Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Makarska wrzesień 2008

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
laciatek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 192
Dołączył(a): 15.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) laciatek » 06.10.2008 14:16

Myślałam, że już ją dostałaś;)
Ostatnio edytowano 07.10.2008 08:25 przez laciatek, łącznie edytowano 1 raz
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 06.10.2008 14:17

ines napisał(a):
laciatek napisał(a):he, he, może powinnam wystąpić do burmistrza czy mera Makarskiej o nagrodę za promocję miasta ;)


Heheh zapewniam Cię Laciatek, że połowa forum powinna wystąpić o takie nagrody :)
Ja w takim razie piszę się o nagrodę za promowanie Tucepi no i teraz wyspy Brac :P :twisted:

Przecież wspiera nas NOITRCH na zlotach :lol:
laciatek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 192
Dołączył(a): 15.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) laciatek » 06.10.2008 14:18

A tak serio można by było pomyśleć i wystąpić o sponsoring np. kwatera na tydzień :) jako nagroda w jakiejś kategorii, a może już jest, tylko nie jestem na bieżąco :)
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 06.10.2008 14:19

laciatek napisał(a):A tak serio można by było pomyśleć i wystąpić o sponsoring np. kwatera na tydzień :) jako nagroda w jakiejś kategorii, a może już jest, tylko nie jestem na bieżąco :)


dobre, dobre :)
laciatek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 192
Dołączył(a): 15.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) laciatek » 06.10.2008 14:22

tak, ale to może nie być nagroda, która cieszy, nie mówiąc, że się opłaca, jeśli wezmą przykład z Poznaniaków (bez obrazy, ale takie coś zdażyło sie naprawdę) i w cenie będzie kwatera, a za lodówkę trzeba będzie dopłacać, a jak pójdą dalej, to nie daj Boże, ale dopłata za każde łoże ;)
laciatek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 192
Dołączył(a): 15.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) laciatek » 06.10.2008 18:22

Naszym uśmiechem losu było takie prywatne sam na sam z Jadranem:) Nie chce się wierzyć, ale w ostatni dzień zaczęło się chmurzyć i kropić, a wizja deszczu wypłoszyła naprawdę wszystkich z plaży i naszych skałek, szybko zbierający swoje sprzęty plażowicze ze zdziwieniem patrzyli,jak szykujemy się do pływania w dżdżu - super uczucie, woda cieplejsza od powietrza i kompletny brak ludzi, wspomnienie, które zostanie na długo.

Obrazek

Oczywiście za chwilę po deszczyku ani śladu, ale cóż, dzięki cykorom mieliśmy całe wybrzeże dla siebie ;). Wracając spotkaliśmy jak zwykle ulubieńca, obok którego nie można było przejść bez choćby małego, błąkającego się w kącikach ust uśmieszku, oto on:


Obrazek


cóż, niektórym psom wiedzie się tak, a niektórym tak;)

Obrazek

Niezbyt dobre te zdjęcia, ale nie mogłam się powstrzymać przed wstawieniem :)
laciatek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 192
Dołączył(a): 15.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) laciatek » 06.10.2008 20:27

Rano żegnamy się z gospodarzami (dostają w spadku piwo, jakie znam zostało, żeby nie wracało do Polski ), deszcz kropi, oni zmartwieni, że my na tak krótko. Michał początkowo miał koncepcję wodospadów Krka w drodze powrotnej, ale stanęło na Splicie (w końcu zielono już było w Plitvicach). Zamiast smutku poczułam podekscytowanie.
Ostatni rzut oka na Makarską


Obrazek

i kierunek

Obrazek

po drodze mijamy winnice

Obrazek

Obrazek


i śmigamy w stronę Splitu. Usiłuję zrobić kilka zdjęć z rozpędzonego samochodu, ale efekt nie jest taki, jaki byśmy sobie życzyli :(
Po drodze kropi, ale nie jest źle :).
Bliskość Splitu sygnalizują szybowce z nazwą miasta, stare, pamiętają chyba czasy I wojny światowej :). Tu całkowicie zdaję się na Michała, a Michał na nawigację i swój rozum ( nawigacja 2 razy kierowała pod prąd, cóż, samo posiadanie nie zwalnia z myślenia ;) ).
W końcu parkujemy. Zadowolona biorę karteczkę z parkomatu i z przewodnikiem w ręku idą potulnie za mężem :). Sobota, ruch duży, smród spalin. Dwie krzyżówki, po drodze targ, w niecałe 5 minut dochodzimy na miejsce. Stojąc przy murze rozglądam się, gdzie ten pałac :), niby czytałam przewodnik, a jednak dałam sie zrobić w balona :).


Obrazek


Obrazek

Najpierw wchodzimy do kościółka przed, a potem mąż pokazuje mi bramę. Split wyzwolił we mnie dwa uczucia: zachwyt i rozczarowanie zarazem.

Na szczęście nie ma jeszcze tłumów, słońce coraz śmielej wychodzi zza chmur, wchodzimy na wieżę, tzn. co niektórzy wchodzą, ;)


Obrazek


a inni mają lepiej


Obrazek


c.d.n.
waldeq
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 01.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldeq » 06.10.2008 20:51

laciatek napisał(a): Split wyzwolił we mnie dwa uczucia: zachwyt i rozczarowanie zarazem.

Z tego rozczarowania to chyba musisz sie wytłumaczyć ;) Split na mnie wywarł wielkie wrażenie i bardzo się podobał. He he na wieżę nikt mnie nie wniósł i zostałem na dole ale żona mówiła, że warto było się wspinać. Ooops, ja się wcinam a przecież napisałaś, że cdn. :)
laciatek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 192
Dołączył(a): 15.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) laciatek » 06.10.2008 20:59

będzie, będzie, ale najszybciej w czwartek, bo muszę trochę dom ogarnąć, a potem mąż ma 2 dni wolnego, więc może uda nam się trochę spędzić czasu, na tyle, żeby go namówić na rocznicową Pragę ;)
Co do rozczarowania, to za dużo poczytałam i spodziewałam się przytłaczającego ogromu i rozmachu, owszem katedra mnie zachwyciła, ale maksymalny przerost komercji + niesamowity smród spalin ściągnął trochę w dół, nie wyobrażam sobie tam spędzać urlopu, choć niektórzy nawet znajomi tak robią :)
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 06.10.2008 21:22

laciatek napisał(a):będzie, będzie, ale najszybciej w czwartek, bo muszę trochę dom ogarnąć, a potem mąż ma 2 dni wolnego, więc może uda nam się trochę spędzić czasu, na tyle, żeby go namówić na rocznicową Pragę ;)
Co do rozczarowania, to za dużo poczytałam i spodziewałam się przytłaczającego ogromu i rozmachu, owszem katedra mnie zachwyciła, ale maksymalny przerost komercji + niesamowity smród spalin ściągnął trochę w dół, nie wyobrażam sobie tam spędzać urlopu, choć niektórzy nawet znajomi tak robią :)


Mi zawsze udaje się być w Splicie poza sezonem :D Lubię to miasto, ale tylko jako miejsce na wycieczką 'fakultatywną'.
Szkoda, że kończy się Wasz pobyt w Cro...
A Praga na rocznicę - koniecznie :!:

pozdr
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 06.10.2008 21:24

Witaj! Dziś połknęłam w całości Twoją Makarską! Ale faaaajnie!
Spośród mnóstwa zdjęć jakoś najbardziej utkwiło mi w pamięci to z figą. Ten zapach mnie tak prześladuje (bardzo miło prześladuje :D ), że gdziekolwiek figi rosną, mój nos wyczuwa je z odległości 50m :lol: :lol: :lol:

I Basia-wiewóreczka z Oliwką - śliczna!

I podobają mi się spacerki wąskimi uliczkami i Twoje urocze odkrycia Twoich zaczarowanych miejsc! Superowo się czytało!!!
waldeq
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 01.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldeq » 06.10.2008 21:39

laciatek napisał(a):owszem katedra mnie zachwyciła, ale maksymalny przerost komercji + niesamowity smród spalin ściągnął trochę w dół, nie wyobrażam sobie tam spędzać urlopu, choć niektórzy nawet znajomi tak robią :)

Ojej! Komercha jest wszechobecna ale akurat w Chorwacji nie jest tak napastliwa. Może dlatego jej nie zauważałem. Oczywiście Split jest świetny na jednodniową wycieczkę. Ach, te uliczki:) Jestem cierpliwy i do czwartku poczekam:)
elli
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 04.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) elli » 06.10.2008 22:58

Ja cierpliwością nie grzeszę :oops: ale czekała też będę :lol:

POZDRAWIAM WSZYSTKICH NA CRO !!!!!!!!!!! :papa:
Asia&Grześ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 293
Dołączył(a): 21.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asia&Grześ » 08.10.2008 07:58

:) Witamy serdecznie! :)

Pozdrawiamy -=laciatkową=- i z tego co widzimy to chyba wycieczkę do CRO 2009 zaplanujemy na Makarską a nie jak zawsze do Pagu, chociaż jesteśmy fanami tej wyspy i okolic ( po tylu latach wiadomo znajomi miejscowi ).
Dołączamy się do wątku i jak to mówią inni...pisz...pisz :)):):):)
laciatek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 192
Dołączył(a): 15.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) laciatek » 08.10.2008 08:57

junusz w.
mnie na jeden dzień też się Split podobał, aczkolwiek moje wyobrażenia były nieco inne :)
też mi szkoda, że zbliżamy sie do końca, ta relacja to w pewnei sposób przedłużenie wakacji :), ale poczytam jeszcze Wasze w te mglisto-deszczowe dni, i może jakieś skryte plany na następny wypad porobię ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Makarska wrzesień 2008 - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone