Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Koszmarny korek przed tunelem Sv. rok

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rafaello_b
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 10.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafaello_b » 16.07.2008 15:50

No i znowu ciekawy wątek zaczyna zmierzać w kierunku - kto ma lepsze auto. Niektórzy są nieuleczalni.
bb84
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bb84 » 16.07.2008 17:32

rafaello_b napisał(a):No i znowu ciekawy wątek zaczyna zmierzać w kierunku - kto ma lepsze auto. Niektórzy są nieuleczalni.


zle mnie zrozumiales mialem odwrotna intencje ale lubie smaochody to fakt dlatego sie rozgadalem ... sory
MIALEM NA MYSLI to ze nawet tak starym autem jak moje slabo wyposazonym ( nie mam klimy ani niczego wsumie ;) ) mozna smialo jechac i nie ma co sie bac ...
musiek
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 13.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) musiek » 16.07.2008 18:20

A kiedyś moi rodzice dużym fiatem do Turcji pojechali... (zgadnijcie, czy z klimą ?) i wrócili. A słyszałem, że i maluchami również się jeździło, tak więc auto faktycznie nic nie znaczy.
Ale ponieważ byłem po raz pierwszy w Chorwacji, w tę i w tamtą stronę jechałem w sobotę , w dzień, autostradami, stałem w korkach, które nie zrobiły na mnie aż takiego wrażenia, a ogólny czas przejazdu był zadowalający, chcę się zapytać do czego można przyrównać drogę omijającą autostrady w Chorwacji, czy na Węgrzech. Czy są to drogi typu Warszawa-Katowice, czy raczej Warszawa-Lublin, czy może zwykła jedno-jezdniowa typu Rzeszów-Lublin ? Czy jedzie się przez wszystkie miejscowości, czy są obwodnice ? Chciałbym wiedzieć na przyszłość, czy faktycznie można zaoszczędzić na czasie i pieniądzach nie jadąc autostradami.
Bardzo proszę o informację tych, którzy tę trasę pokonywali.

pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.07.2008 18:38

bb84 napisał(a):
rafaello_b napisał(a):No i znowu ciekawy wątek zaczyna zmierzać w kierunku - kto ma lepsze auto. Niektórzy są nieuleczalni.


zle mnie zrozumiales mialem odwrotna intencje ale lubie smaochody to fakt dlatego sie rozgadalem ... sory
MIALEM NA MYSLI to ze nawet tak starym autem jak moje slabo wyposazonym ( nie mam klimy ani niczego wsumie ;) ) mozna smialo jechac i nie ma co sie bac ...


To jeszcze ja się włączę jako "nieuleczalny" :wink:

bb8 radzę popracować nad ortografią i polskimi literami pisząc posty.

Przypominam pkt.5 regulaminu forum:

"Pisząc przestrzegaj zasad ortografii i gramatyki oraz wyrażaj się jasno i zrozumiale. Używaj polskich znaków (chyba, że piszesz z zagranicy i masz zagraniczną klawiaturę)."
bb84
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bb84 » 16.07.2008 19:08

Janusz Bajcer napisał(a):
bb84 napisał(a):
rafaello_b napisał(a):No i znowu ciekawy wątek zaczyna zmierzać w kierunku - kto ma lepsze auto. Niektórzy są nieuleczalni.


zle mnie zrozumiales mialem odwrotna intencje ale lubie smaochody to fakt dlatego sie rozgadalem ... sory
MIALEM NA MYSLI to ze nawet tak starym autem jak moje slabo wyposazonym ( nie mam klimy ani niczego wsumie ;) ) mozna smialo jechac i nie ma co sie bac ...


To jeszcze ja się włączę jako "nieuleczalny" :wink:

bb8 radzę popracować nad ortografią i polskimi literami pisząc posty.

Przypominam pkt.5 regulaminu forum:

"Pisząc przestrzegaj zasad ortografii i gramatyki oraz wyrażaj się jasno i zrozumiale. Używaj polskich znaków (chyba, że piszesz z zagranicy i masz zagraniczną klawiaturę)."


ok będę pisał z polskimi znakami ( przyznaję się to było z premedytacją , po prostu mi się nie chce a regulamin przeczytałem dość szybko ;) ) a co do ortografi będę się starał

ps przepraszam za odbieganie od tematu , pozdrawiam :)
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 16.07.2008 20:27

musiek napisał(a):chcę się zapytać do czego można przyrównać drogę omijającą autostrady w Chorwacji, czy na Węgrzech. Czy są to drogi typu Warszawa-Katowice, czy raczej Warszawa-Lublin, czy może zwykła jedno-jezdniowa typu Rzeszów-Lublin ? Czy jedzie się przez wszystkie miejscowości, czy są obwodnice ? Chciałbym wiedzieć na przyszłość, czy faktycznie można zaoszczędzić na czasie i pieniądzach nie jadąc autostradami.
Bardzo proszę o informację tych, którzy tę trasę pokonywali.

pozdrawiam


Stara droga w Cro. Jedynie w rejonie Plitvic się ciągnie, no przez miasteczka trzeba zwolnić. Miejscami na starej drodze miałem prędkości grubo przekraczające te dopuszczalne na autostradach :oops: Natomiast nie polecam tej drogi nocą kiedy kierowca jest zmęczony, ze względu ma możliwość spotkania zwierzaków i zakręty które po ciemku jest trudniej ocenić.

Obrazek :oops:

Wejdź do działu FAQ - tam opisałem starą drogę, a w zasadzie koledzy to za mnie zrobili :)

bb84 napisał(a):ps przepraszam za odbieganie od tematu , pozdrawiam icon_smile.gif


Siem posprząta w swoim czasie :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.07.2008 21:55

bb84 napisał(a):ok będę pisał z polskimi znakami ( przyznaję się to było z premedytacją , po prostu mi się nie chce a regulamin przeczytałem dość szybko ;) ) a co do ortografi będę się starał

ps przepraszam za odbieganie od tematu , pozdrawiam :)


Dziękuję :lol:
Bo jak do tej pory , mało kto do poprawy był skory :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.07.2008 10:52

Wracając do tematu...

W sobotę 12.07 problem korków dla wyjeżdżających z Chorwacji został rozwiązany dość radykalnie - poprzez zamknięcie tuneli :) Znajomi zostali przekierowani na zjazd w Maslenicy i Gracac, potem też w podobny sposób musieli ominąć tunel Mala Kapela. Prawdopodobnie Chorwaci udostępnili obie jezdnie tylko dla wjeżdżających.

A w poniedziałek 14.07 rano, poza ulewą, żadnych problemów i opóźnień.
bb84
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bb84 » 17.07.2008 13:31

Janusz Bajcer napisał(a):
bb84 napisał(a):ok będę pisał z polskimi znakami ( przyznaję się to było z premedytacją , po prostu mi się nie chce a regulamin przeczytałem dość szybko ;) ) a co do ortografi będę się starał

ps przepraszam za odbieganie od tematu , pozdrawiam :)


Dziękuję :lol:
Bo jak do tej pory , mało kto do poprawy był skory :wink:


... taki jest regulamin więc ;)

Ja w tamtym roku jechałem w jedną stronę przez Plitvice a potem Benkovac ,Obrovac( przepiękne widoki w tych okolicach ) albo odwrotnie nie pamiętam , momentami tak jak wyżej napisano można smialo utrzymywać predkosci ok 100 130 ... a momentami jak jest ogranicznie do 60 to radze wiele nieprzekraczać bo jak zauważyłem Chorwaci więdzą po co stawia się ograniczenia ... ( w przeciwieństwie do kretyńskiego polskiego oznakowania ) w okolicach Plitvic dość trudno wyprzedza sie słabym samochodem , generalnie wszytko zależy od upodobań kierowcy znam takich co lubią tylko autosrady ja lubię prowadzić lubię zakręty wyprzedzanie itp itd także jak komu pasuje :)

ps dla osób które uważają prowadzenie samochodu oraz samą podróż za powiedzmy 40 % przyjemności z wyjazdu ( dla mnie może nawet 60% ;) )polecam jak zawsze boczne drogi :) ( chociaż autostrada jest dość malownicza )
Krzysiekm
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 413
Dołączył(a): 25.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysiekm » 24.07.2008 10:37

Kierowany wieloletnim doświadczeniem unikam korków w Cro na ile się da.
Sprawdzam na telegazecie lub słucham w radiu.
Korek jest najczęsciej:
1.Granica
2.Zagrzeb-Lućko
3.Tunele (mala kapela, sv rok)
Wyjeżdzam do Cro zawsze w czwartek ew. piątek ale koniecznie dopołudnia!!!
Wyjazd do Polski w każdy dzień oprócz soboty i niedzieli(ew.po 20.00 w niedzielę z makarskiej)
Gwarantuję,że korków nie ma ;)
wodnik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 288
Dołączył(a): 28.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) wodnik » 24.07.2008 14:42

potwierdzam
pumcia
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 2
Dołączył(a): 16.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pumcia » 25.07.2008 21:49

Ja w tym roku po raz pierwszy wybieram się do cro :)
Ale dzięki forum czuję, że dam sobie radę :D
Mam jedno pytanie, czy wjeżdżając około 8mej, w sobotę 2 sierpnia(podobno zmiana turnusów) od razu zjeżdżać na jedynkę?
Niepokoi mnie trochę potencjalne zmęczenie - jedziemy z północy przez Niemcy-Austrię-Słowenię na raz, dwóch kierowców, małe dziecko :? wiadomo koniec trasy jest najbardziej niebezpieczny - czujność siada, chce się jak najszybciej dojechać...
może jednak nie zjeżdżać z autostrady???
może tak z rańca jeszcze korków nie ma, a może tym bardziej są?
proszę o cynk :D
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 25.07.2008 22:55

Rano korków nie powinno być.
A może tak się gdzieś przespać na trasie i nie martwić się,że czujność siada ? :D Fizjologii nie oszukasz - w nocy się śpi,nie jeździ :D :D :D
Pozdrav.
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 26.07.2008 08:54

pumcia napisał(a):Ja w tym roku po raz pierwszy wybieram się do cro :)
Ale dzięki forum czuję, że dam sobie radę :D
Mam jedno pytanie, czy wjeżdżając około 8mej, w sobotę 2 sierpnia(podobno zmiana turnusów) od razu zjeżdżać na jedynkę?
Niepokoi mnie trochę potencjalne zmęczenie - jedziemy z północy przez Niemcy-Austrię-Słowenię na raz, dwóch kierowców, małe dziecko :? wiadomo koniec trasy jest najbardziej niebezpieczny - czujność siada, chce się jak najszybciej dojechać...
może jednak nie zjeżdżać z autostrady???
może tak z rańca jeszcze korków nie ma, a może tym bardziej są?
proszę o cynk :D


Witaj

Ja też będę jechał z północy Polski i robię przystanek we Wiedniu. Do Chorwacji będę wjeżdżał w godzinach szczytu sobotniego więc od Zagrzebia będę się poruszał drogami lokalnymi do Karlovaca i stamtąd już D1 do Splitu.

W aucie będę miał 7 osób w tym 9-o miesięcznego malucha, więc trasa dobrana jest właśnie pod niego aby można było spokojnie się zatrzymywać na odpoczynek.

Wg. lektury forum oraz informacji z innych źródeł, czas przejazdu z korkami na autostradzie (często kilku godzinne) a drogą krajową jest porównywalny, a komfort jazdy i widoki lepsze na krajówkach.

Serdecznie pozdrawiam i życzę udanej podróży.
carnivalka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) carnivalka » 26.07.2008 09:24

Ja natomiast mam złe doświadczenia ,jeżeli chodzi o kłopoty w trasie,ponieważ wracałam z Cro w piątek i też stałam w korkach.
Ale to nic w weekend majowy jechałam na południe Polski niecałe 300 km 9 i pół godziny.Także te korki zagraniczne wcale nie takie straszne.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Koszmarny korek przed tunelem Sv. rok - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone