Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kraj w Oceanii na grudniowe dni

W Australii żyje około 1500 rodzajów pająków, 4000 rodzajów mrówek i 350 rodzajów termitów. Australia jest domem dla 21 z 25 najbardziej jadowitych węży na świecie. Oceania obejmuje 14 krajów. Całkowita populacja kangurów wynosi obecnie prawie 50 milionów. Nowa Zelandia to jeden z trzech krajów na świecie, który posiada dwa oficjalne hymny narodowe. Autostrada nr 1 jest najdłuższą autostradą krajową na świecie. Ma około 14500 kilometrów długości.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 23.03.2024 19:12

piotrf napisał(a):No tak , moje pytanie zbyt mądre nie było :oops: , przeglądając Twoją relację w krótkim czasie zapisałem całą kartkę , a to oznacza minimum dwa - trzy tygodnie pobytu tam na wybrzeżu . . .

To było sensowne pytanie, jeśli się ma mało czasu i chce się zobaczyć wyłącznie najciekawsze miejsca, ale obaj należymy do tej kategorii ludzi, którzy na samych hitach raczej nie poprzestają.
Oprócz opisywanej właśnie trasy, byliśmy jeszcze dwukrotnie w samej północnej Hiszpanii, co będę się starał pokazywać, jednak zdaję sobie sprawę, że sporo czasu to zajmie.

Pozdrawiam,
Wojtek
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 716
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 23.03.2024 19:18

wiola2012 napisał(a):
piotrf napisał(a):Warto prócz latarni odwiedzić Kiama Blowhole na Blowhole Point , ciekawe miejsce z jaskinią o bazaltowych ścianach i trójkątną studnią , która przy wysokich oceanicznych falach "strzela" wodą na kilkadziesiąt metrów w górę

Piękny widok :tak: , wrażenie musi być niesamowite. Mi marzą się podobne atrakcje - gejzery na Islandii :) .


Pewnie nie robią aż takiego wrażenia jak ten 'gejzer' w Australii, ale Islandia to nasz hit jeśli chodzi o kategorię natura. Poniżej mój film:



Piotr dlaczego nie chcesz dotrzeć do Islandii? Często są ciekawe promocje na loty z Warszawy. My wtedy kupiliśmy loty z Kopenhagi za jakieś grosiki, a z Polski w tamtym okresie ceny to była jakaś abstrakcja. Ciekawa majówka to była, bo zwiedziliśmy Danię, potem objazdówka wypożyczonym autem dookoła Islandii (ceny za wypożyczenie auta były atrakcyjne), a na powrocie Hamburg i Darłówko gdzie babcia była w sanatorium.

@wiola2012 jak kupicie bilety to odezwij się. Dam znać gdzie można z bliska zobaczyć słynne maskonury (puffin). Ostatniego dnia popłynęliśmy na wycieczkę gdzie mieliśmy oglądać je z bliska. Po tym jak je oglądaliśmy dwa dni wcześniej byliśmy mocno rozczarowani tym rejsem.

50.jpg


49.jpg


Przepraszam za zaśmiecanie, ale o Islandii mógłbym opowiadać bez końca tak jak o Chorwacji.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 23.03.2024 19:48

Franz napisał(a):. . . obaj należymy do tej kategorii ludzi, którzy na samych hitach raczej nie poprzestają.
Oprócz opisywanej właśnie trasy, byliśmy jeszcze dwukrotnie w samej północnej Hiszpanii, co będę się starał pokazywać, jednak zdaję sobie sprawę, że sporo czasu to zajmie .


Same hity to więcej niż trzy tygodnie tam na miejscu i gonitwa , a tego nie lubimy :oczko: , więc na jednym wyjeździe raczej się nie zakończy - czas pokaże


Pozdrawiam
Piotr
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 716
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 23.03.2024 20:18

Pamiętaj, że tam od maja dni są naprawdę długie ;)

U nas to jest zazwyczaj gonitwa. Wiele osób nas krytykuje, ale my tak lubimy. Zdajemy sobie sprawę, że wiele rzeczy nas mija, nie możemy poznać tak naprawdę danego miejsca czy poczuć jego klimatu. Jednak my nie potrafimy usiedzieć na miejscu. Nawet jeśli jesteśmy typowo na wczasach/wypoczynku to po dwóch dniach nas nosi. Taka nasza zachłanność aby zobaczyć jak najwięcej, ale nam się to podoba, a i tak mamy wrażenie, że więcej i dłużej możemy nacieszyć się danym miejscem/atrakcją niż w niejednej wycieczce zorganizowanej.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 23.03.2024 20:28

ziemniak napisał(a):Piotr dlaczego nie chcesz dotrzeć do Islandii? Często są ciekawe promocje na loty z Warszawy. My wtedy kupiliśmy loty z Kopenhagi za jakieś grosiki, a z Polski w tamtym okresie ceny to była jakaś abstrakcja. Ciekawa majówka to była, bo zwiedziliśmy Danię, potem objazdówka wypożyczonym autem dookoła Islandii (ceny za wypożyczenie auta były atrakcyjne), a na powrocie Hamburg i Darłówko gdzie babcia była w sanatorium.


Kuba , to nie jest tak , że "nie chcę" , tylko mamy już zaplanowane kilka innych destynacji ( czekają na swoją kolej już jakiś czas :oczko: ) , biorę też pod uwagę swój wiek i zdrowie . . . jednak nie wykluczam ( prócz biegunów ) żadnej destynacji :mg:
Wszystko się może zdarzyć - jak śpiewała Anita Lipnicka , czy Lady Pank

ziemniak napisał(a):Przepraszam za zaśmiecanie, ale o Islandii mógłbym opowiadać bez końca tak jak o Chorwacji.


To nie jest zaśmiecanie :D Super że tak Cię wciągnęła Islandia :spoko: , może więc pokusisz się o relację z Waszego tam pobytu :idea: , jestem pewny , że zainteresowanych tym kierunkiem będzie więcej

Jeżeli chodzi o styl ( czy tempo ) zwiedzania - każdy robi to tak , jak lubi , jak mu najbardziej odpowiada . Na całe szczęście ludzie nie są pod tym względem jednakowi , więc nie ma jednej dobrej metody zwiedzania :spoko:


Pozdrawiam
Piotr
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 23.03.2024 20:39

Opuściliśmy Kiamę i wróciliśmy na Princes Highway , ale nie skierowaliśmy się do Wollongong , a w zupełnie przeciwnym kierunku . . .

799.JPG


800.JPG


801.JPG


Około 80 km na południe od Kiamy leży stosunkowo płytka zatoka z pięknymi piaszczystymi plażami i skalnymi półkami - Jervis Bay . To właśnie w tej zatoce można znaleźć Hyams Beach - plażę z najbielszym piaskiem na świecie . Śnieżnobiały piasek tej i okolicznych plaż został nawet wpisany do Księgi rekordów Guinnessa . Przy każdej plaży znajdują się toalety , stoiki oraz grille
gazowe , z których za darmo można korzystać , więc z uwagi na spore tłumy na "tej najbielszej" , wybraliśmy nieco inną plażę , znacznie spokojniejszą ;) , najpierw jednak pojechaliśmy do Huskisson , bo tam znajduje się Jervis Bay Marine Park i tam właśnie w restauracji przy marinie zjedliśmy pyszny obiad

802.JPG


803.jpg


Jervis Bay.jpg


Jervis Bay (1).jpg


804.jpg


805.JPG


806.JPG


807.JPG



:papa:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 23.03.2024 20:53

Po obiedzie nic już nie stało na przeszkodzie , żeby dotrzeć do plaży w południowej części zatoki

9.jpg


808.jpg


809.JPG


810.jpg


811.jpg


812.jpg


Używając zoomu , pomimo lekkiej mgły można dostrzec klif po drugiej stronie zatoki

813.jpg


814.JPG


815.JPG


816.jpg


817.jpg



:papa:
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 716
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 23.03.2024 21:26

Mam ciekawe pytanie, przynajmniej tak mi wydaje się.

Wiem, że tam masz rodzinę, ale czy nie obawiałeś się lub specjalnie przygotowywałeś do wizyty w Australii? Mam na myśli zwierzęta stanowiące zagrożenie dla człowieka. Zdaje sobie sprawę, że to może być stereotyp.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 23.03.2024 22:58

ziemniak napisał(a):Mam ciekawe pytanie, przynajmniej tak mi wydaje się.

Wiem, że tam masz rodzinę, ale czy nie obawiałeś się lub specjalnie przygotowywałeś do wizyty w Australii? Mam na myśli zwierzęta stanowiące zagrożenie dla człowieka. Zdaje sobie sprawę, że to może być stereotyp.


Miałem o tym pisać przy okazji wizyty w buszu i lesie deszczowym , ale skoro pytasz , to odpowiem teraz .
Nie obawiałem się o to , ani nie było żadnych przygotowań w tym kierunku . Wszędzie można spotkać niebezpieczne stworzenia , pająki , żmije , dziki , wilki , misie :oczko: Jest ich sporo i coraz bliżej nas :tak: . Należy zachować spokój ( o ile to możliwe ) i ostrożność podczas spacerów w górach czy w lesie . Patrzeć tam gdzie stawia się kroki i obserwować okolicę . Te stworzenia rzucają się na ludzi jedynie w kiepskich horrorach , gdy nie mają możliwości ucieczki ( przeważnie przez naszą nieuwagę i z naszej winy , a także czasem zwykłej głupoty ) i w sytuacji gdy one same lub ich potomstwo jest zagrożone . Tak samo jest w Australii . W buszu należy unikać siadania w pobliżu miejsc takich jak to . . .

Norka.jpg


. . . nie rozwijać takich zwiniętych listków . . .

PC214710.jpg


. . . a także pamiętać , że krokodyle i rekiny w ich naturalnym otoczeniu nie nadają się do przytulania :lol:


Pozdrawiam
Piotr
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 716
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 23.03.2024 23:30

Bardziej miałem na myśli zwierzęta, które łatwo przeoczyć typu: meduzy, osy i smoki morskie, węże, pająki, skorpiony...
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2497
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 23.03.2024 23:51

ziemniak napisał(a):@wiola2012 jak kupicie bilety to odezwij się. Dam znać gdzie można z bliska zobaczyć słynne maskonury (puffin). Ostatniego dnia popłynęliśmy na wycieczkę gdzie mieliśmy oglądać je z bliska. Po tym jak je oglądaliśmy dwa dni wcześniej byliśmy mocno rozczarowani tym rejsem.

Dziękuję, będę pamiętała :) . Przyłączam się do propozycji Piotra, napisz relację, na pewno znajdą się czytelnicy, a dwoje już masz :D .
piotrf napisał(a): z uwagi na spore tłumy na "tej najbielszej" , wybraliśmy nieco inną plażę , znacznie spokojniejszą ;)

Nie wierzę, że nie pojechałeś na tę najbielszą, wkręcasz nas :)
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 24.03.2024 01:27

ziemniak napisał(a):Bardziej miałem na myśli zwierzęta, które łatwo przeoczyć typu: meduzy, osy i smoki morskie, węże, pająki, skorpiony...


Meduzy - na plażach gdzie występują okresowo , są ostrzeżenia , np. hiszpański żeglarz
Os nie spotkaliśmy podczas całego pobytu , albo nie zauważyliśmy :oops:
O smokach morskich nic nie wiem
Węże i pająki widziałem , ale omijałem ( kilku zrobiłem zdjęcie )
Skorpiony pustynne nie są zagrożeniem dla człowieka


Pozdrawiam
Piotr
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 24.03.2024 01:36

wiola2012 napisał(a):
piotrf napisał(a): z uwagi na spore tłumy na "tej najbielszej" , wybraliśmy nieco inną plażę , znacznie spokojniejszą ;)

Nie wierzę, że nie pojechałeś na tę najbielszą, wkręcasz nas :)


Byliśmy na tej najbielszej , ale nie mam autoryzacji na zdjęcia :lool: , kilka znalazłem ( z jednego i z drugiego końca plaży ) . . .

Hyams Beach.jpg


H.B.2.jpg


. . . i jedno ze środka :mg:

H.B..jpg



Pozdrawiam
Piotr
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 24.03.2024 10:09

818.jpg


819.jpg


820.jpg


Panowała tam atmosfera spokojnego pikniku , ludzie brodzili w ciepłej wodzie , pływali na SUPach , w użyciu były też różnego typu pływadła z dętkami samochodowymi włącznie .
Płytka woda w zatoce miała temperaturę powietrza , około 30 stopni ( może więcej ) , dlatego jest to idealne miejsce dla rodzin z małymi dziećmi , wszędzie spotkać można wiaderka , łopatki i inny tego typu sprzęt . My również wspólnie wybraliśmy miejsce nad strumieniem niedaleko drzew dających wytchnienie w cieniu i rozpoczęliśmy poważną budowlę pod czujnym okiem Wnusi :)

821.JPG


822.JPG


Miejsce dobre , z widokiem na plażę i zatokę

823.jpg


Za plecami mieliśmy też przyjemny widok i jak się okazało kolejne atrakcje , o których w następnej części

824.jpg


825.jpg



:papa:
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4702
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 24.03.2024 22:00

piotrf napisał(a):Byliśmy na tej najbielszej ,

Jejku, ależ ona biała 8O . Biel aż bije po oczach.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Australia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kraj w Oceanii na grudniowe dni - strona 22
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone