Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 30.08.2016 19:08

atri napisał(a):Pewnie, że żal, ale to jeszcze 5 dni :) a co do pogody, to się nie spodziewaliśmy tak pięknego lata pod koniec wakacji :) jest mega super, cieplutko i nie wieje bora

No to se przedłóż pobyt, jest dużo wolnych kwater. Tak jest na Murter na przełomie sierpień-wrzesień spokój pogoda piękna, a potem w tygodniu bez korkowo do domciu...
fabio007
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 31.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) fabio007 » 30.08.2016 19:12

joe napisał(a): Oni tylko umieją ustawić "60" na trzypasmówce we Wiedniu i pstrykać fotki do legitymacji szkolnej ;). Nie wiem czy to naprawili , ale Poysdorf warto omijać.

Może zanim napiszesz coś równie "mądrego" to zastanów się chwilę dlaczego w Wiedniu jest ograniczenie do "60".
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 30.08.2016 20:12

atri napisał(a):
sneer napisał(a):Dzis wracajac z Cro po raz pierwszy w zyciu napotkalem na korek na bramkach w Lucko do platności kartami (30 min). Do gotówkowych oczywiście korki 5 x większe. Później tylko gorzej, na granicy 1h stania, a we Wiedniu masakra. Pozdrowienia z Mikulova, popijąc zimny Staropramen.


O godzinie jechałeś? Ja planuje powrót 3.09 ok 15:00-18:00, mocno zastanawiam się czy dobrze robię, zawsze ruszałem na noc i nigdy nie było korków :)


Wyjazd był o 9 rano z Breli. Myślę, że 3.09 będzie już lepiej, ale korki na bramkach bezgotówkowych naprawdę mnie zdziwiły.
Daniellos76
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 16.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Daniellos76 » 30.08.2016 21:04

Przyszło dzisiaj po 6 tygodniach do skrzynki pocztowej - od Thuringer Polizei, 111km/h na ograniczeniu do 100 km/h - 20€ :-) . Okolice Schleifreisen (koło Hermsdorf). Ale widziałem jak błysło, było to na zwężce.... Tak informacyjnie dla podróżujących tą trasą.
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3770
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 30.08.2016 21:08

Mi we Wiedniu też coś ku.wa błysło, ale staram się wierzyć, że to komuś innemu, a nie mi. ;)
Tak czy owak - wcześniej już ktoś pisał - we Wiedniu i okolicach błyskają więc warto uważać (i jechać 60-tką na 4 pasach - nie da się ;) )
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.08.2016 21:31

Tam jest 80 :!:

60 jest tylko w kilku miejscach, gdzie są roboty drogowe

Jak ktoś zjedzie z autostrady do centrum Wiednia i zignoruje 50, to dopiero będzie mu błyskało :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.08.2016 22:52

Wszystkie ograniczenia są poprzedzone wcześniejszymi ostrzeżeniami :!:
Tylko jak ktoś ignoruje znaki drogowe i tablice ostrzegawcze
oraz olewa to, jak jadą miejscowi kierowcy,nie zauważa, że zwalniają,
może być zaskoczony

Środki są dość drastyczne ( sporo fotoradarów ), ale służą temu, żeby kierowcy jechali płynnie 80 lub 60 i nie szarżowali utrudniając innym zycie 8)

W Czechach jest gorzej, bo tam na zwężeniach większość ignoruje ograniczenia prędkości, wielu ( szczególnie miejscowych )
szarżuje, bo wie, że fotoradarów nie ma, a radiowozów jest 5 na krzyż na całych Morawach. 8)
Nagminne jest wymuszanie pierwszeństwa

No i jest bardzo łatwo o kolizję, bardzo często autostrada stoi :roll:

W Wiedniu żyje przeszło 2 miliony ludzi, w Brnie i Ołomuńcu 4 razy mniej.
A korki na autostradach spotyka się częściej w Czechach
Jaceł
Croentuzjasta
Posty: 121
Dołączył(a): 04.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jaceł » 31.08.2016 12:11

Wczoraj wieczorem w Poysdorf nadal było kilkanaście kilometrów korka i malutki kawałek wylanego na jednym pasie asfaltu (przy komisariacie). Koszmar ....
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.08.2016 12:17

Jaceł napisał(a):Wczoraj wieczorem w Poysdorf nadal było kilkanaście kilometrów korka i malutki kawałek wylanego na jednym pasie asfaltu (przy komisariacie). Koszmar ....



Nie ma obowiązku jazdy przez Poysdorf
Wystarczy w Wiedniu spojrzeć na mapy google, włączyć natężenie ruchu i wybrać inną drogę :!:
Jaceł
Croentuzjasta
Posty: 121
Dołączył(a): 04.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jaceł » 31.08.2016 13:46

... tylko trzeba wcześniej wiedzieć, że dwa metry wylanego asfaltu wyłączą drogę na kilka dni :( Tam nie ma żadnych znaków ostrzegawczych czy objazdów, po prostu zatarasowali drogę w kierunku do granicy ....
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 01.09.2016 14:08

Jaceł napisał(a):... tylko trzeba wcześniej wiedzieć, że dwa metry wylanego asfaltu wyłączą drogę na kilka dni :( Tam nie ma żadnych znaków ostrzegawczych czy objazdów, po prostu zatarasowali drogę w kierunku do granicy ....

Korek z powodu wylania 2m asfaltu czy też dziury w ziemi na mapach Google wygląda tak samo-długa bordowa lub czarna linia na trasie.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 01.09.2016 15:20

Jaceł napisał(a):Wczoraj wieczorem w Poysdorf nadal było kilkanaście kilometrów korka i malutki kawałek wylanego na jednym pasie asfaltu (przy komisariacie). Koszmar ....

A przez Breclav nie łaska.....
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 01.09.2016 21:40

wielbiciel napisał(a):
Jaceł napisał(a):Wczoraj wieczorem w Poysdorf nadal było kilkanaście kilometrów korka i malutki kawałek wylanego na jednym pasie asfaltu (przy komisariacie). Koszmar ....

A przez Breclav nie łaska.....

Żeby jechać przez Breclav trzeba się wysilić i zmienić trasę w nawigacji lub patrzeć na drogowskazy.
aro_40
Croentuzjasta
Posty: 296
Dołączył(a): 07.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aro_40 » 02.09.2016 09:59

Będę wracał w niedzielę, 04 września i niestety wychodzi mi trasa przez Brno i Olomuniec. Wujek G. nie pokazuje na niedzilę większości robót na trasie. Nie mniej jednak Poysdorf na czerwono (czyli lecieć trzeba na Brzeclaw). Żadnych robót koło Brna i Olomuca, jedynie przed Vyskovem długa pomarańczowa linia. Natomiast równolegle do 1-ki leci droga nr 430 i moje pytanko, czy ktoś omijał te roboty tą trasą?
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 02.09.2016 11:31

aro_40 napisał(a):Będę wracał w niedzielę, 04 września i niestety wychodzi mi trasa przez Brno i Olomuniec. Wujek G. nie pokazuje na niedzilę większości robót na trasie. Nie mniej jednak Poysdorf na czerwono (czyli lecieć trzeba na Brzeclaw). Żadnych robót koło Brna i Olomuca, jedynie przed Vyskovem długa pomarańczowa linia. Natomiast równolegle do 1-ki leci droga nr 430 i moje pytanko, czy ktoś omijał te roboty tą trasą?

Popatrz na ewentualny objazd przez Przerów, w zasadzie w stronę Olomunca jest non stop zwężenie.
Jak jechałem w sobotę wieczorem to się korkowało w kierunku północnym. Niedzielę po południu nałoży się na to jeszcze weekendowy ruch i może być na stojąco.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 417
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone