Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Koszmarny korek przed tunelem Sv. rok

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
papse
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 20.07.2016 10:53

kropi napisał(a):Temat rzekłbym wiecznie aktualny.
W ostatnią sobotę było tam w szczytowym momencie 50 km korka, do tego zatkane zjazdy i miejsca odpoczynku, w sumie 3,5 h turlania. Podstawa to cierpliwość, coś do jedzenia i picia i dobry audiobook :-). No i oczywiście nie jechać w sobotę!

Ale odgrzałeś kotleta :wink:
W tą sobotę korki były wszędzie, Chorwaci zamknęli też część odcinków autostrad, wszystko przez silne wiatry.
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.07.2016 11:01

Chyba takim kopaczom zaczniemy przyznawać łopatkę :wink:
Jest już nawet przygotowana :lol: :oczko_usmiech:
Roxi
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 20.07.2016 11:06

Ja tam się cieszę, że mamy takich kopaczy.
Przynajmniej nie są zakładane nowe tematy, a aktualizowane te które już są :)

A korki przez wiatr były teraz rzeczywiście masakryczne. Po 6h, 7h stania :evil:
Ostatnio edytowano 20.07.2016 11:07 przez Roxi, łącznie edytowano 1 raz
kropi
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropi » 20.07.2016 11:07

Fakt ze nieźle wiało ale to dopiero dalej za tunelem i były ograniczenia do 40 km/h, oczywiście wszyscy jechali tak z 2x szybciej.
Chodzi mi o to, że na drodze może być różnie, pogoda też może płatać figle i nie zawsze jest tam 30 stopni i flauta. Zdążyliśmy na prom dzięki temu, że mieliśmy spory zapas czasu. Mega korek był wynikiem splotu okoliczności, z których jedną był wiatr, a drugą sobotnie przesilenie ruchu.
Łopatkę chętnie przyjmę, może przyda się do wykopania z kolejnego korka ;-).
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.07.2016 11:26

kropi napisał(a):Łopatkę chętnie przyjmę, może przyda się do wykopania z kolejnego korka ;-).

OK :oczko_usmiech:

złota łopatka.png
kropi
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropi » 20.07.2016 12:24

8O Ale fajna :D
Hvala 8)
Edit:
Szczęśliwie wróciliśmy po tygodniu spędzonym na Braču i choć wyjazd z Chorwacji był dosyć płynny (dopiero później mała czkawka we Wiedniu i kolejna pod Vyškovem) to w stronę morza znów były kilkukilometrowe korki przed tunelami sv.Rok, M.Kapela i Brinje plus 15 km na bramkach koło Zagrzebia. Pogoda jak drut, żadnych kolizji ani remontów - ki czort?
bartox33
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartox33 » 27.07.2016 11:48

tez miałem zaszczyt utknąć w tym korku masakra 4h jedynym pocieszeniem było to ze temp. była 13-14 stopni bez słońca bo jak by było standardowo 30-40 to by była masakra ,pierwszy raz mnie o mało co nie zdmuchneło z parkingu ja za sv.rok na górze poszedłem do toy toya masakra kibek dzwigneło na 10 cm pomyślcie co by było jak by sie przewrócił 8O :D :lol: 8O na szczescie zatrzymal sie na srubach kotwicznych ale przód sie unosił na jakies 10 cm zauwazyłem to potem jak za mna weszła nastepna osoba :P
pozdrawiam
karoka65
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) karoka65 » 27.07.2016 18:11

Dobrze że nie odleciałeś, hehe
lotnikwsk
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 27.07.2016 22:24

Do tunelu nie dane mi było dojechać (bo autostrada była zamknięta) ale przed Obrovac stałem 5 godzin a później góra 40 km/h i tak do Plitvic :evil: :evil: :evil: dzisiaj to już się z tego śmieję :mrgreen: :papa:
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Koszmarny korek przed tunelem Sv. rok - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019