Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KRETA 2017 - praktycznie ;-)

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 04.12.2017 23:43

...
TRASA:

Obrazek
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 05.12.2017 08:24

Różowe schody na pierwszym zdjęciu - świetne, rozjaśniły pochmurny poranek :D
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 05.12.2017 17:33

Się cieszę ... tak miało być :D .
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1351
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 05.12.2017 20:33

Buber napisał(a):...
CHANIA ... zauroczyła nas totalnie....


Świetne zdjęcia. Kolorowe nadmorskie budynki przypominają nieco te na Istrii. Fajne reportażowe zdjęcie z toczenia na kole gancarskim.
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 09.12.2017 10:23

Dzięki ... byłoby więcej fajnych fotek, ale w Chanii byliśmy raptem z 2 godzinki.
A tam trzeba być z rana, przed ludźmi; wieczorem; nocą i ... tak samo jeszcze raz :D .
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 09.12.2017 11:51

Ten dzień wycieczkowy, był mocno wyczerpujący.
Stałe punkty programy dla turystów były świetne, ale najbardziej "egzotycznie" zrobiło sie wtedy gdy odbiliśmy od National Road. Kreteńskie wioski, senne spokojne życie, bezpretensjonalne knajpki, przejazd przez redyk (3 x koło Moni Arkadi ...) ...

Obrazek


Po tym wszystkim należał sie odpoczynek ... najlepiej do końca pobytu.
Nic z tego, zaczęło mnie znowu nosić ... tylko gdzie by tu jeszcze pojechać, żeby nie było daleko i wcześnie rano.
I wtedy w ręce wpadł mi taki folderek (naprawdę było ich 3 - mały żółty, mały czerwony i duży czerwony ...)...

Obrazek
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 09.12.2017 12:49

Jakie fajne stadko :wink:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.12.2017 21:06

Buber napisał(a):Dzięki ... byłoby więcej fajnych fotek, ale w Chanii byliśmy raptem z 2 godzinki.
A tam trzeba być z rana, przed ludźmi; wieczorem; nocą i ... tak samo jeszcze raz :D .

Dokładnie tak. Nam się na szczęście udało tak pospacerować....


Fajny ten folder, szkoda, że ja go nie dopadłam...
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 10.12.2017 08:50

Leżały te foldery gdzie popadnie - najszerszą ofertę miał żółty pociąg.
A Chania ... cóż zazdroszczę, przepiękne miejsce ...
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 20993
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 10.12.2017 11:14

Buber napisał(a):...
Po wjeździe na NR łamię wszystkie możliwe przepisy i jakoś docieramy na 22 -gą do bazy.


Fotki pierwsza klasa...

Mnie w tym roku w Grecji minimum 2 fotoradary uszczeliły ,ale na razie cisza... :papa:
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 10.12.2017 11:53

ajdadi napisał(a):
Buber napisał(a):...
Po wjeździe na NR łamię wszystkie możliwe przepisy i jakoś docieramy na 22 -gą do bazy.


Fotki pierwsza klasa...
Mnie w tym roku w Grecji minimum 2 fotoradary uszczeliły ,ale na razie cisza... :papa:

Do mnie też jeszcze nic nie przyszło :D .
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 10.12.2017 12:54

ajdadi napisał(a):Mnie w tym roku w Grecji minimum 2 fotoradary uszczeliły

Buber napisał(a):Do mnie też jeszcze nic nie przyszło :D .

8O
Widzieliście w Grecji jakiś działający fotoradar? :roll: :?

:D
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 10.12.2017 14:05

kulka53 napisał(a):
ajdadi napisał(a):Mnie w tym roku w Grecji minimum 2 fotoradary uszczeliły

Buber napisał(a):Do mnie też jeszcze nic nie przyszło :D .

8O
Widzieliście w Grecji jakiś działający fotoradar? :roll: :?

:D


:oczko_usmiech: :mrgreen: ...no tak.
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 20993
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 10.12.2017 15:09

Raczej blask słońca to nie był... :wink:
Ale żeby nie było...jak jeżdżę z rodzinką na wakacje to staram się jeździć przepisowo...Przed wjazdem na Lefkadę (radar po prawej za zakrętem) miałem góra ...10 więcej niż było dozwolone... :papa:
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 10.12.2017 20:27

...
Obrazek

Folderek omawiał rethymnońskie atrakcje, do których to docierała ciuchcia turystyczna.
Największa atrakcją był oczywiście sam Rethymnon, a w okolicy Moni Arkadi.
Udało mi się w nim wypatrzyć obiekt posiadający militarne zabawki, kompletnie nie pasujący do reszty.
Podobno porządne muzeum wojskowe, na totalnym pod rethymnońskim zadupiu ... Pogrzebałem trochę po necie i okazało się, że niewiele o tym miejscu wiadomo. W przewodnikach turystycznych wcale go nie ma.
Nawet zadzwoniłem, żeby dowiedzieć się czy goście działają w każdy dzień ... działali (poniedziałek mieli wolne, sobota była na zorganizowane wycieczki). No to ...

Taksówka nie była tania - coś około 18E ... ale taksiarz imieniem Kostas był bardzo towarzyski i ... wszystko wiedział najlepiej.
Omówiliśmy politykę i turystykę ... Kostas miał wyrobione zdanie na każdy temat. Co byś nie powiedział, było: "NO, no - but you know, you're wrong".
Na moje narzekania że do Samarii daleko i wcześnie trzeba wstać, miał jedną radę - wynająć taksówkę ... jak powiedziałem, że rent a car jest taniej - to było, żeby wynająć taksówkę choć w jedną stronę :wink:.
Mówię - sorry Kostas, twoja taksówka będzie i tak 2 x droższa, to Kostas twierdził, że możesz się wina napić :mrgreen:.
W końcu zrezygnowany poradził, żeby wziąć taksówkę do Imbros. Gdy usłyszał, że już tam byliśmy ...załamał się.
Wzdychnął głęboko i po krótkiej przerwie zaczął narzekać na pazernych sfakijczyków zarabiających po 5E za turystę na pick- upie i przeganiających rethymnońskie taksówki.
W sumie było wesoło, podjechaliśmy na południowy kraniec Chromonastiri, prosto pod drzwi muzeum.
Na zewnątrz niewielka prawie współczesna ekspozycja ... takie amerykańskie "dary" i nie tylko.

Obrazek

Obrazek

Moim oczom ukazała się piękna, kusztownie odnowiona i świeżo pomalowana wenecka willa, pilnowana przez umundurowanych żołnierzy.
Zdziwko ...okazało się, że nie jest to normalne muzeum, tylko placówka szkoleniowa greckiej armii.
Wojaki skasowały mnie na 3 juro i mogłem zwiedzać.
Po palcach deptała mi wycieczka mocno przejętych, greckich dzieciaków, oprowadzana przez wojskowego przewodnika.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ekspozycja świetna, logicznie poukładana.
Po lewej od wejścia znajdowały się pomieszczenia opisujące w ciekawy sposób, dzień po dniu operację Meteor.
Mnóstwo artefaktów, makiety, wyświetlany film pochodzący z niemieckiej kroniki - robią niesamowite wrażenie.
W dalszych pomieszczeniach była dokładnie opisana historia antytureckich powstań od XVIII i XIX wieku.
Broń ręczna, odznaczenia, postacie, stroje - wszystko elegancko pokazane i oświetlone ...

Obrazek

Obrazek

Po drugiej stronie dziedzińca znajdowały się sale szkoleniowe. Na tej mównicy poniżej to godło Sztabu Generalnego Armii Greckiej (przypomina trochę herb cerkwii prawosławnej).

Obrazek

Na muzeum warto poświęcić z godzinkę, a jak ktoś chce się wczytywać w napisy to nawet dłużej.
Myślę, że zdecydowanie ciekawsze miejsce niż muzeum w Askyfou.
Potem można się wybrać do prawdziwej, nie skażonej komercją, kreteńskiej podmiejskiej wsi.
Jest tam piękny kościółek, kaplica, zabytkowa tłocznia oliwy i z 2 tawerny.
Wrócić można autobusem KTEL (trzeba sprawdzić, bo są rzadko) lub połączyć wycieczkę z ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
KRETA 2017 - praktycznie ;-) - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone