Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Koszmarny korek przed tunelem Sv. rok

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
will
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 09.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) will » 25.08.2008 16:24

Witam ja wyjechałem z Makarskiej o 7.00 23.08 koreczek przed tunelem Sv.Rok ok 5 km jednak wyniknął on z zamknięcia tunelu dla wyjeżdzająch z CRO i puszczenie obydwu nitek w strone morza.Przed Małą Kapelą korek miał jakieś 4 km więc skierowaliśmy się na starą drogę.W ten sposób ominęliśmy kolejny korek.Pozdrawiam.
AdamBo
Croentuzjasta
Posty: 157
Dołączył(a): 25.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBo » 25.08.2008 19:44

16.08 około południa, korek przed Sv.Rok (w kierunku zadaru) 3 km, od strony zadaru 33 km liczony samochodowym licznikiem kilometrów. 8)
biernus
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 16.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) biernus » 25.08.2008 22:04

fokstrot napisał(a):wyjazd z okolic Makarskiej w sobote ok 7 rano -> na trasie przez HR, H, SK 0 korkow. nie mowie o drodze do Cro - wyjazd we wtorek zaowocowal pustymi drogami w Cro

edit: sorry wyjezdzalismy w piatek rano


Kolego moglbys sie do mnie odezwac na gg: 82928 (napisz nawet jak bede niedostepny). Dziekuje
Szkoda ze na tym forum nie da sie pisac prv msg. ;/
Krzysztof II
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 03.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof II » 25.08.2008 23:20

AdamBo napisał(a):16.08 około południa, korek przed Sv.Rok (w kierunku zadaru) 3 km, od strony zadaru 33 km liczony samochodowym licznikiem kilometrów. 8)


Heh, to nasz był do przezycia, bo miał ok 21 km :)
fokstrot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 21.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) fokstrot » 26.08.2008 10:09

biernus napisał(a):
fokstrot napisał(a):wyjazd z okolic Makarskiej w sobote ok 7 rano -> na trasie przez HR, H, SK 0 korkow. nie mowie o drodze do Cro - wyjazd we wtorek zaowocowal pustymi drogami w Cro

edit: sorry wyjezdzalismy w piatek rano


Kolego moglbys sie do mnie odezwac na gg: 82928 (napisz nawet jak bede niedostepny). Dziekuje
Szkoda ze na tym forum nie da sie pisac prv msg. ;/

odezwe sie ale dopiero w srode - tymczasowo dostep do neta mam tylko w pracy, co skutkuje brakiem dostepu do gg
-Yaro-
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1067
Dołączył(a): 01.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) -Yaro- » 26.08.2008 12:07

9 sierpnia ok. godz. 7-8 nie było koreczka choć ruch był spory.
golonko
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 31.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) golonko » 31.08.2008 12:19

Witam,

Jechałem przez A1 wczoraj ( 30.08 ) w okolicach Sv. Roku znalazlem sie kolo 15 i w HR2 mowili o 10km korku.
Całe szczęście, że przyczepę kempingową zostawiłem dla rodziców i mogłem tunel ominąć.
Skorzystałem ze zjazdu Benkowac, dalej na Obrovac, Gracac i spowrotem na A1 zaraz za tunelem.
Cały objazd zajął mi około godziny, drogi były puste i w doskonałym stanie (...poza drogą Gracac-A1, na której troszkę nas wybujało)
Dodatkowym atutem było obniżenie kosztów autostrady. Split->Benkovac 40 Kn, Sv. Rok->Zagreb : 86 Kn. Czyli dzięki ominięciu tunelu zaoszczędziłem ponad 100 Kn.

No i te widoki!

Niestety droga miejscami jest bardzo kręta i stroma, więc z przyczepą jej nie polecam.
ACandrzej
Cromaniak
Posty: 1401
Dołączył(a): 17.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ACandrzej » 31.08.2008 18:13

Witam
Chciałbym się podzielić z kilkoma spostrzeżeniami z mojej pierwszej podróży do Chorwacji.Wyjeżdżaliśmy 21.08 przez Słowację , Węgry i pierwszy nocleg zaplanowaliśmy w okolicach Plitwic - bez rezerwacji i znależliżmy kwaterę bez problemu.Cała droga w zasadzie bez większych korków.Następnego dnia zwiedzanie Jezior Plitwickich , nocleg w tym samym miejscu i 23.08 wyjazd na wybrzeże/mieliśmy zarezerwowany apartament na Ciovo/.Z Plitwic celowo wybraliśmy drogę z pominięciem autostrad aby zobaczyć kawałek Chorwacji "od tyłu".Jechaliśmy przez Gracac , Knin , Drnis do Sibeniku i dalej Jadranką do Trogiru.W okolicach Gracaca i Knina zaskoczyła nas ilość zrujnowanych i opuszczonych domów.W połączeniu z dużymi obszarami spalonymi w niedawnych pożarach daje to dość przygnębiający widok, ale jak ktoś nie pędzi na wybrzeże, to warto zobaczyć.Jeśli chodzi o Ciovo to jest ona totalnie zakorkowana w ciągu dnia. W godzinach przedpołudniowych wyjazd z Okrug Gornji do Trogiru /chyba jakieś 4 - 5 km zajmował ok 1 godz.
Powrót mieliśmy zaplanowany na sobotę 30.08 i tego po przeczytaniu kilku opini na forum najbardziej się obawiałem.W związku z tym zarządziłem wyjazd o 6 rano.Przejazd drogą z Trogiru do wjazdu na autostradę w Vrpolje /ostatnie widoki na Trogir z lotu ptaka przy wschodzącym słońcu/.Na autostradzie pełny luzik, w okolicach tuneli pusto i pierwszy mały korek /ok. 2km/ na bramkach koło Zagrzebia.
W Chorwackim radiu mówili , korek pod Sv. Rok ma 6km , a pózniej 11 km. Wracając zobaczyliśmy jeszcze zamek Trakoscan/bardzo malowniczy/
kincior
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 07.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) kincior » 31.08.2008 21:11

Dziwię się, że mimo 100% pewności trafienia na gigantyczny korek (Sv.Rok) w sobotę w godzinach przed i popołudniowych forumowicze nie planują podróży w innych godzinach lub inną drogą, tylko licząc na cud pchają się na A1 o godz. 12 czy 15.00.
Wyjeżdżałem z Ciovo o 5.00 i było ok., a Czesi z naszej willi wyjeżdżali o 4.00.
kmusial
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 364
Dołączył(a): 19.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmusial » 02.09.2008 13:37

A ja wracałem w nocy z piątku na sobotę ok. godz.24.00, korków zero, nie tylko przed tym tunelem, ale również na całej trasie do Polski. Duży korek był tylko na granicy, przy wjeździe do Chorwacji.
kulas
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 04.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulas » 02.09.2008 13:53

kmusial napisał(a):A ja wracałem w nocy z piątku na sobotę ok. godz.24.00, korków zero, nie tylko przed tym tunelem, ale również na całej trasie do Polski. Duży korek był tylko na granicy, przy wjeździe do Chorwacji.


Spodziewając się koszmarnych korków w sobotę 30.08.08 wystarowałem z Breli w piątek o 16:30. Efekt - zero korków, jedynie na bramkach przed Zagrzebiem oraz na granicy Hr/Slo straciłem może 30 min. Droga Brela - Warszawa, start piątek 16:30 i koniec w Wawie w sobotę o 8:30.

Jak wjeżdżałem do Hr w sobotę 23.08 widziełem korek dla wracających, masakra.

Pzdr
ane3ka
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 01.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ane3ka » 05.09.2008 20:03

W zeszłym roku wracaliśmy z Cro 01.09. Korek w stronę Zagrzebia zaczynał się zaraz za zjazdem na wyspę Pag - szacuję go na 20 km.
Możliwe jest ominięcie tunelu.

W tym miejscu pragnę podziękować asikx-owi za gorące przyjęcie na forum!
Ostatnio edytowano 08.09.2008 14:01 przez ane3ka, łącznie edytowano 2 razy
kowaaal
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 15.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kowaaal » 07.09.2008 09:31

Wyjazd z Baśka Voda piątek 05.09 o godz.8.30.Przejazd przez całą CRO praktycznie na 5 biegu.Węgry i Słowacja tak samo,dopiero w Czechach na krótkim odcinku od Mosty u Jablunkova do Cieszyna delikatne problemy[objazdy,wahadełka].Jedyny mały problem,z naszej winy ,to kupno matricy na Węgrzech.Po prostu nie kupiliśmy jej na granicy i trzeba było zjeżdżać z autostradki na stacje benzynową kilka kilometrów.Węgrzy zbudowali autostrady ale nie zdążyli zbudować przy nich stacji benzynowych.Pobyt w BAŚKA VODA kapitalny,było super.Pogoda :P :P :P :P :P .Za rok bezdyskusyjnie CRO.Nigdy więcej nad Bałtyk.Ceny zbliżone do polskich,oczywiście nad Bałtykiem,poza noclegami które oczywiście w CRO wychodzą zdecydowanie taniej,o warunkach oczywiście nie wspomnę.Rok temu w Dżwiżynie za nocleg 3 osoby 2200 zł,w tym roku w Baśka Voda 4 osoby 520 euro.POZDRAV.
ziomek
Croentuzjasta
Posty: 428
Dołączył(a): 15.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziomek » 07.09.2008 09:39

golonko - my wracaliśmy z Chorwacji zjazd 15 Maslenica przez Gracac i dalej starą 1 aż do końca i wcale nie odradzam jazdy z przyczepą trochę więcej spali na tym odcinku ale droga jest jakościowo dobra i nie ma korków co dla samochoduz przyczepą jest o wiele gorsze :lol:
skunk
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 04.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skunk » 07.09.2008 15:19

Witam!
Wczoraj tj. sobota 6.09.08 przejeżdzałem przez w/w tunel o godzinie 15 i nie było żadnych korków.W Lucko podawali bilety i szło wszystko sprawnie.Z czystym sumieniem mogę potwierdzić, że we wrzeńiu tego roku nie powinno być problemu z dojazdem na wybrzeże.Za rok ten temat nie będzie aktualny bo Mala Kapela i Sveti Rok już będą otwarte dla dwóch kierunków.
Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Koszmarny korek przed tunelem Sv. rok - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone