Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Koszmarny korek przed tunelem Sv. rok

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Baru
Odkrywca
Posty: 100
Dołączył(a): 29.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Baru » 20.05.2010 11:37

Chcemy wyjechać w sobotę wczesnym popołudniem, w nocy przekroczyć granicę chorwacką - dwa lata temu tak właśnie zrobiliśmy i było git. Tyle, że wtedy byliśmy w okolicach Sybenika, a teraz Korcula w planach. Czyli do wyboru prom ze Splitu (zdążymy? zabierze nas?), z Ploce - te same rozterki... Bo inaczej pozostaje jazda przez Peljesac do Orebica - niby kierowców mamy na zmianę, ale to jednak "kilka" godzin jazdy jest.
No i na Korculi zdecydowanie wolałabym się znaleźć w świetle dnia dziennego, bo jeszcze musimy dojechać do Karbuni.
Ostatnio edytowano 16.06.2010 15:32 przez Baru, łącznie edytowano 1 raz
przemol74
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 22
Dołączył(a): 12.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemol74 » 20.05.2010 18:02

W zeszłym roku 27.06.09(sobota) wczesnym przedpołudniem wjeżdzałem do Sv.Roka bez żadnych korków.Otwarte są dwie nitki tunelu,problem zniknął :lol:.Przed Kapelą też było ok :D
Teraz jadę też z piątku na sobotę pod koniec czerwca i nie obawiam się korków.Chyba,że takowe są w środku sezonu, a może i przy borze :?: :?:
Ostatnio edytowano 20.05.2010 18:09 przez przemol74, łącznie edytowano 1 raz
matrix02
Croentuzjasta
Posty: 198
Dołączył(a): 06.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) matrix02 » 20.05.2010 18:08

Robie rezerwacje i wyjazd na wczasy zawsze na czwartek zero korku :D
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 06.06.2010 23:28

Baru napisał(a):Chcemy wyjechać w sobotę wczesnym popołudniem, w nocy przekroczyć granicę chorwacką - dwa lata temu tak właśnie zrobiliśmy i było git. Tyle, że wtedy byliśmy w okolicach Sybenika, a teraz Korcula w planach. Czyli do wybory prom ze Splitu (zdążymy? zabierze nas?)



Zdążyć powinniście :D Od granicy w Letenye do Splitu - jakieś 4-5 godzin spokojnej jazdy autostradą.
Szerokiej drogi :D :papa:
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2525
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 07.06.2010 09:06

matrix02 napisał(a):Robie rezerwacje i wyjazd na wczasy zawsze na czwartek zero korku :D

Ja raz zrobiłem błąd i wracałem w sobotę .... 3 godziny w korku przed tym tunelem .....
W tym roku wyjazd w środę -> czwartek w Cro :)
piotr62
Croentuzjasta
Posty: 378
Dołączył(a): 13.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr62 » 07.06.2010 10:44

pawelli napisał(a):
Ja raz zrobiłem błąd i wracałem w sobotę .... 3 godziny w korku przed tym tunelem .....
W tym roku wyjazd w środę -> czwartek w Cro :)


Kiedy zrobileś ten błąd, chyba dwa lata temu przed otwarciem dugiej nitki tunelu? Teraz jest to taki sam odcinek autostrady jak każdy inny.

P.
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 07.06.2010 10:59

piotr62 napisał(a):Teraz jest to taki sam odcinek autostrady jak każdy inny.P.

No nie do końca tak jest. Zauważ, że w tunelach obowiązują ograniczenia prędkości oraz jazda w odpowiednim odstępie od pojazdu nas poprzedzającego. W szczytowym bardzo dużym natężeniu ruchu może to stanowić jakiś "punkt zapalny"
Pozdrawiam
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2525
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 07.06.2010 11:11

piotr62 napisał(a):
Kiedy zrobileś ten błąd, chyba dwa lata temu przed otwarciem dugiej nitki tunelu?

P.


Dokładnie - 2 lata temu .....
Ale generalnie w weekendy jest zwiększony ruch na drogach
mar00ha_
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mar00ha_ » 07.06.2010 13:54

[quote="pablo2222No nie do końca tak jest. Zauważ, że w tunelach obowiązują ograniczenia prędkości oraz jazda w odpowiednim odstępie od pojazdu nas poprzedzającego.[/quote]

Ograniczenie 80 km/h i odstęp 100m.
W praktyce większość aut jedzie 100 km/h z odstępami jakie im sie podobają. Obecnie tunele prawie nie spowalniają.



mar00ha
Baru
Odkrywca
Posty: 100
Dołączył(a): 29.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Baru » 10.06.2010 21:02

wojan napisał(a):
Baru napisał(a):Chcemy wyjechać w sobotę wczesnym popołudniem, w nocy przekroczyć granicę chorwacką - dwa lata temu tak właśnie zrobiliśmy i było git. Tyle, że wtedy byliśmy w okolicach Sybenika, a teraz Korcula w planach. Czyli do wybory prom ze Splitu (zdążymy? zabierze nas?)



Zdążyć powinniście :D Od granicy w Letenye do Splitu - jakieś 4-5 godzin spokojnej jazdy autostradą.
Szerokiej drogi :D :papa:


Dzięki Krajanie :-)
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 10.06.2010 23:39

Baru napisał(a):
Dzięki Krajanie :-)


Nie ma za co :D Tym bardziej,że za bardzo nie pomogłem :D Ja w tym roku nie jadę :( (rozumiesz - budowa :lol: :lol: ) i dlatego z lekką zazdrością, ale i z nadzieją, że po powrocie podzielicie się wrażeniami, obserwuję tematy wyjazdowe :D
Pozdrav.
Baru
Odkrywca
Posty: 100
Dołączył(a): 29.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Baru » 15.06.2010 10:57

wojan napisał(a):
Baru napisał(a):
Dzięki Krajanie :-)


Nie ma za co :D Tym bardziej,że za bardzo nie pomogłem :D Ja w tym roku nie jadę :( (rozumiesz - budowa :lol: :lol: ) i dlatego z lekką zazdrością, ale i z nadzieją, że po powrocie podzielicie się wrażeniami, obserwuję tematy wyjazdowe :D
Pozdrav.

My już po budowie... Jeszcze tylko "kilka" lat hipoteki i dom będzie nasz :lol:
Masz może jakieś doświadczenia w temacie uzyskania dostępu do netu tam na miejscu, jeżeli w domu/apartamencie nie ma takowego? Bo szukam na forum i takie dziwne rzeczy mi wyskakują w wyszukiwarce, że zwątpiłam...
Edytowałam:
nie chodzi mi i darmowy internet - chcę zapłacić i mieć dostęp. Jakieś karty pre-paid?
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 15.06.2010 15:37

Na temat kart pre-paid nie wiem nic, bo nigdy nie stosowałem :D
Prawie we wszystkich większych mieścinach są kawiarenki internetowe - ile za godzinkę nie powiem, bo nie mam aktualnych wiadomości.
A poza tym przy hotelach, stacjach benzynowych, restauracjach itp. można się natknąć na hotspota.
Jakby jeszcze coś w czym mógłbym pomóc to pisz na maila - jest w moim profilu.
Pozdrav.

PS Tutaj w miare aktualny wątek o internecie w Chorwacji
Ostatnio edytowano 16.06.2010 20:30 przez wojan, łącznie edytowano 1 raz
jgx1
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 25.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jgx1 » 15.06.2010 22:24

Witam, prosiłbym o jednoznaczne potwierdzenie - czy jest prawdą że obecnie korki przed tunelami nie są już problemem (oczywiście poza ekstremalnymi sytuacjami jak wypadek)?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 15.06.2010 23:07

jgx1 napisał(a):Witam, prosiłbym o jednoznaczne potwierdzenie - czy jest prawdą że obecnie korki przed tunelami nie są już problemem (oczywiście poza ekstremalnymi sytuacjami jak wypadek)?


Od kiedy są otwarte obie nitki tunelów Sveti Rok i Mala Kapela, koszmarne korki są rzadkością.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Koszmarny korek przed tunelem Sv. rok - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone