Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kosowo niepodległe? Nowy plan UE - wojna czy pokój?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kkrzys
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 12.05.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkrzys » 12.10.2008 21:59

ABaniuch napisał(a):
mkm napisał(a):Dla wszystkich luzaków na TYM forum -
:papa:


Panie Januszu, polecam..... z filmu Into the wild.
film te"ż" polecam.
Z CALEGO SERCA PANU I WSZYSTKIM..............



Chyba ktoś przed napisaniem 3 postów z choinki sie urwał :lol:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.10.2008 22:04

ABaniuch napisał(a):Panie Januszu, polecam..... z filmu Into the wild.
film te"ż" polecam.
Z CALEGO SERCA PANU I WSZYSTKIM..............


Dziękuję - czy to ten film :?:

Ps. I co wnosi do dyskusji o Kosovie ? :wink:
ABaniuch
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 28.11.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ABaniuch » 12.10.2008 22:20

Janusz Bajcer napisał(a):
ABaniuch napisał(a):Panie Januszu, polecam..... z filmu Into the wild.
film te"ż" polecam.
Z CALEGO SERCA PANU I WSZYSTKIM..............


Dziękuję - czy to ten film :?:

Ps. I co wnosi do dyskusji o Kosovie ? :wink:


Tak , to ten film, ogl"ą"da"ł" Pan ?

PS. Dokładnie to co Pan wniosłeś niejakim koglem - moglem i trzema cyckami jednocześnie nie odnosząc się do skopiowanej przeze mnie informacji z "onetu". (O ile odniesieniem mialo byc że to nie to samo...)

PS.2
W razie potrzeby poszukam adresu (nie linku, skoro ma byc po polsku) do czterech cycków.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.10.2008 22:37

Nie oglądałem tego filmu.

Na pozostałe pytania nie odpowiadam , bo będzie znowu kogel-mogel lub bicie piany. :arrow:
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 13.10.2008 21:49

Janusz Bajcer napisał(a):Nie oglądałem tego filmu.

Na pozostałe pytania nie odpowiadam , bo będzie znowu kogel-mogel lub bicie piany. :arrow:


Ale ja bardzo lubię kogel - mogel :D
Dwa wystarczą za trzy :wink: :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.10.2008 23:09

mkm napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Nie oglądałem tego filmu.

Na pozostałe pytania nie odpowiadam , bo będzie znowu kogel-mogel lub bicie piany. :arrow:


Ale ja bardzo lubię kogel - mogel :D
Dwa wystarczą za trzy :wink: :D


Ja też lubię kogel - mogel :lol: :P
Albania i Kosovo - podobnie jak Serbia też mają swoje CECE :wink: :lol:
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 14.10.2008 19:33

Janusz Bajcer napisał(a):
mkm napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Nie oglądałem tego filmu.

Na pozostałe pytania nie odpowiadam , bo będzie znowu kogel-mogel lub bicie piany. :arrow:


Ale ja bardzo lubię kogel - mogel :D
Dwa wystarczą za trzy :wink: :D


Ja też lubię kogel - mogel :lol: :P
Albania i Kosovo - podobnie jak Serbia też mają swoje CECE :wink: :lol:


Chyba mają swoje C... :wink: Ale Królowa Bałkanów jest tylko jedna :!: :D

mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 14.10.2008 19:42

Zamalo :?:
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 25.06.2009 09:44

http://www.wprost.pl/ar/154129/Katastrofa-w-Kosowie/


Katastrofa w Kosowie

Kosowu grozi kolejna wojna. Tym razem nie serbsko-albańska, bo niedobitki Serbów ulokowały się w północnej części prowincji i ukryły w rozrzuconych po całym terenie enklawach. Następna wojna będzie albańsko-albańska.


Specjaliści od walki z terroryzmem ostrzegają, że dawne bojówki Wyzwoleńczej Armii Kosowa przeniosły się do Macedonii.

Niedawno premier ogarniętej zamieszkami Grecji zwrócił uwagę na jeszcze jedno niebezpieczeństwo grożące jego krajowi – prawie milionową mniejszość Albańczyków, którzy mają coraz większe roszczenia.

Nowe państwo jest dosyć kosztownym utrzymankiem starzejącej się Europy – kosztuje Komisję Europejską ponad 500 mln euro rocznie. Do tego dochodzą fundusze z innych instytucji. Stany Zjednoczone dały prowincji niepodległość i czerpią z tego polityczne korzyści (np. bazy wojskowe), ale to unia musi płacić za Kosowo i stawiać czoło kolejnym problemom.

Coraz więcej europejskich polityków przyznaje, że niepodległość Kosowa nie była dobrym rozwiązaniem.

Jednocześnie gigantyczna korupcja sprawia, że dotacje są grabione przez mafię i do potrzebujących trafia zaledwie znikoma ich część.


Nie przypadkiem Hiszpania zapowiedziała, że nigdy nie uzna niepodległości Prisztiny. Z obawy przed coraz bardziej roszczeniową mniejszością węgierską podobnie postąpiły też Rumunia i Słowacja. Na Kosowo powołują się jednak Flamandowie, mający dosyć mariażu z Walonami, oraz francuskojęzyczni mieszkańcy kanadyjskiego Quebecu, a także Liga Lombardzka we Włoszech i zwolennicy niepodległości Szkocji.

------------------------------------------

Czy ja jestem jaki prorok czy co ?
:wink:

Pozdrav. dla wszystkich nawet tych co myśleli inaczej :!: :wink:
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 25.06.2009 09:50

Serbia wystąpiła o ekstradycję byłego premiera Kosowa Agima Ceku

http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/a ... _ceku.html
Biker_HR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 847
Dołączył(a): 18.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Biker_HR » 22.02.2010 10:21

mkm napisał(a):Albanczycy pojawili sie w Kosowie najpierw z nadania okupantow tureckich a potem w czsie II WS urzadzili masakry Serbom - stad drastyczny spadek populacji Serbskiej. Potem popierani przez CIA albanscy kryminalisci handlarze narkotykami ( CIA jest najwiekszym kryminalnym syndykatem narkotykowym) utworzyli UCK. po licznych mordach i prowokacjach ze strony obu tych gangsterskich organizacji NATO napadlo na Serbie - obwiniajac Serbow o masakry. Masakry okazaly sie klamstwem podobnie jak bron masowego razenia w Iraku.
Nastêpn± ofiar± bêdzie Macedonia . :(


Jos jedna u nizu vasih gnjusnih, tendecioznih i zlonamjernih lazi, koja nema apsolutno nikakve veze sa stvarnoscu!

Albanci su na Kosovu autohtono i domicilno stanovnistvo, oni su tamo zivjeli dugi niz stoljeca prije doseljavanja juznih Slavena. Srbi su kasnije u svojim ratovima i osvajanjima polako se sirili prema jugu - na Kosovo. Kad su ga konacno zauzeli, tamo su sagradili svoje manastire i crkve, kao "dokaz" da se radi o srpskom teritoriju.

Gledano kroz povijest, Srbi su tamo pocinili daleko vise zlocina nad Albancima, nego obrnuto. Na kraju je Milosevic sa svojom vojskom zelio potpuno etnicki ocistiti Kosovo, i protjerati zauvijek 2 miljuna Albanaca sa tog teritorija. Pri tome su pocinili mnoge brojne i masovne ratne zlocine i razaranja, po jednakom principu kao u Hrvatskoj i Bosni.

Sramota je za kompletnu Europu da je Milosevicu dopustila cak tri rata u 90-tim, a da apsolutno nista nije poduzela. Snage UNPROFOR-a samo su trebale sacuvati ono sto su Srbi u ratovima uspjeli okupirati. Da nije bilo Amerike i Billa Clintona, citava Europa i svijet nemocno bi gledala egzodus 2 miljuna Albanaca s Kosova, i masovne srpske ratne zlocine.

Ali naravno - ja vec unaprijed znam odgovor i reakcije - Biker je nacionalist - "prijatelj Hitlera", on mrzi Srbe. A na ovakve prljave lazi kakve vi ovdje pisete - reakcija nema, to je sve "istina".

Zbog tih masovnih zlocina Kosovo je zasluzilo da bude samostalno, ali ja osudujem pokusaje Albanaca da se otcjepe od Makedonije. Makedonci njima ne prijete, Albanci tamo imaju sva prava kao jednakopravni narod, i ja osudjujem takve albanske pokusaje separatizma.
Ostatnio edytowano 22.02.2010 10:51 przez Biker_HR, łącznie edytowano 1 raz
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 22.02.2010 10:30

Ktoś przetłumaczy? :)
Nives
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 495
Dołączył(a): 13.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nives » 22.02.2010 14:51

mutiaq napisał(a):Ktoś przetłumaczy? :)


Za dluga wypowiedz aby przetlumaczyc zdanie po zdaniu z wypowiedzi Biker-a (nie mam czasu), ale reasumujac, wszystkiemu, co sie stalo na Kosowie, winni sa Serbowie, ktorzy go zajeli a pozniej chciely wszystkich wypedzic i wymordowac. gdyby nie Clinton, to udalo by im sie wymordowac i wypedzic 2 miliony Albanczykow z Kosowa. Europa powinna sie wstydzic ze nie reagowala wystarczajaco, aby przerwac poprzednie trzy wojny.

Na koniec, Biker poprosil, aby go nie nazywac przyjacielem Hitlera i podkreslil, ze on nie ma w sobie nienawisci do Serbow.
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 22.02.2010 16:06

Srutututu.. majtki z drutu..
Każdy wyłania swoje argumenty i tyle..
Jeżdżę często przez Serbię i czasem gadam z Serbami, którzy mają mnóstwo swoich argumentów na to, że Kosovo powinno należeć do Serbii.
A tak na marginesie.
Skoro Kosovo powinno należeć do Albańczyków, to dlaczego jakoś Albania nie kwapi się do przyjęcia pod swoje skrzydła Kosova, ani też Kosovarzy nie kwapią się do Albanii.. ?
he he..
:wink:
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 24.02.2010 13:42

Czy niepodległość Kosowa jest legalna?

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... nsowa.html
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Kosowo niepodległe? Nowy plan UE - wojna czy pokój? - strona 136
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone