Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Koszmarny korek przed tunelem Sv. rok

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
M@rlon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 272
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) M@rlon » 29.07.2008 16:10

Chcoałem się z Wami podzielic moimi uwagami na temat korków - bo udało mi się ich uniknąć. Jeżdzę z rzeszowa. lecz nie to jest najważniejsze. JEŻDZĘ W SOBOTY. Na granicy Letenye Gorican jestem około godziny 15-16. Gdyjadę dalej ( Omis, Mimice) to tylko raz załapałem mały korek 20 - 30 min, który zresztą powoli się poruszał.
Natomiast w drogę powrotną wyjeżdżałem ostatnio ( sierpnień 2007) około 4 rano. Ciekawa sprawa - na 2-gim wspolnym tunelu ( wyjeżdżając) zamknęli mi tunel :o Okazało się, że puścili 2 pasy ruchu dla jadących w stronę morza. :evil: Było to około 6.30 rano i przy mnie drogowcy go blokowali. Musiałem go objeżdżać drogą górską około 25-30 km, gdzie mojej córce zrobiło się niedobrze.
Natomiast jadąc w stronę Omisu widziałem ( około 17) olbrzymi korek wyjeżdżających (około 11 km) na autostradzie przed Zagrzebiem. Nie wiem czy tak jest co roku, ale to było myślę równie nieciekawe jak korki przy tunelach.
orfik11
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 28.07.2008
Korki

Nieprzeczytany postnapisał(a) orfik11 » 29.07.2008 23:25

Do mojego przedmówcy. Dokładnie robię tak samo i jeżdżę w tych samych godzinach. Nie przypominam sobie abym stał w korkach. Tfu odpukać. Mam nadzieję, że za kilka dni będzie tak samo. Zapomniałbym dodać, że ja stacjonuje w Sumpetarze, 6 km przed Omiszem.
Pozdrawiam Cromaniaków.
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 30.07.2008 00:17

M@rlon napisał(a):... Natomiast w drogę powrotną wyjeżdżałem ostatnio ( sierpnień 2007) około 4 rano. Ciekawa sprawa - na 2-gim wspolnym tunelu ( wyjeżdżając) zamknęli mi tunel :o ...


Nam też - w sobotę 5.07. tego roku (ok. 8:15) - na pierwszym :wink:
Obrazek
czyli przypadł nam w udziale objazd tunelu Sv Rok.

Jak zobaczyliśmy później, co się dzieje z przeciwka przed Malą Kapelą, to też wymyśliliśmy teorię "puszczenia 2 pasów ruchu dla jadących przez tunel Sv Rok w stronę morza".

Pozdraviam wszystkich zakorkowanych (nie tylko w Chorwacji) :lol:
M@rlon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 272
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) M@rlon » 30.07.2008 09:11

Myslę, że na nie jestałem na pierwszym ponieważ wyjechałem bardzo wczesnie rano, kiedy nie był jeszcze zamkniety. Na drugi trafiłem około 6.45. Więc wtedy właśnie zamykali. W tym roku pożegnam morze chorwackie chyba jeszcze wczesniej, aby zdążyć przed zamknięciem i tego drugiego.
WAŻNE!!!!
Wydaje mi się, że przy tunelach jednonitkowych w drodze powrotnej była inforacja na tablicy w jakich dniach i godzinach je zamykają, Może ktoś sprawdzi i napisze na forum.[b]
Sam chętnie skorzystam z tej informacki
Pozdrawiam
maczos
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 15.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) maczos » 30.07.2008 09:49

witam serdecznie
Jadę za dwa tygodnie. Jeżeli dobrze wywnioskowałem to zamykanie tuneli ( kapela i Rok ) w sobotnie przed i popołudnie w kierunku Zagrzebia nie jest regułą tak ???
Jedziemy na Peljasac i mamy 3 opcje trasy ( autostrada, stara droga przez plitvice, BiH ) ale powiem szczerze, że nie usmiecha mi się jazda tymi dwoma ostatnimi i jeżeli mam stracić godzinę na tych tunelach to chętnie ją stracę :)))
woojtekg
Croentuzjasta
Posty: 441
Dołączył(a): 11.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 30.07.2008 10:32

Czy w sobote o godzinie 2-4 w nocy mozna się spodziewać korka na tych tunelach w strone wybrzeża, czy jest to jeszcze pora w miare bezpieczna.
Kiedy radzicie wyjechać w droge powrotną, zeby ominąć korki ( w poniedziałek rano trzeba do pracy i jest to jedyne ograniczenie) ?
Czy można będąc już w drodze powrotnej gdzieś się dowiedziec o długości korka na tunelach, tak żeby mozna było odbić na starą drogę ? ( jakieś radio dla kierowców ? )
M@rlon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 272
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) M@rlon » 30.07.2008 15:02

W nocy zwykle korów nie ma i przejeżdża się spokojnie. Nie wiem z jakiej miejscowości będziesz wracał. Ja wyjeżdżam bardzo wczesnie rano. Obliczam sobie trasę w ten sposó aby na granicy chorqwacko - węgierskiej być około 7.30. Tak więc z okolic Omisa - Makarskiej wyjeżdżam około 3.30 - 4.00.
Nie wiem jak się sprawdziłaby taktyka wyjazdu około 18.00-19.00. Na ten temat muszą wypowiedzieć się inni forumowicze.
Ogólna moja rada jest taka: wyjedź albo bardzo wcczesnie rano, albo juz zupełnie wieczorem, a wieć poza godzinami szczytu podróżniczego.
Ja preferuję wyjazd wczesnie rano bo jestem wypoczęty po przespaniu kliku godzin i z dziećmi akurat staję na sniadanie na granicy. A poza tym o rozsądnej godzinie dojedżam do domu (Rzeszów), tj. 18.00 - 20.00
sledz74
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 8
Dołączył(a): 30.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) sledz74 » 31.07.2008 00:00

W moim przypadku mam prom ze Splitu wypływający o 18:00, tak więc w kolejce muszę stanąc trochę wcześniej. I stad moje pytanie. W sobotę 9 sierpnia wyjadę z Wiener Neustadt (jadę z noclegiem przez Austrię) z samego rana, tak żeby w okolicach Zagrzebia być powiedzmy około 9:00

No i żeby zdążyć spokojnie na prom to:
- jechać całość autostradą z korkami przy tunelach?
- jechać jedynką z Karlovac prosto do Splitu?
- jechać jedynką z Karlovec a w Gracac odbić na Maslenicę i dalej autostradą do Splitu?

I jeszcze jedno pytanie - Jak się jedzie z Mariboru do Zagrzebia? Są korki?

W Splicie chciałbym być przed 15:00
M@rlon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 272
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) M@rlon » 31.07.2008 12:58

Dla wszystkich, którzy jadą do Chorwacji na 16 sierpnia!!!!
Wydaje mi się, że ta sobota będzie inna jak większośc. Chorwaci 15 sierpnia ( piatek) podobnie jak Polacy mają święto - dzień wolny od pracy. Wydaje mi się więc, że korki będą tworzyły się przede wszystkim 14 popołudniu i 15 (piatek) rano/przedpołudniem. W sobotę Chorwaci będą się wylegiwać na plażach, a my w tym czasie ....... powinniśmy spokojnie przejechaś M.Kapelę i Sv. Roka :D
maczos
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 15.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) maczos » 31.07.2008 14:15

M@rlon napisał(a):Dla wszystkich, którzy jadą do Chorwacji na 16 sierpnia!!!!
Wydaje mi się, że ta sobota będzie inna jak większośc. Chorwaci 15 sierpnia ( piatek) podobnie jak Polacy mają święto - dzień wolny od pracy. Wydaje mi się więc, że korki będą tworzyły się przede wszystkim 14 popołudniu i 15 (piatek) rano/przedpołudniem. W sobotę Chorwaci będą się wylegiwać na plażach, a my w tym czasie ....... powinniśmy spokojnie przejechaś M.Kapelę i Sv. Roka :D


witam
no mam podobną koncepcję... przynajmniej się łudzę :)
Ewa Góra
Odkrywca
Posty: 103
Dołączył(a): 06.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa Góra » 31.07.2008 14:44

Rzeczywiscie doświadczylismy i my . 12 lipiec ok.12 w południe. Korek"tylko" na godzinkę od strony Zagrzebia, lecz po wyjeżdzie ze Sw.Roka widzieliśmy ponad 10 km samochodów stojacych pod górkę.
Tak nas to zestresowało,ze wracając 26 lipca,wyjechaliśmy z Murteru tuż po 4 rano.I tym sposobem udało nam sie uniknąć jakichkolwiek trudnosci
przy powrocie do Polski.Ani raz nie staliśmy na drodze.Natomiast widzieliśmy olbrzymie korki "do"; na odcinkuZagrzeb-Karlovac/chyba 11 km zaczopowane przez 2 stłuczki i drugi czop na 5-7 km przed granicą HR od Mariboru.Bardzo współczuliśmy tym którzy jechali do Cro.Lecz chyba sobie bardziej z powodu kończących się wakacji.
ninaa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 112
Dołączył(a): 12.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ninaa » 13.08.2008 13:49

Moje doświadczenie z tunelami:
- do CRO Mala Kapela ok 5-ej rano w sobotę 26 lipca i Sv Rok 2 godziny póżniej - bez jakichkolwiek problemów. Wyjeżdzając z Bydgoszczy o 7-ej rano w piątek, na Ciovo stanęliśmy o 9.30. Rewelacyjnie poszlo.
- z CRO - maly koszmarek..., ale wart przeżycia. 9 sierpień, sobota, godz 10 z minutami Mala Kapela z korkiem strasznym..., potem Sv Rok - objazdem..., zmuszeni.., ale i tak staliśmy ze 3 godziny. Oto foto:
Obrazek

W radio HR2 informacje - w obie strony 6 km korka..., ruch puścili "w stronę mora" ... Objazd nietrudny, malowniczy.
Porady Forumowiczów w podróży ... nieocenione. Dzięki Forum bylam przygotowana o podróży... dobrze.
A w korku też trzeba postać ... 8O , klimat poczuć...
Masakryczny byl wyjazd z Cro. Przed oststnim tunelem stop na dlugo..., za tunelem.. stop na dlugo.. - bramki.., za bramkami stop... granica..., za granicą stop... granica..
Za wąskie gardelko ma ta Croatia nasza dla tylu napalonych Europejczyków... :(
maczos
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 15.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) maczos » 13.08.2008 15:18

kurcze... masakra. Jadę w piątek z noclegiem na Węgrzech. Chyba skuszę się jechać przez BiH... Na Peljasac nawet krócej będzie :)
artmal
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 18.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) artmal » 13.08.2008 18:47

ktoś już wcześniej próbował podpytać , ale nie doczytałem się odpowiedzi. czy ktoś już jechał w ostatni weekend sierpnia? wyjeżdżam rano w piątek 29.08 i chcę przenocować nad balatonem. więc w sobotę 30.08 w godzinach przedpołudniowych wjedziemy do chorwacji. a potem chcemy dojechać w okolice makarskiej lub może jeszcze dalej. jakieś uwagi ? sugestie? 8O
ninaa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 112
Dołączył(a): 12.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ninaa » 13.08.2008 23:20

NIE wjeżdzać w godzinach "przedpołudniowych"..., szczególnie jeśli to sobota.., ale ... może nalezy liczyć na to, że będzie już koniec sierpnia...?? Specjaliści ?? Też chetnie się dowiem !
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Koszmarny korek przed tunelem Sv. rok - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone