdziemy znaleźć się w jej najwyższym punkcie. Czasem się to udaje, czasem nie, czasem trzeba iść pieszo, a czasem można wjechać tam autem. Tym razem autem można było podjechać tak blisko, że najwyższy szczyt Serifos był niemal na wyciągnięcie ręki :) .

Miejsce to znajduje się w najwyższym punkcie drogi, przy ostrym zakręcie, kiedy przecina ona „pasmo” górskie wyspy. Ze wskazań nawigacji wynikało, że znajdujemy się na wysokości znacznie ponad 400 m. n.p.m. , więc do podejścia zostało raptem trochę ponad 100 m :) . Przy tymże zakręcie stoi kapliczka, odchodzi stąd także szutrówka którą można dostać się do tutejszych przekaźników.

Przebraliśmy buty z sandałków na adidasy i ruszyliśmy na przełaj pod górę. Ścieżki ani oznaczeń szlaku się nie spodziewaliśmy, jednak zaraz na początku podejścia zauważyliśmy takie znaki :roll:

Obrazek

Dodam, że więcej już ich nie było :) .

Widok na „przełęcz”

Obrazek

Czyżby to już? 8O

Obrazek

Widoki coraz szersze :)

Obrazek

Aż tak natychmiast to nie poszło, bo „szlak” wyglądał mniej więcej tak :)

Obrazek

Obrazek

A to Sikamia, na której spędziliśmy tę noc

Obrazek

Obrazek

Test GO :wink:

Obrazek

Na szczycie :idea: , widoczek na południowy zachód, na dalszą część najwyższego pasma górskiego Serifos.

Obrazek

Obrazek

Skrzyżowanie, jedno z nielicznych na wyspie :D

Obrazek

Za tą górą leży Chora, w oddali Sifnos.

Obrazek

Zdobywca nr 2 :cool:

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 27.02.2014 12:29

Wokół Serifos jest kilka takich sterczących z morza skałek

Obrazek

Jak widać, przejrzystość powietrza nie była powalająca, a pod słońce w ogóle było dość kiepsko :?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Galani

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 27.02.2014 12:29

Troulos, najwyższy szczyt Serifos

Obrazek

Obrazek

Spoglądając w przestrzeń :wink:

Obrazek

Po przestrzeni przyszedł czas na szczytową florę :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A także faunę :)

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 27.02.2014 12:30

Posiedzieliśmy sobie na górze z pół godziny, było bardzo przyjemnie, ciepło, powiewał lekki wiaterek. Podczas zejścia, oprócz uważania na kolczaste rośliny, zajmowaliśmy się głównie fotografią makro :cool:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I proszę, nie wszystko tu zeschło na pieprz 8O

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 27.02.2014 12:30

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A Blue Star jak co dzień, na Santorini... :)

Obrazek

Fajny był ten niedługi i niemęczący spacer. Podrapania nóg nie udało się uniknąć, ale co tam... i tak było warto :) .

A kto wie co to takiego?

Obrazek

To proste... tutejszy asfalt w formie posklejanych kamyków :lol:

Punkt startu przy kapliczce.

Obrazek

Obrazek

c.d.n.
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 27.02.2014 12:47

kulka53 napisał(a):Czas na spełnianie marzeń zbliża się coraz bardziej... tym razem znów będą jakieś wysepki? :)


Taaa..., zbliża się :)
Trochę mi się komplikuje sytuacja, ale mam nadzieję, że się uda. ...oczywiście wysepki :) ew. wyspa... :)

kulka53 napisał(a):Miałem na myśli mocno posunięte w latach auta - swoje i KOLa


Rozumiem :lol:
Z autami to zawsze jest ruletka :!: Z nowszymi też :?

pozdr
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12729
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 27.02.2014 18:32

Greckie WYSPY 8) ...
Fajnie, że macie sprecyzowane plany i już zaczęliście odliczanie :D. A my nadal nie wiemy nawet, czy :roll: to będzie Grecja, zapewne wyjaśni się dopiero w lipcu albo w sierpniu. Szanse na Helladę są, bo w ubiegłym roku pojawiały się w tym terminie tanie propozycje wrześniowych lotów na Kos czy na Kretę, więc może i w tym roku będzie podobnie? Kreta jest bardziej prawdopodobna, w sumie to nawet mam ochotę na ponowną tam wizytę. A Cyklady? Trochę niestety przesuwają się w czasie, ale kiedyś będą na pewno :!: A do tej pory, dzięki Waszym (mam na myśli nie tylko Kulki, ale także innych zacnych Cro-Grekomaniaków) relacjom :idea: będę miała jeszcze trudniejszy wybór konktretnej wyspy :wink:.

A skoro o relacjach mowa, to ... Janusz, cały czas czekam na Twoje ubiegłoroczne wspomnienia! Fakt, miałeś pisać zimą, a tej jakoś nie było :wink: i chyba już nie będzie przed kolejna Twoją grecką wyprawą, no więc może jednak wreszcie zaczniesz????? Małgosia i Paweł pokazali co prawda Naxos dość dokładnie, lecz inne spojrzenie też byłoby mile widziane. No i Amorgos... Po krótkiej wizycie KOL-a na Amorgos , na jego fotkach sprawiła na mnie dobre wrażenie. Ty byłeś tam nieco dłużej, :idea: więc?

:papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Małe i duże bałkańskie podróże :-) - strona 377
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone