Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Koszmarny korek przed tunelem Sv. rok

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
artmal
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 18.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) artmal » 14.08.2008 01:24

ninaa napisał(a):NIE wjeżdzać w godzinach "przedpołudniowych"..., szczególnie jeśli to sobota.., ale ... może nalezy liczyć na to, że będzie już koniec sierpnia...?? Specjaliści ?? Też chetnie się dowiem !


właśnie liczę na ten koniec sierpnia i na tych specjalistów 8)
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 14.08.2008 06:10

Jak co roku (a będzie to 12 raz), wybieramy się koniec sierpnia , wrzesień.
Z tego co zauważyłem, a mogę napisać, że jestem w miarę doświadczonym chorwatobylcą, jeszcze w ubiegłym roku w połowie września były korki. Koledzy musieli wracać ok 16 września (sobota) i zaliczyli po ok 1,5 godz przed tunelami. Ja wracałem w poniedziałek i było OK.
W tym roku wyjazd 28 przez HR będę jechał w piątek i prawdopodobnie zdecyduje się na jazdę strą trasą,(ciągnę łódkę).
Rekapitulując nawet koniec sierpnia i początek września nie daje gwarancji pustych dróg.....
Marcin29
Croentuzjasta
Posty: 279
Dołączył(a): 10.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin29 » 14.08.2008 07:52

swiadom praw i obowiazkow w ubieglym roku, tne do Zagrzebia ze Splitu, sobota nigdy w zyciu!poniedzialek....godzina 11:00...jade...nagle na tablicy 40...i komunikat ze przed Sv Rok...3km korka... 8O
w poniedzialek o 11:00 rano...
uruchomilem CB radio, slysze narzekania, pytam kolegow czy dlugi ten korek bo nie wiem co robic...
czlowiek ktoremu bede wdzieczny dluuuugi czas powiedzial tylko "uciekaj w Maslenicy na Gracac i Plitvickie Jezera"
tak zrobilem.cisza spokoj, troche krecenia ale ogolnie spox, no i jeziorka odwiedzilem na 6 godzin.a tak 3 z nich spedzilbym przed tunelem...

polecam ta droge wszystkim :wink:
Marek i Joanna
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 20.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek i Joanna » 14.08.2008 09:12

Witamy wszystkich chorwatomaniaków właśnie wróciliśmy z super urlopu na Pagu. Wyjechaliśmy ze Szczecina w środe przed północą, nocowalismy nad Balatonemi w ptiątek rano 1-08 ruszyliśmy na Chorwację, żadnych korków przed tunelami,a jeden jedyny przymusowy postój to na bramce w Zagrzebiu . W droge powrotną wybraliśmy sie 11-08 o 18.00 promem z Pagu potem do Senj,następnie na autostradę i do samej granicy żadnego korka -przejazd luksusowy.To samo przez Węgry i Słowacje. Inna sprawa to taka że przy planowaniu terminu wyjazdu i przyjazu świadomie omijaliśmy sobote i niedziele. A teraz odliczanie do następnego wyjazdu za rok. Urlop był przecudowny!! pozdrawiam i życze powodzenia :D :D
skunk
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 04.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skunk » 18.08.2008 08:03

Witam!
W związku z tym, że we wrześniu dwa razy będę w sobotę w godzinach popołudniowych przejeżdzał przez owy nieszczęsny tunel poproszę o potwierdzenie czy n/w drogą ominę tunel:

-W kierunku na wybrzeże zjazd z autostady w Sveti Rok na drogę nr 50 na Gracac, a nastepnie drogą 27 na Maslenice i wjazd na autostradę. Identycznie w kierunku odwrotnym.

1)Czy ktoś jechał drogą 50?Czy warto nią jechać?
2)Czy jak jadę od Letenye autostadą to omijam korek w Lućko?Czy może Lućko jest od strony Słowenii?

Dziekuję za odpowiedź
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.08.2008 08:20

skunk napisał(a):2)Czy jak jadę od Letenye autostadą to omijam korek w Lućko?Czy może Lućko jest od strony Słowenii?

Dziekuję za odpowiedź


Bramka Lučko w Zagrzebiu "korkuje się" dlatego, że na tą bramkę wjeżdża się jadąc od strony Węgier i Słowenii.
1 sierpnia wjeżdżałem na nią od strony Węgier i stałem w 2 godzinnym korku razem z tymi co jechali od strony Słowenii.

Obrazek
skunk
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 04.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skunk » 18.08.2008 08:26

Janusz Bajcer napisał(a):
skunk napisał(a):2)Czy jak jadę od Letenye autostadą to omijam korek w Lućko?Czy może Lućko jest od strony Słowenii?

Dziekuję za odpowiedź


Bramka Lučko w Zagrzebiu "korkuje się" dlatego, że na tą bramkę wjeżdża się jadąc od strony Węgier i Słowenii.
1 sierpnia wjeżdżałem na nią od strony Węgier i stałem w 2 godzinnym korku razem z tymi co jechali od strony Słowenii.

Obrazek


Dziekuję bardzo za odpowiedź.
Poproszę jeszcze forumowiczów o odpowiedź na pierwsze pytanie.
Pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.08.2008 08:34

Drogą nr 50 i 27 warto jechać , bo ładna widokowo :lol:
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 19.08.2008 09:51

Wyjeżdżaliśmy w tą sobotę z Makarskiej około 13 i od razu jechaliśmy na starą trasę, Polacy mówili o strasznych korkach tunelowych.
Korek był również w okolicach Plitvickich, mimo że lało- była masa ludzi.
Jazda około 30-40km/h.
kincior
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 07.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) kincior » 19.08.2008 10:28

Dlatego my wyjechaliśmy w sobotę po 5.00 i prawie cała trasa bez korków (wyjątek - Wiedeń, remontowany odcinek ok. 45 min.).

Podobnie z wjazdem do Cro. Najlepiej w sobotę do max. 8.00 być na Sv.Rok, później tylko słyszałem w radio HRT, że korek ma już ok. 1 km.
YoanaK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 125
Dołączył(a): 16.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) YoanaK » 19.08.2008 13:57

Wyjechaliśmy z Mimic w poniedziałek około 15 i już od razu w radio usłyszeliśmy, że korek przed Sv. Rokiem ma 5 km. Zaryzykowaliśmy, łudząc się, że się rozładuje. Niestety, nie rozładował się. 5 km jechaliśmy 55 minut :roll: Później za to było spokojnie. Trasa Mimice - Wrocław z objazdem autostrady w Słowenii zajęła nam tym razem 16,5 godziny.
yacek63
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 17.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) yacek63 » 21.08.2008 16:50

Ja jechałem do Polski 13 sierpnia z Makarskiej. Okazał się szczęsliwy, bo żadnego koreczka przed tunelami ani bramkami na autostradzie nie było.
Krzysztof II
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 03.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof II » 24.08.2008 20:54

23.08.2008 - dzień męki ludzi na autostradzie.

Historia podobna:

Wyjeżdżamy z Gradaca, pomijam korek przy wjeździe na autostrade w Dupci. Słuchamy HRT2, słyszymi info - mówią o 4 km więc spokojnie.
Ok 16 jesteśmy, widzimy jeżdżące pojazdy obsługi i policji oraz tablice informujące o korku 11 km, ten okazał się byc dłuższy znacząca, policjant zapytany o długośc odpowiedział nam 6 km - zrobił nas w konia.
Temperatura naszczęscie nie była strasznie wysoka, pare osób chyba nie wytrzymało, w tunelu robilismy przejazd po środku - w 2 tunelach przed Sv. Rokiem. Każdy chłodził samochód jak mógł, niektórym nie wytrzymały, stali na poboczu, były pomoce drogowe - jutro wkleje materiała foto i ostrzegam.
walczy
Croentuzjasta
Posty: 167
Dołączył(a): 23.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walczy » 25.08.2008 07:09

Krzysztof II napisał(a):23.08.2008 - dzień męki ludzi na autostradzie.


Wracałem w sobotę 23.08 i wybrałem drogę przez BiH. Wolałem jechać powoli, ale do przodu. Także różowo nie jest, kręto, czasem wąsko, a między Mostarem a Jajce są odcinki mocno pod górę. Ale ekstremy nie ma, jechać można, jest porównywalnie do Jadranki, choć nawierzchnia czasem gorsza. Największa przeszkoda to fakt że droga krajowa E661 w Jajce jest zablokowana, a objazd jest fatalnie oznaczony, przez to zmarnowałem godzinę na cofnięcie się do Jajce i szukanie objazdu. Trzeba kawałek przed Jajce odbić na Mrkonić Grad, i w Mkroniciu skręcić z powrotem w kierunku drogi E661 i dalej już normalnie jechać na Banja Lukę. Przez całą Bośnię od Metkovicia do Bosanskiej Gradiski jechałem 6,5 godziny.
fokstrot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 21.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) fokstrot » 25.08.2008 12:02

wyjazd z okolic Makarskiej w sobote ok 7 rano -> na trasie przez HR, H, SK 0 korkow. nie mowie o drodze do Cro - wyjazd we wtorek zaowocowal pustymi drogami w Cro

edit: sorry wyjezdzalismy w piatek rano
Ostatnio edytowano 25.08.2008 15:31 przez fokstrot, łącznie edytowano 2 razy
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Koszmarny korek przed tunelem Sv. rok - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone