Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.07.2015 11:58

Andrzej3777 napisał(a):
krbaton napisał(a):Może się uda wycisnąć taką średnią ale obawiam się ciężko będzie :) zawsze jedziemy z prędkością wg. gps 145 km/h i na całej trasie średnia wychodzi nie większa ni 80-85 :)
Kawa na trasie, siku, jedzenie, korek, wypadek, kolejka na granicy, deszcz i noc i pewnie wiele innych czynników które obniżają średnią, mam już pewne doświadczenie bo byłem już parę razy 8)
Mi srednia z komputera jadąc z predkoscią na autostadzie około 150 wyniosla w Chorwacji 108/h Austri 95/h w Czechach 78/h w Polsce juz tylko 60/h dane z komputera ktory nie liczy przerw w trasie na siku itp.


Czyli średnia jak nic 85 km/h :)

ps. prędkość na zegarach prawie 160 a z gps 145 :)
Ostatnio edytowano 05.07.2015 12:12 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.07.2015 12:07

shpath napisał(a):Faktycznie trzeba wziąć poprawkę do średniej na te wszystkie dodatkowe czynności plus nieprzewidziane sytuacje. Może zbyt optymistycznie założyłem sobie prędkość podróżowania.
Prędkość maksymalną planujemy raczej zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami co by nie narażać się na dodatkowe koszty :) , ponadto ja mam czym pocisnąć a kolega już nie bardzo, bo jedzie Berlingo 75KM.

Andrzej3777 przez Czechy faktycznie licho ta średnia wygląda, ale Ty z Poznania to raczej inną trasą jeździsz niż ja planuje z Krakowa (A4-A1 na Ostrawę - Brno etc).

Nic to, trzeba będzie faktycznie wyjechać wcześniej jeśli będzie to możliwe. Zawsze lepiej postać i odpocząć na parkingu niż stać w korkach.



2 lata temu jak jechałem na Pag wyjazd z domu ok 19:30 i na granicy H - HR byłem ok 3-3:30 rano jak zwykle kimanko 2godzinki i jazda dalej :) to korek był do pierwszych bramek Sveta Helena ( jechałem przez Węgry ) do Lucka ( objechałem przez Zagrzeb ) przy rozjeździe Rijeka - Dubrownik, o tak bez powodu na autostradzie no i jeśli jedziecie na prom to trzeba liczyć 2-4 h oczekiwania :)
shpath
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 22.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) shpath » 05.07.2015 12:14

krbaton napisał(a):2 lata temu jak jechałem na Pag wyjazd z domu ok 19:30 i na granicy H - HR byłem ok 3-3:30 rano jak zwykle kimanko 2godzinki i jazda dalej :) to korek był do pierwszych bramek Sveta Helena ( jechałem przez Węgry ) do Lucka ( objechałem przez Zagrzeb ) przy rozjeździe Rijeka - Dubrownik, o tak bez powodu na autostradzie no i jeśli jedziecie na prom to trzeba liczyć 2-4 h oczekiwania :)


Planujemy nie promem a dookoła autostradą do Posedarje i potem na Pag. Także kolejka przy promie nas nie dotyczy.

Z ciekawości zerknąłem teraz na bramki w Lućko - masakra 8O
Czyli z soboty na niedzielę też za ciekawie nie jest.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.07.2015 12:18

u nich nie otwierają żeby się przypodobać turystom :lol: na Pag do Pagu czy gdzieś indziej ?
shpath
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 22.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) shpath » 05.07.2015 12:23

krbaton napisał(a):u nich nie otwierają żeby się przypodobać turystom :lol: na Pag do Pagu czy gdzieś indziej ?

Pewnie nie ma w tym roku u nich wyborów :D
Mnie tam się to nie podoba. Bo jak otwierać to wszystkie, a nie tylko te, które pasują Posłom w drodze nad morze.

Jedziemy do Povljany, planujemy zwiedzić całą wyspę, dalej Nin i Zadar. Na powrót Jeziora Plitwickie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.07.2015 12:30

shpath napisał(a):
krbaton napisał(a):u nich nie otwierają żeby się przypodobać turystom :lol: na Pag do Pagu czy gdzieś indziej ?

Pewnie nie ma w tym roku u nich wyborów :D
Mnie tam się to nie podoba. Bo jak otwierać to wszystkie, a nie tylko te, które pasują Posłom w drodze nad morze.

Jedziemy do Povljany, planujemy zwiedzić całą wyspę, dalej Nin i Zadar. Na powrót Jeziora Plitwickie.


to tędy zdecydowanie lepiej :)
to jeszcze polecam http://www.npkrka.hr/ i Trogir :)
w Ninie błota koło piaszczystej plaży :) woda mega ale to mega gorąca :) wklej do google maps 44.247833, 15.178439
shpath
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 22.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) shpath » 05.07.2015 12:44

krbaton napisał(a):to tędy zdecydowanie lepiej :)
to jeszcze polecam ... i Trogir :)
w Ninie błota koło piaszczystej plaży :) woda mega ale to mega gorąca :) wklej do google maps 44.247833, 15.178439


Gorąca woda to gratka dla mojej żony - wieczny zmarzluch (choć dziś to nie narzeka :D ).

Na Krk czy Trogir to nie wiem czy nam starczy czasu. Jedziemy tylko na 7 dni (+2 na przejazdy).
A pobyczyć na plaży też się trochę trzeba. Zobaczymy. Na Krk to prędzej, bo może w ramach atrakcji jakimś statkiem z Pagu pewnie można tam popłynąć - nie sprawdzałem jeszcze.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.07.2015 12:52

oj nie wiem, ale to kawałek jest :)
biokd
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 18.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) biokd » 05.07.2015 13:32

Gdzieś tu był ze 2 lata temu opis objazdu węzła Lucko z którego skorzystałem dzięki czemu zaoszczędzilem sporo czasu nie stojąc w korkach przed Zagrzebiem:) nie umiem teraz tego znaleźć a chce znowu z tego objazd skorzystać za 2 tygodnie :) macie gdzieś linka do opisu tego objazdu?

Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.07.2015 14:01

biokd napisał(a):Gdzieś tu był ze 2 lata temu opis objazdu węzła Lucko z którego skorzystałem dzięki czemu zaoszczędzilem sporo czasu nie stojąc w korkach przed Zagrzebiem:) nie umiem teraz tego znaleźć a chce znowu z tego objazd skorzystać za 2 tygodnie :) macie gdzieś linka do opisu tego objazdu?

Pozdrawiam



korki-po-drodze-nad-adriatyk-i-jak-ich-uniknac-t17802-1920.html
cooleczka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 410
Dołączył(a): 17.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) cooleczka » 05.07.2015 14:21

Kochani, jak realnie wygląda teraz sytuacja między Wro a Opolem? Będę jechał we wtorek, około 18. Jest sens się pchać?
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 05.07.2015 14:28

shpath napisał(a):... Zobaczymy. Na Krk to prędzej, bo może w ramach atrakcji jakimś statkiem z Pagu pewnie można tam popłynąć - nie sprawdzałem jeszcze.

Z Pagu tam nie dopłyniesz, jedynie są rejsy po Paskim zalewie.
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 05.07.2015 14:55

shpath napisał(a):Z ciekawości zerknąłem teraz na bramki w Lućko - masakra 8O
Czyli z soboty na niedzielę też za ciekawie nie jest.


możesz linka na kamerkę zapodać?
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 05.07.2015 14:56

krbaton napisał(a):ps. prędkość na zegarach prawie 160 a z gps 145 :)


a na suszarce 170 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.07.2015 15:00

Tytusdj napisał(a):
krbaton napisał(a):ps. prędkość na zegarach prawie 160 a z gps 145 :)


a na suszarce 170 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


:D :D :D :D :D :D
nie sprawdzałem 8) 8) 8)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 277
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone