Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Koszmarny korek przed tunelem Sv. rok

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kynio
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 15.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kynio » 10.07.2008 10:48

I tu niestety Chorwaci przeginaja, biora kase za autostrade a jedzie sie dluzej, niz stara droga przez Plitvice. W soboty z dala od autostrady.
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 10.07.2008 11:13

Kynio napisał(a):I tu niestety Chorwaci przeginaja, biora kase za autostrade a jedzie sie dluzej, niz stara droga przez Plitvice. W soboty z dala od autostrady.


Przeginaja powiadasz? Koncza budowac dwa tunele, ktore rozwiaza korki w tych miejscach.Buduja tunel w gorze Biokowo przez ktory mozna bedzie wjechac do Makarskiej.Buduja obiazd przed BH i most na wyspe i stamtad do Dubrownika.A ty sobie lekko piszesz, ze Chorwaci przeginaja.Jakby stali z zalozonymi rekama niczym rzad RP.
Baru
Odkrywca
Posty: 100
Dołączył(a): 29.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Baru » 10.07.2008 11:21

Mazur napisał(a):W przyszłą sobotę po południu będę jechał autostradą.
Czy w drugą stronę też są takie koszmarne korki?

Z tego co widzę na zdjęciu to jest korek od strony wjazdu do Chorwacji - tak to właśnie wyglądało - pootwierane drzwi, ludzie stojący przy samochodach.
Przy wyjeździe korek masakryczny był i co prawda w ŻÓŁwim tempie, ale posuwaliśmy się do przodu.
Szunaj! Napisz, czy prawdę piszę
dl
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 25.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) dl » 10.07.2008 11:24

Lubuszanin napisał(a):
Kynio napisał(a):I tu niestety Chorwaci przeginaja, biora kase za autostrade a jedzie sie dluzej, niz stara droga przez Plitvice. W soboty z dala od autostrady.


Przeginaja powiadasz? Koncza budowac dwa tunele, ktore rozwiaza korki w tych miejscach.Buduja tunel w gorze Biokowo przez ktory mozna bedzie wjechac do Makarskiej.Buduja obiazd przed BH i most na wyspe i stamtad do Dubrownika.A ty sobie lekko piszesz, ze Chorwaci przeginaja.Jakby stali z zalozonymi rekama niczym rzad RP.


Kolego co to za przegięcie, skoro widać postępy w budowie autostrad. Przejedź się autostradą z Katowic do Krakowa, to wtedy zobaczysz jak u nas przeginają, normalnie płakać się chce.
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 10.07.2008 11:30

Kynio napisał(a):I tu niestety Chorwaci przeginaja, biora kase za autostrade a jedzie sie dluzej, niz stara droga przez Plitvice. W soboty z dala od autostrady.

no wiesz co , za coś muszą budować dalej, robią to w zawrotnym tempie, "dłubią" tunele w skałach, przerzucają mosty, wszystko to w upale, a u nas na równym polu rady dać nie mogą. Zawsze możesz jechać starą drogą, nie sądzę, żebyśmy mieli prawo narzekać. Trzeba tak dzień i godziny podróży wybrać, żeby dało się jakoś. A jak jest alergia na korki to przed sezonem i po ich raczej nie ma. Dla mnie w drugiej połowie czerwca przejazd ich autostradą był zaskakująca przyjemnością.
ninaa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 112
Dołączył(a): 12.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ninaa » 10.07.2008 23:52

Hmmm..., a więc mamy dylemacik..
Jako jadący po raz pierwszy samochodem, celem zebrania większej ilości wrażeń, zaliczyć powinniśmy tunele, tłok, korki przeogromne i atmosferę miejsca poczuć na własnych plecach.... :lol:
Z opisu - Jadranka kusi .. - to druga sprawa...
Chyba jednak świadomie wpakuję się w sobotni korek !! :lol: :lol: :lol: Przynajmniej jadąc DO.
Chciałam tylko przedstawić mój punkt widzenia. Bo czy WY wszyscy tak okropnie od tych korków uciekacie kombinując objazdy...? Czy jednak po tych wszystkich dyskusjach i tak plażujecie , niekoniecznie wkurzeni, na trasie ? 8O
Zdjęcia korkowe - bomba. Mąż poczuł pierwszy lęk... :lol: :lol: :lol:
Baru
Odkrywca
Posty: 100
Dołączył(a): 29.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Baru » 11.07.2008 00:20

ninaa napisał(a):Hmmm..., a więc mamy dylemacik..
(...)Chyba jednak świadomie wpakuję się w sobotni korek !! :lol: :lol: :lol: Przynajmniej jadąc DO.
Zdjęcia korkowe - bomba. Mąż poczuł pierwszy lęk... :lol: :lol: :lol:

Ooooo, moje gratulacje!! Odważna z Ciebie kobieta :D. Jeżeli macie dobre auto i dobrze działający układ chłodzenia (o klimie to chyba nawet nie muszę wspominać) to życzę przyjemnych wrażeń.
Bo ja najadłam się sporej dawki strachu, że na koniec uiścimy jeszcze "drobną" opłatę za usługę wywiezieniana naszego espaca przez pomoc drogową. Właśnie przez to, że chłodzenie się na nas obraziło i wentylatorkrzestały się kręcić.
A chłopaki od pomocy żniwa mają... aż miło! Jeżdżą w te i z powrotem.
My jadąc w tamtą stronę wyjechaliśmy z domu (Rzeszów) o 18 w sobotę. O 2 w nocy przekraczaliśmy chorwacką granicę, na miejscu - okolice Szybenika - byliśmy w okolicach 8. Czyli jechaliśmy 14 godzin (Słowacja, Węgry, Chorwacja), Wy musicie dołożyć jeszcze dobrych kilka godzin jazdy w Polsce - chyba, że wybieracie się bliżej/bardziej na północy - niż my byliśmy.
PS. Nasz espac stoi od wczoraj u elektryka - wentylatory były w takim stanie, że gość zastanawiał się jakim cudem one w ogóle działały (przegląd samochodu i rozliczne naprawy były wykonywane przed wyjazdem - łącznie nawet z wymianą chłodnicy!!!).
ninaa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 112
Dołączył(a): 12.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ninaa » 11.07.2008 00:37

Ujjj...., nie pisz takich rzeczy, nie pisz...
W tym wątku zamieszczono zdjęcia. Sznurek aut w jedną i sznurek w drugą stronę... Czy Ci ludzie przeżyli ??
Baru
Odkrywca
Posty: 100
Dołączył(a): 29.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Baru » 11.07.2008 01:01

Ninaa!
Przyglądnij się dobrze zdjęciom. Sznurek aut jest tylko w jedną stronę i wg mnie - tak jak już pisałam wcześniej - to korek wjeżdżających na Chorwację, tutaj po prostu są dwa pasy ruchu w jedną stronę, stąd dwa rzędy aut. Na drugim zdjęciu widać pustki na przeciwnych pasach - wg mnie zdjęcie zostało zrobione przed tunelem sv.rok. Wyjeżdżający z Chorwacji za tym tunelem już jechali normalnie.
M.Smoczkiewicz
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) M.Smoczkiewicz » 11.07.2008 06:12

Nieśmiało zapytam - a czy jadąc do Trogiru o godzinie 8 rano w sobotę 30.08 czekają mnie korki jak w pełni sezonu wakacyjnego :oops: :wink: Pozdrawiam - Marek
Guzior
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 424
Dołączył(a): 23.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Guzior » 11.07.2008 07:18

M.Smoczkiewicz napisał(a):Nieśmiało zapytam - a czy jadąc do Trogiru o godzinie 8 rano w sobotę 30.08 czekają mnie korki jak w pełni sezonu wakacyjnego :oops: :wink: Pozdrawiam - Marek


Jeżeli przed tunelem będziesz w sobotę o godzinie 8 rano to możesz być pewien że korek będzie. Problem tylko w tym jaki długi będzie :?: :D
Dr Seselj
Croentuzjasta
Posty: 222
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dr Seselj » 11.07.2008 08:21

Muszę przyznać, że nie bardzo rozumiem, jaką przyjemność można mieć ze spędzenia kilku godzin w korku na pełnym słońcu.
Jeśli szukacie wrażeń, to chyba jednak zjedźcie na Jadrankę w Senju. Po drodze macie kilka naprawdę przyjemnych miasteczek, wiosek żadnych nie ma, więc jedzie się sprawnie, widoki na wyspy się roztaczają, a te kilka godzin lepiej chyba spędzić na plaży.
ninaa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 112
Dołączył(a): 12.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ninaa » 11.07.2008 08:50

Baru napisał(a):Ninaa!
Przyglądnij się dobrze zdjęciom. Sznurek aut jest tylko w jedną stronę i wg mnie - tak jak już pisałam wcześniej - to korek wjeżdżających na Chorwację, tutaj po prostu są dwa pasy ruchu w jedną stronę, stąd dwa rzędy aut. Na drugim zdjęciu widać pustki na przeciwnych pasach - wg mnie zdjęcie zostało zrobione przed tunelem sv.rok. Wyjeżdżający z Chorwacji za tym tunelem już jechali normalnie.


Ale że jest pusto na przeciwnych pasach, tom ja zauważyla !! I widzę wyraźnie, ze to korek w jedną stronę, tak, że spoko... :lol: Ze dwa pasy ruchu też zauważylam.. :lol: :lol: tylko ciągnie się... i w przód... i w tył.. za horyzont.. :lol:
Pytałam jednak czy ludzie przeżyli !
JLuc
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JLuc » 11.07.2008 08:50

Guzior napisał(a):
M.Smoczkiewicz napisał(a):Nieśmiało zapytam - a czy jadąc do Trogiru o godzinie 8 rano w sobotę 30.08 czekają mnie korki jak w pełni sezonu wakacyjnego :oops: :wink: Pozdrawiam - Marek


Jeżeli przed tunelem będziesz w sobotę o godzinie 8 rano to możesz być pewien że korek będzie. Problem tylko w tym jaki długi będzie :?: :D


To o ktorej nie ma tam korka?
My ruszamy o 24, z piatku na sobote, (1, 2 sierpnia) z Kraka.
Chcemy jechac na Budapeszt, a pozniej bezposrednio na Chorwacje.
Czy mam sznse nie trafic n korek przed tym tunelem?
Guzior
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 424
Dołączył(a): 23.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Guzior » 11.07.2008 09:04

JLuc napisał(a):
Guzior napisał(a):
M.Smoczkiewicz napisał(a):Nieśmiało zapytam - a czy jadąc do Trogiru o godzinie 8 rano w sobotę 30.08 czekają mnie korki jak w pełni sezonu wakacyjnego :oops: :wink: Pozdrawiam - Marek


Jeżeli przed tunelem będziesz w sobotę o godzinie 8 rano to możesz być pewien że korek będzie. Problem tylko w tym jaki długi będzie :?: :D


To o ktorej nie ma tam korka?
My ruszamy o 24, z piatku na sobote, (1, 2 sierpnia) z Kraka.
Chcemy jechac na Budapeszt, a pozniej bezposrednio na Chorwacje.
Czy mam sznse nie trafic n korek przed tym tunelem?


A ja wyjeżdżam tak żeby pod pierwszym tunelem być około drugiej w nocy. Przejeżdżam go i kimka na parkingu. A raniutko kiedy przed tunelem robi się już tłoczno to ja już jestem po śniadanku i pomykam dalej :D :D :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Koszmarny korek przed tunelem Sv. rok - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone