Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

koszty porady Chorwacja własnie wróciłem

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Flacha
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 171
Dołączył(a): 09.01.2013

Postnapisał(a) Flacha » 12.07.2013 14:25

alpin napisał(a):
Za taką sumę to można naprawdę egzotyczne wakacje spędzić :).

konkretnie gdzie?

Ale jak bym miał wydać 16 tysięcy złowych na wakacje w Chorwacji to bym wolał polecieć z żoną na miesiąc do Tajlandii i niczego by nam nie brakowało....a wiem bo byłem 3 tygodnie i wydałem dużo mniej niż 16 tysięcy niczego sobie nie odmawiając :)


Znajdz mi Tajlandie na 2 tyg. w cztery osoby za 16 tyś. wylot w styczniu może być z Niemieckiego lotniska, ja narazie oferty poniżej 1300 euro od osoby nie mam, wylot z Frankfurtu.
Jeśli masz dostęp do takich ofert to proszę o namiar, jestem w stanie zapłacić prowizje dla ciebie. :)
Prosze potraktować moją prosbę poważnie.


Takie wyjazdy jak mój do Tajlandii załatwia się na własną rękę a nie z Biura Podróży :). Tylko trzeba trochę samozaparcia i duuużo szukania . Klucz do sukcesu to znaleźć bilety lotnicze w dobrej cenie. A samo życie w Tajlandii to już grosze :). Ja za taki wyjazd na 2 osoby na prawie 3 tygodnie zapłaciłem około 9 tysięcy z czego 5,5 tysiąca to był koszt przelotu Warszawa - Bangkok - Koh Samui i z powrotem. I naprawdę niczego sobie na miejscu nie odmawialiśmy :). Noclegi też zamawiałem przez internet . Zorganizowałem sobie wyjazd sam od A do Z :). Polecam taką opcje jeśli chodzi o dalsze kierunki.
Użytkownik usunięty

Postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.07.2013 14:28

alpin napisał(a):
Za taką sumę to można naprawdę egzotyczne wakacje spędzić :).

konkretnie gdzie?

Ale jak bym miał wydać 16 tysięcy złowych na wakacje w Chorwacji to bym wolał polecieć z żoną na miesiąc do Tajlandii i niczego by nam nie brakowało....a wiem bo byłem 3 tygodnie i wydałem dużo mniej niż 16 tysięcy niczego sobie nie odmawiając :)


Znajdz mi Tajlandie na 2 tyg. w cztery osoby za 16 tyś. wylot w styczniu może być z Niemieckiego lotniska, ja narazie oferty poniżej 1300 euro od osoby nie mam, wylot z Frankfurtu.
Jeśli masz dostęp do takich ofert to proszę o namiar, jestem w stanie zapłacić prowizje dla ciebie. :)
Prosze potraktować moją prosbę poważnie.


Sam sobie zorganizuj taką miesięczną eskapadę do Tajlandi :P Najtanszy lot na sierpien to 1881 zl (w jedna strone) lot z Krakowa linie Lufthansa, dzienne wydatki w Tajlandii mogą ograniczyć się do 20-30 USD , jeśli tylko będziemy wybierać tańsze noclegi oraz jeść i podróżować jak miejscowi.Jeżeli będziemy korzystać z klimatyzowanych pokoi hotelowych i taksówek oraz jadać w restauracjach, musimy liczyć się z kosztami ok. 40-50 USD dziennie. Osoby pragnące bardziej ekskluzywnych warunków mogą pozwolić sobie na pewną dozę luksusu już od 100 USD.

Piwo w restauracji – ok. 60-80 baht (2-3 USD)
Piwo w sklepie – ok. 45-60 baht (1,5-2 USD)
Obiad w taniej restauracji – ok. 60 baht (2 USD)
Trzydaniowy obiad dla dwojga w restauracji średniej klasy – ok. 500 baht (17 USD)
Posiłek typu fast food – ok. 140 baht (5 USD)
Posiłek na ulicy – około 30-40 baht (1-1,5 USD)
Woda mineralna 1 litr – ok. 15 baht (0,5 USD)
Pepsi 0,33 – ok. 15 baht (0,5 USD)
Pojedynczy bilet (transport lokalny) – ok. 20-50 baht (mniej niż 2 USD)
Przejażdżka tuk-tukiem – 30-100 baht, w zależności od odległości (1-3 USD)

i po co przepłacać z biurami turystycznymi :oczko_usmiech:
alpin
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 10.06.2008

Postnapisał(a) alpin » 12.07.2013 14:32

Jak będę jeżdził sam z żoną to może tak będę robił, ale mam dwie uczące się córki i muszę dostosować się do nich. :?
Sierpień to chyba nie najlepszy okres w tym regionie, pisze to na podstawie własnych doswiadczeń. :wink:
magdach7
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 24.06.2009

Postnapisał(a) magdach7 » 12.07.2013 15:12

hahahaha Ale się ubawiłam czytając ten wątek.
I po co te nerwy???? Przecież wakacje mamy!!!!!!!
Albo jakieś kosmiczne kwoty podawane, albo przepychanki słowne.
Ludzie, jak komuś za drogo w Chorwacji to zawsze działka podmiejska zostaje- Bałtyku nie polecam bo tam drożej niż w Cro :o .
Każdy wydaje na ile mu kieszeń pozwala, a przede wszystkim dużo zależy od szczęścia. w zeszłym roku byłam na Ciovo w 6 osób i za trzypokojowy, duży, apartament w pierwszej linii brzegowej płaciłam 60 eurasów. W tym, niestety nie miałam tyle szczęścia i nieduży apartament dla 4 osób w Postirze mam za 80 euro :( . No cóż.... nie narzekam bo kocham Chorwację i warta jest każdej złotówki. Pozostałe wydatki na pewno mniejsze niż nad Bałtykiem, a przede wszystkim cieplutkie morze, słoneczko i duuuuuuuużo pysznego winka. I czegóż tu więcej chcieć???????
magdach7
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 24.06.2009

Postnapisał(a) magdach7 » 12.07.2013 15:14

Patryk 1 napisał(a):Powiem tak. Jestem 7 raz z rzędu i tak naprawdę wszystko da się dostosować do zasobności portfela. Patrząc na Chorwację 90% rzeczy jest przewidywalnych ( pogoda, kwatery, koszty wyżywienia przywiezionego i na miejscu w zależności od zasobności ), można zawsze mieć kwaterę 1 km od morza lub dalej za mniejsze pieniądze. Nie ma co się zastanawiać, trzeba tylko skalkulować na co daną osobę stać. A czy dochodząc do morza 1 km , to będzie inna Chorwacja? :papa:

tu się zgadzam w całej rozciągłości.
Do zobaczenia w Cro :papa:
alpin
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 10.06.2008

Postnapisał(a) alpin » 12.07.2013 15:32

I po co te nerwy???? Przecież wakacje mamy!!!!!!!

Jakie nerwy, ja z tych wydanych euro nie żałuję ani eurocenta byłem w Chorwacji 3 raz i naprawdopodobnie we wrześniu będę po raz 4. :D
Ale wypisowanie jak bardzo jest tam tanio w porównaniu z Polską to oszukiwanie samego siebie.
Podreśle jeszcze raz, proszę nie porównywać kosztów zakwaterowania, bo każdy ma inne wymagania. :papa:
golibroda
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 14.06.2013

Postnapisał(a) golibroda » 12.07.2013 15:38

Jak ktoś chce zarobić na kwatery to niech weźmie bagażnik masła :) W Cro malutka kostka w Kozumie taniutkie 22 Kuny :) Na deptak i sprzedawać po "dychu" - polskim dychu :)

I za to ciekawostka - w Kozumie arbuz 2.99 kuny/kg a na "targu" warzywnym 8 kun/kg :) Coś tu mają do góry nogami poprzestawiane !!!

Gdzie ? Baska Voda - wczoraj :)
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007

Postnapisał(a) ynka » 12.07.2013 15:42

golibroda napisał(a):Jak ktoś chce zarobić na kwatery to niech weźmie bagażnik masła :) W Cro malutka kostka w Kozumie taniutkie 22 Kuny :) Na deptak i sprzedawać po "dychu" - polskim dychu :)

I za to ciekawostka - w Kozumie arbuz 2.99 kuny/kg a na "targu" warzywnym 8 kun/kg :) Coś tu mają do góry nogami poprzestawiane !!!

Gdzie ? Baska Voda - wczoraj :)

W Polsce na targu owoce i warzywa też są droższe niż w marketach, co tu dziwnego?
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Postnapisał(a) Z » 12.07.2013 15:51

A ja wiem gdzie są najtańsze warzywa i owoce i do tego najtańsze wakacje i najbliżej czyli Rodos-Rodzinne ogródki działkowe ogrodzone siatką :D
golibroda
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 14.06.2013

Postnapisał(a) golibroda » 12.07.2013 15:59

Na moim targu są tańsze, a tutaj droższe 2,5 raza niż w i tak drogim Kozumie :) Dla mnie to dziwne bo targ kojarzy mi się z atrakcyjną ceną a nie ekskluzywnym sklepem gdzie za złote półki, sprzedawcę w garniturze i klimę płacę odpowiednią cenę !

W/g mnie powinno być odwrotnie. Jak ktoś pisze,że w Chorwacji ceny są jak nad polskim morzem to chyba nie był tu i tam. Paliwo nieznacznie droższe, ale spożywka to bije na głowę wszystkie rekordy.

Aby tutaj przyjechać trzeba to zrobić z pełną świadomością i zaakceptować warunki finansowe. Ten co liczy na okazyjnie tani urlop srogo się zawiedzie. Chorwacja po prostu jest droga.
magdach7
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 24.06.2009

Postnapisał(a) magdach7 » 12.07.2013 16:02

alpin napisał(a):
I po co te nerwy???? Przecież wakacje mamy!!!!!!!

Jakie nerwy, ja z tych wydanych euro nie żałuję ani eurocenta byłem w Chorwacji 3 raz i naprawdopodobnie we wrześniu będę po raz 4. :D
Ale wypisowanie jak bardzo jest tam tanio w porównaniu z Polską to oszukiwanie samego siebie.
Podreśle jeszcze raz, proszę nie porównywać kosztów zakwaterowania, bo każdy ma inne wymagania. :papa:

Niestety, poza podmiejskimi działkami każde wakacje pociągają wydatki. Pewno bym nie porównywała Bałtyku czy Zakopca z Cro gdyby nie jeden mały fakt: pogoda w Polsce bywa kapryśna, a w czasie niepogody rozrywki nad Bałtykiem czy w Tatrach są baaaardzo kosztowne. W Chorwacji, dzięki pogodzie i temperaturze morza, cały dzień siedzimy na plaży i w wodzie, a wieczorne wyskoczenie do knajpki nie zżera rodzinnego budżetu.
Zresztą raz jeszcze podkreślę jesteśmy wolnymi ludźmi, jak komuś drogo czy źle w Chorwacji to jest wiele innych pięknych miejsc na całym świecie. Dla mnie nie ma wakacji bez Dalmacji- Egipt czy inne tropiki zostawiam na późną jesień :o
magdach7
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 24.06.2009

Postnapisał(a) magdach7 » 12.07.2013 16:08

Z napisał(a):A ja wiem gdzie są najtańsze warzywa i owoce i do tego najtańsze wakacje i najbliżej czyli Rodos-Rodzinne ogródki działkowe ogrodzone siatką :D

:lool:
golibroda
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 14.06.2013

Postnapisał(a) golibroda » 12.07.2013 16:10

Święte słowa - tu jest pięknie i warto potrząsnąć kiesą aby przybyć do CRO :)
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Postnapisał(a) darek1 » 12.07.2013 16:11

magdach7 napisał(a):
Z napisał(a):A ja wiem gdzie są najtańsze warzywa i owoce i do tego najtańsze wakacje i najbliżej czyli Rodos-Rodzinne ogródki działkowe ogrodzone siatką :D

:lool:




Jeśli nie wiesz gdzie tanie warzywa i owoce zadzwoń po nr 997 na najbliższy posterunek Policji i zapytaj się gdzie mieści się najbliższe Koło Gospodyń Wiejskich. U kobit kupisz taniej, zatańczysz, popijesz i poru.... - może i gratis.
magdach7
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 24.06.2009

Postnapisał(a) magdach7 » 12.07.2013 16:14

golibroda napisał(a):Święte słowa - tu jest pięknie i warto potrząsnąć kiesą aby przybyć do CRO :)

pięknie to mało powiedziane- lazurowe morze, słodziutkie arbuzy i melony, prześliczne widoki, pyszne winko- nie ma się do czego przyczepić :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
koszty porady Chorwacja własnie wróciłem - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone