Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Madera - grudzień 2009

W Portugalii znajduje się najbardziej wysunięty na zachód punkt w Europie. Historia Portugalii sięga starożytności. Portugalia jest jednym z najstarszych państw w Europie. Jej granice nie zmieniły się od pierwszej połowy XII wieku Każdego roku Portugalię odwiedza ponad 10 milionów turystów. W Porto znajduje się jedna z najpiękniejszych księgarni świata - jest to Księgarnia Lello (Livraria Lello & Irmano).
VOID
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1106
Dołączył(a): 06.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) VOID » 27.12.2009 19:03

dawaj Slapciu dawaj....
co niektórzy namawiają mnie na Madere... Moje marzenia lecą jednak troche niżej :):):)... Ale czytam z niecierpliwością
Jurek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3965
Dołączył(a): 28.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jurek » 27.12.2009 19:14

jesteśmy i czekamy na c.d. ale ale myślę że już niebawem posłuchamy na lajfie hehe do zobaczyska :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.12.2009 19:17

Hejka Karolki,
myślę Maderę warto zaliczyć chociażby jeden raz...i to zimową u nas porą, bo tam wiosna wieczna i mały dzieciaczek musi się czuć dobrze...
Pozdravki
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.12.2009 19:19

Jurek napisał(a):jesteśmy i czekamy na c.d. ale ale myślę że już niebawem posłuchamy na lajfie hehe do zobaczyska :papa:

Posłuchacie i pooglądacie na lajfie jak nic... :lol: :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.12.2009 19:25

shtriga napisał(a):Rrrrrrrrrrany!!!!!! Moja ukochana Lizbona!!! Najmilsza (dana mi póki co do zachwytów) stolica :lol: :lol: :lol: I moje ulubione lotnisko na którym rok temu zgubili nam namiot :devil: A w tym roku za to dali dobrze tam pospać na super metalowych siedziskach :twisted: , bo Skyeurope do Bratysławy był spóźniony 5 godzin :lool:

Och ileż wspomnień :lol: Ale z Madery nie mam jeszcze żadnych, więc czekam, czekam, czekam! :D

W imieniu lotniska Lisaboa pozdrawiam Cię Ulu serdecznie :!: :lool:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.12.2009 19:41

Nocne loty, huśtanie nad Atlantykiem, fajowa sprawa...ale nie dla wszystkich....nad oceanem widzimy skrawek ziemi...w razie czego dowiozą tratwą....jak za czasów Robinsona Cruzoe... :lol:
Teraz z perspektywy, chichramy się z tego...wtedy on line...nie było tak ciekawie....w końcu jednak było bezpieczne lądowanie.
A po nocy przychodzi dzień....
Na balkoniku.....


Obrazek

...i widok z balkoniku na ocean...


Obrazek

...i od strony plaży - basenik, ale będzie o tym później ...


Obrazek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.12.2009 20:08

Chcieliśmy pooglądać tą wyspę rozmiarów ca. 60 X 35 km. Wycieczki z biura podróży oscylowały w granicach 50 - 70 euro za osobę, za jedną wycieczkę. W związku w powyższym, wynajęliśmy auto na 2 rodzinki (4 osoby). Zapłaciliśmy łącznie 141 euro za 3-dniowe wynajęcie i dodatkowo dostaliśmy autko na jeszcze jeden dzień gratis. Dla potrzebujących wrzucę linka.
Ostatnio edytowano 28.12.2009 13:17 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.12.2009 20:16

Wypożyczyliśmy nowego Opelka Corsę z klimą na 3 dni (w promocji na 3,5 dnia), zobaczcie jaką miał tejestrację :lol: :lol: :lol:

Obrazek


Czy to nie znak jakiś :?: :wink: :lol:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.12.2009 20:33

CD miał byś po Nowym Roku, jest przed - to sobie poczytam, a jak się Slapol rozpędzi, może zdążę do 4 stycznia wszystko przeczytać :D
Ostatnio edytowano 27.12.2009 23:08 przez Janusz Bajcer, łącznie edytowano 1 raz
pietro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) pietro » 27.12.2009 20:54

śledzimy z uwagą Wasz grudzień na walizkach :D ,super wyprawa :D
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 27.12.2009 21:23

Slapol, pierwsze foty bardzo obiecujące :D
Ale Wam fajnie było! A my tu tak marzliśmy...

Zazdroszczę egzotycznej wyprawy w środku zimy i czekam na ciąg dalszy :D
Tomasz W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1152
Dołączył(a): 04.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomasz W » 27.12.2009 22:54

Kiedy ciąg dalszy relacji ? Zaczęło się ciekawie. No i ten spontan przy podejmowaniu decyzji o wyjeździe. Takie sytuacje kiedyś wspomina się najlepiej ... :D
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 28.12.2009 08:53

Na krótkim rękawku nie to co tu - ile było stopni?
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 28.12.2009 09:17

Super Slapolki, niezła wyprawa, fajne fotki się zapowiadają, czekam na cd
pozdravki :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.12.2009 13:38

maslinka napisał(a):....
Ale Wam fajnie było! A my tu tak marzliśmy...

Rzeczywiście udało nam się w cieplejszym miejscu przetrzymać pierwsze, tegoroczne, polskie mrozy :lol:
Temperatura wahała się tam w okolicach 18 - 23 stopni (dzień i noc prawie tak samo).
My i Skandynawowie - chodziliśmy w krótkich rękawkach, a miejscowi w kozakach i cieplejszych kurtkach :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Portugalia - Portugal


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Madera - grudzień 2009 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone