Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Koszmarny korek przed tunelem Sv. rok

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Baru
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Baru » 20.05.2010 11:37

Chcemy wyjechać w sobotę wczesnym popołudniem, w nocy przekroczyć granicę chorwacką - dwa lata temu tak właśnie zrobiliśmy i było git. Tyle, że wtedy byliśmy w okolicach Sybenika, a teraz Korcula w planach. Czyli do wyboru prom ze Splitu (zdążymy? zabierze nas?), z Ploce - te same rozterki... Bo inaczej pozostaje jazda przez Peljesac do Orebica - niby kierowców mamy na zmianę, ale to jednak "kilka" godzin jazdy jest.
No i na Korculi zdecydowanie wolałabym się znaleźć w świetle dnia dziennego, bo jeszcze musimy dojechać do Karbuni.
Ostatnio edytowano 16.06.2010 15:32 przez Baru, łącznie edytowano 1 raz
przemol74
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemol74 » 20.05.2010 18:02

W zeszłym roku 27.06.09(sobota) wczesnym przedpołudniem wjeżdzałem do Sv.Roka bez żadnych korków.Otwarte są dwie nitki tunelu,problem zniknął :lol:.Przed Kapelą też było ok :D
Teraz jadę też z piątku na sobotę pod koniec czerwca i nie obawiam się korków.Chyba,że takowe są w środku sezonu, a może i przy borze :?: :?:
Ostatnio edytowano 20.05.2010 18:09 przez przemol74, łącznie edytowano 1 raz
matrix02
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) matrix02 » 20.05.2010 18:08

Robie rezerwacje i wyjazd na wczasy zawsze na czwartek zero korku :D
wojan
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 06.06.2010 23:28

Baru napisał(a):Chcemy wyjechać w sobotę wczesnym popołudniem, w nocy przekroczyć granicę chorwacką - dwa lata temu tak właśnie zrobiliśmy i było git. Tyle, że wtedy byliśmy w okolicach Sybenika, a teraz Korcula w planach. Czyli do wybory prom ze Splitu (zdążymy? zabierze nas?)

Zdążyć powinniście :D Od granicy w Letenye do Splitu - jakieś 4-5 godzin spokojnej jazdy autostradą.
Szerokiej drogi :D :papa:
pawelli
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 07.06.2010 09:06

matrix02 napisał(a):Robie rezerwacje i wyjazd na wczasy zawsze na czwartek zero korku :D

Ja raz zrobiłem błąd i wracałem w sobotę .... 3 godziny w korku przed tym tunelem .....
W tym roku wyjazd w środę -> czwartek w Cro :)
piotr62
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr62 » 07.06.2010 10:44

pawelli napisał(a):
Ja raz zrobiłem błąd i wracałem w sobotę .... 3 godziny w korku przed tym tunelem .....
W tym roku wyjazd w środę -> czwartek w Cro :)

Kiedy zrobileś ten błąd, chyba dwa lata temu przed otwarciem dugiej nitki tunelu? Teraz jest to taki sam odcinek autostrady jak każdy inny.

P.
pablo2222
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 07.06.2010 10:59

piotr62 napisał(a):Teraz jest to taki sam odcinek autostrady jak każdy inny.P.

No nie do końca tak jest. Zauważ, że w tunelach obowiązują ograniczenia prędkości oraz jazda w odpowiednim odstępie od pojazdu nas poprzedzającego. W szczytowym bardzo dużym natężeniu ruchu może to stanowić jakiś "punkt zapalny"
Pozdrawiam
pawelli
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 07.06.2010 11:11

piotr62 napisał(a):
Kiedy zrobileś ten błąd, chyba dwa lata temu przed otwarciem dugiej nitki tunelu?

P.

Dokładnie - 2 lata temu .....
Ale generalnie w weekendy jest zwiększony ruch na drogach
mar00ha_
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) mar00ha_ » 07.06.2010 13:54

[quote="pablo2222No nie do końca tak jest. Zauważ, że w tunelach obowiązują ograniczenia prędkości oraz jazda w odpowiednim odstępie od pojazdu nas poprzedzającego.[/quote]

Ograniczenie 80 km/h i odstęp 100m.
W praktyce większość aut jedzie 100 km/h z odstępami jakie im sie podobają. Obecnie tunele prawie nie spowalniają.

mar00ha
Baru
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Baru » 10.06.2010 21:02

wojan napisał(a):
Baru napisał(a):Chcemy wyjechać w sobotę wczesnym popołudniem, w nocy przekroczyć granicę chorwacką - dwa lata temu tak właśnie zrobiliśmy i było git. Tyle, że wtedy byliśmy w okolicach Sybenika, a teraz Korcula w planach. Czyli do wybory prom ze Splitu (zdążymy? zabierze nas?)

Zdążyć powinniście :D Od granicy w Letenye do Splitu - jakieś 4-5 godzin spokojnej jazdy autostradą.
Szerokiej drogi :D :papa:

Dzięki Krajanie :-)
wojan
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 10.06.2010 23:39

Baru napisał(a):

Nie ma za co :D Tym bardziej,że za bardzo nie pomogłem :D Ja w tym roku nie jadę :( (rozumiesz - budowa :lol: :lol: ) i dlatego z lekką zazdrością, ale i z nadzieją, że po powrocie podzielicie się wrażeniami, obserwuję tematy wyjazdowe :D
Pozdrav.
Baru
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Baru » 15.06.2010 10:57

wojan napisał(a):
Baru napisał(a):

Nie ma za co :D Tym bardziej,że za bardzo nie pomogłem :D Ja w tym roku nie jadę :( (rozumiesz - budowa :lol: :lol: ) i dlatego z lekką zazdrością, ale i z nadzieją, że po powrocie podzielicie się wrażeniami, obserwuję tematy wyjazdowe :D
Pozdrav.

My już po budowie... Jeszcze tylko "kilka" lat hipoteki i dom będzie nasz :lol:
Masz może jakieś doświadczenia w temacie uzyskania dostępu do netu tam na miejscu, jeżeli w domu/apartamencie nie ma takowego? Bo szukam na forum i takie dziwne rzeczy mi wyskakują w wyszukiwarce, że zwątpiłam...
Edytowałam:
nie chodzi mi i darmowy internet - chcę zapłacić i mieć dostęp. Jakieś karty pre-paid?
wojan
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 15.06.2010 15:37

Na temat kart pre-paid nie wiem nic, bo nigdy nie stosowałem :D
Prawie we wszystkich większych mieścinach są kawiarenki internetowe - ile za godzinkę nie powiem, bo nie mam aktualnych wiadomości.
A poza tym przy hotelach, stacjach benzynowych, restauracjach itp. można się natknąć na hotspota.
Jakby jeszcze coś w czym mógłbym pomóc to pisz na maila - jest w moim profilu.
Pozdrav.

PS Tutaj w miare aktualny wątek o internecie w Chorwacji
Ostatnio edytowano 16.06.2010 20:30 przez wojan, łącznie edytowano 1 raz
jgx1
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) jgx1 » 15.06.2010 22:24

Witam, prosiłbym o jednoznaczne potwierdzenie - czy jest prawdą że obecnie korki przed tunelami nie są już problemem (oczywiście poza ekstremalnymi sytuacjami jak wypadek)?
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 15.06.2010 23:07

jgx1 napisał(a):Witam, prosiłbym o jednoznaczne potwierdzenie - czy jest prawdą że obecnie korki przed tunelami nie są już problemem (oczywiście poza ekstremalnymi sytuacjami jak wypadek)?

Od kiedy są otwarte obie nitki tunelów Sveti Rok i Mala Kapela, koszmarne korki są rzadkością.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Koszmarny korek przed tunelem Sv. rok - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019