Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Koszmarny korek przed tunelem Sv. rok

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
szunaj11
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 13.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) szunaj11 » 15.07.2008 11:49

msz napisał(a):
robert_z napisał(a): Zresztą o wszystkim informowali w radiu - wystarczyło mieć włączone.


a na jakie radio trzeba mieć ustawione? Jaka częstotliwość?



najlepsze jest : Hrvatski radio - II program FM 98,5 (MHz) :lol:


http://www.hak.hr/servisne-informacije.aspx
Baru
Odkrywca
Posty: 100
Dołączył(a): 29.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Baru » 15.07.2008 13:10

robert_z napisał(a):Dziś w nocy wróciłem z Chorwacji i wtrącę się do rozmowy o korkach na autostradzie. Tak się składa, że również stałem w tym korku przed tunelem 28.06 (sobota). Powiem tyle, wypadki się zdarzają, a wypadek w tunelu to najgorsza rzecz jaka się może przytrafić. Ten korek 28.06 powstał właśnie z powodu wypadku - przejazd przez tunel został zablokowany w obu kierunkach na około 1 godzinę, skutek to oczywiście wielokilometrowy korek. Osobiście stałem nie długo bo około 5 km od tunelu, ale przez ten czas aut tylko przybywało i jak ktoś miał pecha to i 10km korek zaliczył. Dłuższy już nie bo jak doszło do 10 km, to policja nie wpuszczała i kierowała na objazd starą drogą. Zresztą o wszystkim informowali w radiu - wystarczyło mieć włączone. W drodze powrotnej do Polski na żaden korek nie trafiłem i uważam że korki na autostradzie w Chorwacji to nie reguła i stały punkt programu w podróży a jedynie przypadek. Pozdrawiam.

My wracaliśmy 5 lipca i wypadku nie było. Był po prostu regularny korek.
alexsia
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 29.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) alexsia » 15.07.2008 14:01

My też jechaliśmy do Cro 28.06 i staliśmy w tym korku jakieś 1,5 godziny ale nie wiedzieliśmy ze to przez wypadek przynajmniej nie było po nim śladu (ok 14-tej). Za to wracaliśmy 11.07 - na autostradę wjechaliśmy w Splicie ok 21:30 i mieliśmy piękną pustą trasę az do granicy (dalej zresztą też) za to na granicy chorwacko-węgierskiej w stronę CRO korek gigant o 2:20 w nocy.
jdubowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 20.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jdubowski » 15.07.2008 14:44

alexsia napisał(a): za to na granicy chorwacko-węgierskiej w stronę CRO korek gigant o 2:20 w nocy.


Na którym przejściu - mozna wiedzieć?
alexsia
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 29.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) alexsia » 15.07.2008 15:33

Leteenye
KRIS_B
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 04.05.2008
Tylko niedziela!!!

Nieprzeczytany postnapisał(a) KRIS_B » 15.07.2008 15:40

Problem korków w łikendy przy tunelach był i będzie dopóki nie powstaną drugie tunele. Z doświadczenia jednak wiem, iż z niedzieli na poniedziałek nie ma żadnego korka - a i sama trasa przez Słowację, Węgry (86), w niedzielę jest mało obciążona...

Powrót też bez większych problemów odbywa się z piątku na sobotę (byle do Polski wjechać najpóźniej o godzinie 6-tej rano.)

Pzdr
Jacek L
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 629
Dołączył(a): 10.01.2008
Re: Tylko niedziela!!!

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek L » 15.07.2008 17:48

KRIS_B napisał(a):Problem korków w łikendy Pzdr


W CO ? 8O No przestań :D chyba że tak specjalnie .... :wink:
tomek555
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomek555 » 15.07.2008 18:16

Witam
Mamy za sobą "pierwszy wyjazd" i jakoś nie mogę dac wiary temu co czytam .
Wyjechaliśmy z Poznania w sobote 28 czerwca - Ckorwackie autostrady zaczęliśmu przemierząc od 5 rano w niedzielę 29 czerwca - i odziwo wszędzie pustki na autostradzie - żadnych korków - nawet spowolnień przed tunelami .
Wracaliśmy 10 czerwca - ta sama historia piękna i bez żadnych nawet najmniejszych zatorów trasa.
A tak wogóle to było super - za rok tą samą trasą.
Poznań - Kudowa-Brno-Wiedeń-Maribor-Zagrzeb-Split-Omiś-Nemira.
Pozdrawiam
Tomasz
majka&sajgon
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 02.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) majka&sajgon » 15.07.2008 20:12

Bahama napisał(a):W sobotę 29 czerwca był taki korek, żesamochody stały w tunelu poprzedzającycm śv. Rok od strony Zadaru...

Na dodatek wozy policyjne spowalniały ruch... czegoś takiego jeszcze nie widziałem - jak samochód awaryjny w Formule One :)

Jechały z 10 km przed tunelem tak z 30 km / h a za nimi sznurek chyba do Splitu

Uwazajcie to było około 12.00 !



Staliśmy w tym samym korku, było strasznie ale wspomnienia z wakacji zacierają ten 2,5 godzinny koszmar!
Crokuski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 09.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crokuski » 16.07.2008 01:18

28smego ten koreczek liczący 11km (jak mówili na CB), ominęliśmy starą piękną drogą. Ach cóż to były za cudne czasy bez autostrad. Nasi znajomi byli oczarowani trasą a mnie przypomniało się jak w bodaj 2002 roku zszokowani byliśmy wrakami samochodów gdzieś tam w dole...
Pałasz
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 11.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pałasz » 16.07.2008 08:45

tomek555 napisał(a):Witam
Mamy za sobą "pierwszy wyjazd" i jakoś nie mogę dac wiary temu co czytam .
Wyjechaliśmy z Poznania w sobote 28 czerwca - Ckorwackie autostrady zaczęliśmu przemierząc od 5 rano w niedzielę 29 czerwca - i odziwo wszędzie pustki na autostradzie - żadnych korków - nawet spowolnień przed tunelami .
Wracaliśmy 10 czerwca - ta sama historia piękna i bez żadnych nawet najmniejszych zatorów trasa.
A tak wogóle to było super - za rok tą samą trasą.
Poznań - Kudowa-Brno-Wiedeń-Maribor-Zagrzeb-Split-Omiś-Nemira.
Pozdrawiam
Tomasz


To długo zabawiliście w Chorwacji :D Pogratulować :D
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 16.07.2008 09:10

A co Wy sie tak upieracie, żeby koniecznie jechać w piątki/soboty?
Rozumiem jadących w ciemno, ale dla nich te godziny to i tak poźno; a dla jadących na zarezerwowane to za wcześnie.
Byłem kiedyś w Mariborze w sobotę po 11-ej i był luzik. To samo w tunelach.
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 16.07.2008 10:00

tomek555 napisał(a):A tak wogóle to było super - za rok tą samą trasą.
Poznań - Kudowa-Brno-Wiedeń-Maribor-Zagrzeb-Split-Omiś-Nemira.
Pozdrawiam
Tomasz


Witaj

ponieważ będę jechał tą samą trasą to czy możesz powiedzieć coś o stanie dróg i prędkościach w Czechach i Austrii??

od Zagrzebia jechałeś autostradą?? Zjeżdżałeś na Split czy w Blato na Cetini??

Czy możesz napisać coś więcej o Nemirze?? jak plaża wygląda, sklepy??
Czy Nemira jest dzielnicą Omisa czy tez leży bezpośrednio za nim??

Gdzie lepiej zakupy robić?? I jak wygląda sprawa parkingów przy plażach riwiery Omisza? Są czy trzeba szukać wolnego miejsca na poboczu??

pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107673
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.07.2008 10:32

tomek555 napisał(a):Witam
Mamy za sobą "pierwszy wyjazd" i jakoś nie mogę dac wiary temu co czytam .

Pozdrawiam
Tomasz


No cóż - imię zobowiązuje :wink: - niewierny jak Tomasz :lol:
Jeśli nie wierzysz temu co piszą , to zdjęcia uważasz za fotomontaż :?:

Kolona - czyli kolejka
bb84
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bb84 » 16.07.2008 15:43

Baru napisał(a):
ninaa napisał(a):Hmmm..., a więc mamy dylemacik..
(...)Chyba jednak świadomie wpakuję się w sobotni korek !! :lol: :lol: :lol: Przynajmniej jadąc DO.
Zdjęcia korkowe - bomba. Mąż poczuł pierwszy lęk... :lol: :lol: :lol:

Ooooo, moje gratulacje!! Odważna z Ciebie kobieta :D. Jeżeli macie dobre auto i dobrze działający układ chłodzenia (o klimie to chyba nawet nie muszę wspominać) to życzę przyjemnych wrażeń.
Bo ja najadłam się sporej dawki strachu, że na koniec uiścimy jeszcze "drobną" opłatę za usługę wywiezieniana naszego espaca przez pomoc drogową. Właśnie przez to, że chłodzenie się na nas obraziło i wentylatorkrzestały się kręcić.
A chłopaki od pomocy żniwa mają... aż miło! Jeżdżą w te i z powrotem.
My jadąc w tamtą stronę wyjechaliśmy z domu (Rzeszów) o 18 w sobotę. O 2 w nocy przekraczaliśmy chorwacką granicę, na miejscu - okolice Szybenika - byliśmy w okolicach 8. Czyli jechaliśmy 14 godzin (Słowacja, Węgry, Chorwacja), Wy musicie dołożyć jeszcze dobrych kilka godzin jazdy w Polsce - chyba, że wybieracie się bliżej/bardziej na północy - niż my byliśmy.
PS. Nasz espac stoi od wczoraj u elektryka - wentylatory były w takim stanie, że gość zastanawiał się jakim cudem one w ogóle działały (przegląd samochodu i rozliczne naprawy były wykonywane przed wyjazdem - łącznie nawet z wymianą chłodnicy!!!).


Witam serdecznie ! Niechce byc zlosliwy ale dobrej opini o twoim samochodize nieslyszalem ( jesli chodzi o awaryjnosc ) ja w tamtym roku zrobilem 3500 km 12 letnia honda civic i niestety wracajac 3 godzinki sobie postalem w okolicach tunelu i zero problemow ... a ze tak powiem z krakowa wyjechalem z marszu ( przeglad robie co 15 tys km i tylko wtedy bo smaochod sie poprostu niepsuje ) 230 tys km .... mysle ze miales smaochod w zlym stanie i dlatego tak sie stalo poza tym to nie japonczyk wiec trzeba o niego szczegulnie zadbac
pozdrawiam :)
ps nie mam klimy ale jakos mi to nieprzeszkadza , jedynie powyzej ok 140 kmh trzeba zamknac okna bo mozna zwarjowac i wtedy robi sie troszke gorąco ale zadko jezdze autostradami sa nudne i niema zakretów ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Koszmarny korek przed tunelem Sv. rok - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone