Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
prezesxxll
zbanowany
Posty: 53
Dołączył(a): 22.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) prezesxxll » 13.09.2016 08:41

Witam

Do Tucepi wyjechaliśmy 20 sierpnia w piątek o 14 z Rzeszowa W Dalmacji byliśmy ok 7 nad ranem i nie było żadnych problemów i korków
Wracaliśmy 27 Sierpnia tj. w sobotę z Tucepi. Nie trafiliśmy na żadne utrudnienia ani problemy jechało się bardzo przyjemnie i płynnie ale wystartowaliśmy o 4:30 nad ranem , gdy później czytałem informacje o korkach to Ci którzy jechali 2-3 godziny później mieli już gorzej.Natomiast Ci którzy dopiero jechali na wybrzeże mieli już mniej ciekawie, bo w okolicy Jastrebarska chyba zapalił się silnik autobusu i korek był ogromny ok 20km Był to mój drugi powrót z Chorwacji w ubiegłym roku wracaliśmy z Makarskiej i też zero problemów.
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 23.01.2017 20:44

pora delikatnie odgrzać kotleta :mrgreen:
objeżdża ktoś bramki w Lučko w ten sposób?chodzi o drogę D1...kombinuję jak nie jechać przez Macejl i nie stać w tym korku do bramek :roll:

https://www.google.pl/maps/dir/Bad+Radk ... 877763!3e0
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10889
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 23.01.2017 21:52

słoma79 napisał(a):pora delikatnie odgrzać kotleta :mrgreen:
objeżdża ktoś bramki w Lučko w ten sposób?chodzi o drogę D1...kombinuję jak nie jechać przez Macejl i nie stać w tym korku do bramek :roll:

https://www.google.pl/maps/dir/Bad+Radk ... 877763!3e0


oczywiście, że tak Michale, jechałem tak 2x od Bad Radkersburg na Varażdin (przez Ormoż lub Tarnovec) oraz 2x omijałem Lucko, mogę tylko polecić jako alternatywę podczas sezonu

edit: choć nie ukrywam, że podczas sezonu nie tylko my chcieliśmy objechać Lućko, lub kierowały na te drogę służby, ale było to mz i tak lepsze od zatoru; natomiast w SLO trzeba uważać, dość wąsko, sporo miasteczek, wsi, szału z prędkością nie ma
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 23.01.2017 22:21

te kiero napisał(a):
słoma79 napisał(a):pora delikatnie odgrzać kotleta :mrgreen:
objeżdża ktoś bramki w Lučko w ten sposób?chodzi o drogę D1...kombinuję jak nie jechać przez Macejl i nie stać w tym korku do bramek :roll:

https://www.google.pl/maps/dir/Bad+Radk ... 877763!3e0


oczywiście, że tak Michale, jechałem tak 2x od Bad Radkersburg na Varażdin (przez Ormoż lub Tarnovec) oraz 2x omijałem Lucko, mogę tylko polecić jako alternatywę podczas sezonu

edit: choć nie ukrywam, że podczas sezonu nie tylko my chcieliśmy objechać Lućko, lub kierowały na te drogę służby, ale było to mz i tak lepsze od zatoru; natomiast w SLO trzeba uważać, dość wąsko, sporo miasteczek, wsi, szału z prędkością nie ma


dzięki te kiero za szybką odpowiedź, co prawda do wyjazdu jeszcze trochę, ale zaczynam się rozglądać jak sobie ułatwić życie...przez Bad Radkersburg i poźniej na Ptuj jechaliśmy w zeszłym roku...i trochę postaliśmy...w tym roku spróbujemy tak :mrgreen: :papa:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 23.01.2017 22:42

słoma79 napisał(a):
dzięki te kiero za szybką odpowiedź, co prawda do wyjazdu jeszcze trochę, ale zaczynam się rozglądać jak sobie ułatwić życie...przez Bad Radkersburg i poźniej na Ptuj jechaliśmy w zeszłym roku...i trochę postaliśmy...w tym roku spróbujemy tak :mrgreen: :papa:

Przez Bad Radkersburg, jechałem ostatnio i w tym roku też raczej pojadę. Gdyby nie pizza w Pri Miči to wybrałbym trasę na Varaždin :oczko_usmiech: :mrgreen: . Na szczęście jadę na początku sezonu i powinno być pusto.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 26.01.2017 01:30

tu jechałem od Bad.. tylko zamiast na varazdin to za Ormóż pojechałem drogą 35 do A1. a później objazd jak na filmiku.
natomiast zeszłego roku jechałem w 2 połowie lipca w piątek i jechałem cały czas autostradami i było ok. i na granicy slo/cro i dalej na bramkach. Aż nawigacja powiedziała pozostało 80km do celu... gdzie te 80km pokonałem w około 10 godzin:) Tak więc raczej nie polecam od razu planowania objazdu. Lepiej popatrzeć na google co się dzieje dalej i dynamicznie planować trasę, bo jest szansa że objazd nic nie da i nie będzie korków:)
michalyy
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 05.02.2017
Korki na autostradzie w Chorwacji.

Nieprzeczytany postnapisał(a) michalyy » 11.02.2017 01:24

Witam,

Bede wdzieczny za wszelkie informacje w sprawie podrozy przez Chorwacje. Kiedy i w jakich godzinach unikac przejazdu przez m.in. Sv.Rok i na innych odcinkach aby nie stac w korkach. Prawdopodobnie w tym roku bedziemy jechac w jedna i druga strone w sobote.

Pozdr. M.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Korki na autostradzie w Chorwacji.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.02.2017 01:47

michalyy napisał(a):Witam,

Bede wdzieczny za wszelkie informacje w sprawie podrozy przez Chorwacje. Kiedy i w jakich godzinach unikac przejazdu przez m.in. Sv.Rok i na innych odcinkach aby nie stac w korkach. Prawdopodobnie w tym roku bedziemy jechac w jedna i druga strone w sobote.

Pozdr. M.

Witam.
W jakim terminie wyjazd :?:
Tunel Sveti Rok ma dwie nitki, korek może być w razie wypadku, którego nikt nie przewidzi w dniu Twojego przejazdu.
michalyy
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 05.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) michalyy » 11.02.2017 02:00

Witam,
Wyjazd w drugiej polowie sierpnia. Wiem, ze w przypadku wypadku - korkow sie nie uniknie. Raczej interesuje mnie jakich godzin unikac w Chorwacji w newralgicznych miejscach - aby rozplanowac odpowiednio droge. Dodatkowo prawdopodonie dojazd i powrot przypadnie na sobote.

M.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.02.2017 02:06

michalyy napisał(a):Witam,
Wyjazd w drugiej polowie sierpnia. Wiem, ze w przypadku wypadku - korkow sie nie uniknie. Raczej interesuje mnie jakich godzin unikac w Chorwacji w newralgicznych miejscach - aby rozplanowac odpowiednio droge. Dodatkowo prawdopodonie dojazd i powrot przypadnie na sobote.

M.

Pierwszy post tego wątku jest z 2007 roku, ale polecam przeczytać, bo jest uniwersalny, tzn. aktualny.
michalyy
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 05.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) michalyy » 11.02.2017 02:09

Wczesniej wlasnie czytalem pierwszy wpis.

"
3) Jeżeli nie mamy wyjścia (często się zdarza) i jedziemy do HR w okresie 20.07-20.08 i do tego na przełomie piątku i/lub wracamy z HR w sobotę to należy jechać drogami alternatywnymi dla chorwackich autostrad. "

Czy mozna przyjac ze jadac 19 lub 26.08.17 do Chorwacji bedziemy poza szczytem?

M.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.02.2017 02:15

michalyy napisał(a):Wczesniej wlasnie czytalem pierwszy wpis.

"
3) Jeżeli nie mamy wyjścia (często się zdarza) i jedziemy do HR w okresie 20.07-20.08 i do tego na przełomie piątku i/lub wracamy z HR w sobotę to należy jechać drogami alternatywnymi dla chorwackich autostrad. "

Czy mozna przyjac ze jadac 19 lub 26.08.17 do Chorwacji bedziemy poza szczytem?

M.

Skoro czytałeś, to po co był nowy wątek. :wink:
Druga połowa sierpnia to jeszcze szczyt sezonu i w soboty trzeba się liczyć z korkami na bramkach, głównie w Lučko i na granicach.
michalyy
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 05.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) michalyy » 11.02.2017 02:34

Jesli to ma usprawnic dzialanie grupy to oczywiscie bede unikac kopiowania tematow. Wynika, ze pomimo drugiej polowy sierpnia najlepiej jechac w nocy lub wybrac inny dzien bo jadac do, szczegolnie z 18 na 19.08 mozna trafic na korki w dzien - bo to ostatni 7 dniowy turnus przed zakonczeniem wakacji. Czy ktos jechal w 2016r. z 19 na 20.08 i moglby sie wypowiedziec. Z gory dziekuje,
M.
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 11.02.2017 11:32

michalyy napisał(a):Jesli to ma usprawnic dzialanie grupy to oczywiscie bede unikac kopiowania tematow. Wynika, ze pomimo drugiej polowy sierpnia najlepiej jechac w nocy lub wybrac inny dzien bo jadac do, szczegolnie z 18 na 19.08 mozna trafic na korki w dzien - bo to ostatni 7 dniowy turnus przed zakonczeniem wakacji. Czy ktos jechal w 2016r. z 19 na 20.08 i moglby sie wypowiedziec. Z gory dziekuje,
M.

Sprawa jest prosta. W soboty korki są zawsze. Mniejsze lub większe ale są. Już od 4 rano korkuje się zjazd z autostrady w Słowenii w Ptuj do granicy. Później stoisz w korku do Zagrzebia (Lućko). Jak nie będzie żadnej stłuczki to może na autostradzie średnia prędkość wyjdzie Ci 80km/h tak jest tłoczno. Wieczorem do Makarskiej zawsze jest korek od Baśki Wody (tunelu).
Proponuję rozplanować tak tankowanie żeby nie tankować w Chorwacji, a na postój wybierać parkingi bez stacji benzynowych.
W sobotę do Zagrzebia nie będziesz miał korka od strony Węgier.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 11.02.2017 11:48

michalyy napisał(a):Jesli to ma usprawnic dzialanie grupy to oczywiscie bede unikac kopiowania tematow. Wynika, ze pomimo drugiej polowy sierpnia najlepiej jechac w nocy lub wybrac inny dzien bo jadac do, szczegolnie z 18 na 19.08 mozna trafic na korki w dzien - bo to ostatni 7 dniowy turnus przed zakonczeniem wakacji. Czy ktos jechal w 2016r. z 19 na 20.08 i moglby sie wypowiedziec. Z gory dziekuje,
M.


W ubiegłym roku jechałem w piątek 19.08, tylko że wyjazd z domu ok. 4:30. Przed 13 byłem na granicy w Macelj i był w miarę spokój, straciłem około 15 minut. W Lučko byłem około 14 już był spory ruch, straciłem dobre 30minut. Jak było dalej, nie powiem, bo w Karlovac zjeżdżam na D1.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 420
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone