Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Themichaltv
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 17.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Themichaltv » 21.08.2016 14:07

Belvoir napisał(a):
markx napisał(a):26.08 wybieram sie z rana ze slaska (Bytom) do Nin. Trasa tradycyjnie Czechy - Austria - Słowenia tak jak GPS przykazuje z opcja ominiecia Slowenskiej autostrady. W zwiazku z tym mam pytanie o ew. utrudnienia na trasie.


Włączyć w czasie podróży mapy google w komórce, zaznaczyć opcję "natężenie ruchu" i na bieżąco obserwować, co się dzieje.
Szczeólnie przez Czechy jest sporo orbót drogowych, może być korek w Wiedniu.
Nie ma co stresować się na zapas.
Jak widzicie, że przed wami jest duży korek, to jedziecie objazdem. 8)


Ew. patrzeć na Kamery internetowe i utrudnienia na stronach:
(nie mogę dawać linków, więc trzeba skopiować )
CZ- dopravniinfo.cz/
AT- routenplaner.asfinag.at/bin/help.exe/dn?L=vs_asfinag&tpl=mobility&trafficmap=yes oraz asfinag.at//webcams
SI- promet.si/portal/sl/razmere.aspx Oraz na tej samej austriackiej stronie W zakładce Słowenia asfinag.at//webcams
HR- hak.hr

Gorzej gdy jest noc ;)
paw_el
Croentuzjasta
Posty: 449
Dołączył(a): 08.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) paw_el » 21.08.2016 16:50

Wyjeżdżałem w piątek 19 sierpnia o 19.00 z Warszawy. Trasa przez Czechy-Austrię-Słowenię bez żadnych problemów. Jechało się płynnie bez korków. Dopiero stanąłem ok 10.00 na przejściu granicznym wjeżdżając na Istrię. Niestety posłuchałem nawigacji, która ma opcję omijają korków i pojechałem na Koper. Tym razem navi się nie sprawdziła.Straciłem ok 1 godziny. Ale w odwrotnym kierunku był prawdziwy koszmar.
gregor764
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 24.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gregor764 » 22.08.2016 01:07

Witam,
A czy ktoś z rodaków próbował ominąć notoryczny w ostatnich dniach(tygodniach)korek przed bramkami w Trakośćan.W dzień zatory mają po 5/6 kilometrów wg hak.hr i tak popatrzyłem ,że można zjechać w Durmanec na jedynkę i wrócic kilkaset metrów przed granicą na A2.
Mariusz1
Croentuzjasta
Posty: 146
Dołączył(a): 10.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz1 » 22.08.2016 08:48

gregor764 napisał(a):Witam,
A czy ktoś z rodaków próbował ominąć notoryczny w ostatnich dniach(tygodniach)korek przed bramkami w Trakośćan.W dzień zatory mają po 5/6 kilometrów wg hak.hr i tak popatrzyłem ,że można zjechać w Durmanec na jedynkę i wrócic kilkaset metrów przed granicą na A2.

Ciiii nie tak głośno bo się wyda :oczko_usmiech:
franki
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 09.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) franki » 22.08.2016 09:16

gregor764 napisał(a):Witam,
A czy ktoś z rodaków próbował ominąć notoryczny w ostatnich dniach(tygodniach)korek przed bramkami w Trakośćan.W dzień zatory mają po 5/6 kilometrów wg hak.hr i tak popatrzyłem ,że można zjechać w Durmanec na jedynkę i wrócic kilkaset metrów przed granicą na A2.

Ja objeżdżałem i dodatkowo jechałem na przejście Cvetlin
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 22.08.2016 10:44

Raz stałem w korku na końcu autostrady i od tego czasu zawsze zjeżdżam na Durmanec. :oczko_usmiech:
franki
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 09.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) franki » 22.08.2016 10:52

Po zjechaniu w Durmanec na autostradę wjeżdża potem znowu się za bramkami?
artik99
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 18.08.2016
Re: Dojazd do CRO i utrudnienia 2016 - konkrety.

Nieprzeczytany postnapisał(a) artik99 » 23.08.2016 09:59

to moj pierwszy post, wiec witam wszystkich serdecznie.
Wybieram sie do CRO 3 wrzesnia (wyjazd okolo godz 22 okolice Łodzi). Wiem, ze korki to loteria, ale czy w tym okresie powinienem się spodziewać jakis przygód? Droga przez Czechy-Austrie-Słowenie-Makarska. dzieki za info

Powrót wyjazd w poniedziałek 12/09 około 22
tomi308
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 01.08.2012
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomi308 » 23.08.2016 10:16

artik99 napisał(a):to moj pierwszy post, wiec witam wszystkich serdecznie.
Wybieram sie do CRO 3 wrzesnia (wyjazd okolo godz 22 okolice Łodzi). Wiem, ze korki to loteria, ale czy w tym okresie powinienem się spodziewać jakis przygód? Droga przez Czechy-Austrie-Słowenie-Makarska. dzieki za info

Powrót wyjazd w poniedziałek 12/09 około 22

Moje 4 ostatnie wyjazdy były zawsze w pierwszy piątek września wieczorem i tylko raz napotkałem mały korek na granicy SLO-HR (20min) i mam nadzieje że w tym roku będzie tak samo.
Bądźmy dobrej myśli :D
ljubimaja
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 10.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ljubimaja » 23.08.2016 10:25

Witam, czy podpowie ktoś, czy na przejściu w - Gruškovje należy spodziewać się dłuższego postoju? Wyjazd w najbliższą sobotę o 21 z Polski.
Xirallic
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 20.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Xirallic » 23.08.2016 10:37

Witam,
Wyjeżdżam jutro rano z Gradac i czy według Was powinienem spodziewać się korków na trasie Cro->M-L-P->Wiedeń->Brzeclaw->Ostrava?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107705
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.08.2016 10:40

Xirallic napisał(a):Witam,
Wyjeżdżam jutro rano z Gradac i czy według Was powinienem spodziewać się korków na trasie Cro->M-L-P->Wiedeń->Brzeclaw->Ostrava?

Jeśli nie będzie wypadków, kolizji lub ekstremalnych warunków pogodowych - jazda bez korków.
Możliwe spowolnienia na remontowanych odcinkach dróg.
Xirallic
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 20.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Xirallic » 23.08.2016 11:47

Właśnie tego się obawiam bo w Chorwacji trochę wieje :/ Dziękuję za odpowiedź
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107705
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.08.2016 11:49

Xirallic napisał(a):Właśnie tego się obawiam bo w Chorwacji trochę wieje :/ Dziękuję za odpowiedź

Wg prognoz jutro ma już mniej wiać...
krzysiek bb
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 117
Dołączył(a): 23.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysiek bb » 23.08.2016 11:58

Tunel Sveti Rok zamknięty, objazd przez Gracac. Stoimy na obiedzie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 414
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone